• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdo s Ostraváku jde na ples? určitě a Adelaka? Co pizi, julyz, cyberian, frdk?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Není problém stačí se domluvit na místě a času resp. míst už je poměrně dost takže - domluvit se jenom na času a hurá
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: Moc bych na URBEX chtěl. tohle jsem provozoval už jako velmi mladý :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    #howto, #note #toSelf

    CTRL + SHIFT + B - inkscape : prostudovat, jak se delaji krivky v Inkscape

    Pamatovat si, ze od Pavla chci plosnak i s PCB artem a z nej chci zkusit udelat triko projektu [nejdriv DIY pomoci sytotisku, co mam v Labce -> profesionalne]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Venuse v kozichu, nebo sheltie s kravatou... kdo se v tom ma furt vyznat. #momentka #spatneNafocenaFotkaProPobaveni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Schovavam k precteni, ted jdu nachvili zavrit oci, hrozne me boli hlava, nespal jsem poradne uz nekolik dnu, dnes jsem se v 11:30 vzbudil na budik, jenze jsem sel spat ve 4.... musim s tim neco udelat.

    Náhradní rodinná péče - Moravskoslezský kraj
    https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/nahradni-rodinna-pece-40519
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---





    Hostel Elf, na doporuceni ID Sancha, za ktere velmi dekuju. Husinecka 11; 3 dny v dvoujluzkovem, bezvadne cistem pokojiku [s pristylkou pro pripad potreby] za 1000,- CZK v Praze? Vynikajici personal hostylku, cisto a mile. Samozrejme spanelaci/portugalcici jsou proste hlucne narody, ale i tak byl v hostylku klid, kdyz bylo treba spat [ne, ze bych to moc delal, z nervozity pred obhajoubou grantu a tak obecne, ze zvyku, ale...]

    Jinak jsou tam i sdilene pokoje, nejvetsi ma cca 12 posteli, i to by se dalo zvladnout a bude to asi pak uplne za hubicku. Lokace 5min od Florence je moc prijemna. Kdo si pamatuje Hus23, tak je to vicemene nad tim podnikem [ktery uz nefunguje, pokud jsem vyrozumel dobre]...

    Hostels in Prague - Hostel Elf Prague Žižkov
    https://www.hostelelf.com/

    Za me PALEC HORE a dik Sanche.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Zena.... dluzno podotknout Zena s Nekonecnou Trpelivosti... [a v mejch brejlich ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, vedeli jste, ze jen v Moravsko-Slezskem kraji ceka rocne na adopci v radek stovek nove narozenych deti?
    Dost vazne uvazuju, ze pokud se nepodari [z jakehokoliv duvodu] dalsi vlastni potomek, tak bych si se zenou vzal jednoho "z utulku"... Vcera jsme jeli ve vlaku s pani, ktera je pestounkou,... ma 3 vlastni dospele deti, a uz odchovala tri nemluvnata [kratkodoba pestounska pece], kterezto se pak predaly do dlouhodobe pestounske pece ci na adopci. Svet mi zase otevrel oci a obratil hlavu ve smeru nekdejsi slepe skvrny...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---




    stanislav krupar : zdevastovany vychod; taky czpress 2018



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Clanek jsem jeste necetl ale Tesinskeho fotky se mi libily zas docel dost na letosnim CZPress.. dost se mi libily vlastne vsechny z Donbasu... Taky jsem zjistil ze uz to bude 6 let, kdy u me bydleli 2 couchsurferi, kteri odtamtud zdrhli pred zacinajici valkou,... ted jsou oba v Rusku a studuji, tehda jeli rok a pul na motorce, pac se nemeli kam vratit...

    Fotograf z Prahy žil s ukrajinskými vojáky v oblasti, kde mu hrozila smrt. Zachytil ženy v armádě i drsný život východu | REFRESHER.cz
    https://refresher.cz/...e-mu-hrozila-smrt-Zachytil-zeny-v-armade-i-drsny-zivot-vychodu?gdpr-accept=1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tahe se mi libi FAKT hodne.... Cigoska v Jarovnicich truchlici nad utonulym ditetem, Cervenec 1998 Slovensko Jarovnicich... ve formatu cele zdi FAKT mocny zazitek





    Nektere z tech historickych fotek CZPress Photo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: jinak ale ne vsechno jsou tam zajmove osoby, dohledal jsem nektery lidi, co znam a jsou tam odkazy na patricne oddeleni bezpecnsoti, ktere pri extenzivnim googleni jdou dohledat [taky v ne-ocr podobe, casto] a v tech rozkazech jsou obcas jmena primo tem osobam, ktery jsem v seznamu nasel... konkretne to byla centrala kontrarozvedky proti vnitrnimu a vnejsimu nepriteli v Bratislave... nicmene mam dojem, ze tech senamu je nekolik, nekdy se mirne lisi, v nekterych nejsou vsechny jmena, v jinem zas nejsou vsechny role a zarazeni ke konkretnim osobam,... navic mi pripadne, ze seznamy degraduji. fakt mam dojem, ze nektere lidi jsem nasel, a ted uz tam nejsou... mozna jsem jen zapometlivy, coz je ovsem s mou vizualni casti pameti temer neproveditelne... nevim, mozna paranoia... zajimave je, ze temer nikdy to nejde rozume wgetnout a grepovat, pac tam nejsou zadne oddelovace radku, a samotne searche na stankach hledaji fakt divne... chce to ponekod postprodukci, i kdyz z bashe to zas takova plichta neni...

    Jo kdyz uz jsme u bashe,... tohle me dost zaujalo, pac mam pipe logiku FAKT asi nejradej ze vsech prototypovacich metod [pac neumim psat moc v nicem jinym ;]

    Relational pipes v0.9
    https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/relational-pipes-v0.9
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak Prazaci rozhodne jdete na Czech Press Photo, slavi 25 let, samozrejme hlavni cast [letosek] je ve Staromestske Rsadnici, nicmene v Karolinu [krom toho, ze je tam vystava zakladajicich listin + insignii jednotlivych fakult] je pak vystava best off poslednich 25 let. MOC MOC MOC hezka sonda do toho co jsme zazili a cim jsme. Letosek me tedy uplne moc neuchvatil, ale ta souhrna vystava je paradni. Jo, da se na kase koupit listek na obe vystavy najednou a asi to bude i levnejsi, jen nam to rekli, az kdyz jsme kupovali druhy listek. Zakaldajici listiny Karlovky + insignie fakult jsou zdarma a listiny jsou stala expozice, insignie jen docaska.

    Kazdopadne vsechny 4 vystavy doporucuju.

    Doporucil bych vystat si i 300 clovekovou frontu na Kupku ve Waldstejnske Jizdarne, ale pokud to neprodlouzili, tak to zkoncilo v nedeli. A byl jsem MOC rad, ze uz se nemusi stat takovehle fronty na pomerance, v tech -2 to byl dost hardcore, ale zas jako jeste videt souhrneho Kandinskeho a Maleviche a byl bych spokojeny zas na par let, co se vytvrana abstrakce tyce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: to jako kazdopadne chci, uz jen proto, ze neni dobry, aby se takove veci ztratily, cim vic lidi to ma, tim vetsi sance je, ze se to nekdy dostane do historie....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Coze?! ;]]]]
    Vubec se nemuzu rozhodnout, jestli tohle je nejaka parafraze a ironizace dezinformacnich webu Rudeho Zla, nebo jestli je to obcas mysleno vazne... Narazil jsem na to kdyz jsem hledal Bilibinovy obrazku z Ruskych Bylin, kterezto tam jsou kompletni a v dobrem rozliseni, vcetne medailonku autora... a takovych umeleckych okenek je tam hodne a dobrych, nicmene na hlavni strance jsou ruzne Terezy Spencerove a jine kreatury, procez tenhle clanek me zaujal nazvem, a pak uz jsem se neprestal smat... tak tedy myslete si co chcete, ale doporucuji k nahlednuti

    Rodon - knihovna, umění, hudba, fotogalerie
    http://www.rodon.cz/...-co-je-na-tym-divneho-ze-statni-bezpecnostni-sluzba-bude-vyucovat-dejiny-7748
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE: bacha, tohle neni seznam estebaku, ale "zajmovych osob", tzn tech, NA KTERY si vedli estebaci spisy. Jestli chces, mam v kompu Pencovy seznamy - je to na stroji psane a OCRko si s tim neporadilo. Tam jsou ti opravdicky estebaci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MMchodem URBEX-ove a nouzove zavazadlo pro vylety do mrtvych baraku, fabrik, kanalu a podobne... vetsina toho se vejde do bundy a 15l batohu... ted uz posledni dobou nosim jeste druhy sedak a jisteni, pac chodim s nekym dalsim, ne sam... uz se mi podarilo se totiz propadnout patro a pul podlahou, takze bez lana a kolegy/ne ani ranu

    3 nejpotrebnejsi veci: svetlo [v nekolika provedenich], HELMA!!! [tak podrena zadna jina vec, z tech co tam mam neni, a rozbitou hlavu nechces], rukavice [nosim bezprste, z pracovnich odevu, podsite kevlarem, pod nima pak nitrilove lekarske - na to ten vychyt, ze na dlanich a tak je clovek chranen a udrzi se tim, pac jsou to rukavice s dobrym gripem, prsty pak ma chranene pomoci nitrilu, takze muze sahat i na mrtve veci, chemikalie a podobne, zaroven pres nitril funguje ovladani telefonu]




    cely seznam tech veci, co je videt na obrazku, nekdy i s linkama, kde to koupit, tak je pak tady:
    rozhodne jsou doporucene i power-banky, pokud chodite tak jako ja "lovit zazitky s fotakem"

    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:urbex&s[]=urbex#over
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Udelal jsem si radost, ze survival veci, ktere jeste chci, tak je to kuse a sipky, kazdopadne mam jednu takovou paranoiu, a to uz leta letouci, pote, co jsem poprve v zivote stopoval pres celou Evropu, a trosku se to posralo a ja 2 dny zustal vyset bez pitne vody v miste, odkud jsem nemoh nijak moc rozume odejit... Takze moje paranoia je nedostatek ciste pitne vody. Vzhledem k tomu, v jakych zemich jsem byl a vzhledem k tomu, ze vim, ze ve vetsine zemi, kde jsem byl, se neda voda normalne pit, tak jsem strasne moc chtel mit ve svem nouzovem zavazadle [mam dve, zimni, letni, a pak jeste jedno mimo oblast, kde se normalne pohybuju, plus uplnej zaklad [spacak, boty a kompletni sadu obleceni] v aute] nejaky filtr na vodu... [clovek vlastne potrebuje uplne nezbytne - alespon podle me: ohen, nuz, boty, suchou sadu hader, kus igelitu/plastenku, pitnou vodu, svetlo]
    Tak jsem si koupil tyhle dve drobnosti:

    Tohle prijde do nouzoveho zavazadla:
    Care Plus Water Filter, Filtrace vody Care Plus | Hudy.cz
    https://www.hudy.cz/filtrace_vody/care-plus-care-plus-water-filter,100029350.html

    Tohle prijde do batohu, ktery taham na zachranariny, urbexy a kratsi tracky na lehko:
    LifeStraw® Go, Filtrace vody LifeStraw | Hudy.cz
    https://www.hudy.cz/filtrace_vody/lifestraw-lifestraw-go,141038874.html

    Uz nikdy nechci zazit stav, kdy jsem v Bangladesi zvracel a sral, procez nesla koupit balena voda [a i ta se chlubila tim, ze ma jen 0,01% arzenu, tak jak my se chlubime tim, kolik je v Magnezii jakych kati/ani-ontu]. Tehda jsem ze sebe strhal vsechny stribrne sperky, ty co sly jsem jeste nalamal na kousky a protrepaval jsem je v odrene petflasce, jenze s tema prujmama a zvraceni te vody bylo stejne zalostne malo, a stejne si myslim, ze i s tim stribrem byla porad jedovata. To same plati pro Mexickou vodu z kohoutku a jejich Montezumovu Pomstu.

    Sice kde to pujde, filtry pouzivat nebudu, ale pokud jednou nekdy budu v pruseru, tak mam radost a mam filtr na vodu. Konecne, kdyz uz se to tak vezme, clovek potrebuje jen ohen a vodu, vsecko ostatni se da nekde ukrast, najit nebo vyrobit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam