• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    Dnes má svátek Valérie .-)
    Luboš Fišer - Valerie a týden divů
    https://www.youtube.com/watch?v=1ROCrl5Aunc
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak moje reakce je myslena pouze na tech min 5 metru, utocnik v zornem poli.

    Pokud konflikt zacina "v dosahu", imho konflikt "vyhraje" vzdy ten z tech dvou, ktery zautoci prvni.

    Domnivam se, ze na kontaktni vzdalenost, pokud utocnik ma zaroven na sve strane moment prekvapeni, tak se neda zadne efektivni zbrani branit. Jak ostatne ukazuji i panove nize. Kdyz to neda ani Zero na videu dole, tak ja určitě ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: SPECZ: Jak pise Specz, v pripade nutnosti strelec pada na zada, kope nohama proti "nozirovi" a dela z "nozire" cednik.

    Elite Knife Fighter vs Elite Gun Fighter - RAW, UNCUT, NEVER BEFORE SEEN FOOTAGE
    http://www.youtube.com/watch?v=2fjMpn7JCJ0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Na noseni natazene zbrane nepotrebujes kohout. Na noseni libovolne zbrane nechces kohout, chytnes za oblečení pri taseni.

    Striker (Glock atp) : Natahnes zaverem. Natazeno/nenatazeno poznas mmj podle polohy spouste (spoust u ramu - nenatazeno, spoust pripravena vepredu - natazeno).

    Ostatne nejúčinnější sebeobrana zbran, tedy samonabijeci puska, kohout mit opravdu nepotrebuje. Stejne tak nepotrebujes kohout na kratke na noseni.

    Pistole s kohouty si nech do proskleneho trezoru, byvaji nadherne na "vystavku", ale horsi na skutecnou praci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: S velkym zasobnikem? Urco. Zvlast kdyz nevim, ze mas zbran. Treba s tim defenderem .50, ktery ma 2 rany, rek bych mozna.

    To zas zalezi.

    Kdyz na me budes strilet driv, nez Ti neco zacnu delat... a budes mit dost munics, proste pujdu.

    Budes-li mit 2 rany, pohadam-li se s Tebou u stolu, tak Te driv vezmu kryglem/popelnikem.

    Uz proto, ze bys musel strilet v hospode, kde kolem nas je X lidi.

    Das to?


    Jako das, lale...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Na tech 5m, pokud budem tasit ve stejnej moment, budes deravej jak reseto nez se ke me dostanes. Na 5m neni treba mirit, staci ukazovat prstem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Balistické vesty - 4M Taktické vybavení - E-shop EU
    https://eshop.czub.cz/cz/eu-eshop/takticke-vybaveni/balisticke-produkty.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Obecne, aby byl duvod a cil k hadce:
    Tvrdim, ze palna neni na 5m nijak vyhodnejsi nez 2-3” nuz, jen ma tu nevyhodu, ze se spis netrefis. ::: proti cloveku

    Pokud chranis sveho psa proti cerne (praseti) rozhodne je palna bezva, a pak davam prednost tristive/expanzni a to v razi revolverove, tedy tvrde do toho, malo vystrelu a zbran na pasku chodi 20 let be vaznejsi udrzby...


    PA nesplnuje, pac ji musim resit, a nevim, kdy nam nabito.


    Ale to jsou me teorie, proti zviratum strilim obcas brokem a proti lidem nikdy.

    Nuz je nuz, a ulozenka je ulozenka.

    Divovaka nebudu mlatit klackem, a na nacka nebudu tahat bouchacku. Asi tak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ze zkusenosti vim, ze cilit s 6” je sakra lehci, nez s 2”, protoze mas celou dobu caru oa A do B a daleko vic vis, kde je A.

    Kulka ma treba 9mm, tzn, nakresli si caru, podle pravitka, co ma tloustku 9mm a pridej k tomu uhel. Stat setina, a netrefis. Ten 9mm paprsek, jak bych to rek, v nasobku uhlove miry, tak vlastne znamena “neschopen trefit”. Na 5m v dynamickem pohybu, plus zpetny raz (ac nesouhlasim, ze revolver je obtiznejsi, a zaroven davam prednost .45 pred 9mm, prave kvuli razu)... fakticky to znamena, ze na 2d kruhu, typu 365* se netrenovany strelec, bez schopnosti stuhnout a jen byt, a to po dlouhy cas, kdy uz citi utocnika nozem v brise, treba,... neni schopen trefit/branit.

    Pomaha tomu jen moznost dvouradych zasobniku, kdy strilis, tak nejak, dokud mas cas.

    Vim to, pac se vz.26 utocnik nikdy neprezil (podle nastrelu) s k-100 jsem na priblizujici se cil, nebyl schopen ucinne zareagovat.

    Vysledek?

    Chces palnou? Tak chces skorpion v automatu. Pistole je blbost - na obranu..

    Revolver lepsi, pac s tim jde lovit i po 50 letech ulozeny.


    Ale to je jen moje imho.

    Chces se branit zbrani? Porid si uzzi nebo skorpion.

    Jinak dej 15 tis za vestu a vydelas
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: Dulezita je delka oznaceni. Pokud mas dalekohled, vis, ze trva, nez vidis co chces... je to hrozne bodove. Strelec proto kouka volnym okem a zaroven zameruje puskohledem.

    Je to jedno ze streleckych umeni, o kterem tady muzem psat, a niceho nedosahnout.

    Puskohled ma limity, nejen zvetseni, a zamireni, to je minoritni, ale majoritni je cil ve vetsi oblasti.
    Proto v nekterych filmec/knihach, obet klickuje. Casto staci malo uhnout, abys vypadnul z hledacku. Pokud neni teren rovny ani vertikalne, tim, ze rychle menis horizontalu, tak kolimator ci puskohled jsou oproti fixnim miridlum spis prokleti. Cekam, ze extra dobry strelec v ten moment bude schopen pouzit hlaven, jako miridlo. Ale nevim. Nejsem puskovy strelec, jen ja bych proste cilil podle rovne hrany, ale trva to... nekonecne dlouho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: jop, je tak, ale dnes nemame mauseruv zaver, resp.mame, ale nezavazi mireni. Tzn das minimalne jednoho, dobry strelec (zbran - viz mu tchan) vsechny
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: aha, tak to ja znám trochu jinak, že to koupí ten poslední a ne všichni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Seknout nozem z boty typka, ktery se mi pokojsi vyprazdnit buben revolveru, aby me odzbrojil, to uz je vazne pakarna. Ale prosla. To ze jsem nuz otocil cepeli nahor, bylo v ramci hry.


    Tak jak pani, co mi kradla kontaminovany despirator, tak 80% vojaku bude idiot. Davka je ovsem davka.

    Nejaky malir pry si pochvaloval, jak ma krasnou fresku, ale stacil pulkrok a spad by z leseni na smrt.

    Knez vzal rychle stetec s barvou a hodiljej na fresky, cimz ji znehodnotil, ale zachranil zivot maliri.


    Zivot je plny prilezitosti, jen o nich vedet.

    Hrst kameni v kapse, dokaze vic nez zasobnik v predpazbi.


    Rozbil jsem makadamem typka, co mi bezduvodne chtel postrilet psy. On mel gewehr, ja mel psy vycvicsne na utek a ukryt.

    On se koupal v rece, s rozbitou hlavou, a ja mam dodne jeho 9x 9x19 zasobnik; zbran jsem mu hodil do Vahu.

    Smolik.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Njn, nedodrzeni zasad bezpecny manipulace se nevyplaci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: ;); me jednou vzali za zajatce, vyhodili mi zasobniky ze zbrani, holt nikoho nenapadlo, ze chodim po svete s nabojem v komore.
    Smolik.
    A tak jsem utek.
    Jeste, ze to byl jen airsoft.


    Mmmchodem proto chci zbran s vnejsim kohoutem, pac ja proste chci chodit natazeny. Pac to. Obcas funguje.


    I proto miluju 1911, ac je to zkurvena krava.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:
    :-)
    To mi pripomina jak kdyz jsem byl v zakladnim kurzu na nas poslali v ramci jejich pripravy nejaky cerveny hlavy. My meli slusne zakopanej maskovanej tabor, kvuli prozrazeni se tam pochopitelne kourit nesmelo. Takze jsem klidanko pokuroval asi 100m od tabora, uprostred noci, zalezlej mezi korenama mohutnyho stromu, cigo stoceny do dlane aby nesvitilo ven. A slysim susteni listi, jak se nekdo plizi k taboru. V klidku dokourim (i kdyz jsem tahal pomaleji, aby tabak moc nepraskal) a sleduju. Cervena hlava se doplizil cca 20 m prede me, nohama miril primo na me. Kosu jsem mel na zadech , takze jsem jen tipnul vajgl, zatlacil ho do vlhky hliny, pomalicku utahnul remen aby mi kosa neplandala az se rozbehnu. Z moji strany byl cervena hlava evidentne sam, lezel, pozoroval, pusku pred sebou ale na nic nemiril. Z pod stromu jsem vyletel jak nejrychleji to slo, hupnul mu na zada tak abych mu zakleknul ruce, vytrhl mu pusku, odjistil, vypalil davku a zacal rvat " kontakt na treti hodine" ! na celej tabor. S puskou v ruce jsem se rozbehl zpatky ke stromu, cestou jsem mu jeste serval baret a cekal na kolegy z tabora. Cervena hlava byl tak rozhozenej ze se ani nepokusil utikat, takze pak lehce poupravenej pomoci ductape a par klacku cekal s nama, az si ho prijde vyzvednout jeho instruktor. Kdyz jsme ho pousteli, hodne skemral at mu baret vratim :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Proc pri pripaleni od svicky zemre namornik?
    Britove a tusim Norove, kdyz prodavali sirky, nejake procento slo na vdovy po namornicich.
    Proto, kdyz jsi nemel vlastni sirky, proste jsi “zabil namornika”


    Aeskulapova uzovka: had obtoceny kolem hole, zas vznikla tak, ze existoval parazit, podkozni cerv, ktery se z nariznute kuze vytahoval pozvolnym navyjenim na klacik.
    Kdyz jsi jej pretrhl, zabil jsi pacienta...


    Kniha se jmenuje “opravnik obecne oblibenych omilu” a doporucuji precist.

    To s tim odstrelovacem a treti sirkou je taky tam, proto nosi smulu.

    Nebo treba bouchnuti pullitrem do stolu, po pripitku, znamenalo, ze pobliz neni jude.

    Proto to v me pritomnosti nedelejte, jinac se pletete.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: nelzi!!!

    Prvni pripaleni, vidi clovek s puskou kde stoji aspon 3,
    Druhe pripaleni: vi, kde jsou a ja vysoci,
    3. Pripaleni znamena, ze vsichni 3 dostanou kulku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam