• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    znate tuhle knizku, potazmo tenhle UZASNY serial?

    ZAHRADA - JIŘÍ TRNKA - První díl
    https://www.youtube.com/watch?v=EuecNqiEMks
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: kone na stepich v mongolsky prej dostanou vsechno primo z bylin, ale treba kozy a kamzici lezou po prehradach, jen aby si lyzli usazenych mineralu... zkusim se na to optat nejakeho myslivce, uz me to trapi docela dlouho, ale vzdycky na to zapomenu.
    v pripade survivalu povazuju totiz sul za dost nezbytne must have;
    ono je totiz problem v tom, ze dnes jsou zdroje mineralu a treba kovu, uhli a podobne, dost hluboko, treba v tom Polsku uz se kvuli tomu netezi, jenze na tak hluboke dobyvani potrebujes technologie, ktere na konci sveta nebudou. medene kabely recyklujes treba z baraku a mas med, ale kde vemes sul, kdyz nemas more a nemuzes snadno odsolovat elektrolyzou [teda asi muzes, nahodit proud by byla asi priorita, ale stejne]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: zatim jo, a pozdej s takovym jakoze dvorkem, kd nejake zahonky taky jsou...
    myslim, ze dokud tu budou bydlet soucastni spolubydlici, tak na zahradu budu mit taky pristup
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: ty bydlis v baraku se zahradou?
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: mozna se pravidelne vracely treba k tem pramenum, kde tece zelezita voda nebo voda s nejakymi mineraly, kteryma ji cas od casu nejak nahrazovaly..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ctu knihu, co jsem dostal od A a zacina to tim, ze zenske z Karwine jdou na takzvanou solnou pout... tedy pro sul.

    Stejne furt resim, jak to delala zvirata, nez jme jim davali do krmelcu solne lyzy


    https://cs.wikipedia.org/wiki/Soln%C3%BD_d%C5%AFl_Wieliczka?wprov=sfti1 https://maps.apple.com/...Fl%20Wieliczka&_ext=EiQpCp5CrtT9SEAx4Nv0Zz8ONEA5Cp5CrtT9SEBB4Nv0Zz8ONEA%3D


    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: hele, to nemusi byt spatny napad. ja zatim s prodanim problem nemam, par lidi po deseti letrech a je to fuc, ale treba me to jednou vic nasere v praci a nakoupim demizony :o).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cina vyhlasila nezavislost... na Hong Kongu

    (Stejny “vtip” jde modifikovat i pro Tibet)

    Uz jsem asi fakt utahany, zaviraji se mi oci nad knizkou a napadaji me vtipy tohohle razeni.

    Nebo si taky zpivam:

    Covide covide, kdo po tobe ide, svetoa zdavotnicka, svetova zdravodnicka organizaceee.

    Mel bych si jit lehnout, a to hned, potiz je, ze uz lezim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Zas lidi, co jezdej takhle z emiratu do lazni, tak chlastaj modryho walkera a sampanske. Ale Buh sud (a to doslova ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: Vis co me napadlo? Mozna by se dobre prodavala medovina v laznich Klimkovice, vetsina hostu jsou udajne arabove a je to alkohol, ktery koran nezakazuje. Maj tam diru, Koran rika, ze nic ze zeme a nic ze zvirat; ani jedno vcely nejsou, podle nich.
    Ale asi je to hloupy napad, i kdyz, pokud je tam nejaky obchudek, stejne bysem to zkusil, maje prebytek pro cizi...
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: zkusim to nachystat pres vikend a po nedeli poslat, stejnak musim na postu, nic za to nechci, musime si pomahat, ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: Oh ano!

    Křížkovského 262/1, Ostrava - Muglinov, 712 00;
    Tomáš Petrů

    Budu Ti dluznikem, moc toho nemam, ale zaplatim, vymenim, vymysli si za co a ja to zorganizuju. Topinambury jsou mmchodem moje vzpominka na babicku, ktera mne ucila, ze to jsou “brambory” pro celiatiky (coz je slovo, ktere asi neznala) a cukrovkare...

    Byla to chytra zenska, ktera navic snesla i rapla, jako jsem ja (ukecany jsem po ni, rapl a jude po dedeckovi, s kterym si fakt vytrpela)
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: nejake mam za stodolou, chutove docela dobre, puvodem z gengelu od nekoho. kdyz maji dobrou propustnou pudu a ziviny, tak urostou i docela velke. klidne ti poslu, za chvilu muzes zasadit..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: Topinambury mas ty jedle-hlyznate? To je dobry plevel, to bysem taky chtel, i na guerilla gardening. Kde k tomu clovek prijde?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: Jinak za Tebou bysem taky prijel na navstevu. Vadili by czokli? Barzoja bysem nebral, ta spatne snasi deti, dokonce id Cyberian potahala synka za hlavu po zahrade (kdysi jsem to tady psal, az se mi zastavilo srdce, i kdyz mu vubec nic neudelala, krom skrabance, ale i tak..);
    Kazdopadne A a dve smetakovite sheltie, kdyz bude teplo, tak i stan a pak nekde zakempit, jen tak na weekend?
    Ses nekde pod Ramzovou a Serakem, ne?
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: zdedil jsem statek po prarodicich a zazil jsem i par let hospodareni, kdy meli tri prdele vselijakych zvirat a kus pole k tomu a prijde mi, ze z 20 vcelstev mam pomalu srovnatelny uzitek s desetinovou praci. navic nepotrebuju 300kilo masa na rok. jenze takovehle malohospodareni neni na uziveni. neudelas z toho treba pravidelne 25k mesicne cisteho, aby se z toho dalo nejak prezit. mam kamarada, ktery ma 150 vcelstev a stejne k tomu jeste ma praci - minimalne kvuli placeni pojisteni, protoze to sakra ukrajuje z hromadky, co vypytlikujes. jedna vec je privydelek, druha plne ziveni. pro privydelek ti staci prodavat znamym, jenze to se nasyti rychle, pak uz se to zeslozituje.. ale jako ja jsem mizerny obchodnik, muze byt, ze kdyz se do toho clovek obuje, tak to jde. nicmene ja uz tak jenom zamestnani, zahrada a tak, poradne nestiham vsechno jak bych chtel, natoz nejake praxe, ktere potrebuju delat, takze nechci se jeste vic zasekavat do povinnosti.

    delam treba imho dobrou medovinu, zatim vzdycky tak 100l rocne, tuhle zimu jsem prvne udelal dvojnasobek, ale aby byla jaksepatri, tak chce aspon rok na uzrani, po dvou je teprv poradne lahodna, plus dobry med (a to kazdy rok neni, staci aby treba hodne kvetla lipa a uz to je chutove hodne posunute, takze neudrzis "standard"..slozite je to :o).

    ad huleni - jasne, to chapu, tez jsem napoprve neodhadl fenixovky, tak to bylo divoke, ale nastesti bez takovyhle dopadu, trava je dobry fet, levny, jemne tonizacni, lepsi nez vetsina chlastu pro me :o), v patnacti sesnactni jsem si odgrcal na dedinskych beckach svoje, tak moc alkohol nemusim :o).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jen pozor, nesazet kousek od baraku, vrba ma velmi siroke a dost destruktivni koreny. Potreba vody je pri zakorenovani znacna, da se vyresit deravou hadici...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: Zizaly zaridime. Jinak pokud je na pozemku aspon nejaka voda, zkusil bych ted na jare narezat hromadu vjetvi z vrb a udelat kolem pozemku plot, da se udelat i vypletany z jineho prouti, ale vrbicky se navic daji zakorenit a plot bude rust jako zivy ohradnik, zkousel jsem to a par se mi jich chytilo, asi bych kombinoval vrbove-zive a vyplitani jinym proutim

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam