• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ferda po upgrade ;]


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dneska je 150 vyroci napsani Alenky v risi divu

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    1001: Jinak Katarina v konecnem dusledku vlastne vubec nepodporila pokoru a skromnost, kdyz prohlasila [asi o 5 min pozdej], ze by o me chtela natocit film, ve kterym by bylo k videni poslednich 6 let meho zivota.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    1001: mmchodem odbocka na tema obrovskych sklepu je asi tak stejna jako odbocka k latenskym koralkum, ktere dokazuji dost stare osidleni, ktera vedla od toho, ze Katarina prohlasila, ze v Olomouci moc asi historicke budovy nemame, coz me popravde eh ani moc nerozesmalo a jal jsem se prokazovat asi tak 9.stoleti zdokumentovane a pocet stale roste ;]

    Takze ono jako to, ze jsem mluvil tomhle byla reakce na to co holka rekla.

    Nicmene je pravda, ze jsi jmenoval jen jeden hrad, ale zas si k nemu mel vazne dobre informace a jeste ted link. To je rozhodne bod.
    Jinak buchta byla v hradech lepsi, ja si vzpomel tak na 10, ona tak na 20 ;]

    Jinak na tohle je dobra spolecnost takovejch lidi jako je Prawitz nebo Hippisak, protoze kdyz se zacnes bavit o necem hodne odbornem nebo o necem hodne minoritnim, maji tendenci poslouchat. Jeden clovek co sem zase chodi, tak ma tendenci zas prokazovat, ze nemas pravdu...

    ale ja bych to asi nerozmazaval, myslim, ze jako egoista rozhodne sem, ale takhle jednoduche to neni ;]]

    Jinak vole jsem rad, ze jsi konecne tady, to bude dobre prispeni do auditu, jestli budes linkovat a nekdy i mluvit. Rozhodne se rad podivam na pripadne zajimavisti nalezene na webu, pac kdyz to delame u Tebe doma, je to dobry...

    Jinak kdy se dostanem k tem kerkam, he? ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    1001: jo, tohle beru... jen porad nechapu, proc bych si mel honit triko, kdyz moc mluvim... problem je spis, ze mluvim moc a siroko, to jo, to vim a je to flaw jak svine... ale jinak nebylo to jen na tema katarina, ani jen na tema tebe... je to jen priklad toho, ze se neustale zamenuje silenec s egoistou ;]

    Jinak to pexeso: chudak holka z toho byla nejaka spatna, ze? ale myslim, ze nam tim rikala, ze uz je dlooouho z vek, kdy si hraje s pexesem. nehtel jsem, abych krom egoisty jeste nebyl za burana, pripomenout, ze jste tak stejne stari, a ze uz je to dost pres tricet ;]]]]

    Jinak ja bych to asi nebral az tak vazne, jen jsem se o tom chtel zminit.
    Jeden cas me treba rozcilovalo, kdyz jsem slysel 10x za tyden ze jsem hrozne hubenej. Uz jsem videl ten pohled a rikal jsem "Jasny, jsem moc hubenej, zejo?"

    Tedka zas rikam: aha, uz jsem moc mluvil, ze? takze to budu asi egoista ;]
    1001
    1001 --- ---
    no zbohom. ...osobne nie som zvyknuty reagovat takymto poloverejnym sposobom, ale kedze ma uz menujes (vyzera to formalne disharmonicky ) a tou postou nepriamo vyzyvas, tak pokusim sa ti ten tvoj pohlad na to "jak lidi vystupuji v interakci…“ zlahka doplnit z mojho egocentrickeho pohladu. ...a to teda iba v ramci komunikacie okolo tych hradov a zamkov.

    Kratky sumar: Mam dojem ze sutaz medzi tebou a K.(som sa neucastnil), o vymenovanie poznanych hradov a zamkov na cz, sk dopadla remizou. ...v predlzeni si zacal pridavat prispevky o najdeni koralkov z ranneho stredoveku v olomouci. ...K. na to zapas ukoncila s poznamkou ze „jestli se nahodou nepredvadis...“

    Dlhsi sumar: Ak som to spravne pochopil, trochu sa pohoršuješ nad nepochopením tvojich zamerov, cielov…a teda samozrejme aj teba, v komunikácich. Obsah vyssie zmienenej sutaznej konverzacie bol, pokial teda nebol jej zmysel v lahko zabavnej forme pokecu na bare, celkovo v suchom vymenovavani poznanych nazvov. Obsahovo teda bez konkrétného „priběhu“.
    ...po tvojom dlhsom monologu, kde si uz presiel z cisteho vymenovavania hradov a zamkov do temy „nachazeni koralku z ranneho stredoveku v olomouci….“, tak K. utrousila poznamku o tom ci sa nahodou nevychvalujes tym co vsetko….poznamku si asi podla toho co citam nižšie vzal trochu moc osobne a priradil jej snáď väčšiu hĺbku. Jej význam, tak ako to K. povedala sa mi nezdal v rámci komunikácie moc velký ( "zhulenej jak paprika" pridáva niektorým výrokom sebevstažnejší zmysel ).
    Všeobecne v konverzáciach sa stáva, že niektoré informaácie, ktoré sú podávané druhou osobou, nemajú pre oslovovaného informatívny obsah v tom zmysle, že by ho mohol dobre mysleným spôsobom obohacovať…rozvíjať poznanie, fantáziu…predstavovať veci zo sveta... Rozprávanie niekedy vyzerá skôr, že je čisto iba formou pre prezentujúceho a jeho vnútorného predvádzania sa. Ludia sa asi radi počuvajú, a už im viacej unika obsah ktorý zdelujú, podávajú. ...asi tak dako to mohla K. vidieť práve v ten moment, keď komunikácia prechádzala do monologu ( tvoje větší zanícenost ). Možno začala byť z obojstrannej konverzácie vytlačovana na pasívneho posluchaáča. Zareagovala...a ty, ako tu čitam taky. To je zhruba iny pohlad nezainteresovaneho divaka na tvoj „vnutorne – psychologizujuci“.

    ...vraciam sa k druhemu odstavcu (kratsi sumar):...Zaver je mozno teda taky, a moze to byt aj poucenie do buducnosti. „Nepredlzujme zbytocne nikam neveduce zapasy, ale zacnime novy.“

    Zatim zdravim, a priste muzeme domluvit temu dopredu.

    Jeste pridavam muj jedinej prispevek k teme „hrady a zamky ciech a slovenska“. Jestli si pamatujes: http://www.speleobratislava.host.sk/Histpodzemie/ck.htm

    ...jo, a oty tvy matce, mladosti, vychove....snad nekdy priiste. ...to je mnohem zajimavejsi tema jak to „pexeso“.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Google I/O: Tablet, Q, vlastní Siri, Jelly Bean a Glass - Živě.cz
    http://www.zive.cz/clanky/google-io-tablet-q-vlastni-siri-jelly-bean-a-glass/sc-3-a-164320/default.aspx
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE:

    Once Upon a Time in Anatolia (2011) Movie Trailer HD - NYFF - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=zTUrDH-d_Q0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nevidel nekdo tohle?

    Tenkrát v Anatolii
    Tenkrát v Anatolii / Bir Zamanlar Anadolu'da (2011) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/295774-tenkrat-v-anatolii/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak jsem se vcera dozvedel zajimavou vec o lidech vstupujicich v interakci s mojim ja:
    - automaticky, kdyz se bavim o necem o cem neco vim [vcera to byla soutez o to, kdo zna vic hradu na SK a CZ s nejakou Slovenkou Katarinou a Milanem Buchtou, tak jsem se [zhulenej jak paprika] zatoulal k vykopvkach na Morave, a na to, ze Olomouc ma prokazanou historii asi do 9 st. - no a automaticky vystup z toho je, ze si honim triko...
    to je hrozne zvlastni, pac ani tady v auditku to nedelam, proste pisu a mluvim o tom co me zajima, kupodivu jsem to casto ja, protoze z pozorovani jevu v okoli dochazim k nejakemu poznani sebe sama, coz je to jedine o cem muzu psat...
    takze uz ted vim, ze lide soudi ne podle toho, ze by poslouchali, ze se o necem konkretnim chci bavit/bavim se, ale pouze z meta-roviny, ze se vubec o necem takovem chci bavit.
    pokud je tema slozitejsi nez bezne ocekavaji v hospodske debate, dochazi k zaveru, ze se nad nima vytahuju.
    prestavam mit zajem tohle poslouchat, ale zaroven prestavam mit zajem se v tomhe ohledu hajit, protoze zrejme je to neco v tonu hlasu, v postojich, v sebevedomi s ktery rozvijim napady i na temata o kterych aktualne premyslim a vim o nich pomerne malo... proste jsem podle spousty lidi extrovertni egoista, coz je dulezitejsi nez to co rikam.
    neni to zabavne, pac pak si nepokecam vubec. ale co uz.

    - automaticky vyvozuji z jedne informace nejaky cely pribeh - to, ze me matka mlatila jako maleho, a ze jsem zdrhal z domu pred psychickym tyranim a pred kazdodenni nervozni zlou naladou receno ve spojitosti s tim, ze mam rad tvrdy sex s ruznymi neobvyklymi ale stale konsensualnimi [bohuzel ;] praktikami dava dohromady prudce freudovskou uvahu, ze to ma primou souvislost... psycholog az psychiatr amater ...

    jak jsou vsichni chytri, kdyz dojde na hodnoceni osobnosti jako je ta moje, to je az s podivem. ano, sam bych se hodnotil jako magora mirne za hranici toho, co je kazdodenne snesitelne ve vsech ohledech sveho chovani, ale ze by to bylo tak horzne prime, jako kdyz ze stromu orezes vsechny vetve a zustane ti matka ho mlatila = ma rad kdyz pri sexu dojde na mlaceni, no to me tedy potes koste

    ;]]]

    Uvazuju nad nejakou vtipnou anketou, ale napadaji me same hrozne impertinentni... neco jako kdyz Bourek zpiva, ze rymuje nechci a blbci. ;]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uploaded by textcavation on Aug 19, 2011

    My tribute to UTSA's "Snow Crash" Exhibit in Second Life, featuring the art work of Igor Ballyhoo, Rebeca Bashley and many others. Neal Stephenson's novel was the inspiration for Phillip Rosedale's Linden Lab and Second Life. The opening shot is from Insilico, which I see as a perfect representation of the "Metaverse." The University of Texas, San Antonio has a big gallery of 3D artwork and is a supporter of new technology and media. Go UTSA.

    Want to try some Snow Crash? - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Z6KhJN26Pss
    RAV
    RAV --- ---
    OVERDRIVE: jop, to je uz davna uvaha :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Luxusni uvaha u wobeda: Bavime se o tom, jak se preziva v letadlech, kdyz to pada a tak... a Stepan: Existuje jista pravdepodobnost, ze kdyz nastoupis, je v letadle bomba. Je tedy lepsi si nosit bombu rovnou ssebou, protoze pravdepodobnost, ze by byly na palube dve uz je opravdu hodne nizka. ;]]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Trailer ke Stephensonove knize Anatem... samozrejme jsou tam jen vizualni momenty, coz u knihy, ktera je zalozena na forme dialogu asi ani jinak byt nemuze [dialog prechazi od filosofie Platonskeho Sveta Idei -vcetne jeho ruznych jinotaju, jako je treba prave ono bodani spendliku do papiru osvetleneho slunecni skvrnou- az po kvantovou fyziku]... musim rict, ze jestli tohle nekdo docte v originale, sklonim pred nim hlavu [ac jsem to sam nezkousel, takze nepoucene IMHO]... pochopit formulace, ktere si zakladaji na tom, ze jsou to teoremy a axiomy nejake filosofickeho nebo fyzikalniho paradigmatu... no brr jako v Eng.

    kazdopadne porad jsem jeste z knihy NAPROSTO unesen, asi podobne jako sveho casu z Cryptonomiconu....

    Anathem by Neal Stephenson - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=mWs1h5WAjWY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    INK_FLO: souhlasim ;]
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    OVERDRIVE: lightning glove jsou hrozní amatéři...a se slastným odkazem na první rave parties nemají absolutně nic společnýho...možná tak s nesoudností, s jakou netrpělivě lezou před publikum, když by měli být ještě pár měsíců (možná let) zalezlí ve zkušebně
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The 101 Most Useful Websites on the Internet
    http://www.labnol.org/internet/101-useful-websites/18078/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ToffuTerririst : Asi nejlepší v mé nové práci je soutěž o to, kdo mě v pondělí ráno jako první najde oběšenýho na klice od zasedačky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam