• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    TURBO
    TURBO --- ---
    Já se přiznám, že sem si to v makovici trošku srovnal a pořád mi vychází, že i s 3.5GB vram a o něco užší sběrnicí oproti "plnotučný" 980 je to prostě parádní karta. Jasně, už to neni tak parádní, jako kdyby byla s plnotučnejma 4GB, ale hodlám si ji určitě nechat do dalšího upgradu (za 3-4-5 let, nevim, neřešim to, třeba mě hraní za rok přejde).

    A ani mě vlastně ta kauza už moc nezajímá ;). Protože s tim stejně nenadělám (kdybych teda jó chtěl) nic jinýho, než že se budu kartu snažit pod cenou prodat. A to mám v paži.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tržní podíly GPU: Nvidia prodává víc GeForce, než AMD Radeonů i APU dohromady | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/trzni-podily-gpu-nvidia-prodava-vic-geforce-nez-amd-radeonu-i-apu-dohromady
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Mj. upozornuju na zrejmy fakt, ze nvidia v cr dela support pro profi produkty (respektive koordinuje, fyzicku tu support nema), dela PR, ale neresi reklamace - to delaji prodejci, a neresi zadnym zpusobem consumer segment.
    Takze ses mozna ptal dobre, ale blbyho :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MJUGEN: tak asus a acer, je jasnej. potom by to chtelo vedet, kdy jsi priblizne volal (rok), komu jsi z nvidie volal, na co jsi se presne ptal a co ti bylo presne receno.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    HNIZDO: asus a acer a pak jeden telefonát na nvidia, už nevím komu - je to dávno, co dodat
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MJUGEN: kdo ti to sdelil?

    Samozrejme se nejednalo jen o HP, ale taky lenovo, MSI, gigabyte... Nejakych samsungu nebo aceru se ani na nic neptam, tam se rovnou konsoliduji ztraty.

    Kdo je naopak fer je Brother, Dell, Epson, Fujitsu (s vyhradama). Mel jsem nejakej problem minulej rok s registraci u Brotheru, typek z ceskeho tech supportu ji udelal za mne, omluvil se a rek at se priste s tech problemem vykaslu na nejake zakaznicke linky a volam primo jemu na mobil. Slo o zarizeni v cene 3000kc.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    HNIZDO: o 300M šlo pouze v USA, pokud vím, u nás se to tutlalo - sdělení mě osobně, že o ničem neví a že to je nesmysl je tutlání imho :-) a to v době, kdy už byl znám výsledek soudu v USA, ale to je jedno, zatím mi stále jede v ntb 9400GS v novém opraveném provedení bez chyby.

    HP je kategorie úplně sama o sobě, mě přes práh HP nesmí...

    Ohledně specifikací jsou na vině prodejci, ti ať si to řeší sami interně s nvidií, přesně.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MJUGEN: Ze se jedna o vadu systematickou, se prislo za ty tri roky. Pokud verejny settlement za $300 mega povazujes za tutlani, jedna se zrejme z tve strany o nepochopeni daneho terminu.

    Ze ti nekdo neuzna reklamaci po zaruce je jeho zakonne pravo. Mel jsem v ruce desitky notebooku i jinych zarizeni, tkere odesly tejden po zaruce a neobsahovaly produkty nvidie, naposled moje tiskarna HP na problem, na ktery byla reklamovana jiz drive a o kterem je/tehdy bylo 38 stran stiznosti na jejich custom care foru. Nemyslim, ze dojde k nejakemu vyrovnani. To je tutlani problemu.

    Co se tyce specifikaci, pokud se podivas na tu zalobu, je to dokladano fotografiemi - eshopu. Ani jeden ze stranek nvidie. To je zajimave, ze? Nechapu proc nejsou zalovani prodejci...

    Obecne vzato, specifikace musi sedet. Presne. Je dobre ze se o tom mluvi. Nvidia mela udelat nejaky symbolicky herni bundle jako symbolickou omluvu majitelum 970tek, a bylo by vsechno v pohode, jeste by vypadala jako stare dobracisko. Ale nechavaj to vyhnit. Jejich volba, jejich nasledky.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    HNIZDO: dostal jsem do ruky několik ntb (včetně mých), kterým GPU vypověděla službu týden až dva měsíce po záruce (asi 5 kousků a to nejsem nějaký servisák, prostě jen kámošům bylo líto to vyhodit). Pokud je vada skrytá, je odpovědností výrobce to napravit - ano měla stáhnout všechny produkty z trhu - stejně jak to dělají všechny odpovědné firmy. A ne to u nás v ČR tutlat společně s ostatními prodejci.

    Stejně tak pokud byly grafiky 970 prodávány pod jinou specifikací - jedná se o vadu, která vede jedině k zneplatnění kupní smlouvy - což by měl být tedy problém prodejců a nikoli nvidie. Ale pokud je někdo s 970 spokojen, ok. Já sám jsem jí doporučil do dvou sestav za poslední měsíc.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MJUGEN: Tak ono je to jako s tou Ukrajinou, tedy uplne jinak, nez pise cesky mainstream.

    Predne, nikdo na nikoho tady nekali. Nvidia uvedla chybne specifikace, ale nikdo poskozen nebyl, 970ka funguje tak jako predtim. Par lidi co si kupujou herni kartu na rendering nebo vypocty si holt pohlida alokaci.

    S tou bumpgate je to taky trosku slozitejsi.
    [INQ]Nvidia GPU defects explained
    http://www.overclock.net/t/380074/inq-nvidia-gpu-defects-explained

    1. nvidia netvrdila, ze gpu jsou naprosto v poradku. nvidia zpocatku pouze poprela, ze jde o systematicky problem, coz by znamenalo stahnout veskere produkty z trhu.
    2. Jak zjistil stoural Demerijan, po zjisteni ze se neco fakt sere, od roku 2008, nvidia najimala lidi se specializaci na "teplotni dynamiky materialu".
    3. Az asi za tri roky se prislo na to, ci spise konecne se dalo odpovedne prohlasit, ze zmena pajeciho materialu castou porcuhovost vyresila, jak se pise v interni zprave nvidie.
    4. nvidia se pote sama dohodla s firmami kterym dodavala i s individualnimi uzivateli na vymene, jeste pred nejakym rozhodnutim soudu ve veci, a odhaduje se, ze jisto stalo $319 mega.
    5. protoze defekt se projevoval zahy, u nas vse pokryla dvouleta zaruka.

    Takze se da rict, ze nvidia se dopustila inzenyrske chyby, vysetrila ji, a zaplatila skody. neni to az tak popularni a zabavne, nicmene nudne pravdive.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    HNIZDO: není to zas tak dávno, kdy nvidia tvrdila, že GPU 8xxx a 9xxx jsou naprosto v pořádku a skončilo to zaplacením 200M $ a Dell , HP a Apple vraceli lidem prachy za nakoupené notebooky (bohužel jen v USA). V Evropě si necháváme kálet na hlavu a je nám to očividně jedno.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Grafická pipeline: jak se tvoří obraz II | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/graficka-pipeline-jak-se-tvori-obraz-ii/40053

    nemuzu nejak usnout...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia lawsuit over GTX 970
    http://www.scribd.com/doc/256406451/Nvidia-lawsuit-over-GTX-970

    Navidia je v Kalifornii (tamni zakony jsou pro masove vydirani vhodne) zalovana. Cetl jsem tu zalobu celou, a jsem velice zvedav na dokazovani. Vsechno je to zalozene na tvrzeni. Dokonce zalujici uvadi, ze chybne specifikace zverejnila nvidia, coz neni fakticky pravda :)
    Vidim to na mimosoudni vyrovnani tak za pet let.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia ex post zakázala přetaktování mobilních Maxwellů. Uživatelé se zlobí | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/nvidia-ex-post-zakazala-pretaktovani-mobilnich-maxwellu-uzivatele-se-zlobi

    Jsem a) nevedel ze to jde b) nevedel ze je nekdo dost sileny na to, aby to zkousel

    Je fakt, ze se mi za karieru dostal do ruky jediny "herni notebook", a to od MSI, ktery se neopravitelne prehrival (cela serie).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia přerostla AMD. Poprvé v historii má větší obrat, tržby jsou rekordní | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/nvidia-prerostla-amd-poprve-v-historii-ma-vetsi-obrat-trzby-jsou-rekordni
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    AnandTech | The DirectX 12 Performance Preview: AMD, NVIDIA, & Star Swarm
    http://anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak Far Cry 4 doted má problémy se stutter kvůli pop-in. Nesouvisí to s výkonem karty - dojde k propadu 50-60% FPS i na 1.7G využité paměti. Neopravili to a pořad neopravili podporu SLI.

    Jinak můžete to vyzkoušet snadno - stačí rychle akcelerovat (Wingsuit, ATV, Jetski atd)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak nove ovladace zrejme tajne optimalizuji pro 970ku:
    Ache z PCT:
    Hmm, ani po 20ti minutách hraní (ježdění po měste) Watch dogs jsem se při tom samém nastavení jako prve (WQHD + Ultra + 4xMSAA) nedostal nad 3500MB, takže ten samý test nelze realizovat, a navíc ani nemůžu najít to samé místo abych aspoň porovnal fps.
    Memory management je tedy dostpřekopaný a očividně kartu dost čístí, ale zároveň jí v ultra náročných hrách na paměť jako DL umožňuje zajít o něco výše. A AC:U je i při používání 3900MB bez poklesu výkonu (radši ještě znova oveřim).
    4GB grafika to sice není, ale je vidět že minimálně zapracovali na tom aby se minimalizovaly problémy způsobený nutností překročit 3,5GB fast hranici.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: je na to i workaround
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Komu zacal padat Geforce expirience, odinstalovat a preinstalovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam