• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    rozbalit záhlaví
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Poslední knížka v rámci Wages of Sin, je Cauldron of Ghosts, která vyšla letos na jaře (v podstatě nic moc), takže pochybuju, že by cokoli vyšlo dřív než příští rok na jaře.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: pokud se nepletu tak dalsi mainline HH je az pristi rok na podzim v planu :( mam ale pocit ze mezitim vyjde knizka ktera uzavre wages of sin
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS: a nejaky info jak to s filmem vypada? protoze se o nem uz mluvi nejakou dobu...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: Bohužel asi tě zklamu, DW podle všeho spolupracuje na Honorverse filmu, komiksu a jezdí po conech, poslední zprávy od něj jsou někdy z července. Poslední vydaná kniha (Advanced read copy k mání od jara, oficiální vydání je teď na podzim) z Honorverse je momentálně A Call to Duty od Timothy Zahna, jinak tuším vyšla ještě ta šestá povídková sbírka Beginnings a třetí kniha ze Star Kingdom YA série, ale to už je prakticky rok.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SIRIUS: ja sjem zkousel starfire a nejak me to nechytlo musim rict...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    TYRAEL: ani mi nemluv... Rising Thunder byla malinko nuda imho... A jinak myslim ze by mel psat pokracovani HH ne? Protoze RT je jen kus... puvodne to mela bejt jedna knizka...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    TYRAEL: a cetl si jeho dalsi serie safehold, empire of man?
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Tak, tři měsíce co jsem sem nevlezl a stále ticho po pěšině (kromě překladů, které mě netrápí). Má někdo představu jestli/co teď Weber píše? Případně návrh na podobnou sérii, protože můj absťák začíná dosahovbat nebezpečných výšin (jen za minulý týden jsem přečetl celou sérii od Bazilišku po Rising Thunder)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Když už tak jako Sílící Hřmění.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS: njn... zas na druhou stranu... jak bys to prelozila? :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: A to je ten problém s českými překlady. Na chvíli jsem myslela, že místo webera začali vydávat Jordanovo Kolo času (The Gathering Storm vs. Rising Thunder). Ani název už neumí správně přeložit.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Weber, David: Sílící bouře
    Brož., 488 str., obálka David Mattingly, překlad Jiří Engliš, cena 369 Kč, vyjde 21. 8. 2014.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Asi tak. Jinak já přešel z CZ na ENG u Mission of Honor a po chvilce zvykání je to v pohodě. Spíš čekám až vyjde další díl ze série v ENG. Weber se strašně fláká. To už i Martin je rychlejší.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: hele to nejsou az tak casto fakticky chyby jako dojem z te knihy, ono samozrejme musis na to umet slusne anglicky, aby si chytil ty nuance ale pro me je ten dojem proste o rad lepsi
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    aha. no jmena jsou peklo to je fakt :) s tim jsem mel s anglictinou pak nejvetsi trabl :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Mršení jmen, kulturní odkazy a věci které se obecně hůř překládají.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ja se spis snazim doparat toho co je tam spatne? Protoze v te cestine do dava smysl... myslim jednani postav. co riakji informace a tak...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    hlavně ty poslední jsou fakt špatně přeložené, cca do mezi piráty to šlo ještě, ale pak je to mizerie celkem. navíc weberova angličtina je jednoduchá
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    no mozna si to dam kdyz jim to bude dlouho trvat :)

    a v cem jsou ty ceske o tolik horsi?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: ja začal taky s českejma a přešel někde u 5té, no hotl sem si je přečetl znova v angličtině
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    prasit v cem presne? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam