• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela varila mnou vcera nalozene zbytky masa. Mnjam! (A nemusis furt psat vsechno, treba cos mel k snidani - ale neni to veverka ;)


    Jinak nejpostizenejsi velkovyroba v MSK: letiste Ostrava, pac se nelita a kupodivu nemocnice a polikliniky, pac nejsou ukony.

    Otestovano 6300 lidi v socialnich sluzbach (zamestnanci i klienti), dnes vecer bude v MoravskoSlezkem jen v socialnich sluzbach, coz jako kurva dik hejtmanu Vondrakovi!

    Msk je fakt zvlastni, na jednu stranu “ostrava a bruntal”, ale na druhou stranu tohle nema zatim nikdo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Eh 2m^3
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jste se nekdo z blbosti (priprava 2m dreva, jakoze m^2 z volneho okoli; proste jsem ndchal vetvicky, bral prvni brizu, dalsi suche listnace, pak mokre listnace s ohledem na hrusku a tresen, pac to jsou nejhur super, ale slozita, dreva na vyrezavani... treba sachove figurky z hrusky a tresne jsou bezva); kazfopadne so much to survival: tahnul jsem nejaky volne dostupny kmen a jedna vetev me vzala proste bodem do leve nohy; tak ted kulham, jsem zelenej od bolesti, mam v sobe dve 400paraleny a v noze horecku. Predstavte si to jako dostat “konara” do stehna. Slozi to kohokoliv, kdo nejede na adrenalinu, speedu, chlastu, a 3dny to boli (obdoba: krec v noze, to jen lezis a skucis, je uplne jedno, kym jsi, nebo ne? Ja to nikdy s gracii nedal).
    No tak mam ted levou nohu v pice.
    Nez to dopadlo, tak jsem narezal a nasekal 2m^2 dreva, hlavne brizu, ta zkoncila v hodne suche casti kulny, nastipana na trisky i na 1/2m vetve. Timhle podpalim kdyztak barak, bez problemu.
    Zaroven orezany orech a tresen, aby rozumej rostly a rodily, rany zasprejovane autolakem, pac krvacely (na strihani stromu je pozde, uz placou)...
    A ted budu lezet a zkuhrat, a spis picovat, pac nejsem tak tvrdej, abych zvladnul toporem sekery pres nohy, ze strany svalu, ne kosti.
    A o tom jsem psal, neni moc lidi, kteri kdyz si vytrhnou nehet z luzka, tak pujdou a budou strilet z cehokoliv.
    Proto se nozi nejdriv reze, neznam nikoho, koho kdyz vemes ceeli pres ucho, dokaze dal jednat.
    To je pouceni k nozum, boxerum a kanadam.
    Specz ma bohuzel slozitejsi zkusenost.
    Ja se jdu vyvalit jen dik konaru do litka (!) od orechove vetve.

    Ale zaroven, za dnes hotovo! PanBuh zaplat!

    (A pres noc zmrzla zatim jen jedna rostlinka chilli!!! - v 7 rano jsem zkousel rozemnout konske koblihy v ruce, a fakt hraly, oproti -2*C na zahonu, mel aspon 5-10+*C vic stesti, nez rozumu... konec zaznamu lidske schopnosti se ucit... mmchd, kdz by bylo treba, zvladnu i otevrene zlomeniny... na nekom jinem. Postavy v romanech, co chodej na otevrene zlomonine - ne! Obdoba strileni s dvou .50 (nebo i 9mm) v kazde ruce - BLBOST!!! ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To je zajimave info!
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Voda z kohoutku v obyc plastove cutore okorenena par kapkami peroxidu vodiku po roce bez zavad, dyl jsem nezkousel.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Kdyz mas kad s vodou pro kone ve vybehu v zime (normalni kad na kapry), tak vykopes diru o neco hlubsi nez je vyska kade, k hrane diry vyplnis konskym hnojem, posadis na to kad, naplnis vodou, den pockas (ono si to sedne), pak boky kade oplacas hlinou - a ono to pak celou zimu nezamrzne. Resp. muze se na povrchu vytvorit slaba vrstva ledu, pod ni to ale zustane tekuty a kone si ji umi prolomit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    #cteniSpojuje na Twitteru
    A iniciativa “nic 2020” (divadlo)

    Oboji vede k tomu, ze poslete prachy na neco, co nedostanete. Koupite si listky na divadlo, ktery nehraje, treba...

    Za me dobry, a nemyslim si, ze zbrani je clovek ziv, stejne tak, jako dyni.
    Pamatujete zpevaka Marigolda ze Zaklinace? Tak zrovna ma zlamany prsty, a Kryla nikdo nemuze slyset a kazety z jeho nahravkama tajne proudi z Mnichova.

    Za me proste dobry:

    https://divadlorb.cz/vstupenky-na-nic-2020-pro-nas-mohou-znamenat-vsechno/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hracicky (nozickem jsem dostal zaplacenej jeden respilon nakonec)

    - spolubydlo: a k cemu potrebujes tak kratky nozik, tim prece nic neudelas, a pri bodani by to taky bylo k hovu

    A tak to je, no.

    Tenhle nozicek je dobry ke vsemu, vcetne prave sebeobrany, kdy neverim, ze musis nekoho zabit, pac kdyz veci boli, malokdo je dost tvrdej.

    Krasny je, ze tak jako ta malicka Fiskarska, udela to neuveritelne prace. Zkousel jsem tim fiknout 10mm statiku a 6,3mm dynamicke lano, paracord a kus kuze z pasku, ani se nezapotil.

    Mam tyden “narozenin” ;)))

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Tohle je nazor se kterym mega souhlasim. Spousta lidi se mi divi, proc mam kazdej hrnek jinej, proc mam nabytek poskladanej z ruznych kusu a pulka ruzne “zrobena”. A mam to presne z tohohle duvodu, ze dobre veci chodi v zivote postupne. Treba s fotakama jsem to tak mel, zkousel jsem kupovat podle recenzi, a vetsinou to zkoncilo prodeje, a mam treba i horsi “technicky” kusy, jen proto, ze maji nejakou specifickou vlastnost, ktera se treba v zadne recenzi neobjevuje, a treba se i tezko popisuje.
    Chce to proste zkouset, menit, prodavat... nejde si veci moc pujcovat, ono to trva, nez clovek vi co chce. Uz se mi i stalo, ze jsem se vratil ke kusu, co jsem prodal, kvuli nevyhodam, jenze pak jsem zjistil, ze obdobne veci nemaji treba byt jen jednu vyhodu, a nevyhody, ktere jsou pro me killing.
    Takze proste obmenuju, jak jsou penize, prilezitost a podobne.
    Ted je to tezke, mam na krku barak v Olomouci, kde bude potreba predelat energie (plyn a elektrinu), natahnout jinak vodu. Do toho svatba a do toho mi zkrachoval hackerspace, po kterem mi zustalo cca 100k minus.
    Navic mam ted obdobi, kdy treba zrovna foceni me nebavi, pac docasne nejsem na lokacich, co me fotit bavi (snazim se fotit umirajici stavby, nez se rozpadnou, nez je ztrhnou... krasu ticha a industrialni archeologie). Tak nejak si pripadnu, ze za posledni pulrok jsem neudelal nic. Ale vim, ze jsou to cykly.
    Jak ruzne porizuju veci, treba na survival, snazim se je pouzivat, znat jejich limity, jednou za cas vytahnout i veci, co nedelam rad (horolezeni), jen abych nezapomel, nezakrnel.
    A tak nejak se mi vsechno roztristilo.
    To se zpravi.
    Ted zahrada, z te mam hroznou radost. Patri to k jaru, zas pak v lete neni moc co resit a pujde vzit psa a vyjet, treba prozkoumat Jachymov...

    S nosenim je to tak, ze ja moc nosit nemuzu: v praci mam ram, resp je tam prisny zakaz (delam v extreme security zone, pac banky, vyrobci energii, posty,...). Takze bych musel byt schopen odkladat na cely den, coz je vubec.

    O weekendu, kdyz nekam lezu, tak zas nemuzu palnou mit proto, ze je to vetsinou ilegalni vstup na cizi pozemek, a zkoncit honicku s ochrankou, nebo nedej policajty s palnou na pasku... ta predstava me vubec netesi, navic uz na to jsou sakra horsi paragrafy, nez kdyz me tam chytej s nozem (uz jsem zahazoval z toho duvodu i jen boxer, ackoliv je vlastne legalni).

    Takze palna je pro me tricky, a zas mit jen ulozenky je taky blbost.

    Takze si zastrilim vlastne jen z vz.26, nekolika glocku v ruznych razich, nezcivilnene 58ky a podivnosti jako Tokarev a Makarov + K100.

    Strilim s vojakem ze Slovenske (Ludove ;) Armady, jezi na mise (jezdil), nejlepsi historky z Golanskych vysin... kdyztak dam k dobremu, jak posvitili na pevnost-skalu tim svetlometem co je treba na davy, a vyslouzili si 30m perimetr okolo bvp az na zakladnu (a tak)...

    Na podzim jsem si udelal kamarada, co sbira brokovnice, a jsme domluveni na strelnici, uz od podzimu... no.

    Takze reju zahradu, hazim noze, varim, a na SK nemuzu (ac tam mam 13letou dceru), na strelnici tady nemuzu, pac nic nefunguje... a o zbranich napul snim, pac ... musim zavolat urednici kvuliva svatbe...

    Jinak palnou nemuzu nosit moc ani proto, ze jednou za cas piju, coz se vylucuje, stejne jako rizeni.

    Ale zatim, co jsem si umanul, to jsem si splnil, a ta brokova strelnice je blizky cil....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 22LR v kratke je nespolehlova, nevhodna kombinace vlastnosti streliva a konstrukce kratke.

    Jako mala do kapsy se doporucuje napriklad Ruger LCP (mam a nosim vyjmecne, mela a prodala ji pulka Nyxu - je to malinky, nepohodlny pro vetsinu lidi, silene to kope), Glock 42 (mam, nosim, mam rad, jen skoda ze neni trosku mensi).

    Pokud to musi byt 9x19 protoze 9x19 strelivo je vsude, tak treba Glock 43 (tez mam) nebo SIG P365 nebo Walther PPS. Tu P365 ve verzi XL nosi treba ID Loocas, spoluspravce v nasem boardu vedle. PPSko tam ma slecna Kasumi. Ty Walthery jsou vzhledove krasny, proto ho mmj doporucujeme slecnam.

    Noseni 38 revolveru bych nedoporucil, oproti pistoli to dost kope (zpetny raz jde do ruky ihned, ne postupne protoze zaver) a ma to pri stejne velimosti kratkou hlaven a proto se s tim mmj spatne miri. V DA rezimu (a na noseni to patrne bude vzdy DA) to ma neprijemnou spoust. A je to sirsi, coz je do kalhot neprijemne, v kabelce teda jedno.

    V pripade narustu zlocinu bych ale misto G42 zacal nosit FN57 v 5.7x28, kterou tu tez mam. Kontruovana pro probijeni lehke balistiky (s vhodnym strelivem). Nejpoptavanejsi kratka u drogovych kartelu. Nechvalne proverena ucinnost v 2009, Ford Hood. V realu ale take spousta nevyhod, nelibi se mi konstrukce te pistole - ale kvuli razi ji mam. Spousta dalsiho infa treba zde:

    FN Five-seven - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/FN_Five-seven
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Zbrane jsou krasny konicek na cely zivot. Doporucuji nenakoupit si to vsechno hned, aby se mel clovek stale na co tesit :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: //vcelY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Znate historii Chrise McCandless?
    Treba dik filmu Into The Wild?

    Ten clovek se rozhod, ze bude zit jen z prace vlastnich rukou a z toho, co mu da priroda.

    Umrel napul hladem a napul na otravu kytkama na vysnene Aliasce.

    Je velmi zajimave podivat se na film (ktery je velmi krasny a ma hezkou hudbu) a pak si precist o tom, ze ten kluk odesel sam do “pustiny”, kdy na kazdou stranu cca 5-8 majli mel lovecky srub se zasobami oseni, munici a vlastne i jidlem.

    Jenze on chtel zit sve post-apo, a vubec si neuvedomil, ze sila lidi je ve spolupraci, ze zlatokopove nebo divoky zapad a jeho dobivani stoji na zadech hromady malych lidi, kteri se, jako mravenci ci vceli postavili nekonecnym silam prirody proste tim, ze ten umi to a ten zas ono a vsichni dohromady udelaji moc.

    Tak zil jako najivni hlupak, taky tak umrel, protoze zkouset zakonzervovat streleneho losa poprve v zivote, az kdyz jsi polomrtvy hlady, to neni dobry (navic cervi jsou k jidlu ;)

    Kazdopadne umrel stastny, ale mlad.

    Film stoji za videni uz jen prave z pihledu survivalu, bushcraftu, americkeho snu, westernu a umeni.

    Myslim, ze Chrisova smrt i jeho zivot mi kdysi odpovedel na hodne otazek a snu.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Vyrobil jsem si pár mokasínů. Zkušený člověk se v nich dokáže pohybovat jako duch. Pod šlapkami cítí sebemenší kamínky a větvičky a pozná, na co si může dovolit došlápnout. Tady v poušti mají všechny kameny zatraceně ostré hrany, proto jsem je vyráběl z dvojité vrstvy kůže. Čtvrtý den jsme se stali nepozorovanými svědky prudké potyčky dvou vojenských jednotek. Schovali jsem se za hromadou suti přehrazující soutěsku, kterou jsme proprojížděli, a pozorovali boj. Síly byly vyrovnané, dvanáct na jedenáct, řež na meče v sedle, a potom pěšky. Až když zůstala poslední čtveřice z jednoho oddílu, uvědomil jsem si, že obě strany byli Crambijští. Rvali se o vodu.
    Zanechali jsme vítěze jejich vodnímu pokladu a jeli jsme dál.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Muž na stezce
    Žamboch, Miroslav
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne si myslim, ze ji vadilo, ze soucasti hry nakrm sveho psa, psem nekoho jineho, figuroval muj pes, a pak 2 jeji smetaci v hlavni roli ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ;))

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: I kdyz tchanova kulovnice... hmm.

    Zbrane jslu proste krasne, palne ovsem hrozne neprakticke, kdyz nepocitam lov nebo valku, potazmo likvidaci zviratek od mysi po psa (mmchodem dnes jsem nazuril zenu tim, ze jsem si vymyslel hru: nakrm sveho psa - vubec se ji nelibilo, ze hra obsahuje “jinym psem, co neni muj”...

    Snazil jsem se z ni vytahnout, jaky je rozdil v zabiti ovecky a nemeckeho ovcaka... procez odpoved nezna (a to ona ma lovecke zkousky, ne ja).

    Ani jeden jsme nebyli na Balkane, ale kamosi se jednou vratili (poprve) s tim, ze je tam fakt mrdy coklu, ktery nikomu nepatri, a ze jich blbouni par nakrmili, takze je pak nasledovali do dediny, coz zkoncilo tak, ze po milych turistech pul dediny hazelo sutry, at vypadnou i s coklama.

    Takhle nejak si predstavuju fakt pruser.
    A na vaze strasne zalezi, kdyz se s tim tahas dny a tydny. Ani na tu 1911 si nezvyknes na kazdodenni noseni, a pokud nemusis, zahodis tu metrakovou blbost na bazar nebo do trezoru.

    Ale to je muj lajcky pohled, zadne post apo si nedokazu predstavit, ja bych asi pestoval dyne, zasival rany, palil chlast a mlel hubou. Predstava, jak okopavam dyne s 6” kusem oceli na pasku me rozesmiva ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jeste by me zajimala jedna vec, jak se vetrovky chovaj, kdyz se meni teplota. Nekde jsem uz v nejakych recenzich zahlid, ze je to znat. Zas jestli sebou clovek taha lahev s 300barama, je to uplne fuck.

    A vubec : pokud fakt nekdy bude post apo, asi se fakt nebudu tahat s 3,8kg vzduchovkou/vetrovkou, ale v kapse budu mit neco .22 (Izraelci by mohli vykladat, pamatujete si nekdo ty vystrileny Mnichovsky olimpijsky hry? Nevim, co zustalo z blbecku z Brigady Cerny Zari, ale ukazalo se, ze .22 se bezva hodi na zabijeni slabsich soudruhu treba v Italskejch cinzakach a lovit s velkoraznym revolverem je uplnej ulet ;) a na zadech kalacha nebo spis v.58 (a prinejhorsim zcivilneny vz.26, ktery neumi davku jen do te doby, dokud nemas kus kobercovky/klic, navic neni daleko;))

    Tahat dnes plnokrevnou pusku je pro typ lidi, ke kteremu bohuzel nepatrim, takovi to, jak nekde den a pul sedis, pak se trefis. I kdyz u mysi me to bavi, jenze neni post apo, teda pro me, pro mysi vcelku jo.

    Vlastne vubec neverim, ze se kdy dostanu do situace, kde bude vykona zbran potreba aniz bych ji musel fasovat... hlavne jak? Docela jsem resil i Slovaky za valky v horach a byli uplne bez sance, pac je nekdo prasknul. Na gestapu, ne kulkou. Ze by na Hane? Nebo v Beskidech? Keep dreaming, pokud se to pomrda...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: A jinak ona to tu obcas cte, takze psssst ;)))))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Dobra recenze. 11 + optika. Pokud se rozrostem o revolver “do kabelky” .38 a pusku, ktera tech “diabolek” strili i hrst najednou, je Hunting Carabine v poradniku (ale Adela me prerazi, to, ze vyplazla 7k za respilony + litr za kudlu a litr za sekeru + 2litry za oseni, motiky a podobne, a ted da jeste 15k za palne bez strelnice a munice, nese vcelku tezko... i kdyz jsou to moje prachy, jenze vis, jaky by za to byly satecky? A kytice, a uces, a hlidani pro deti pozvanych, ... nastesti “jsem na hube” jak sama rika... jen se trochu bojim, ze dostanu pazbou, v lepsim pripade (a to jeste nevi o barelech na vodu ;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam