• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: Jejda, nové další chyby krom spektry a meltdown. To bude zas kopec updatů SW a FW :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    No moc pekne, sice takhle nizke zranitelnosti nejsem schopen pochopit jinak, nez teoreticky, ale jako utok pomoci javascriptu z prohlizece na diru, ktera se vyskytuje ve vetsine Intel procesoru od 2011... TO CHCES!!!

    Predpokladam, ze ale vsichni patchujete ve stylu rolling update, jen co na to ty tisice serveru,... njn. Stejne mame porad DirtyCow, takze "co uz" ;]

    Nová třída zranitelností se týká většiny procesorů Intel od roku 2011 - Root.cz
    https://www.root.cz/...der&icc=nova-trida-zranitelnosti-se-tyka-vetsiny-procesoru-intel-od-roku-2011
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: ja ti nevim, zda to, co nazyvas nepravidelnym odmenovanim je spravne pojmenovani v pripade nevypocitatelnych trestu za totozne chovani. Dokonce si ani nemyslim, ze to na tomto principu funguje. U praveho nepravidelneho odmenovani (R+) jde primarne o to, ze zvysujes dychtivost po odmene - nikdy nevi, co a kdy dostane a tak to proste bude zkouset. Tedy zvire musi udelat neco aktivne, aby neco ziskalo a pokud je chovani dobre napodminovano a zvire mu rozumi, tak po neobdrzeni odmeny prida na intenzite, aby odmenu ziskalo. U trestani (P+) ale naopak aktivitu zastavujes, zvire ma naopak prestat neco delat, pokud to udela, prijde trest. Ale nahodil pouzivanim P+ nezvysis dychtivost to chovani nedelat, spis to zvire nebude vubec rozumet, o co jde. Jeste markantnejsi je to u P-, coz se tradicne pouziva v jezdctvi - pokud po vyhoveni vcas neuvolnis tlak, tak zvire naopak zmatez a nebude tomu rozumet. Takze u nepravidelneho trestani jde o to, ze jsi nesrozumitelny a zvire vubec nechape, co ma vlastne delat, proto nezadouci chovani opakuje a pokud mu prinasi uzitek, tak zesiluje. U domaciho nasili jde jeste o dalsi nebo zvyraznenejsi efekt trestani a nesrozumitelnost. Je to efekt popsany a experimentalne overeny Seligmanem, kdy daval psovi v uzavrenem prostoru el.pecky tak nahodile a nestrozumitelne, ze nakonec zvire nedelalo radeji vubec nic (a i za to prisel trest), takze kdyz otevreli dvere a pes mohl z te hruzy odejit, tak to radeji neudelal. Ja chapu jak to myslis, i co tim chces rict, ale neni to totez a ja uz se par mesici odhodlavam ti to rict :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz se konecne musim dostat k tomu, ze si prostuduju tohle... Hrozne se mi libi, ze se tak daji zpracovavat dost komplexni datasety, urcite mam vyuziti, jen na to vzdycky zapomenu...

    Relational pipes
    https://relational-pipes.globalcode.info/v_0/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Docela me prekvapilo, ze knihu nikdo neukrad do elektronicke podoby a na uliz.to, kazdopadne FAKT doporucuju ji koupit...

    Volna citace: “v sedesatych letech jsem se dostala do delfinaria xxx, kde jsme chovali kosatky a jine morske savce, pro jejichz chov bylo dulezite, aby byli dale aktivni a ja s nimi mela cvicit. Po velmi kratke dobe jsem si uvedomila, ze do te doby bezne metody vycviku zpocivajici v omezovani pohybu ci trestani za nevhodne/nechtene chovani, zde nebudou aplikovatelne.
    V kratkosti: kosatku proste nemuzete tahat za obojek, a uz vubec ji nemuzete zbit.
    Byla jsem nucena vymyslet zcela nove postupy jak s nimi pracovat.”

    Svého psa nestřílejte - Karen Pryor | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/159970/sveho-psa-nestrilejte/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Copy a paste, pac musim do prace, kdyztak pozdej vysvetlim... je to proste paradigmaticka zmena v tom, jak ucit bytosti bez pouziti tahu/tlaku, stracu a nasili. Principielne je to behavioristicka technika zalozena na pavlovovu reflexu/podminovani...

    Funguje to na cemkoliv, klidne na rybickach, mysich, psech, kockach, slonech, a samozrejme na lidech. Cokoliv, co vnima a umi se ucit a dokazes poznat, ze to vubec neco chce-ma rado, muzes takhle ucit a manipulovat.

    Pokud by se tyhle metody dostaly do skolsvi, budem nejchytrejsi-vzdelanejsi narod, do par let... je to dost intelekyialne slozite na cvik a pripravu, ale principy jsou uzasne snadne.

    Sveho psa nestrilejte je kniha, kterou by mel cist kazdy, nebo aspon kazdy ucitel...



    .....
    Vcera se mi podaril husarsky kousek, nakazil jsem cloveka: Docent Phdr... ktery po 15 letech ve vyzkumu odesel ucit na neco, co se jmenuje “demokraticka skola” do Liberce... proste jsem jej nakazil vsemi principy pozitivni motivace, rozkladani ukolu, zpetneho retezeni, nepravidelneho odmenovani (a to jsem mu vysvetlil i obracene, na nepravidelnem odmenovani s pouzitim nasili - treba domaci nasili, kdy ona jej nakonec miluje za to, ze ji obcas nebije a veri, ze vsecko bude lepsi)... pochopil to myslim uplne do puntiku. Trvalo to asi 4h i s miliony prikladu a praktickymi otazkami. Konecne se mi podaril sen, ze nekdo pouzije Sveho psa nestrilejte na deti ve skole. Vysvetlil jsem mu i oznacovani clickerem a hry typu clovek, u ktereho zachytavas chovani... shaping, luring, priprava prostredi, abys bytosti navadel a ulehcoval jim uceni... obrovska radost!!!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: chci kouknout, byvaji tam dobre zpracova temata

    (Dekuju za like, btw. Za vsechny... tesi a pomahaji)

    Prečo máme depresie?
    http://www.youtube.com/watch?v=3xP3t_Iq2h4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podivat se, co znamena keyword “demokraticka skola” jedna by mela existovat v Liberci..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela rika, ze to neni manicka faze deprese, ale bipolarni poruchy osobnosti. Pry se bipolarni pise s mekkym Y!

    Mozna ma pravdu... ja jsem rad, ze mam vanu plnou gijalek a hlavu plnou myslenek.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fascinuje me odriznuti Huawei, to je fakt 1. Internetova Hiroshima. Kdyz by Putin neco vyrabel, dalo by se to pouzit i na RU, v tomhle ma “vyhodu”.
    Nikoho kurva nezajima Cinsky spotrebitel, je jich sice hodne, ale jsou zavreni za Great Big Firewallem, ekonomika intranetu (Ru Duma to same schvala 2mes z5).
    Takze odstrihnot Huawei = posilit Apple (domaci), ekonomickou jadernou valku, ukazat, ze totalita je ultra zranitelna... a pritom o NIC neprijit.
    To je proste multi-layer hack!!! Well done USA!!! Go blue, go!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes jsem se motal po baraku a recitoval jsem nazvy stran a jejich motta. Cibulka je jen typek, co to hacknul nejvic...
    Dnes predemnou lidi utikejte. Spider Jerusalem style...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A druhy



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Did you have a good world to die, good enough to base a movie on?

    Nektera poesie se da poslouchat i po tisici a po sedesati letech..,

    Dobrou, potkame se na lavicce, budem mlyt prstama a houpat nohama... slibujes?

    The Doors - An American Prayer (1978) Full Album
    http://www.youtube.com/watch?v=7MXVPz2ZZzs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: Ne! Budu se srat s blbeckama s IQ 70, kterym by vyhovovala treti rise, pac tam vlaky jezdily na cas. Autista okopavajici rajce.

    Jak ted posloucham The American Prayer od The Doors, zaznamenal jsem tam kus rymu:

    ... scenes of rape - pennyroyal...

    A predstavil jsem si sceny znasilneni na anglickem kostnim porcelanu, z ktereho piji damy caj s mlekem o pate.
    Nejdriv nalit mliko, pac anglickej porcelan hovno vydrzi, pak podat susenky a rozdat Bridgove listy...

    Myslim, ze lavicka klapne, sedavam na ni uz ted. Jednou jsem se nastrelil ve zpovednici.
    Vzdycky zalezi...

    Ale jo, bylo by to prijemne.

    Immaculate = neposkvrneny!
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Třeba budeš nakonec na starý kolena spokojeně sedět před chalupou na lavičce a houpat spokojeně nohama :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimavy hilight z agronomie (neco jako nekromancie, akorat s pudou a zizalama): oranim, rytim, kdy se obraci cele hroudy, docasne zvysis vyteznost, ale pudu znicis, pac prohodis ekosystem pudnich a povrchovych bakterii, takze pochcipa oboji.

    Chapu, ze nekomu to muze pripadat jako “overovo wtf?!”, aneb: co to zas resi za picoviny.

    Me ale tahle znalost, ktera se vi uz pry aspon 100 let, pripadne jako dost zasadni. A hlavne ukazuje, proc je dobre RTFM (read the fokken manualz) i ve vecech, ktere si kazdy mysli, ze je zna.

    Videl jsem lidi, kteri byli na cetvi ze zastipovani rajcat a vyrabeni sazenic salatu. To samozrejme beru jako wtf ja, ale obdelavani pudy je nejstarsi lidska dovednost od faze lovec-sberac. Nasledoval chovatel a pestitel. Z opice clovekem.

    Pripadne mi kouzelne byt v techle dovednostech dobry.

    Pral bych si par hektaru a statek na Hane, a rentu, tak, abych mohl pro zabavu zahradnicit. Zacinam mit dojem, ze mam asi cil-sen. Uz o tom uvazuju dlouho, ted jsem vicemene v pozici, kdy to znamena doresit dedictvi, a zacit to organizovat.

    Taky se optat Adely, zda by chtela.

    Dokazu si predtavit i to, ze bychom meli chranenou dilnu, i kdyz nevim pro jaky typ klientu.

    Na hrani s Linuxem/Unixem mi pak bude stacit jen automatizace....

    Je cas zacit uvazovat, ze bych zas chvili delal neco jineho, nez se staral o 65 tisic unixovych serveru...

    Dnes me bavi me uvahy, asi proto, ze jsem uz nespal 3 dny, jdu na pivo a psi maji praseci radost z rozvodnene reky, bahna a loveni kacen.
    Sice vecer zas bude zle, ale zahradniho snu se asi hodlam drzet, mozna i te chranene dilny (coz zajisti financni udrzitelnost)...

    Adelo, cuz?!

    Jo, a taky mi prisel puklir a cesky tesak. Zbrane lapku a rabiatu. Vyrabene z kosy a poklic, prohlaseny papezem za necestne a zakazane pod prisnymi tresty. Puklir se pouziva jako boxer do levacky, cesky tesak je defacto zaludna savle schovatelna pod plast ci za ruku, ktera jde protocit na zastite tak, ze cepel je najednou na necekanem miste. Dik vaze je to lehci a obratnejsi nez staroveke jednorucky, nevyhoda je delka, tedy proti meci, proti neozbrojenemu, nozi nebo v priade nouzeje cesky tesak hrozna zbran. Ten muj je plat pruzinove oceli, da se nabrousit 2 obetima kotoucovou bruskou.
    Odnes se ta zbran pouziva v LatAm v podobe macety, jen tenhle je i vic savle a triky se zastitou jsou jeste jedovatejsi zlo.


    Docasna radost... vyvolana, podminena. Ale neni tak zle, jak byt mohlo a bylo by, treba 5 let zpet... starnutim se deprese lepsi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Dyk jo, v te oblasti zustalo jen par cikanskych cinzaku, pac je to spadova oblast koxovny.

    Ja proti spalovne zas tak moc nic nemam.

    Podle starych leteckych map (google maps maji mapy ostravy az do 1936 na nekterych mistech, preina se to v zalozce typ mapy, nebo tak neco, je tam treba 20 satelitnich a pak hromada historickych.. nejsou tam haldy, muglinovsky kopec... uplne jine mesto i krajina)...

    Kazdopadne na historicke mape je videt, ze tam byl zamecek a park/arboretum. Jak to vyklidili, videl jsem zaklady.

    Dalsi zamecek je podle letecke mapy uprostred obrovske zahrady v centru cikanskeho Mexika. Odnikud neni videt, chci jej najit, treba prochazka se psama? Urbex to v te ctvrti asi nebude, to uz by to nestalo, ale musime ty cikanske ctvrti prochodit, budem jedini bili, co tam byli.
    Tedy pokud Ti to neva, jestli jo, budu chodit sam. Ale lakaji me tajna mista (chci i do kostela... Sv. stepan??? U hlavaku, tam taky nikdo ze znamejch nebyl)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne nahodou (v nejake knizce psali, ze Roztoky u Prahy vyrabej efedrin, tak jsem si to googlil) jsem nasel, co to vlastne efedrin je. A ono je to z kytky. Cekal jsem uplne syntetickou latku. No jo no, nemuzu vedet vsecko (ackoliv k te kytce, jsem se uz taky dostal, ackoliv jsem si myslel, ze mi majitel keca):

    „Čeko“ drogový poklesek kvasinek - Časopis Vesmír
    https://vesmir.cz/...opis/archiv-casopisu/2004/cislo-8/bdquocekoldquo-drogovy-poklesek-kvasinek.html


    Navic je to fakt hezka kytka, koukam (chvojnik dvouklasy)




    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: no, nadseni zadne, spis skepse, ale kde jinde stavet fabriky nez na kontaminovanem prostoru a pude? Mnohem mensi zlo nez Huinday v Nosovicich... Nikdo nebude nadseny, ze ma v tesne blizkosti neco takoveho, ale aspon to nebude nicit neco, co jeste zniceno nebylo. Minimalne tu stavbu ted myslim, ne jeji "produkty".
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Julie: k tomu zruseni celibatu v cirkvi, viz Martin C Putna. “Katolicka buzna” s dost zajimavymi postrehy. To je ten, co mu Zeman odmital dat profesuru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam