• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ENDER: Wiki - jsem línej to psát ;) Mšl jsem jedničku Benshéé a pak už Nvidia, který jsem zahnul jen dvakrát za 21let :D, to jde ;)
    Voodoo
    Byla to čistě 3D grafická karta a potřebovala k sobě 2D grafickou kartu. Na svoji dobu velmi revoluční řešení, ale obsahovala na výkon čipu hodně operační paměti.

    Voodoo Rush
    Obsahoval kromě známého 3D čipu použitého na Voodoo ještě 2D čip AT25/AT3D od firmy Alliance Semiconductor.

    Voodoo2
    Nová verze grafické karty, přidávala možnost SLI (zapojení více grafik). Byla vydána v roce 1998.

    Voodoo Banshee
    Velmi povedená nová řada grafických karet, která měla nízkou cenu a výkon střední třídy.

    Voodoo 4
    Karta obsahovala 1× VSA-100 čip. Vydána byla až po Voodoo 5 a byla míň rozšířená než Voodoo 5.

    Voodoo 5
    Poslední řada od 3dfx, přestože provedením byly karty velké a výkonné, neuchytily se kvůli ceně a spotřebě.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Pro zajímavost přehled gpu z let 97-98 :) Já jsem měl určitě RIVA TNT :D

    The 23 Greatest Graphics Cards Of All Time | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/picturestory/575-graphics-radeon-geforce.html
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    CERMI_FOX: Tohle snad měli jen ty první verze, celkem rychle se od toho upustilo. Například já jsem si to ani nestih pořídit a už jsem si kupoval standalone gpu :)
    ENDER
    ENDER --- ---
    CERMI_FOX: to bylo nejak na zacatku, pak uz snad delali standalone karty..
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ENDER: jojo, voodoo, to byly doby, někde tu kartu u rodičů pořád mám :) Tam tuším byla ještě potřeba 2d grafická karta, takže voodoo měly vga in a vga out :)
    Pak už jsem měl poprvé geforce 2mx a od té doby jsme u nvidie zůstal :)
    ENDER
    ENDER --- ---
    ELECTRICKOTA: dnes jsem nasel faktury z alzasoftu z roku 2000, jedna na riva tnt2 a druha na 3dfx voodoo +nejaky tisice...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Letí to no, od nVidie jsem měl vlastně první grafiku GeForce 3 Ti 200 a ta letos oslavila dvacetiny. O 3dfx voodoo ani nemluvě :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Ty jo, tak nV generace Kepler slavi 9let. Ten cas utika, coz...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Konec podpory pro grafiky Nvidia GeForce generace Kepler - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-konec-podpory-gpu-kepler-posledni-ovladace-r470
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dlss taky dělá super antialiasing.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: hlavne to jeste nikde neni. jak dlouho jim dlss utika, tri roky?
    Ted jsem objevil v cod warzone kouzlo mit to ve 4k vsechno na max, a jet na 144fps (dlss=q)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Heh, stále nic nevíme ale určitě je to výkonnější a lepší řešení než konkurence, tak jistě že, ozvalo se z PR sluchátka 😂😂
    AMD odhaluje svoji alternativu k DLSS od Nvidie » Vortex
    https://www.vortex.cz/amd-odhaluje-svoji-alternativu-k-dlss-od-nvidie/
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: 3080 ti je neustále odsouvana, a co mám info tak snad do ČR nedorazí nic 😞
    NELLI
    NELLI --- ---
    ELECTRICKOTA: takhle, hraju to na normal obtížnost. Možnost ztížit si tímhle způsobem combat samozřejmě existuje.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Nové Metro mám taky rozehrané, nějak není nálada sedět za kompem.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Ja bych to koupil hned, ale nejdriv musim dohrat tlou2, cyberpunk a novy metro exodus. takze tak vanocni slevy
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NELLI: OK koupím ve slevě až to odladej. Jsem před pulrokem hrál jedničku s módy a vypadala taky luxusně, ale zasekl jsem se na misi co nešla dokončit asi bug v těch módech. A cover shooter mi ve ME2 vyhovoval ale musí to být nějak náročný a ne jak píšeš 😞
    NELLI
    NELLI --- ---
    ELECTRICKOTA: že je to money grab, o tom žádná, ale zas tak úplně příkrej bych nebyl. Nějaká práce za tím je vidět.
    Předně, přidali podporu 4K, ultra HD textury, HDR a další vizuální efekty (ve 4K HDR 144hz je to fakt mňam dopíči). Vizuálně tomu není moc co vytknout, s ohledem na to, že se bavíme o hrách z let 2007, resp. 2010 (k ME3 jsem se ještě nedostal).

    Dlužno ale podotknout, že ME1 se, krom vizuálu, moc nepovedla a doslova jsem ji přetrpěl. Ta snaha přiblížit ME1 následným dílům (cover shooter) nebylo dobrý rozhodnutí. Jednak je to bugfest jako prase, a za druhý tím úplně zabili jakoukoliv challenge. Pamatuju si, že jsem v originálu lítal po klávesnici jak chobotnice a furt jsem zapínal nějaký abilities. Teď jsem snad nepoužil jednu jedinou, všechno jsem prolítnul jak Rambo s assault rifle/sniper rifle.
    U ME2 jsem prakticky žádný změny, krom opět 4K rozlišení a textur, nezaznamenal. Ale hraje se to výborně.

    Pro fandy týhle trilogie je to imo dobrej počin a má to minimálně nostalgickou hodnotu. Těch peněz nelituju.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Není to remake, jen to oprasili. Jsem fanda ME ale kupovat taky nebudu, legendary edice, mám vsechny díly a tohle je jen pračka na prachy 💁
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam