• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: GILHAD: Vzdycky kdyz si pripadam divnej, netradicni, zvlastni... tak jsi vzpomenu ze je tady Nyx a na nem jsem sedy prumer, ci spise podprumer :-))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: A to je dobre. Uz jsi nekdy mel v byte cikane, co Ti krade kytaru po tatovi (rip)?
    Nechtejme nic, co neni. Zajimave casy pryc od nas!!!! Dej Buh, a naucil jsem se verit, jinak bych...
    Knizky jsou super, internet taky, zvlast kdyz mluvis 4 jazykama (ctes); co me sere, ze neumim paruski. :7
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: Ja taky sedim doma v CR v 2020-04-21, ale zaroven casto beham ve stinech Seattlu 2053 a a hazu kouzla jak (obcas nejen jak) o zivot.
    A nez vypukla corona afera, tak jsem mel zasoby jidla bezne tak na ctvrt roku, uz leta, proste proto. (18 kg jasminove ryze vyjde levnej nez to same v pytlicich a je to stejna sklizen, kdyz chci testoviny, tak sahnu do police, nez bych klusal do kramu, takze trvanlive kupuju obcas a ve velkem - auto uveze - (a skladuju FIFO, takze neexpiruje), netrvanlive kupuju prubezne)
    OVERDRIVE ma do postapo-like oblasti co by kamenem dophodil a zbytek dosel pesky - coz taky dela.

    Nektere veci je lepsi mit rozmyslene, prodebatovane a rozhodnute predem (a pak treba nepotrebovat), nez se pripadne najednou ddivit, zmatkovat a improvizovat - auta maji bezpecnostni pasy, podddniky pozarni smernice a stejne nikdo nechce bourat nebo vyhoret. A stejne kazdou chvil nekddo boura nebo vyhori.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Nebrat nic absolutne. Ja mam doma Adelu! Pro nie gewehr fuj, pritom ma nastrileno 10x tolik co ja.

    Ja ji proste nedam nic ostreho, palneho, s kusi jsem to ani nezkousel.

    Vim co delam.

    Moje ex, s kterou mam dceru (na zkurvenym Slovensku, pokud budou hranice zavreny 2 roky, uvidim dceru az ji bude 16; uz tyden z toho nespim, a klepu se vzteky, ze nevim, jak to resit).


    Tak Hyena (ex-) veme do ruky vz.58 (nezcivilneny), nastrili neco, o cem ja si ani nenecham zdat, veme brokovnici s laboraci, ktera mi udela modrinu, pac jsem navic drevo, parkrat si vystreli. Sedne do kary a z Martina odridi na Rujanu, pak usne; sezere na svou vahu 5x porci vaji cek se slaninou a jde si zaplavat 7km do Severniho More, nebo co to tam kua je.

    Lidi jsou ruzni, Adela je zenska, co se semnou po brutalnim znasilneni dokaze pomilovat, o weekendu odridi 550km, jen proto, ze chci, a dokaze vyhrat mistrovstvi evropy v nekolika konackych disciplinach.


    Co jsem ja? Dokazu opravit cokoliv se svareckou, pajkou, rozbruskou, krompacem a heverem. Na koni se 2-3h v sedle udrzim, umim krast, podvadet, lhat, a to az na uroven preciznich zamku...

    Jak to ma Gilhat: ten umi to a ten zas ono.


    Me to jde s holkama, lidma, zviratama, kytkama a mechanikou. Hur s elektrikou a chemii.


    Umim zasit i hrozne rany, srovnat zlomeniny.


    Odnes jsem holku vic nez sve vahy, s akutnim sokem, 12km do spitalu.
    Sejmul jsem cloveka, ze nebude dobrej.

    A pak si probodnu hlavni zilu na litku kusem klacku, pote, co 4 h sekam kminky tloutsky toho litka, fiskarskou, ktera da obe kosti na jeden uder.

    Porval jsem se se svojima 64kg s fizlama v mosh-pit pred Klinikou, zapalil jsem dum molotovem, a mam to vychytany. Ukrad jsem ozralej auto, a pak rano resil, co s nim kurva budu delat, pac stoji pred barakem a ja mam kocovinu jaxsvin.

    Kourim 60 denne a mam rad lidi, kytky a zvirata.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: Hosi nevim kde jste vy dva, ale ja sedim doma v CR v 2020-04-21 :-)) Ale nic proti gustu :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Dluzno podotknout, ze jsem nizke x-krat naliskal zenske, a dluzno podotknout, ze me zenska bodla do bricha zavirakem, jen aby ma vyjadreni neznela absolutne...

    A hele, jidlo



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Sorry, ale dovedl jsem nekolik holek ke zbrojaku a nektere z nich dneska strili lepe nez ja.

    Napr v PRS se nedelaji samostatne discipliny pro zeny, proste protoze strili stejne dobre jako chlapy.

    Videl jsem nektere chlapy jako zacatecniky trdla s kverem, jine holky trdla s kverem, jine holky od zacatku uvedomele s kverem, jine chlapy od zacatku uvedemele s kverem. Zadny pattern tam nevidim.

    Ostatne:

    Lyudmila Pavlichenko, The Greatest Female Sniper Of All Time
    https://www.youtube.com/watch?v=Mf47gONZ_hk
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: legalnim kombinacim = pripadnym legalnim komplikacim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja teorii znam, i praxi. Navic se to uci, furt dokola. Na me pan i dost kricel i jen, kdyz jsem se otocil mimo...
    Videl jsi nekdy pani, ktera po 20 letech co ma ridicak, tak sedne do auta?

    Adela umi se zbrani zachazet: na strelnici.

    Nechci bejt pica, ale videl jsi nekdy jak holky hrajou fotbal, nebo hokej?

    Proc je to uplne jina hra? Ze maj jinde teziste? Ze jsou slabsi? Min agresivni?

    Ne. Proste se chovaj pro me neintuitivne, jinak strategizujou, maji jine zamery.

    Fakt! To je jak s tim peprakem. Teorie je super, ale praxe jina.

    Chlap zas ma problem naliskat zenske (kdyz neni kokot, nebo ozralej), zenska (kdyz neni jina) nepujde do chlapa s boxerem.


    Tak to je, videl jsem to x-krat.

    Adela ma treba vynikajici koordinaci, roky jezdeni na koni, roky jogy, treba naprosto paradne ridi.

    Ale kdyz veme do ruky palnou, chci byt v ten moment jinde.

    To je proste praxe. Snazim se ji to naucit s airsoftkama, jenze ona to “nechce delat”, “proc”... k cemu rozborka, k c eu hlidat ukazovak.

    Ona to proste nechce delat.

    A ja ji rozumim, nenutim ji do toho.

    Nepodal bych ji zbran s munici nikde, mimo strelnici.


    To je proste fakt. Zatim, a pokud se veci neposerou, bude mi branit mit doma zpalnou. Ale malorazky schvalila.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: Jsme v OVERDRIVEim auditku, tedy na hranici dneska a postapo, kdy na jednu stranu resi preziti zhrouceni civilizace, na druhou si kvuli legalnim kombinacim na (ne)legalni vylety na opustena mista radeji nebere ani nebezpecne vypadajici predmety. Cili trojmezi legality, mirne nelegality v mezich zakona a doomu :)
    Dostupnost spolehlive neregistrovane a nedohledatelne palne zbrane dnes je problem, v doomu flaska vodky, nebo rana sekeromlatem :)
    mag do cehokoli vetsinou nenasbiras po zemi v beznem urbexu (at uz to presne znamena cokoli), ale podle fotek o sutry a kusy cihel/betonu tam nouze neni :)
    Vaha dvou kusu provazu je jeste minimalnejsi, pouziti univerzalnejsi :)
    Encumbrance v RPG je kombinace vahy a rozmeru (nepojapnost) - do baglu za 2 zlate das v pohode 5kg kladivo, ale uz ne 250kg kovadlinu, nebo 5kg magickych svitku (po 10g kazdy i s peceti) - omezuje, co postava je schopna pricetne unest
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Planujes ji? :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Uvidis ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Prst na spoust - strilis. Neches strilet - prst pryc ze spouste.

    Aby to mohlo strilet, tak naboj v komore. Prvni naboj se do komory presouva ze zasobniku natazenim zaveru. Ulozeni zbrane - vyndat mag, natahnout zaver 2x aby byla jistota ze neni naboj v komore spolu s vizualni kontrolou komory. Prsty strcit mechanicky do diry po zasobniku, aby se pestovala pamet ze tam mag neni. Zbran polozit hlavni do bezpecneho smeru.

    Pojistka v tomhle dela bordel a naopak je doporucovano zacatecnikum, pokud neni k dispozici jina zbran na trening bezpecnosti, tu pojistku zalepit v pozici odjisteno. Coz prosimvas nikdy nedelejte, pouzijte vzdy vhodnou zbran na vhodny trening.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Teda tak, luxusni ctvrt, ale o 3 ulice dal geto. I kdyz ne uplne Lunik, abych to popsal.

    Proste Vinohrady uprostred “stareho” Karlina, Smichova a tak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmochodem necekana vlastnost respilonu. Ta pestucka ma dobrej efekt.

    Zijem u vyloucene oblasti. Jakoze luxusni ctvrt plna zaslouzilych stbaku a komancu, mozna horniku.

    Kdyz zacne byt teplo, zacnou nejdriv obchazet zahrady cikanske deti, kdyz mas otevrene okno, nakukuji do baraku.

    Vykradacky kulen, garazi...

    Vlastne krom naseho baraku (5psu) uz vsechny okolo vykradli.

    Cikanske zeny a starsi haranti pak zkousej takove to “pane, nedal byste vodu”, typu pust me do baraku, at se kouknu.

    Ted jsem si sel ven pro tabak a dve cigosty me chtely oslovit, ze cigarko by nebylo... vykladani z ruky, proste.

    Stal jsem k nim zady, otocil jsem se, v respilonu, a bylo uplne videt, jak se shrbily a daly zpatecku.

    Fakt to pusobi agresivne.


    Jinak tohle je prave duvod, proc neverim v palne. Copak budu strilet po decku, co mi leze z okna loznice?
    Ja fakt nemuzu.

    Spolubydla na to ma bic, honackej. Tomu rozumim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Neni vubec pravda. Naopak komplikovana zbran zacatecnika mate. Glock a vsechny strikery jsou vysvetlitelne behem 5 minut a dale se jen vse dokola trenuje.

    S dovolenim jsem odvedl dost lidi ke zbrojaku a zaroven nevim o nikom kdo by se tomu venoval a tvrdil to co ty.

    Dojmy vs pojmy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Uvedomuju, ale vim ja to pusobi na holky a na lamy. Z nejakeho duvodu maji respekt, nevim jak to popsat. Navic je tam jednoducha vizualni kontrola, zadna cervena tecka, jen prazdne komory. Co poznas na glocku, kdyz ho vemes do ruky, cervena tecka?
    Pak natahne zaver, misto aby zkontrolovala naboj v komore, pak si vzpomene, ze vlastne chtela vyhodit zasobnik, a mezitim si s tim miri na koleno... ne fakt uz jsem to videl a ne jednou.
    Rek bych, ze jsem to kdysi i sam delal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak btw ta Ruger 10/22 je s tlumicem paradne ticha, clovek ani nemusi mit sluchatka. Ale zrovna ja teda nemam a neplanuji 10/22, viz muj vztah k malorazkam v CR popsany nize. Nic proti gustu ale, chapu a pro jine to vyuziti ma vyborne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: "hluk" - Fair enough, tezko soudit co je jak hlucne ze zbrani co nemam (hlucne pri pouziti, hlucne ve forme zranene druhe strany). Moje zbrane urcite jsou hlucne a to i kdybych na ne dal hypoteticky tlumic. V realnem svete, mimo akcni filmy, ma tlumic utlum o ~14 az ~43 decibel, tzn porad to bude velmi hlucne.

    legalita - jak kdy jak co, fair enough

    dohledatelnost zbrane - ghost guns s 1) rozvojem internetu a 2) poklesem cen prumyslovych stroju nejsou problem, ale ja nastesti toto resit nepotrebuji

    dostupnost zbrane - Vojak se stara, vojak ma

    munice - Prijde mi vyrazne pohodlnejsi v kapse nosit 30rds mag do FN Five-seveN, nez 30 kamenu.

    vaha - Ruger LCP a Glock 42 minimalni, dale to trosku neprijemne roste

    encumberace - nevim co znamena :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Pojistka - Uvedomujes si, ze ten revolver nema pojistku a jeste ke vsemu ma "vzdy natazeny zaver"? :-))

    Kratkou s pojistkou nechces, v beznem opravdovem zivote je vyrazne nebezpecnejsi nez zbran s pojistkou. Ale to nepochopi clovek co s tim nema delsi praktickou zkusenost a je zbytecne "predem" vysvetlovat proc tomu tak je. Ty argumenty proti nevypadaji na prvni pohled dulezite, ani na ten druhy. Ale praxe ukaze a ozrejmi.

    Rekneme, ze jsou zavazne duvody, proc se kratke s pojistkou skoro v civilu neprodavaji a proc treba me neni znam zadny strelec, ktery by pro civilni vyuziti preferoval kratkou s pojistkou.

    I bylo zabavny sledovat skupinku lidi, se kterou jsme vice mene nastejno zacinali strilet. Bylo nas tak pul na pul, lidi co chteli kratkou s pojistkou a bez pojistky. Dneska vsichni bez pojistek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam