• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Odkladam k poslechu v pondeli v praci:

    Angelo Badalamenti - Main title
    http://www.youtube.com/watch?v=7yT_4UpB6F8&list=PL4kSEn7LmQssHTUiVisPpzlGbb2zEWUG2
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    odkladam k pozdejsimu nahlednuti:

    10 films sobre BDSM para ver antes de Fifty Shades of Grey - Batanga
    http://www.batanga.com/cine/9289/10-films-sobre-bdsm-para-ver-antes-de-fifty-shades-of-grey
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Tak minimalne tu Jessicu testni. To není Marwelovka jak je znáš. Stejně jako Agents of SHIELD..jsou trochu jinde nez u avengers, i kdyz se prolinaji s filmama docela dost.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo jinak na Balkane delali puvodne IT bezpecaky v bance, u nas jsou tier III, Network... podle nekterejch firem neco jako tier 4, zalezi jestli kontakt se zakaznikem je tier 0 nebo tier 1 ;]
    Ja jsem tier III - Linux/Unix, a dnes jsem se dozvedel, ze jsem se stal zatim neoficialne architectem... cimz se tady nenapadne chlubim.
    Na to, ze jsem lama a vystudovanej knihovnik, kterej ani programovat ani site neumi,... tak na admina samouka dobry...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zapomel jsem vlastne napsat storku, s kym chodim do prace a na pivo, co by mohla trosku dokreslit proc mam rad DMZ...

    Jednou takhle sedim s Goranem z Bosny v irske knajpe, srkame Guiness a ja mu rikam: hele vole [je mu kolem 55], proc ty jedinej z nasich TRM [tactical response manager, proste ten, kterej kdyz se veci serou, uklidnuje zakazniky, nanagery, budi lidi, kteri prisli po dvou nocnich a tak... neco jako krizovy operator]... takze: jaktoze Ty ses takovej klidas, vsickni tvoji kolegove se klepou, kricej po nas. Ty pusobis, ze mas v pazi.

    A on lakonicky: znas tu storku, jak bylo Sarajevo rok obkliceny armadou a kdo byl vevnitr, tak nesmel ven?
    Ja: jasne, znam, nekecej ze jsi tam byl...
    On: jo byl, nemusel jsem, kdyz ten pruser zacal, dezertoval jsem z armady, pak me chiditli z druhe strany, a ja jim utek, kdyz jsem se dozvedel, co se deje v Sarajevu, kde jem mel mamu a zenu, proste jsem prosel tim tunelem, co vedl jen dovnitr. Stejne, pokud by me chytili nasi nebo jejich, tak by me zastrelili, tak to uz jsem moh bejt aspon s nima.

    Ja: hele, a strilel jsi do lidi?
    ON: no jako parkrat, jenze nevim, jestli jsem nekoho zabil, to byl dycky pruser, chcalo, nebo byla noc, poslali nas na neco utocit, bylo to v barakach, nebo proste v ulicich, tak des a strilis kdyz vidis, ze se nekdo hejbe, kdyz se nehejbe, jdes dal a delas to znova. ale tezko rict, jestli je mrtvej, nebo se jen lek a zmizel jinam... mel jsem stesti...


    a pak kluci, co nam delaj sitare... moc jsem se jicj na to nevyptaval, asi jako otce na alkohholismus a jeho leceni, nebo segry na to, jaky to je mit za sebou 5 let v nemocnici, kdyz ti lecej leukemii a jedinej to prezijes...

    kazdopadne nedavno na cigaru z jednoho z nich, s ktery obcas davam bitky pred praci, pac delal systema a krav-magu a pripadne mi dobrej ucitel... tak z neho vypadlo, ze chodili na zacatku tech pruseru strilet policajty. ze jim tehda bylo treba 16-18 a dalo se dostat ke zbranim, a fizlove je stejne dycky srali. tak kdyz nejakyho videli, tak jej proste sundali treba ze strechy baraku... pak uz se to prej posralo tak moc, ze uz tohle proti tomu byla jen zabava pubertaku....

    nevim co jsem na to mel rict... ale o tomhle je tak trosku comix DMZ, i kdyz se to odehrava v USA a musim rict, ze pro korporacku, a to pro tu veliiiiiikaaanskou, pred kterou je uz jen majkrosoft a neco, co se obratu a tak tyce, tak pro ni delam prave proto, ze mam treba takovyhle kolegy...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: ujizdim si na divnejch comixech, Marvelovky me moc netahnou... bavi me Miller a jeho podani Batmana, Transmetropolitan, Constantine, Sandman, dost me potesilo DMZ, ktery jsem tady tusim taky jednu recenzoval... ac to mi prislo rozpacity... [mmchodem na filmy a serialy koukam dycky jednou za 1/2 roku, kdyz jsem nemocnej, nebo chodim do kina, na kompu temer vubec]

    Pokdud jsem tady uz o DMZ nepsal, tak... k tomuhle comixu jsem se dostal pres Lukashivu az kdyz zacal vychazet CZ a musim rict, ze pomerne dlouho jsem z nej byl HODNE rozpacitej.
    Zapletka je takova, ze svet se posral a v USA [a mozna nejen] vypukla obcanska valka, ktera zpusobila, ze treba z NewYorku se stala valecna zona ala Balkansky valky. TZN Manhattan je demilitarizovana neutralni zona, celej zbytek se ruzne reze, pripadne je bombardovany a uzavreny jako kdysi bylo Sarajevo.
    Normalne je tam nejaka obdoba modrych baretu, kteri to ale samo nezvladaji. Kdo je uvnitr, nema temer sanci se dostat ven. Dovnitr uz to taky moc nejde.
    Comix zacina v dobe, kdy mesto je plne odstrelovacu a zdroju je malo. Ale uz nepadaj primo bomby.
    Pokracuje to vlastne novym zakladanim civilizace, nejake dily resi volby o samospravu, jiny resi problem s leky, dalsi je o skupine byvalych commandos, kteri se rozhodli, ze valky maji dost a v byvale NewYorske zoo si zbudovali zahradu a hideout, ve kterem ziji, aniz by si vsimali zbytku sveta... atd.
    Necet jsem jeste zdaleka vsechny dily, ale rozhodne je zvlastni videt rozstrileny mrakodrapy jako nekde v Libanonu, kdyz se clovek kouka na Valcik s Basirem, a do toho normalni realie grafitty, cernoskyho getta, americkeho separatistickeho ultrapravicactiv, politiky oligarchu, politiky medii...

    moc zajimave cteni, clovek s musi zvyknout na styl kresby, vypraveni, i na to, ze hlavni hrdina Matty je vazne mladej idiutek a jako novinar by rozhodne nedostal Pulizzerovu cenu...


    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Hele jestli si ujíčdíš na komixech, dej si Marvelovvskou serii z Netflixu: Daredevil, Jesica Jones, Daredevil 2. Perfektni serialy ktery se ti budou moooc libit IMO.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jinak tohlencto jsem si vyscreenshotoval z titulku na konci filmu [ktery jsou dobry asi jako titulky u bondovek]



    https://www.facebook.com/...id=10209568224191265&set=a.1084421199565.15032.1497445890&type=3&theater
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak doporucoval jsem to uz na FB, takze si dovolim jen copy and paste:

    Nemuzu si pomoct, ale tenhle comixak se mi proste libi. Mozna je to tim, ze jsem vzdy mel rad "Americkou klasiku" a "Americky patos", mam proste rad Ameriku s jejima vlajkama, vlastnenectvim puvodne pristehovalcu... novy svet neomezenych moznosti. Znam samozrejme i neco z reality, nicmene God Bless The Queen and Heil to America... Navic uz od detstvi, kdy jsem si ziskal prezdivku Spider po SpiderManovi, ktery se filmove zatim nikdy nepovedl, mam rad Marvelovky... Tak tedy za me 9/10 za Prvniho Mstitele. Jo mozna za to taky muze prsata vojanda, ktera vzdycky rozkosne ustrasene otevre namalovanou tlamicku, kdyz je treba, ale to mi samo nebude nikdo verit, ze jsem na zensky, zejo ;]

    Captain America: První Avenger / Captain America: The First Avenger (2011) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/227773-captain-america-prvni-avenger/prehled/


    Tomas Overdrive-Spider Petru a tak jak se mi libil First Avenger, tak moc se mi nelibil Winter Solider, kterej je prumerna efektova slatanina. First avenger ma styl, kostymy, designy, barvy a luxusni spodni pradlo....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: jo jo, ja to nakonec pochopil a jakoze dik za fast recenzi, tak jsem to i pobral.
    Chloe mi samo nic nerekne, pilot jsem videl asi pred 1000 rokama, a asi tam nekde byla nejaka policajtka, ja si moc neuvedomuju, ze by to melo zapletku, nebo ze by tam vubec byly nejaky postavy... jen mam dojem, ze me to pobavilo... tzn. nic jako nize zminovane comixu [respektive i jako samotny Lucifer, ktery je takovy slabsi odvar prave Constantina, ale taky je to magickej kundolap... mmchodem, tam je dobry, jak ta Eng scena je propojena, Lucifer se puvodne rozpracoval v Sandmanovi, kde se prave mihne i Constantin, kterej ale zacal nekde ve Swamp Thing... jinak, kdo necet, tak ROZHODOPADNE dat Z Pekla. To je masakr. Ale chce to precist vickrat, aby clovek pobral jak hrozne je to komplexne silene slozity]...





    Jinak co Sherlock, nejaky novy dily budou? Musim rict, ze me pobavil i vanocni special, ktery se treba J a P moc nelibil, ale hlavne proto, ze a] neznaji kanon, b] neznaji podrobne predchozi dily

    Sice uz udeali z Holmese regulerniho fetaka, coz jsem uplne nemusel, aby to k tomu sklouzlo, precejen spore oblecena defka, eee divka, je zajimavejsi, nez vyslecena... ale budiz.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Lucifer je IMO vynikající, dostal druhou řadu, je se na co těšit. Sere mě že zrušili Constantina, ten byl hodně povedenej, pro některá z nás aspoň. A ten jeho britskej přízvuk...
    Co se Gibsona a comixu týče, hleď:
    William Gibson has written a comic, and you should read it | Ars Technica
    http://arstechnica.com/...tiverse/2016/05/william-gibson-has-written-a-comic-and-you-should-read-it/
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: voe, ptal ses na Lucifera ... a myslel jsem Chloe, zeano .. :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tyvole, to je zas pravopis,... nasrat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: policajtka v Preacherovi?
    Preacher je Bonni and Clide ne... Blondyna a knez, on ma hlas, ktery muze donutit cloveka, aby si sezral vlastni prdel. Ona ma kundu, ktera jej dycky pritahne, aby ji vysvobodul z pruseru. Oba maji hromadu bubinkovejch revolveru. Pak je tam jeste svatej zabijak, kterej kdyz se ukaze, tak je pruser...

    ale pokud myslis Luucifera, tak jako chces rict, ze uz je to venku, a da se toho stahnout serka a je to oddechova? Jo, tak to bych si i dal. Neni posledni dobou nic moc ke cteni.

    Jinak co se Comixu tyce, tak zas jsem v posledni dobe mel comixovou manii, jako kdysi, kdyz jsem se vsem snazil vnutit Transmetropolitan a muj nechteny ale akuratni vzor: Spidera Jerusalema

    Stahnul jsem si kazdopadne Sinster a Dexter a musim rict, ze minimalne takovych 30 cisel je FAKT poctivej mafiansko-pulpFiction narez. Je tam hromana priznanych odkazu na tarantina, ale taky na vsechnu moznou podobnou verzbez asi jako ve Falloutu dvojce. Jsou tam uplne masakr hlasky. Proste takovy dve postavy v Shadowrunu HRAT CHCES!!! Fakk doporucuju. Vali se to na torrentech a je to jeden z tech, kterej uz nejakej casek shareuju...

    Funt!!!




    a ac mam dojem, ze uz jsem i Sinistera a Dextera i Hellblazera doporucoval, tak jeste jednou tedy:

    Hellblazer je KURVA HUSTEJ NAREZ.

    Ten commix vznikal za Tatcherove, v dobe Valky o Fakin Falklandy, a kreslili jej pankaci. Jakoze fakt. Zadni levicacti kytkari, ale takovy ty delnicky sracky, co je sral fodbal, a radej chodili na konziky a kecali tatcherove do politiky... Je to fakt kruta prdel. Jakoze cet jsem jich vsech cca 200, coz jako cloveku zabere takovi mesic nebo tak neco, kazdopadne tak do prvnich par musi clovek prekousnout, je videt, ze tam je jeste takova ta oldschool skola ala superman a comixy v novinach, hrozne moc textu, dost staticky a osklivy obrazky... ale zacne se tam rozehravat asi nejsilenejsi mag, co jsem jej nekde zaznamenal.
    Tak jak je Lobo a Sinister a Dexter proste masakr pro gangstery a fajtry jako archetyp do RPGcek, proste hlaskari, drsnaci, kundolapove, a zgurvisini, tak magicka obdoba toho je Constantin.
    Ten clovek je proste hustej, vsechno chovani zavani vyjebavkou, a o jako se vsema. Kazdy slib je dodrzeny, ale tak, ze vzdycky nakonec hraje pro Johna, a clovek jen kouka, jak tohle nekdo mohl vymyslet. Vsechno jsou to takovy ty stary anekdoticky podfuky s lakomim barmanem a houslema, nebo ve stylu Enterteiner a tak... Proste klasika. Jenze do toho je hromada punku [a to i vizualne], docela casto ruzny sado maso fetishe, kurvy, drogy... a HROMADA vazne divne magie. Takhle nejak si predstavuju, ze magie proste funguje.
    O tom se neda napsat nic vic, krom toho, ze John je proste archetypalni frajer s vazne MAGICKOu personalitou... A luxusnim reseni rakoviny plic.
    Jo, taky ma nadmiru zdravej vztah k detem, milencum a vubec zamilovanejm a vsem temhle vecem. Tam kde by tomu Lobo slapnul na hlavicku, a Sinister s Dexterem by byli stitive neprijeme prekvapeni, tam to John Constantine okomentuje tak, ze kazda zodopovedna matka potrati radej sama a dobrovolne. Treba pletaci jehlici.

    Jinak existuje tusim dil 107, ktery napsal Neil Gaiman, jako scenar... a musim rict, ze krom nejakych Sandmanu, ze kterych mi byvalo casto zima i v zavrenem aute uprostred leta na zasrane hane, tak z tohohle dilu, kdy constantin nechtene prijde do socialniho panelaku v centru Londyna, kde jej chce zneuzit lezba, aby ji udelal decko... a co se z toho stane... musim rict, ze takhle zima mi bylo malokdy. Zima, ktera probehne pateri, a usadi se za ocnima vickama.
    Co se stalo, nemuze se odestat. Moc dobry.

    Poslednich cca 40 cisel jsou pozdni devadesatky, a doporucuju ani nezkoset cis, ale stejne vam to podle me neda...

    Zapomel jsem napsat, ze John je anglan? Zapomel... nebojte, toho si vsimnete, az vam Rottenovo RRRRR bude pripadat jako zvatlani ze zasranyho Texasu.... [mmchodem Preacher jako variace na Bonie a Clide s pridavkem grunge a irskyho upira je jeden z nejslabsich comixu, co mam tu cest vlastnit vsech 10 dilu, klidne cley strelim]

    You poor little sod!!!


    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: moc dobry ztvarneni komiksu ... hlavni hrdina jednozcnacne super, ta policajtka uz je horsi, Amadiel taky nic moc, ale celkove velmi dobra oddechovka! Navic zaver serie vice nez zajimavej... :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHASHA_KRASTY: nevis jak to dopadlo s Luciferem? Videl jsem pilot a pak jsem na to zapomel.
    Zaroven jsem videl zatim vsechny serky Walking Dead a musim rict, ze cely serial je VYNIKAJICI a porad me jeste bavi.
    Pak by me taky zajimalo, jestli uz dopadnul-vypadnul Muz z vysokeho zamku.


    JVMLOK: Gibsonuv Comix? wut?
    Jinak ma ted novou knizku, ale necet jsem jeste, cet jsi?

    MMchodem o weekendu jsem si byl koupit nejaky hadry, pac posledni jsem si poridil v roce 2014 [a potrebuju jeste ty boty, ktery jsem si taky poridil davno, resp 2008 - zn. Vegetarian Shoes, na Zizkove v takovym HC/Punk kramku, kerej uz tam neni, maj jen hrozne prosoupanou podrazku uz]... no a za 19,- EUR jsem si poridil dalsi Mko, summer, black vrch, vnitrek je modrej...

    co se perek tyce, tak jsem nakonec vymyslel, ze si je koupim v potrebach pro kone... sorry, ze tady resim hadry, ale dycky jednou za par let me popadne nutnost poridit si neco na sebe, a cim dal vic minimalizuju design a zvysuju funkcionalitu, ale zatim mi z toho furt vychazi agresivni punkovej otfit, urban survival... v zime jsem treba nosil Mko a baret a lidi rikali, ze to ma hrozne military podton [k vanocum jsem od J. dostal okrovou palestinu s vysitejma kasnikovama, ale to jsem ja nevymyslel ;]





    Tzn. boty perka, ala Asutalske Pracovni, aka Chelsa Boots: http://www.jpostrava.cz/detail/perka-jezdecke-kentaur-nizke
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SHASHA_KRASTY: takovej pozitivni pristup k ne-zivotu :)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    JVMLOK: irskej typek, nebo-li Rudy z Misfit, proste Joseph Gilgun je super, o tom zadna .. :o)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Mj kdyz se to tady hemzi Gibsonem, mam v tabletu ten jeho komix. Docela vesela zalezitost :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Prvni dil to uvedl do velke parady :) ten irskej typek je mi hodne sympatickej...i kdyz asi nebude uplne pozitivni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam