• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STAROJDAClifford D. Simak
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    VODNIK: cetls?

    ja jen rad hazim do placu kontroverzni hlasky, abych rozproudil diskuzi :)

    Popravde jsem nevedel, co z te zaplavy dalsich knih si vybrat. Project Pope jsem uz mel v oku driv, tak jsem teda vzal ten. Pak mam jeste pripravenej Werewolf principle. Pokud muze nekdo doporucit dalsi, tak tim lepe. Stejne casem snad prectu vsechny!
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    STAROJDA: jak jsi příšel na to že nikdo?
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Několik měsíců řízení mezinárodního projektu mě obrnilo a asi se do toho pustím. Do novýho Kindlu jsem si stáhl první dvě z mnoha knih od Simaka, které nikdo z nás nečetl!

    Už dlouho mě drásá vědomí, že existuje tolik mistrových děl a nikdy se ke mě nedostanou... Je třeba se nebát a pustit se do toho!



    Tuhle si dám první. Úvodní stránky jsem zvládl bez slovníku a určitě to půjde i dál. Co mě opravdu dostalo je Simakův jazyk - který je stejný ať už má český nebo anglický odstín.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KOLOUSEK: nevybavuju si... asi si budu muset precist vse znovu :)
    KOLOUSEK
    KOLOUSEK --- ---
    ja jsem se ted k nemu take po case vratila. je to uzasne, nikdo nema takovou fantazii jako on.. kazdopadne jsem mela v ruce poselstvi z vesmiru a ted jsem zacala cist prestupni stanici a uvedomila jsem si, ze simakovo rodne mesto millville je mistem, kde se odehravaji minimalne dve jeho povidky i ta prestupni stanice. narazili jste na nej jeste nekde? ;)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Tak jsem po delsi dobe, kdy nebylo moc co ke cteni, opet vzal do ruky knizku od Simaka - a pak hned druhou a obe me zase vratily do jeho magickych svetu. Nadhera ;)

    Prvni jsem slupnul Predivo casu - to jsem si celkem pamatoval, ale i tak to stalo za to. Ted mam rozecten Prstenec kolem Slunce a tam uz moje pamet vynechava a je to, jako bych ji cetl poprve - a nestacim se divit :)
    168
    168 --- ---
    diky za doporuceni, Mesto jsem nedavno videl v antikvariatu, zajdu se podivat, jestli to jeste maji:)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    168: no tak to my ostatni ti urcite doporucime precist si ostatni knihy co jsou v cestine :).

    Jak vidis z bohate navstivene ankety, tak nejoblibenejsi je Mesto - to se obecne povazuje za Simakovu nej klasiku. Zaroven se svoji napul povidkovou formou trochu podoba Poselstvi z vesmiru - takze do toho ;)
    168
    168 --- ---
    ja od Mistra cetl jen poselstvi z vesmiru a i presto tohle dilo radim mezi top5 scificek :)
    skvela atmosfera pribehu a totalne neobvykly temata, peicka, vrele doporucuju, kdo jste jeste necetli.)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    TILIO: Ja jich mam nejoblibenejsich taky vic. Tim spis je vyber dvou opravdu na zamyslenou ;)

    Ja vybral Mesto, protoze jsem ho cetl poprvy a nejvickrat - fascinuje me.. Hlavni trat vecnosti zas byla nejvetsi "ulet" s dechberoucim koncem...
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    otazka: Zkuseli jste nekdo cist Simaka v originale? Ja ano a rychle jsem prestal :)

    Jelikoz C.S. vydal mnohem vic praci, nez je v cestine, je puvodni verze jedinou moznosti, jak poznat celou tvorbu. A ackoliv anglicky umim relativne dobre, Simakuv jazyk me odzbrojil hned u prvnich odstavcu - to bych opravdu musel cist se slovnikem v druhe ruce... Takze jen doufat, ze se dockame dalsich ceskym prekladu (klidne i s vykricnikama za kazdou vetou)
    JELENA
    JELENA --- ---
    STAROJDA: v okamžiku, kdy už má knihy ve dvou řadách (občas i ve třech) jako já, tak i tak :) V poslední době sháním spíš knihovny než knihy - knihy se tak nějak vždycky objeví. Ale už je nemám kam dávat :)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    JELENA: me to nedesi, jsem s tim smireny. Ctenarsky denik jsem si nikdy nepsal a ted uz je fakt pozde... Tolik jsem toho precetl, ze ani nemam predstavu - jen si vybavuju sem tam nejaky pribeh nebo motiv, ale to je vse.

    Ted jdu cestou vyberu toho nejlepsiho a to si shanim do knihovny - to pak clovek nezapomene ze to cetl :)
    JELENA
    JELENA --- ---
    STAROJDA: Mně se ta myšlenka dost líbila, ale prostě... někdy mě děsí, na kolik knížek už jsem takhle vlastně úplně zapomněla.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    JELENA: mno asi to je i tim, ze je jaksi nejslabsi (ackoliv stale dobra)
    JELENA
    JELENA --- ---
    Tak mi došlo, že Pryč z jejich myslí jsem vlastně četla taky - nějak se mi to vytratilo z mysli!
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    Lem a Simak mají prostě jiný styl. Těžko je srovnávat :-)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    AMANES23: no vidis, diky za pripomenuti. Od Lema jsem cetl jen dve knizky zatim (Solaris a Nepřemožitelný) a nebylo to spatny ;)

    Ale na Simaka nema :-P
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    AMANES23: a samozrejme taky zde tolikrat zminovane Mesto, to je dokonalost. nicmene i kdyz Simak pise skvele na Lema nema ;) (no flame)
    MRQ
    MRQ --- ---
    určitě jsem četl Přestupní stanici a Město, ale bohužel je to tak dávno, že už si to vůbec nepamatuju ;(

    což mi teda připomíná, že si to musím přečíst znovu. díky tomuhle klubu, jinak bych si na to ani nevzpoměl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam