• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rusko zakazalo vstup cizincum: jsem na vazkach; kdyz mam celou zemi, vetsi nez USA asi 4x, s obdobnym poctem obyvatel, navic pod hromadou embarg, tak je asi fakt uzitecny zavrit hranice, ale proc zrovna pro cizince a ne pro Rusy?
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: no, ja zrovna se magii, alchymii i spagyrii (kam spis bych radil vyrobu leku a podobnych veci nez do A) trochu zabyvam a rtut, antimon i arzen jsem na sobe zkousel, o dalsich treba animalnich vecech, vedle kterych by sterilizace menstruacni krve v mikrovlnce jeste vypadala svate, ani nebudu mluvit :o)). ale jakoze veci z tehle oblasti bych nechtel dokazovat, protoze samozrejme halucinace a placebo.. ale jako vuci moderni vede klobouk dolu..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: Existuje kniha, ted jsem v parku (20% rousek), ale najdu ji, vydala to Academia a jmenuje se to nejak jako Historie Jedu, jeden z pribehu (pac je to popularni-beletrizovana veda) je prave to, jak ten Frantik, jehoz jmeno si nemuzu vybavit, usoudil, ze homeopatika nezabiji, ale ani neleci (vic nez placebo); protoze lide vyzadovali v lecich jedovate substance, zacal redit.
    Prave to vcelku obratilo mou nenavist proti tehle metode, pac jsem pochopil, ze kde neni rady, porad muze byt pomoci.

    On treba takovy Salix, vytazek z brezove kury, opravdu srazi teplotu, a znali jej uz pod pyramidami, ale vedlejsi ucinky jsou hrozne, v pomeru k uzitecnosti.
    Zas jako par let z5 dostal nobelovku za biochemii nejaky ind, ktery do molekuly salixu (cisteneho) vpravil antibiotika, cimz dokazal to, ze vyresil hodne existujicich rezistenci proti samotnemu antibiotiku.

    (Sorry, LIBRIUM me rozsape, ja studuju na urovni “hurvinek valku” on Ti a me to nanda v latine a s hromadou citaci a presnych procent a pomeru; omlouvam se! Fakt jen hodne ctu. O chemii a lecich vim jen par aplikaci a par nehomeopatickych zakladu z bylinarstvi.)

    Kazdopadne lecit rtuti a arzenem, podle vseho co vim, je zcela zcestne.

    Jsou na to i takove ty ceny typu: “dokaz magii”; v Cr to dela Lukacevic, za 1mio/kc v USA je to nejaka nadace za 1mio/usd...


    Funguje to tak, ze reknes, co bys rad dokazal, a odsouhlasis si s vedeckym teamem metodu dukazu, obecne je minimum neco jako double blind test.
    Kdyz to dokazes jako funkcni, mas 1mio v nejake mene.

    Homeopatika obecne ani jednou neprokazala ucinnost v double blind testu. Proste to nefunguje.

    Tim nerikam, ze nefunguje placebo, jsou pripady, kdy treba 70% lidi s tezkymi bolestmi, po podani vody nitrozilne, oznacene za morfin, citili se vyrazne lip. Jedine dobre!

    Takze homeopatika, ani kovova, nepopiram, ani vubec. Spis bych se bal te vody z Gangy. Viry a bakterie se FAKT! blbe redi.


    S kytkama mam nejake zkusenosti, rek bych, ze extenzivni, a bacha na ne! Vzdy dej prednost bilemu prasku z lekarny, nez temuz v kytce.
    Uz proto, ze neznas koncentrace/slozeni a nemas pribalovy letak s kontraindikacemi.


    Kdo si dal nekdy benzodiazepin v kombinaci s trezalkpu, da mi za pravdu (pokud se nezblaznil a neudusil kreci)... sam si davam za pravdu, ja to zkusil. Ani muskatovy orisek vyvareny ve vine neni super, ac je to mimo jine i MDMA;) (nejlepsi je, kdyz zvracis, to ti docasne neni nic horsiho, asi tak)


    Mam dojem, ze od toho mame analyticke metody v bio/chemii a fyzice.

    Ale dlouho se hadat nebudu, jen ze zkusenosti vim, ze at delam cokoliv, v tech 7miliardachbuz to nekoho napadlo a obcas ten nekdo mel i mikroskop a spektralni analyzu, mri, barviva, toxikologicke protokoly a tak..

    A nekdo zas vyvaruje menstruacni krev v mikrovlnce 90s, a taky zije.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: ad homeopatika - co ja vim, tak pan Hahnemann s dalsima kolegama od paracelsianu (lidi v prime linii po Paracelsovi) zacali delat homeopatika nejprv experimentalne z rostlinnych kvintesenci, protoze jejich vyroba je narocna a zdlouhava, aby usetrili a ono to asi fungovalo, takze u toho zustali. predpokladam, ze takto zkouseli pripravovat i kovni leky..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: Taky uz jsem psal do vir auditu:

    Homeopatika vznikla tak, ze v 18.stoleti jen ve francii umiralo na lecbu rtuti a arzenem cca 400k/rocne. Lide prisuzovali priznaky otravy “uzdravovani”. Nejaky chytry toxikolog si dal 2 a 3 dohromady a postavil si zivnost na tom, ze toxicke latky v leku sice fakt sou, ale v takove koncentraci, ze i ty, co se usazuji (arzen) se nedaji predavkovat az k otrave.
    Vydelal na tom tusim majlant, ale hlavne si splnil cil, zabranit lidem v ramci leceni se zabit.
    ——-
    Mj. Se predpoklada, ze treba hlinikove slouceniny (v 99% deodorantu) maji neurodegenerativni ucinky (parkinson, alzheimer) a hlinik se treba vylucuje z tela desitky let, co tak nejak vim.

    Kvuli tomu neni super varit kafe v mocca konvicce z hliniku (90% konvicek na trhu, jen tescoma ma nerez, co vim), nebo brambory/jidlo v hlinikovych hrncich. Zvlast proto, ze hlinik se rozpousti v kyselinach a i kafe i brambory jsou kysele uz dostatecne...

    Indove leci i vodou z Gangy. Nemam nic proti ciganum/indum, ale co vim, bezne se nedozivaji 70+ ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Jako muzu, asi budu delat i jiny veci, pada mi pod rukama VPN jak hrusky, takze si nedovolim nekde napsat umount, pac uz bych pak nemusel mit schopnost napsat mount, ve volnych chvilich nadavam tady v auditu, klidne, asi. Co ja vim, kdo jsem abych soudil, jen hodne ctu.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: no opatrne s tim pomlouvanim tezkych kovu - indove v rasayane pouzivaji jako leky i rtut a zminovany arzen. samozrejme patricne ocistene a ve spravnem davkovani, ktere je zejmena v pripade arzenu velmi male.. ale jak rekl uz kdysi Paracelsus "rozdil mezi lekem a jedem je pouze v davkovani" ;o)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: a nechtel by jsi se teda zabejvat relevantnosti a obsahem toho webu ? Ja treba pri tom jeste makam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Jasan. Ja tam nic nedal, pac jsem jen narychlo rozchodil proste dalsi projekt a pac je to wiki, chtel jsem to dat nekomu, kdo treba neco dela/vi/muze.
    Ja sedim doma, nabid jsem sluzby, kdyz ne tak ne (coz fakt chapu, taky bych si do ordinace nepustil neznamyho pankace, at rika cokoliv). Jinak sedim doma a pozoruju, pripadne se snazim ze vsech sil vyvracet myty, typu: sterilizace v mikrovlnce.

    ======

    Kdyz buchta napsala, ze tim “vyvaruje” menstruacni kalisek, natahlo me. Taky jej zene vyvaruju, takze vim, jak to vypada po pouziti a ta slecna musi byt moc zdrava! Jeste, ze pero neni vidle a nemusim to strcit do kazdyho hnoje.

    A ona to jeste prodava! Plus “vyvarovaci nadoba do mikrovlnky”... uplne citim Libria, a jeho zoufalstvi, jak asi 100x zkousel nekde psat, ze pokud nemas autoklav, ber veskery material jako jednorazovy, a furt dokola a dokola a dokola.

    A pak prijde slecna, ktera pise, ze mikrovlnka a 90s v horke vode je fer. Pritom i pri tlakovem hrnci je 30min tak nejak teprve blizko.

    Hlavne se nevzdavat! Treba nas covid-19 fakt nauci bejt min debilove. Skoda, ze na to umiraj stari lidi a ne lidi v produktivnim veku, mam podezreni, ze prosta zkusenost preziti 90let a 2 valek/totality, je vic, nez cely facebook i s youtubem dohromady.

    Tyvole! Jak si nekdo dovoluje prodavat “desinfekcni nadobu do mikrovlnky”, vzdyt tam je kurva sance, ze tim nekoho zabiju? To fakt nepochopis!
    Jeste vypit belidlo, prej to dela dobry stavy, idealne smychamy s jedem na krysy na bazi arzenu!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: Pokud mas wiki a na ni neco, tak te nalinkujem. Lidi nechtej dalsi praci. kazdej dela jen to co pro nej je snadne.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: ja to chapu je to jen auditko. je 100+ za hodinu veci tridenych sekyrou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Ja jsem treba v Vir auditu napsal, ze maj pripravenou wiki, kam muze kazdy, kdo mi da email a je admin (sic!) toho auditu, at davaj prispevky typu #practical a +10 (treba) tam, a odpovedi mi bylo, ze neni zajem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    overe dal jsem to sem protoze je mi jasny ze jak jsi z druhyho konce tak budes mit jinej pohled. navic jsi grafoman :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    V praze ale i jinde, je pomerne slusny mnoztvi hnuti delajicich neco, Tomsuch se rozhodl dat cast sve firemni kapacity do boje s covid, prizval mne k casi udelat infoweb (castecne hotov), umoznujici dale netristit sily.
    web by aktualne mel mit dostacujici hosting na vetsi napor. Nechceme duplikovat obsah ale sjednotit ho a doplnit co chybi.
    Na webu se maka, spusteni planujem dneska. Pokud by chtel nekdo pomoct s contentem, budem radi.
    * prakticky info
    * hyeny
    * potreba eliminovat, bude treba je evidovat aby pcr mela lepsi praci
    (sem cejtim nutnost dodat to, ze v dobe kdy lidi a cely firmy makaj zadarmo, prodej veci k zakladni ochrane se ziskem je zmrdstvi jez je treba potirat)
    * mapa dobrovolniku, kde neco je
    * dobrovolnicky skupiny + jejich nabidky, kdo co dela
    * poptavka, co je treba
    * info (castecne asi spichnem agregator)
    * prakticky info, pro dobrovolnicky skupiny co-a-jak

    Mas co rict a trosku /netreba vylozene moc/ casu denne ? Posta.

    odpoledne to hodim do covid auditka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KUATO: Jop! To ani nemusis, sak se potkame. Sice timhle tempem az v lete, ale co uz, aspon je na co se tesit.
    Pekne jsem za zimu zpohodlnel, co mam zenu s autem, poryl jsem kousek zahrady (jako vzdy s celovkou, pac pres den nestiham) a jsem cely rozlamany. Predstava, ze bych mel kosit kosou mi vyrobila “zimomriavky”.
    Cov podle me casem ustane, a vsichni budou chodit v rouskach, a bude.

    Jsem to psal do vir auditu, ze jsem mel ponekud problem, ze umyslne dodrzuju karantenu, kvuli 70+ rodicum a 90+ babickam, a nektere chytraky (jinde jsem to formuloval slusnej), proste kavarenske povalece, nenapadlo nic jineho, nez chodit po navstevach. Asi si nemaj kde dat Latte se sojovym mlikem.

    Vzhledem ke sve povaze, tak cekam, ze jsem jejich posledni zachrana. Smolik, taky jsem je poslal do prdele.

    Ale bylo to krajne neprijemne, a jsou nasrani. Furt nemam dojem, ze kdyz by to nebyl covid, ale nejakej sars a hur, ze by lidi nechcipali na blbost jak mouchy.

    A pak mej povahu, ze jsi klidny, vstricny, empaticky a “necht jsou vsechny bytosti stastne”.

    Nemuzu si pomoct, ale podle me by mela byt vetsina bytosti mrtva, a mohlo by se to zacit prenaset sojovym mlikem

    ;)))
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: jj, zena mi to uz rikala, ale nejak zatim nejsem casove schopny to zkouknout :o/

    v nedelu jsem zkousel nakopat ty topinambury, ale zadne jsem nemohl najit. vim plus minus, kde rostly a jak jsem na podzim uklizel nat, tak jsem to asi vytrhal az u zeme a pak mi na to sused navezl listi a je to v prdeli. takze snad az zacnou vylezat ze zeme.. tak Ti poslu aspon flasku medoviny na smutek. nebo na radost - zacina pekne jaro (dame-li stranou COV) :o).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejhorsi na tom je, ze vubec neni krava blba a ja ji mam fakt rad. Me dovadi k naproste nepricetnosti takove to “napisu si na papir, jak se to dela a pak uz to jen furt delam”, nectu co je na obrazovce, pac to tam pisou zbytecne, jako google svou polycy, nezajima me, co rikas, pac to proste nechci vedet.
    Jenze dusledek je pak to, ze po ni ani nemuzes chtit, aby adminovi ukazala, co ji nejde.
    Kdyz mu rekne “me to tam pise, ze to nefunguje” a on ji rekne: prosimvas, co to pise a kde, muzete mi udelat screenshot, coz se 100% stane, zas vecer prijde domu, ze bude rano jako jedina v praci.
    No a pak onemocni, a o rodice a prarodice se postara asi ten kokot urednickej “ajtak”, kterej ji vrazil do ruky pocitac, kterej ona neumi zapnout a rek ji, at si nakonfiguruje VPN-ku od citrixu (ktera funguje jen ve starem internet exploreru s urcitou verzi javy).
    A pak se divime, ze statni IT zakazky stoji miliardy a hovno z toho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole uplne me napadlo:
    Vis co bych chtela? Chtela bych mit brisko!
    Kdyz bys mela brisko, prastil bych te do nej pesti...
    ... donde estas aki la capateria...
    ... kde sou hodinky?
    Nevim, nejsou tam?
    Ne *MILACKU* dival jsem se vsude, budu ted muset nachvili pryc!
    A kdy se vratis?
    Vratim se zpatky nez reknes boruvkovej kolac.
    Boruvkovej kolac.
    Tak rychle zas ne...

    — vysmahne ze dveri, sebere jeji auto, procez mlati do volantu a rve
    “Krava blba, krava blba! Rikal jsem ji ty hodinky, na tom klokanovi! Kurva! Kurva!!!
    ...
    —-A pak se vsechno uplne desne posere...


    Tak tak jsem se ted nejak citil.
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    OVERDRIVE: jasny. ten vygenerovanej certifikat v jpg je taky bomobovej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam