• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: jj, je to mebezpecny svinstvo :-)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Fakt minto hlava nebere. Navrhnu termin hrani a po nejake uvaze i hru, kterou ma cenu takhle pri oneshotu na jedno odpoledne hrat. Shodneme se na tom ze ani casove, ani herne se neshodnem. Jdu si po svym. Pak sem kouknu pred spanim a zjistim, ze jsem se urazil a pak tady zacnes tahat jakysi odivny historky. Vzpominas zes mindaval telefon abychom se domluvili na setkani a ta cely dva roky co jsem to zkousel cca 5x jsi ho ani jednou nezvedl? A este na me budes plivat? Ty ses zasekl nejen u shadowrunu asi, kamarade. Skoda.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na stupnici kontakt - pritel - gang, tak ja jsem gang! To je dulezite. Slovo gang nezni tak pejorativne. To je jak laska, strasne se to naduziva, a kdyz pak clovek potrebuje vyjadrit cit, rekne radej “muzu te wosukat az budou chlupy litat?!”
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Btw fakt me tyhle tvoje utoky prekvapily, nevedel jsem ze v sobe nosis tolik jedu. Nu coz, zase jsme se neco naucili ze.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Gilhad + Atomsk: nez se Mlok odurazi, a pak mu to nebude sedet do casoplanu, zahrali byste Shadowrun, pres neco co umi telefonovat? Uz jsem to zkousel a funguje to, mozna by na me strane jeste hrala Adela. Hraval jsem asi 10 runu s jednim z Parize, dalsim z Liveroolu (oba cesi) a 1-2 hracema lokalne, a slo to. Akorat dnes uz bych to obohatil o to, ze cast informaci bych predal primo online.
    Nemam rad masterovani, kdy misto popisu GM ukazuje obrazky, kazi to fantasii (“Cisniku, mohu dostat cistou slenici? V mem martini plave oliva reality!”).
    Jsem ochoten pribrat jeste 1-2 hrace
    Staci i postavit postavu, podle jakychkoliv vyrobnich pravidel, od dvojek po petky a placnout ji do RPG auditu, tedy sem, kde bude probihat i dalsi domluva.
    Damu nehraju, nechci hrat ani karticky ani jine RPG, Shadowrun v Seattle, ripadne HongKongu (proste realita neni znama dost na to, aby kazila surrealitu gamemasterovani). Zadna Praha, Balkan, Rusko. Zadny € ale nu¥.
    Pri dobre zduvodnene postave, odchylky typu animismus jako sanansky toten, jsou povoleny.
    Kazda postava muze mit jednu specialitu, kterou by si pravidlove nemohla dovolit (aneb: vem si do zakladu vrtulnik, kde se k tomu ve hre kurva dostanes”).

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE:
    Priteli, myslim ze precenujes svoji dulezitost v mym zivote, nechapu jaks prisel na to ze se "urazim" tvl. Delej si co ches, hraj si co chces, a s kym chces :)
    Ale neber si me do huby, vis uplny hovno podle ceho si planuju cas. Neberes mi telefony, neresim. Nechces hrat deskovky, neresim, me se nechce srat se Shadowrunem ani s postavou kvuli jednomu hrani. Jestli mas pocit ze nasemu vztahu a pripadne komunikaci do budoucna prospeje konfrontace, posluz si, v mym zivote po tobe zadna velka dira nezbyde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemel bych otvirat “Pad Hyperionu”, nemel.. chtel jsem jit spat ve 12. Takze jen do jedne, slibuju.

    (Specz: bacha, je to FAKT NAVYKOVE!)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typicka Mlokovina (a ted se jeste urazi, hele...): clovek asi 30x pise, ze by si zahral Shadowrun, pak se (v dobe, kdy uz neni kde) prihrne mlok, ze se hraje.
    Ale jen kdyz on muze a jeste hru, ktera nikoho nezajima, ale je desne bozi... uvazuju, jestli by mi rek, ze si zahrajem damu, a pak by se mi nelibilo, ze si kvuli tomu neudelam diru v zivote, a ze chci hrat Shadowrun, ne damu ;)

    To je, jak kdyz sraz v Labce byl kazde Utery a Mlok se urazil, ze v pondeli tam nechci prijit jen kvuli nemu, a pote, co jsem 2x napsal, ze neprijdu, tak se urazil, ze jsem mu napsal at nesere, a prijde v dobe, kdy tam byvam kazdy tyden ;)

    Ale jinak jsme schopni se domluvit, uz asi 12 let jsme se nevideli ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak v It dnesprej zarvalo cca 20 liduch, coz z cca 700 je cca 2,8%; takze decka, ze sta lidi, co znate a je nad 65, nekdo zdechne
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Ale ten omezeny setting je prave bozi, kdo jej zna, muze hrat s kazdym a to jakejkoliv druh runu a jakoukoliv postavu. Proto je to framework.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A uz bych si po 10 letech chtel KONECNE!!! zahrat postavu!!!
    Naposledy jsem hral postavu se Sorbakem, kdyz jsme stipali drevo, byl to troll TamAvenk, s intuitivnim magickym darem na pochopeni a vyrobu techniky, ktery se pozdej stal korporaci Tamavenk Tech, ktera vyrabela drony a specialni wehikly.
    Kozlo bylo v tom, ze 2,8m vysoky troll si hral s vecmi typu motorek, vrtulka, plechovka od coly, tazer a kamera, z cehoz byl prvni ChoBot, tedy Codici Robot, tenhle byl litaci a dalo se mu zadat bud way-pounty, nad kteryma lital, a kdyz ~trigger~ tak vystrelil tazerovou sipku, a letel se nabyt, nebo moh nekoho pronasledovat a natacet, ci tazerovat.

    Samozrejme pronasledoval Burkhara, pokazde, kdyz vstoupil na pozemek, ChoBot se nekde objevil, napalil mu nepozorovane sipku do kozichu a zdrhnul.
    Cele to stalo 10¥, takze casem moh Burkhara prudit cely swarm.

    Da se to zahrat v tom “Mein Kamf”?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Podivej ja ti to neberu. Jenomze si hraju a hraju rad, a rozjet si postavuiu ve shadowrunu s partou, se kterou se setkam jednou za rok, je proste plytvani energii. nemusim a ani nebudu nijak ospravedlnovat svuj vyber, i ja ho doplnuju FATE, coz je narozdil od omezenyho Shadowrunovyho settingu system ve kterym si zahraju stejne tak zlatou horecku ve fantasy settingu, jako shadowrun, jako space operu, zalezi jak se behem prvnich deseti munut u stolu dohodnu se spoluhracema, takze imaginace a kreativita dostava volnej prostor pro hrani. Nicmene deskovky hraju v podstate furt, at uz jako intelektualni vyzvu, nebo jako prave silnej pribehovej zazitek na sachovnici This War of Mine nebo nejakyho podobnyho prostoru
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ten podcast je tady a je docela dobrej i kdyz jako stejne mi pripadnou mladi, je videt, ze nedali Dungeon Mastera, pripadne Veil of Darkness nebo Loom a Quest For Glory

    Ale v MNOHEM maji pravdu, a to je to, proc nehraju cizi pribehy. Shadowrun je framework, sourcebooky moznosti a nalady, dohromady to vyrabi cyberpunkovej svet, ale muzes v nem hrat jeden run detektivku, jinej strilecku, dalsi post apo/survival.


    Virtuální světy Jamese Colea, epizoda 10: Fallout - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/76F2jmShR7lQZqNtWvvMCV?si=5uSkximKS7qq7_ycgYYOrw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Ja zaspavam umyslne, mam kolem sebe prave hromadu lidi, co hrajiu fakt deskovky, jenze me se na tom nelibi jedna vec: neni to svobodny. Je to proste jak pocitacova hra, questy a cil. To me neba, me ba pouzit pravidla jako spolecnej komunikacni protokol a na tom stavet pribehy, ne hrat pribehy z karticek.
    V tom mam naprosto jasno: deskovky nehraju, tak jako nehraju pocitacovy hry...

    Krasne to shrnuli v podcastu, kde rikaj, ze Fallout 1 a 2 byly bozi proto, ze jsi v tom svete zil, jenze dalsi Fallouty jsou jako ruzny Bethesda gamesky, proste se ti to snazi odvykladat nejakej pribeh, jenze na pribeh sere pes...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: no jestli najdes zpusob jak hrat solo tak si urcite zahrajes :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Setting je sice danej podle karet ale vypraveni a atmosferu doplnujes cetbou deniku, kterej je v podstate takovej gamebook se 1940 heslama, jak uz jsem rikal driv. No nutit te nebudu.
    Jinak ja mam cas jednou za 14 dni vikend a z toho vetsinou prave jen sobotu, ale nedele by asi sla. Ale ne tenhle tyden
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Jak te tak posloucham myslim ze jsi co se tyce vyvoje deskovejch her par let prospal :) budes, pokud na to dojde, extremne prekvapenej. Ne. Nejsou to karty.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: je to jinak. Hra teoreticky muze byt za 5 hodin dohrana, hraje se kooperativne jeden scenar, kterej vyplyva z karet s namichanymi ukoly. Dulezite je aby aspon jeden ze tri puvodnich clenu skupinky prezil. K tvemu dotazu, jestli nejde o vojacky...praveze ta hra je postavena na tom ze jsou to civilisti uprostred valecnyho konfliktu, kteri maji uplne vseho uplne nejmin, a cely se to odehrava na mape baraku kterej si zvolili za svuj ukryt a par lokaci ve meste, kam muzes chdit v noci urbexit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam