• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Grossmanova Vila (nevim pravidlo na y/i ;)

    Legal # Urbex # Ostrava



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prospekto jinak asi nejvic odpovida povolani Zved, vychazi z Hranicare, ale je tam takove to “veleni mensim oddilum” a podobne. Ve sve prospektorske domene mas zaroven takove ty tiche bohyby, odhad pocasi, schopnost neumrit hlady, improvizovane pristresi. Muze to samozrejme mit vic pruniku do druida, fightera, mastickare. Nejsou tam temer zadne pruniky do zlodeje, alchymisty... i kdyz: v horach muzes a budes mit lezeni po a bez lan. V lese/na rece zas ovladani dopravnich prostredku, primarne cokoliv tazeneho psy. Podzemni pruskuminik muze zas mit znalosti o vybusninach a podobne chemicko-alchimie; ale malo, ma to vsechno pro preziti, ne jako hlavni povolani. Hlavni povolani je vyzvedac-hranicar-vudce.

    Cilem prospektora je vest skupinu lidi, zabezpecit teren, ziskat co se da, vratit se se zdroji, bez ohledu na ztraty na lidech. Ultimatni cil je nove tezebni/stavebni uzemi nebo kus draka.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Jo jeste, pri tvych vypravach do lesa zemrelo okolo tebe nekolik set lidi kterym jsi velel. Poprve jsi poslal sve pratele a spolustudenty, kteri ti meli pomahat na prvni ceste do Lesa/Hlubin/Hor na smrt v 9 letech a byla to tva chyba...

    Pokud to bylo v Lese, radili ti nekteri, abys zastavil a rozbil tabor, jini tvrdili, ze do stmivani je casu dost, jenze pak zacala snehova vanice z ciste oblohy a ztratili jste se. umrelo jich 23, dva zchouleni k tobe ve stanu, hrali te, ale uz se neprobudili, nektere jste nenasli, jini ti dali posledni zbytek jidla, kdyz uz nezustalo dost pro vsechny na ceste zpet. Kazdopadne jsi se z toho poucil.

    Pokud to bylo v Horach, hledali jste pruchod k Nedostupne. Vyrazili jste jen v peti lidech, ale veril jsi jim vsem, sla s tebou dokonce Lena, nejlepsi lezkyne a tva ucitelka horolezectvi, v patnacti nejhezci divka v Pevnosti. Hned za Krocanim Stitem zacalo snezit a prisahal bys, zes zahledl kridla Velkeho Modreho, kdyz jste se museli zakopat do zahrabu, dalsi 3 dny jste zustali trcet a rozhodnuti bylo bud pokracovat a najit prusmyk k jeskynimu komplexu pod Nedostupnou, nebo se vratit. Rozhodl jsi, ze se vratite a Lena sla prvi zpet pres Ledovec. Kdyz spadla do trhliny, vzala ssebou tebe a Muta, tichy chlapec, ktery ani nekricel, kdyz jsi jej a Lenu musel odriznout, abys nezkoncil s nimi na dne trhliny. Nevis, jestli by Jiny, z tveho pohledu stary chlap (tricatnik, ktereho jsi nikdy nemel rad pro jeho zlou povahu), proste nevis, jestli by te poslechnul, kdybys im chtel pomoct, ale nakonec z ledove pasti vytahnul jen tebe. Pote, co otevrel rozechvely a spatne stabilizovany portal na par mil od mesta, nikdy jsi o nem uz neslysel. Stejne jsi ho nemel nikdy rad.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Aha, trochu jsi popsal vsechno, co jsem napsal, tak jen pridej o 100% vic hardcore, to popsane. Takovych lidi jako Ty je v celem svete treba 150. Jste nejcenejsi, co pevnosti vyrobily, vicemene veskere zdroje jdou to vyroby techle lidi. Obdoba asi jako nalezeni a vychovani budouciho Dalajlamy.
    Takovy jedinec je na jednu stranu extremne svobodny, na druhou stranu je svobodny asi jako ten Dalailama nebo Papez. Neco jako osobni zivot == vubec.
    Vycvik treba jako Paul Muad Dib v Dune.

    Pevnosti doufaji, ze se jim podari postavit dalsi pevnost. Vsechna dosavadne mozna mista jsou uz obsazena, ty predchozi pevnosti zbudovali prave lide jako ty.
    Draky taky zabili poprve prospektori (ac to je ztracene umeni).

    Jinak : vira v Jedineho neni nijak instucializovana, nic o ni nevis, nejsi-li clenem. Nikdo o nem nemluvi ji ak, nez kazatele.
    V jedineho veri neznamy pocet lidi a nelidi, dava jim nezname moznosti a prikazani. Vira je na urovni sekty, treba Svedci Jehovovi. Pokud jednou prestoupis na viru, neni pravdepodobne, ze se z toho jeste dostanes.
    To co realne funguje je jakysi animismus, kazde misto ma sveho ducha, svou magickou podstatu, nektere jsou tak silne, ze se magicky projevuji i u nemagu (hruza a des na pahorku s sibenicemi a masove silenstvi pri popravach, sad, ktery kvete v -35*C,...)

    Ad corruption:
    Stava se to neznamo proc, i ti nejlepsi a vladcove, nebo magove uz podlehli. Je to nejaka zmena v osobnosti, ktera ztrhne fyzicno. Nebo je to prokleti? Nebo prilisna expozice magii? Nevis. S virou v Jedineho, nebo v cokoliv, tak to nema nic spolecneho.

    Rika se, ze tak dlouho hledis do Hlubiny az Hlubina pohledne na tebe.


    Corruption i Vira v Jedineho jsou velmi velmi vyjimecne stavy bytosti, asi stejne jako byt Prospektor. Samozrejme jako Prospektor jsi chranen pred jejich vlivy a projevy snad celou spolecnosti. Konecne Dalajlama, ktery zacne uctivat Muhamada by bylo fak faux pas. Stejne, jako Dalajlama, ktery zacne popravovat sve politicke odpurce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Aha, uz vidim postavu. Rano prectu. Prospektor zni mocne. Jedno z nejprestiznejsich zamestnani. Spatne se to srovnava, ale je to neco jako v Enderove Hre ty deti, z kterych byl Ender, nebo jako v Japonsku treba bojovnici sumo. Nevim s cim jinym srovnat, ale proste elita elity. Nejbohatsi lide ve spolecnosti (jako bys mel v Shadowrunu A na zdroje/magicke body). Maji hroznou umrtnost, hraji extreme teamove, kazdy z nich je velmi specializovany, dohromady jsou defacto neznicitelni.
    To bohatstvi pochazi z toho, ze deti jsou za vzdelani placeny, cim lip se ucis, tim jsi bohatsi a vice verza. Pokud by takovy prospektor byl zlodej, bude to kral zlodeju, bude-li kouzelnik, bude mit na kostech vyryte ochranne znaky od vsech kouzelniku z 13 pevnosti a v mraze bude schopen nahy spat na snehu (to bude i fighter a dalsi)... vicemene ztravil cely zivot pripravou na povolani prospektora.

    Jde o to, ze jedine prospektori jsou schopni ziskavat zdroje pro pevnosti, nachazet mista, ktera hvozd neobsadil, docasne udrzovat stezky k nim, nez se misto vytezi, ziskavat drevo, rostliny a zvirata ci bytosti, nebo jejich kusy, aby je v pevnosti mohli pouzivat.

    V pevnostech jsi proste ten, komu se vsichni klani, teleporty mezi pevnostmi jsou ti otevreny svobodne a jediny vis je mistodrzici/kral/vladika/warlord pevnosti a tvuk mistr.

    Je mozne, ze jsi za zivot byl jiz 10x v lese nebo v horach, a vzdy jsi to prezil.


    Cet jsi od Zambocha Ve Sluzbach klanu? Takovy to hornicky fantasy o tezbe aktivnich kamenu? Tak prospektor (horsky, podzemni nebo lesni) odpovida Ducattimu, ci jeho 2 kamaradum v teamu, v dobe, kdy prezili zasypani v Hlubine.

    Tzn. Dokazali uvaznout v naprostem pekle, ve 12 lidech se po 3 tydnech bez jidla dokazali prokopat 800m skaly a vylezt na povrch.
    To je presne prospektor. Taky kazdy z nich dela neco jineho... vsichni jsou magicky aktivni, i kdyz na urovni adept.



    Tzn. Zitra si prectu “necisla” a pak to nejak doladime, at uz se hrat bude, nebo ne.... ;)
    Pokud jsi Ve Sluzbach Klanu necet, doporucuju, tak jak byl dobrej a novej Konias (a pak slabnul), tak jak byl dobrej Drsny Spasitel (ac to je splacanina a postupne slabne, ale svet je bozi!), tak je dobry tohle. Udelat hornickou fantasy, to je cool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem musim se pochlubot, konecne jsem objevil fintu na nove vrhaci noze, musi se protocit na dirce ve “strence” na spickach dvou prstu (a ja furt, k cemu tam ta dira je). Kdyz to clovek udela dobre, podari se mu za cca 5 serii hodu vychytat silu a rotaci, takze pak uz neni problem i na 12 kroku (to je jako hodne, teda pro cloveka, co vazi 65 kilo a s nozem, co ma 150g, coz je malo!!!) hodit i celou serii se zapichem. Akorat jeste trefuju jen horni polovinu torza (hrudnik)... da se ale zvladnout i par hodu tak, ze je opravdu potiz netrefit uz zabodnute noze tema dalsima. (Taky jsem uvazoval, jak majitel noze-nuz.cz mysli to, ze noze se maji tendenci poskozovat, kdyz hodis jeden, do tech ostatnich. Jsem si rikal, ze machruje jaxsvin, a ono ne, fakt to pujde a fakt pude dat hazeni tak, ze ukecam Julii, aby stala pred tercem, sam jsem na to pripraven. Mmchodem noze se zabodavaji cca 1-2cm hluboko do vyschle smrkove desky - takze jedine hazet presne, nezabije, ale fakt neposili !!! )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: ??? ;))))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Ja po Tobe rozhodne nechtel, abys Prawitza presvedcoval.
    Jak uz jsem psal, to minuly hrani bylo asi jedno z nehorsich vubec, co se hrani tyce, tak neco takovyho bych taky nerad opakoval. Vzhledem k tomu, ze i tady radej vytahujes jak nekdo nekoho ma v ignoru, predpokladam, ze jsi pouzil velkohube Sorbactvi spis spatne, zaridim to pokud dovolis bez prostrednika ;))
    Dracak je vicemene jen zaminka k tomu, dat si par piv v Olomouci.

    Dost me ted bavi ten svet, co pisu, vzhledem k tomu, ze jsem v sobe nasel moral a uz mam cca 250 stran textu, nemam ted problem vyrabet zapletky jak na bezicim pase a trosku jsem cekal, ze pri vyrobe postav mi jej pomuzete nejak zajimave doladit.

    Proto jsem to tady taky rozkecal a jsem ochoten hrat “fantasy”, ktere me jinak vicemene nezajima.

    Klidne bych svet jeste chvili resil, ale nemusi e. Jak rikam na pivu ani na “dracaku” nijak netrvam a popravde, dam si s ostatnima i pivo bez prawitza, jako kupodivu jsem se minule tesil dost na Burkhara a jeho nepritomnost predznamenala mj katastrofu hrani, coz je normalni, pac Bota hraje tak, ze mlci nebo prikyvuje a prawitz si vezme barbara valecnika, archetyp, a pak unyslne hraje “vtrhnem tam”... to samozrejme vsichni vime, je to tak uz roky.

    Vzdycky to na opravdove hrani chce bud Sorbak + Burkhar hraci a Spajdr GM, nebo Sorbak Gm a Spajdr + Burkhar hraci.

    To je vyzkousene, pac na strane hracu musi byt lidi, kteri chteji neco akcnit, a idealne, kdyz jeden vnima, co se deje a hraje s gm a druhej (Burkhar) to vsem sabotuje, ale naprosto uprime se snazi, mysli to dobre a zpusobuje naprosto necekany chaos v dobre pripravenych planech.


    Takze pokud bych si chtel hlavne zahrat (coz jsem minule chtel a VELMI jsem se tesil na postavu mnicha fetaka se slabostinpro sifry, hranou v Shadowrunu ;))), kazdopadne pokud bych si chtel zahrat po staru, tak bych chtel Burkhara, Sorbaka a Slunka, s tim, ze Rawitzovi bych pridelil archetyp “Jiny, temny, Mimo Kategorie” a nijak bych to nekontroloval kostkama, krom 1k20 na stesti, obcas.

    Vicemene ted jsem cekal, ze si udela urcite corrupted postavu s nejakejma fakt silenejma flaws, cekal bych treba sileneho a fanatickeho uctivace Jedineho, ktery to pochopil jako powerplay ;) a upaluje slabsi soudruhy; jako jo, kaze vodu a pije vodu, to zas jo ;))) s kterejma jsem byl ochotnej pomoct, od Burkhara bych cekal neco hrozne ukecaneho s velkym luckem, kouzlem osobnosti, ale luck se pouziva castej, ve smyslu Marigold (vzdycky se to posere kvuli nemu, vzdycky si zasuka, ale vzdycky dostane do drzky a zachrani jen loutnu a obcas ani kalhoty).

    Sorbak nevim, umyslne jsem postavu jeste necet, kdyz sem videl, ze jeste resi cisla... to muze byt cokoliv od fightera s kyjem az po temneho elfa, co strili draky do oka. Kazdopadne bych cekal fightera.


    Takze jako Face, Magir a Fajtr, s tim, ze u Boty bych cekal lecitele se sklony k falesnemu hracstvi a zabijeni pomoci jednoho ultraucinneho kouzla, neco jako “zle oko”.

    Ale jak rikam, spis me bavila moznost videt to zas jednou nazivo, a napsal jsem si pro to i run, ktery pocita spis s hektickou eskalaci. Zadne nakupovani, zadne chozeni odnikud nikam. Jeden problem, ale to zas jako fakt velkej. Taky hromada peonu s vidlema. Taky rychla smrt, kdyz postavu clovek povede stylem vtrhnu tam a vsechny pobiju.

    No uvidime, doufam, ze to vrchni vyjednavac nepopsal

    “Spajdr vymysli hrozny slozitosti, zas to bude bez kostek, pac neumi pravidla a me se tam jako moc nechce, stejne burkhar nedojede, asi na to spis seru” ;)))
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Jdi do prdele. Jsi nám ukradenej a my si najdem zábavu bez tebe. Sbohem!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Lol ;) tak to asi z kazdeho tabaku, ne? Jsem myslel, ze jako myslils, ze je to nejak konkretne jedovatejsi. To je ok, tech 60 denne mi nemuze unlizit :/
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Rtg mých plic ti bude stačit?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Hadam, ze z toho Bota ani Libor posledne prilis nadseni nebyli. Za sebe muzu rict, ze me to rozhodne vydareny neprislo. Nechtel jsem trhat partu, ale parta uz se zjevne trha sama. Libora jsem se chvili snazil i presvedcit, aby jel, ale zjevne se uz rozhodl.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Lol. Sice nevim proc, ale to je asi sumak, vicemene me zajimalo jen to, jestli mam zkouset mu psat tady... zavolam mu, ale az se domluvi ostatni, nechci resit kazdyho zvlast.
    Burkhar rikal, ze to tentokrat FAKT DA! ja bych mu veril, dokonce jsem ochotny kvuli tomu resit jeho strach z opacneho pohlavi (to, ze si z nej nebudu delat prdel ovsem ne!) ;)

    Mmchodem ma te v ignoru je fakt lol, dat si na nekoho ignore na siti, kde nepouziva postu a pise jen do jednoho auditu, ktery staci unbooknout ;) ale myslim, ze to bude nejaka stara krivda, rek bych doba, kdy me moji spolubydlici nechali v byte samotneho, pac mi v pulce mesice oznamili, ze pristi mesic uz tam nebudou bydlet (pac hybl si nasel matku svich deti a chtel byt s ni a ti dalsi dva se rozesli a nemohli uz bydlet spolu - tehda jsem byl kurva nasranej, pac jsem pak 3 mesice musel platit 18k najem, nez jsem nekoho sehnal. Od te doby si beru od spolubydlicich mesicni kaukci)... kazdopadne ten ignore je mi uplne volny, za tech 7 let ;)

    (Potazmo jsou mi volny vsechny ignory, s kamosema se vzdycky domluvis, zbytrk jsou jen kontakty, kteri cloveka pouzivaji, dokud se jim to hodi, kdyz pak nic nepada, museli by neco objetovat nebo by museli neco tolerovat, urazi se, davaji ignory a podobne. Znam jen jednoho cloveka, jehoz ignore plne chapu, ac si nemyslim, ze po 6 letech od rozvodu je jeste potreba. Kazdopadne se mi to stava relativne bezne, ale treba s 99% zen s kterymi jsem kdy chodil, tak ignory presly po cca 1/2 roku. Plati vyse napsane, pokud za to stoji, ignore neni treba.)

    Mam to trochu i s timhle hranim, chci videt 4 lidi, s tim, ze dracak je proste moznost, proc to zorganizovat.

    Jeden resi, ze pojede jen kdyz pojede druhej, jeden resi, ze nepojede, kdyz tam bude zenska.. proste fakt demence.

    Kua, kdyz si chci zahrat, muzu si zahrat, navic s druzinou, co se behem 4 hodin nezmasti hulenim a chlastem a hrat chce. Nemusim kvuli tomu jezdit na barak, kterej pak budu muset celej vymalovat, resit kdo nema na vlak a kdo me ma proc v ignoru.
    Tak jsem trosku cekal, ze vezmete kostky a drahu a prijedete. Kdy, to necham na vas a prizpusobim se.
    Ale trosku mam dojem, ze vlastne neni az zas tak proc. Nebo se pletu?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Chodi sem zridka a tebe ma v ignoru...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Uvidime. Hybloida podle me dokazem nalakat. Mmchodem, sem na Nyx uz vubec nechodi?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stala se mi zajimava vec, muj tym/druzina, ted o weekendu muze ve slozeni, kdy neni mozne dohrat rozehrany run, tak jsem se rozhodl, ze jim udelam seqvel, ktery se bude odehravat neznamo za jak dlouho v budoucnosti, oproti jejich “dnes”.
    Co je ale zajimave je, ze je necham zahrat to, co je pripraveno pro zdejsi bandu, a pokud to klapne zajimave, stanou se tak uzlivymi body/NPC pro zdejsi.
    Tzn, vy pak uvidite, co dela ve stejnem miste a case druzinka lvl.1-lvl.3 postav, budou to v dany moment zivejsi NPC.
    Zajimave je, ze ten run je napsany tak, ze je tam dost velke riziko umrti postav, takze kdyz jim nektera umre, v pristim hrani, kdy uz zas budou kompletni, tak postava bude existovat, jen bude hrac vedet, ze jeho postava umre, a bude vedet jak, jen nebude vedet za jak dlouho (rozdil cca 10 lvlu, pak uz by to hralo roli).
    Docela se mi ten prunik, kdy se potkaji 2 druziny na stejnem miste a case, s tim, ze jedna dela druhe aktivnejsi statisty, libi jako i moznost jedne kapitoly do sve brakove Knizocky.
    Nepisu ji podle hrani, ani podle postav, co odehraly, nechci to mit zavysle na nejakem systemu RPG, ale vykradam uspesne napady z hrani. Tak uvidime. Kdyz zahraji nevhodne, nepouziju to, vzdycky se da rict “tohle se vam zdalo”, nebo “tady ten uzlovy bod zpusobil, ze budoucnost se vyvyjela jinak”, ale treba to klapne.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: No takhle... Libor se rozmyslel a scratchoval to, takze soudim, ze Bota taky nepojede. A Burkhar se na to na posledni chvili stejne vysere, protoze ho nebude mit kdo vencit a jeho cokl nebude mit prachy.

    Takze nakonec asi nic.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Beru v uvahu, at se vyjadei Burkhar a Bota, idealne at ti dva rekniu vic terminu. Tam kde nastane prunik, udelam si cas...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Nejaky linky na to, co rikas?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Nekuř BACCO, je to dost jedovatej tabák.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam