• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE:
    Priteli, myslim ze precenujes svoji dulezitost v mym zivote, nechapu jaks prisel na to ze se "urazim" tvl. Delej si co ches, hraj si co chces, a s kym chces :)
    Ale neber si me do huby, vis uplny hovno podle ceho si planuju cas. Neberes mi telefony, neresim. Nechces hrat deskovky, neresim, me se nechce srat se Shadowrunem ani s postavou kvuli jednomu hrani. Jestli mas pocit ze nasemu vztahu a pripadne komunikaci do budoucna prospeje konfrontace, posluz si, v mym zivote po tobe zadna velka dira nezbyde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typicka Mlokovina (a ted se jeste urazi, hele...): clovek asi 30x pise, ze by si zahral Shadowrun, pak se (v dobe, kdy uz neni kde) prihrne mlok, ze se hraje.
    Ale jen kdyz on muze a jeste hru, ktera nikoho nezajima, ale je desne bozi... uvazuju, jestli by mi rek, ze si zahrajem damu, a pak by se mi nelibilo, ze si kvuli tomu neudelam diru v zivote, a ze chci hrat Shadowrun, ne damu ;)

    To je, jak kdyz sraz v Labce byl kazde Utery a Mlok se urazil, ze v pondeli tam nechci prijit jen kvuli nemu, a pote, co jsem 2x napsal, ze neprijdu, tak se urazil, ze jsem mu napsal at nesere, a prijde v dobe, kdy tam byvam kazdy tyden ;)

    Ale jinak jsme schopni se domluvit, uz asi 12 let jsme se nevideli ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak v It dnesprej zarvalo cca 20 liduch, coz z cca 700 je cca 2,8%; takze decka, ze sta lidi, co znate a je nad 65, nekdo zdechne
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Ale ten omezeny setting je prave bozi, kdo jej zna, muze hrat s kazdym a to jakejkoliv druh runu a jakoukoliv postavu. Proto je to framework.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A uz bych si po 10 letech chtel KONECNE!!! zahrat postavu!!!
    Naposledy jsem hral postavu se Sorbakem, kdyz jsme stipali drevo, byl to troll TamAvenk, s intuitivnim magickym darem na pochopeni a vyrobu techniky, ktery se pozdej stal korporaci Tamavenk Tech, ktera vyrabela drony a specialni wehikly.
    Kozlo bylo v tom, ze 2,8m vysoky troll si hral s vecmi typu motorek, vrtulka, plechovka od coly, tazer a kamera, z cehoz byl prvni ChoBot, tedy Codici Robot, tenhle byl litaci a dalo se mu zadat bud way-pounty, nad kteryma lital, a kdyz ~trigger~ tak vystrelil tazerovou sipku, a letel se nabyt, nebo moh nekoho pronasledovat a natacet, ci tazerovat.

    Samozrejme pronasledoval Burkhara, pokazde, kdyz vstoupil na pozemek, ChoBot se nekde objevil, napalil mu nepozorovane sipku do kozichu a zdrhnul.
    Cele to stalo 10¥, takze casem moh Burkhara prudit cely swarm.

    Da se to zahrat v tom “Mein Kamf”?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Podivej ja ti to neberu. Jenomze si hraju a hraju rad, a rozjet si postavuiu ve shadowrunu s partou, se kterou se setkam jednou za rok, je proste plytvani energii. nemusim a ani nebudu nijak ospravedlnovat svuj vyber, i ja ho doplnuju FATE, coz je narozdil od omezenyho Shadowrunovyho settingu system ve kterym si zahraju stejne tak zlatou horecku ve fantasy settingu, jako shadowrun, jako space operu, zalezi jak se behem prvnich deseti munut u stolu dohodnu se spoluhracema, takze imaginace a kreativita dostava volnej prostor pro hrani. Nicmene deskovky hraju v podstate furt, at uz jako intelektualni vyzvu, nebo jako prave silnej pribehovej zazitek na sachovnici This War of Mine nebo nejakyho podobnyho prostoru
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ten podcast je tady a je docela dobrej i kdyz jako stejne mi pripadnou mladi, je videt, ze nedali Dungeon Mastera, pripadne Veil of Darkness nebo Loom a Quest For Glory

    Ale v MNOHEM maji pravdu, a to je to, proc nehraju cizi pribehy. Shadowrun je framework, sourcebooky moznosti a nalady, dohromady to vyrabi cyberpunkovej svet, ale muzes v nem hrat jeden run detektivku, jinej strilecku, dalsi post apo/survival.


    Virtuální světy Jamese Colea, epizoda 10: Fallout - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/76F2jmShR7lQZqNtWvvMCV?si=5uSkximKS7qq7_ycgYYOrw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Ja zaspavam umyslne, mam kolem sebe prave hromadu lidi, co hrajiu fakt deskovky, jenze me se na tom nelibi jedna vec: neni to svobodny. Je to proste jak pocitacova hra, questy a cil. To me neba, me ba pouzit pravidla jako spolecnej komunikacni protokol a na tom stavet pribehy, ne hrat pribehy z karticek.
    V tom mam naprosto jasno: deskovky nehraju, tak jako nehraju pocitacovy hry...

    Krasne to shrnuli v podcastu, kde rikaj, ze Fallout 1 a 2 byly bozi proto, ze jsi v tom svete zil, jenze dalsi Fallouty jsou jako ruzny Bethesda gamesky, proste se ti to snazi odvykladat nejakej pribeh, jenze na pribeh sere pes...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: no jestli najdes zpusob jak hrat solo tak si urcite zahrajes :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Setting je sice danej podle karet ale vypraveni a atmosferu doplnujes cetbou deniku, kterej je v podstate takovej gamebook se 1940 heslama, jak uz jsem rikal driv. No nutit te nebudu.
    Jinak ja mam cas jednou za 14 dni vikend a z toho vetsinou prave jen sobotu, ale nedele by asi sla. Ale ne tenhle tyden
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Jak te tak posloucham myslim ze jsi co se tyce vyvoje deskovejch her par let prospal :) budes, pokud na to dojde, extremne prekvapenej. Ne. Nejsou to karty.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: je to jinak. Hra teoreticky muze byt za 5 hodin dohrana, hraje se kooperativne jeden scenar, kterej vyplyva z karet s namichanymi ukoly. Dulezite je aby aspon jeden ze tri puvodnich clenu skupinky prezil. K tvemu dotazu, jestli nejde o vojacky...praveze ta hra je postavena na tom ze jsou to civilisti uprostred valecnyho konfliktu, kteri maji uplne vseho uplne nejmin, a cely se to odehrava na mape baraku kterej si zvolili za svuj ukryt a par lokaci ve meste, kam muzes chdit v noci urbexit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Tyvoe, to jsou karty? Nee. Chci kdyztak hrat RPG, clovece nezlob se me nebavilo ani v podobe Warhammer 40 000, NetRunner a Vampire the masquarade;
    Me se nedari se vcitovat do toho, ze karty znamenaj vic nez karty, chybi mi tam postavy a vypraveni sveta.
    Ser na demokracii, Shadowrun.

    (To je mmchodem hlavni duvod, proc neni s kym hrat. To je jak, kdyz Rusak Snowden prisel s tim, ze Amik posloucha, vsichni ted maj nejakej komunikator, kerej nikdo neposloucha, a neni si jak povidat, pac kazdej ma jinej. To se deje i u RPG, jeden chce hrat dracak, druhej upiry, treti neco jinyho, a nakonec se nehraje nic, resp kdyz uz se hraje, tak nejakej svet, ke kterymu ma nactenej background jen jeden clovek, takze v tom nejde hrat poradne, pac nemas predstavu o.cem to je. Nebrat! Bud shadowrun v Seattle, nebo to nema smysl. Samo az do 5kovejch pravidel, tzn komplet timeline, s tim, ze zacit se v ni da kdekoliv. To mi pripadne svobodne i datelne.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: mas k tomuhle pravidla? Aspon bych se kouknul. Popravde se mi moc nechce nacinat svet, pac jak se znam, vydrzi to 3 hry a pak budou vsichni mit koronavirus, deti, umrcenou zenskou, zapomenou na to, venku bude hezky... to znam. Za poslednich 6 let jsem na vsechna planovana hrani dorazil pokazde jen ja a jeden z 7 lidi... s tim, ze ne, ze bych nemel deti, ne, ze by zenska nemohla mrcet a i v mem svete obcas sviti slunce ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: To muzes jen v Soboty?
    Prenes to do RPG auditu, co jej mam jako vlastni... link na ten survival.
    Jinak weekendy jsou spis fakt surreal, resp nedele od treba 13-23 mi pripadne mozna, vzhledem k tomu, ze vicemene planuju odejit z Ostravy, tak tak do cervna.


    Mmchodem, shanim v olomouci nekoho, kdo se vyzna v plynarine, potrebujem vymenit topeni ve 3 mistnostech. Samo jako placeny work, ale chtelo by to, aby to plynar zkouknul, idealne, aby nezboural barak a nebyly tam zmeny na uplnou kolaudaci, ci uplne zbourani baraku.

    Jinak survival jako jo, ale neni to hra na vojacky?

    Jeste je moznost v tydnu, od 16 do 24, to je taky ok. Pa-so = ne, nebo ad hoc.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    S tim se potkame nejdriv v pristim stoleti. A ten This war of mine neni RPG ale deskovka. Da se hrat bez predchozi znalosti cehokoliv. Setting je valka v byvale Jugoslavii, pravidla maji 4 stranky a je k tomu cca 2000 denikovych vstupu pametniku, novinaru a ocitych svedku, at uz prezivsich, nebo zesnulych. Tvrdej survival, kterej se nam nepodarilo zatim ani jednou vyhrat.
    Takze uz to tam nebudu otvirat tady, mame nekompatibilni casoprostory :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: koncept postavy:
    Jmeno: MuRu aka Thomas Maxwell aka Thomas Jefferson
    Clovek, 28 let, blondak, kouri, vizazi podobny Johnu Constantinovi

    Poslednich 5 let ztravil v zenovem klastere uprostred Seattle, s tim, ze to asi byla zasterka, ale proc, kdo vi

    Charakteristika:
    Kouzelnik, vyvolavac, prime kouzleni temer nepouziva (minimum skillu)
    Geasa na uzivani chemickych latek, obdoba sovi saman s tim, ze misto dne a noci je to “koreni ma/nema”; koreni je halucinogen s magickou podstatou vyrobeny specialne pro “zneuzivani astralu” a “komunikaci s duchy”
    Duchove, ktere vyvolava jsou vzdy inteligentni a komunikuje s nimi, zadne summon and use.
    V reale (tedy mimo surrealne aktivity) se venuje parabotanice a sklada para-herbar a v ramci toho udrzuje extenzivni magickou-networkovou komunitu.
    Zaroven se venuje kryptografii a ma “nejaky ten zaklad” matrixove security, s tim, ze si neujizdi na VR, ale hackuje z commandline, specializace sitove protokoly a nizkourovnove sitovani.
    Ma implantovany comm-link (ano), ale zaroven pouziva vzdy nekolik comm-linku nekde na tele, a situje i pres dalsi, co ma rozhozene po meste, tudiz ma nekolik lan, pan a dokonce wan siti (obdoba zivotni uroven: luxusni, za vydaje).
    Ze zbrani: fleshetova pistole Schopna strilet davkou, aug steir utocna puska (nizsi ucinnost, mozna strelba pa/d/a) s comm linkem (ktery ma take implantovany).
    Na boj face to face: mnovlaknovy bic schovany v prstu leve ruky - je levak).


    Pros/cons:
    - nutna geasa pro vstup do astralu a vyvolavani duchu, -3 na senzoricke vnimani mimo surreal po dobu vyvolavani ci 1k6hodin po poziti; jedy si sam pripravuje, ale je schopny sdelit recept, nutne magicke substance
    - saman animistickeho zamereni - tedy necini rozdil mezi zivym a augmentovanym, povazuje za kazde misto a kazdou vec za odraz duse bohu (tedy vyvolavac s totemem animismu, viz japonska spolecnost v duchovnim smyslu), nejbliz ma k rostlinam
    - technicke nadani
    - nadani na chemii
    - nadani pro studia slozitych predmetu
    - schopnost najit a komunikovat s magickymi bytosmi a kouzelniky
    - zenovi trening v boji se zbranemi (gun-fu & monovlakno ve smyslu “tanec se stuhou”, neco jako Pie o Pah v Imagice
    - sinner, pred necim se skryva (Muze mit i magicke pozadi)
    - junkie - pokud potrebuje kouzlit vic jak tyden v kuse, je 1:6 pravdepodobnost, ze dalsi tyden bude smazit bezucelne, jen pro zabavu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: V patek jedem do Olomouce, v Sobotu je adela na zavodech se psy a pak jsme chteli za babickou. Zaroven ted kazdy patek a So ztravime na zavodech, potazmo stehovanim cca 3k knizek a dalsich veci, do meho domku na Belidlech. Obecne budu mit ted tak 2mes volne z weekendu jen nedele. Ale hrat chci, nicmene jen Shadowrun, nechci hrat one-shoty v prostredi, ke kterymu nemam nic nacteno, a rozhodopadne ted nechci cist dalsi pravidla.
    Jsem ochoten i masterovat. Kdyz ne (radej), tak koncept postavy...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Dalsi moznost je sejit se k hrani v patek vecer a dat si to jako oddychovku po praci :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: OK. Ja si rikal ze seru nba demokracii a hrrat se bude: https://boardgamegeek.com/boardgame/188920/war-mine-board-game
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam