• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Znova a porad, a porad, a porad.... tuhle fotku mam v hlave. Jasne, druha valka zabila SPOUSTU jinych lidi, ale ti proste necekali na smrt... proc? Jak je to k sakru mozne, ze ten kluk prednima kleci, alespon dat jednomu z nich pesti, nez umru, alespon to...
    Nekdy je hrozne tezke nesnizit se proste jen k nenavisti, nebo treba nemit chut rozkopat drku debilnim kecalistum typu Burkhar, kdyz melou sracky... nekdy se mi to stava, kdyz vidim ulovena krasna zvirata. Mival jse tendenci psat lidem, kteri se chlubi zastrelenim horskych koz, ktere jsou nadherne nezna stvoreni, tak tem lovcum, s dokonalyma zbranema, s dokonalou vybavou a bez duvodu zabijet, kdyz si to svoje spinavy maso muzou koupit v kramu, psaval jsem jim, ze jsou zmetci a nenavidim je, jenomze jejich nepochopeni bylo tak strasne ocividne, ze jsem uz pak ani nic nerikal. Stejne porad nenavidim, aspon malym kouskem sebe a nejhorsi je, ze nenavidim celej narod a vsechny podobne zmrdy, kterych tady unas bylo taky dost. Taky nidky asi nepochopim, jak muzou Slovaci byt byt jen kouskem hrdi na obdobi kolem druhe valky, nepochopim a vim, ze tohle neni cesta, vim, ze synove nemaji pykat za hrichy svojich otcu, vim to. Taky vim, ze hazet vsechny do stejneho pytle je hloupe a vlastne bych se stal jednim z vrahu, ale stejne me mrzelo, a to az tak, ze mi tekly slzy, kdyz jsem videl dokument o zidovskych mstitelich, ze se jim jejich msty nepodarily.
    Stari v Americe zastavili Abba Kovnera, ktery se pokusil zabit 6milionu Nemcu... chapu, ze by se stal stejnym vrahem... ne, ne stejnym, nikdo z tech zen a deti, starcu a chlapu, nikdo z nich by neklecel a nekoukali by se na nej jako na ulovek, jako na zvire.... rozkout mece na pluhy, ja vim, ale stejne, kousek me si v momente, kdy jsem ten dokument videl, hrozne moc pral pomstu, stejne jako bych si pral, aby lovec se svou dokonalou puskou a bez potreby masa k preziti, spadnul ze svojeho posedu a zlomil si obe nohy...

    Abba Kovner mmchodem zemrel s Izraelskym statnim vyznamenanim, jako officialne uznany basnik sveho lidu a o jeho pokusu o vrazdu.... se vlastne moc nemluvi.

    Kolik tech zmetku dozilo v klidu v krasne Brazilii, kolikjich zilo pod ochranou Nemecke vlady. Vim, te krve bylo dost a v nasi generaci uz messiah neprijde, ale jak ted nedavno rekl kamarad, kdyz jsem jej karal, ze haze vajgly do kytek, kde uz nejake byly... " o 100% uz to nezhorsim"

    tohle je pro me asi nejsilnejsi fotka cele te udalosti, celeho Soa, i kdyz neni nejkrutejsi, nebo nejvic vypovidajici, nebo tak neco. Zarezala se mi kdysi jako sklo pod nehty a vidim ji strasne casto. Posledni dobou min, vic myslim na veci z jineho pohledu, ale dnes jsem ji mel v hlace jako prvni, co jsem vnimal, kdyz jsem se vzbudil, a proto ji sem ted davam, jako posledni, nez pujdu spat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tomasi zapni si telefon, mas tam hlasovku
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SEBIEN: tak asi postupně, co dítě dovolí a asi stručněji:

    1. Momo souvisí s dětstvím, Nekonečným příběhem, současným manželem a Endeho filosofický díla podaný jako pohádky mě baví
    2. Myši patří k nejdivnějším věcem, co jsem četla, tak správně divným, že mi to sedlo. A Fukse mám spojenýho s židovskou literaturou o holokaustu, to jsou body k dobru
    3. Pán prstenů mě přes Maedhros spojil se současnýma nejbližšíma kamarádama, včetně manžela
    4. Freuda nemusím, ale tohle je zábavná beletrie o přeřecích a chybných úkonech s Freudovými pointami
    5. Bacha mám spojenýho s pubertální velmi platonickou láskou, spíš okouzlením starším protřelým klukem, kterýho jsem viděla jednou. Čtvrtou Bachovinu už jsem nedočetla, nebavilo mě to, ale Mesiáš se mě drží do teď
    6. Rašómon - asijská poetika, jiný vnímání času a prostoru a hezky ukázáno, že každý člověk vidí věci jinak, ze svýho pohledu
    7. Prostě Kafka. Z nějakýho důvodu jsem Kafkovi v pubertě rozuměla, byť jsem jinak žádný takový zásadní věci nečetla
    8. Vtipné, chytré, překvapivé. Lekce v tom, když si člověk myslí, že ví, co bude následovat a jak to dopadne.
    9. Na truc jsem si přečetla nějakýho Čapka dlouho po škole a ono to bylo dobrý! A teď sbírám různá vydání Války. Teda, teď teda nesbírám, nějak mi jich přišlo do ruky víc a žádnou jsem nebyla schopná poslat dál.
    10. Lustig, židi, holokaust. Collete byla silná knížka. Akorát jsem si to pak koupila v nějakým novým vydání, on Lustig měl ten blbej zvyk to po sobě přepisovat a opravovat, a pro mě zůstávají první vydání nejlepší (ale teda moc jsem toho zase nepřečetla. Ale mám jeho autogram, když jsem já, Veselá, potkala Lustiga v antikvariátu ve Veselé ulici :)).
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OVERDRIVE: tož tady to je.
    Měla jsem sepsány dlouhé popisky a nějak jsem to ztratila, tak zatím aspoň takhle, doplním

    1. Momo a zloději času - M. Ende
    2. Myši Natálie Mooshabrové - L. Fuks
    3. Pán prstenů - J. R. R. Tolkien
    4. Psychopatologie všedního života - S. Freud (velmi zábavné čtení)
    5. Iluze - R. Bach
    6. Rašómon - R. Akutagawa
    7. Zámek - F. Kafka
    8. Děvětadvacet políbení - R. Dahl
    9. Válka s mloky - K. Čapek
    10. Colette - A. Lustig (první vydání)

    (a hned v závěsu by byla Hora hoře Samuela Shema, Parfém Patrika Süskinda a Charmsova Bába, Mein Kampf, Pratchett a Asimův Já, robot)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Assange: Google has revolving doors with State Dept (EXCLUSIVE)
    http://www.youtube.com/watch?v=aMYqzGwwoF8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeden muj kamarad, zijici zatim v Opave, rekneme katolickej intelektual, tak trosku pankac, dost sectelej... tak ten by potreboval na nejaky cas, rekneme treba rok, praci v Praze. Hleda misto knihkupce, nebo neco podobneho, co by mu bylo blizko. Tady na fb si rika Podivuhodný Mandarin a ja presne chapu, co by asi tak chtel a moh delat, ale o zadnem takovem mistu nevim, protoze jsem zaprazen v IT ozubenych koleckach, ktery nejsou neco, cim by on asi chtel travit cas. Tak dejte vedet, poud nahodou by byla nejaka sance, ze by se vam k necemu hodil mlady schopny intelektual.

    --- kopie z FB, tady na nyxu je jako SamuelArachnid. Stejne by me zajimalo, jestli ta Arachne cast ma neco spolecneho s tim, ze jsem mu jednou ukazal Ghost In The Shell ;]
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    OVERDRIVE: Nakonec vše dobře dopadne, na tom je založen svět

    -prof. Woland, odborník na černou magii ;)-
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: jasne


    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: v poho. vystup na zastavce hostynska a prozvon. cislo na me mas?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ha, ted jsem jeste dohledaval nejaka infa, kde bych moh vzit nejake ty muzikaly od Tiger Lillies, a objevil jsem neco, co se mi libilo v Amstru, nejaka divadelni hra, tusim se to jmenovalo neco jako spolecne dilo a meli tam takovouhle sochu, s kterou asi interaguji... nohy ma udelane mechanicky z pruzin a tak... docela jsem si rikal, ze uz kvuli te loutce bych to chtel videt... pak jsem nemel silu jit vecer v Amstru do divadla..






    ANDY_WARHOL: jasan, pingni mi nekam adresu, muzes i do posty, i kdyz tam mam asi 100+ neprectene, poznam, co jsem necet i kdyz to nebude zvyraznene.... jdu tedy chvili koukat na Rabinova kocoura, jist, odpovidat na postu. Pak to ohnu na Jozefov a stavim se tak rekneme kolem sedme?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: jidla mam dost. burboun beru, ale jeste zeru antibiotika, tak si dam spis symbolicky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: adresa do posty? jidlo a burbon?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: tak se vecer stav. po devaty uz budou spat. mam balkon:)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: zas jako deti nevadej, a muzu jit kourit ven, kdyz uz budu muset... spis jsem to videl tak, ze po ceste koupim flasku, dam Ti z ni napit, sobe taky, a jinak se budu toulat, nemam v planu nekde zustavat dlouho, asi chci spis zmoknout, ale potrebuju aspon jeden cil, abych vylezl z domu... i kdyz jsem zrovna upek brambory s dyni, rebarborou a cervenou repou... muzu vzit na zada do baglu, ale je toho tak pro 2lidi, takze Ty bys dostal napit z flasky a deti obed... ale pokud ne, tak je mi to fuck, stejne chci jit aspon na Josefov do synagogy, kdyz nic jinyho...

    mmchodem jdu si stahnout aspon nejake dily:
    Carnivàle /kɑrnɪˈvæl/[1] is an American television series set in the United States during the Great Depression and Dust Bowl. In tracing the lives of two disparate groups of people, its overarching story depicts the battle between good and evil and the struggle between free will and destiny; the storyline mixes Christian theology with gnosticism and Masonic lore, particularly that of the Knights Templar. The show was filmed in Santa Clarita, California, and other Southern Californian locations.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: zkusim napsat ale ted sem na mobilu, tak zadny skazky nenapisu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: mam ted u sebe deti, tak spis v tydnu. ale jeste nevim jestli to bude mozny, ted se nemuzu pohybovat ani pobliz koure abych se nerozlaslal, tak uvidime. sem to nejak prepisk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL:
    OVERDRIVE: viz tohle, abys videl, ze na Tebe muvim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SAMUELARACHNID: napis k tomu i proc.
    Andy: taky napis svuj seznam i s proc. to proc asi mozna zmeni to, aby to byl jen seznam toho, co se Ti libilo. Jinak nezajdem nekam na panaka? Jsi v Praze? Nechce se mi valet v posteli, ale ani v hospode, takze bych tak nejak proste sel ven, a to znamena, treba, podivat se, kde a jak bydlis... hmm?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tomas Overdrive-Spider Petru
    Just now ·
    Tak mam pry napsat 10 knih, ktere me v zivote nejvic ovlivnily, a pak to share, aby napsal nekdo dalsi, stejnou vec. Klasicky pripad pro hoax.cz, ale dobre, zas tak spatny napad to neni, pac dik Lenka Krbcová jsem nasel par knih, co si chci precist. No muj seznam nebude zas az tak avantgardni a jako dalsiho aby napsal svojich 10 nej- vyzvu Vladan Smutný a Ivana Vyletalova

    1] J.R.R. Tolkien - Trilogie Pana Prstenu - byla to prvni kniha, kterou jsem kdy precetl v cestine, zacinal jsem ji na konci prvni tridy, kdyz jsem porad jeste slabikoval, kdyz jsem s ni zkoncil, umel jsem cist a chtel cist neco dalsiho...

    2] William Gibson - Neuromancer - pokud se mi nejaka kniha kdy stala vzorem toho, jak ziju a kym jsem, je to rozhodne tahle. Vsechny postavy v knize jsou nakonec podobne me, mojim laskam, mojim snum.

    3] A.C.Doyle - Sherlock holmes - defacto kterakoliv z kononicke rady. Naucilo me to tomu, ze se clovek muze chovat slusne a musi vzdycky premyslet. Vsechno co vidis se muze stat necim uzitecne. Podle vseho co vidis, muzes usuzovat co to asi je a k cemu to je. Taky jak se to stalo tim cim to je.

    4] Bible - ne, ze bych tu knizku mel nejak zvlast rad, ale myslim si, ze ovlivnila velke mnozstvi veci s kterymi se kazdy den setkavam. A to az do te miry, ze treba vetsina lidi, ktere znam a mam rad nakonec zije podle desatera, nekdo vic, nekdo min...

    5] Franz Kafka - Popis jednoho zapasu, Zamek.... za tenhle navyk se mi Ivana jednou umluvila, ze ji mrzi, ze me jej naucila cist. Asi takhle nejak vnimam prazdnotu sveta kolem sebe. Vsechny ty veci davaj smysl, ale jen pri nejakem pohledu, ktery vzdy neni pohledem mojim

    6] Paluhniak - Fight Club - vlastne logicke pokracovani Bible a Franze Kafky. Takhle nejak to dopada, kdyz clovek chce nebo muze, ci dokonce musi... prekrocit vsechna pravidla moralky a veskery smysl nesmyslna. Pro me je tahle kniha asi nejjasnejsim zapisem vzdoru, proti nesmyslnemu prevlecenemu za hodnoty.

    7] Bulgakov - Mistr a Marketka - velmi velmi nezna a mila kniha. Pro me je v tom laska, duvera, hodnoty, ktere se neprevlekaji za moralku. Zase je to vychodisko z Bible a France Kafky, ale opacne nez Fight Club. Navic je tam jeden z nejzabavnejsich Rytiru temnoty a Nositelu svetla ever.

    8] Jim Morrison - Wildernes - Az budu bez sebe, prived me k sobe, napsala mi rtenkou jedna z davu opilych basnirek rano na zrcadlo.

    9] Frantisek Gelner - Basne - Ma mila rozmila neplakej, zivot uz neni jinakej, dnes budme jeste veseli, na nasi bile posteli... a co zejtra? co zejtra? kdopak vi....? zejtra si lehnem do rakvi.

    10] Jáchym Topol - Sestra - hlavne ta cast tesne po rozpadu casu. Pochopil jsem, z ceho byla tvorena latka sveta, tak nejak v dobe, kdy jsem zacinal kourit...

    doslo mi misto, kam bych mel psat o knizkach, co me ovlivnily, tak uz jich vic nenapisu, i kdyz je jich spousta a porad jich pribyva. Chtel jsem napsat jeste jednu, coz melo byt Jmeno ruze, asi proto, ze je to takovy mix Bible, Sherlocka Holmese, ale hlavne exkurz do minulosti, ktery mi vysvetlil, jak vnimat to, z ceho se skladalo platno obrazu, na ktery byla namalovana stredoveka Evropa a umoznilo mi to pochopit politicko nabozenske boje, ktere byly neuveritelne zajimave... Tak me tedy omluvte, ze jsem napsal o knihu vic, a tesim se na vase doporuceni...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam