• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VEZUVŠankprankšalána
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    nechcete udelat nejakej houm s navodama a zkusenostma?
    TJORVEN
    TJORVEN --- ---
    a mate nekdo prosim nejaky solidni odkaz na vamanadhauti?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    TUILE: Jo - protože mám pak žízeň a nechce se mi dvě hodiny čekat až budu moct pít... :)
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    myslím tím každý sám doma...a sdílení tady:) Ovšem proti gustu...
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    vamanadhauti?

    27 hlasy od 27 respondentů

      TUILE
      TUILE --- ---
      a ukoncujete nekdo sanku tim blitim (vamanadhauti)?
      PSICHE23
      PSICHE23 --- ---
      leda v nakem tabornim zařízení s vyšším výskytem toalet.)
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      to mne vzdy zajimalo, jak se tohle da cvicit treba ve 10ti clenne skupince :)
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      Mimochodem, co říkáte na prankšalána Happening někdy na podzim. představuji si to tak, že si kdo bude mít zájem v určitém datu, nebo horizonitu si doma pořeší Šankhu a pokud budem chtít, můžeme společně posdílet posuny, osobní dojmy, účinky které jsme zavnímali....
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      :) jo, četla jsem to už prve, ale nemůžu uvěřit...tak dobře se to poslouchá :)
      ZUZANICA
      ZUZANICA --- ---
      VEZUV: čti, už to tu bylo řečeno.

      "pri tej slanosti ide o to aby to bol izotonicky roztok, čiže v našom prípade 0,9% (90g na 10 litrov vody) roztok NaCl"

      Žádný čím víc, tím líp.
      TANTRAMAN
      TANTRAMAN --- ---
      VEZUV: to si nemyslim. primarne jde o to, ze slana voda nejde pres ledniny, ale do strev. ale cim slanejsi, tim hnusnejsi. staci podle navodu. nic neprehanet.
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      Vháu, paráda jsem nadšena, že se to tu rozbíhá:) Otázka do diskuze zní myslíte, že je nějaká přímá závislost mezi koncentrací soli a otevřením sifonu?Ve smyslu - čím slanější, tím lepší?
      PSICHE23
      PSICHE23 --- ---
      Šankhaprakšálana (Várisara) | ŽIVOTNÍ ENERGIE
      http://zivotni-energie.cz/sankhapraksalana-varisara.html
      BOREC
      BOREC --- ---
      a jaké že se u toho dělají cviky ? jsem to tu nejak nenašel, díky.
      MATOM
      MATOM --- ---
      pri tej slanosti ide o to aby to bol izotonicky roztok, čiže v našom prípade 0,9% (90g na 10 litrov vody) roztok NaCl, čo je kuchynská soľ, v žiadnom prípade nedoporučujem bujóny, ktoré obsahujú enormné množstvá glutamátu sodného, ktorý je vysoko toxický pre neuróny, ani žiadne zeleninové vývary, jednoducho fyziologický roztok pre to, aby vaše telo vodu nevstrebávalo a zároveň aby vodu nevylučovalo do lúmina tráviacej trubice, ide v podstate o premytie tráviacej rúry šetrným fyziologickým roztokom
      PSICHE23
      PSICHE23 --- ---
      mě třeba docela překvapilo, že u prvních dvou sklenic mi ta voda fakt eklovala a při asi 15tý sem si řikala, že bych klidně dala dalších 10, prostě mi ta slanost při třetí přestala vadit.)
      ABGD
      ABGD --- ---
      j ta slanost akorát je důležitá, poprvé jsem to přehnal, voda byla hnusná a bylo mi z toho blbě až vyčerpaně. Napodruhé sem si to dávkování pohlídal a přišlo mi, že tam sůl neni skoro cejtit (prostě polivka jak sme zvyklí) a efekt byl o mnoho lepší..
      LADYSERENDIPITY
      LADYSERENDIPITY --- ---
      Jedná se o sůl kamennou, ale lze použít i civilizovanější variantu typu bujón - jen je třeba si tam pohlídat, aby to bylo slané tak akorát. A ze zkušenosti blízké kamarádky mohu říct, že to funguje i s tou "polévkou" :-)
      KEIKIN
      KEIKIN --- ---
      ROSADKO: jedná se o sůl kamennou ? Nebo se solí myslí třeba voda ochucená o minerály (rozuměj, jestli není dobré pít nějakou minerální vodu) ?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam