• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: A ke zradlu - salam+med+rum="raketovy palivo" pro velkou namahu (samo nesmis se zbombit :-), pouzivam napr. pri lezeni po ledopadech ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Jo a jeste k tem pytlum - ty tlusty tak moc debilne nesustej pri manipulaci.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Davam obleceni v baglu do silnych pytlu na odpad - jsou sikovnejsi nez tenky igelitak, a bonus je ze pak bagl plave. Co se jidla tyce - kus medu a kus masa (suseny nebo konzerva...)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Vybusna je, pri spravnem rozptyleni ve vzduchu, dokonce kdyz ji rozptylis vybuchem funguje jako zesilovac vybuchu. Najdi si na ulozto para1.pdf ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Baleni tricek (veci) pro stare mladence


    Army Packing Hack 2.0: How to Fold a T-Shirt for Vacation - Compact, Efficient Ranger Roll
    http://www.youtube.com/watch?v=jRLJdp1ZgBA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jako vzdy je fakt dobrej, mmchodem je tam docela hezka cast o nouzovych zavazadlech na 3dny. Vidi to vlastne uplne stejne, jako ja svuj kazdodenni bagl, kterej uz jsem tady popisoval, akorat ja v nem nemam jidlo. Resp mam, nejake snickers tycky a sacek buraku. Duvod je ten, ze se s tim furt nechci tahat a docela jsem si ted na poslednim urbexu nabeh, pac jsem si zapomel vzit vodu a jidlo, a k veceru jsem byl uz hodne nasranej, z obojiho. Samo dojit u nas k benzince je vicemene trivialni, kdo byl treba v Nemecku ci spanelsku, tak vi, ze u nich nejsou benzinky zaroven samoska, casto nemaji ani cigara a vodu, navic jsou hrozne daleko. Nevychytavka je, ze nevim moc co do baglu nacpat, aby to nezavazelo a zaroven se to nekazilo, neroztekalo a zahnalo to hlad. Zkousel jsem susene maso, a moc to nemaka, je toho malo a funguje to na dlouhou trat. Takze zaludek je furt prazdny a navic jsi najedenej za 3h nebo spis pozdej. Buraky a seminka makaji nejlip. Snickerska ma 2000cal, teoreticky staci jako jedine jidlo/den. Teoreticky.


    Libi se mi, ze nosi svicku, myslel jsem, ze to moc lidi nedela, da se tim podpalit i dum, kdyz se clovek snazi.

    Ma to vychytany hezky a co mu zavidim, tak je ta heavy duty plastenka, to chci. Jak jednou zmoknes na kost, ji mrtvola, a to i unas... po vetsinu roku.

    Co me nenapadlo, tak nacpat si hadry do plastovych sacku, to je cool napad, plast se da zapalit a taky ledascemu pomuze (mmchodem, dobre hori vnitrni cast ramen batohu, pokud nevadi zniceni, je to takovej molitan, a chci jej zkusit s magneziem)... kazdopadne hadry v saccich se nemackaj, nenamoknou, nezasmradnou, navic mas proste sacky. Navic v tom clovek nema bordel, kdyz musi bagl nekde vysypat.

    Cool idea.


    Jo a jinak, taky neradi zehlite?
    Existuje baleni veci, typu trika, ale i kalhoty a trenky, jde to i s kosili, nevyhoda je, ze je z toho valecek, ale me treba kominky ve skrini serou, pac kdyz chci triko odprostredka, musim jej ponicit...

    Zkusim to najit...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mouka v plechovce nic... ale jo jako, italska. Za skoro stovku 100g.
    To je dost skoda, byl by to vynikajici konzerva, pokud by nekdo vedel, kde vzit, zajem by byl.
    Pripadne jak mouku skladovat ve vetsim mnozstvi a prenosne?
    Ja zabalil sacky do smrstovaci folie. Taky to jde, ale konzerva je konzerva...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, to jde koupit i u nas? Myslim mouku v konzerve?
    Maslo v konzerve uz jsem videl, a je to taky dobrej hint, ale mouku v konzerve bych si pral hodne vic.

    Furt jsem uvazoval, jak to udelaj lidi, kdyz si kupuji treba pytel mouky, ze jako survival.

    Nevim jak u vas, ale unas zije neznicitelny druh mola. Nic proti cervum, uz se mi tu mnozi, ale ani navlhlou mouku nechces, navic to prece casem znehodnoti i... no cas, ne? Jakoze to casem zezlukne, nebo co je to za proces.

    Mmchodem, upgradoval jsem myslenku zapalovani magneziem. Pokud by clovek mel suchou mouku, mozna by to byl dobry “troud”.

    Dobra rada pro zacatecniky: ne nechcete hazet hrsti mouky do ohne, pokud mate radi sve oboci, ale jde to. Moucny prach je uzasna vybusnina, teda vybusnina, ono to neexpanduje, ale hori to moc pekne.

    Musim to zkusit, tedy to magnezium s moukou, potazmo sehnat mouku v konzervach.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Tak to by me asi bavilo chodit na jeho prednasky, mit takoveho ucitele je zazrak, pac te vzdycky nauci. Dokonce i jako parchant jsem mel tenhle typ lidi rad a v ucte. Bohuzel treba na 7roku gymnasia pripadli tak dva, zbytek bylo utrpene ve smyslu “to si muzu precist taky” potazmo “musite si vsechno psat, bude se to zkouset”...

    On to ma vymakany v tom, ze se na celou vec vzdy diva jako na historku... ma to logicky pocatek ktery ma dusledky a nekam to smeruje.

    Nechapu, proc se u nas dejepis (napriklad) neuci takhle, ale jako jakesi rozsekane kapitoly, kdy to k sobe pasuje jak rozhazene puzzle bez obrazku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele pristi weekend nemuzem na Moravu, vzdyt mame svatbu.
    Svatbu mame v patek, ty blbe.
    Co? Jak jako v patek, dyk je to prvniho maje.
    No sak jo, a to je patek. Vis vubec, co je dnes za den?
    Nedele?
    A uz se mi zas smeje.


    Hroznej zivot s ni, fakt, ze jo. Jak si xakru muze pamatovat o prazdninach, co je za den?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec, kdyz post apo, tak poradny!
    Uz jsem tu o tom taky psal, ale opakovani matka moudrosti a je to fakt... temny.

    Jedna se o fiktivni dokument, vlastne neco jako Ropaci. Tocilo to BBC a v 1984 to asi hodinu pred odvysilanim bylo stazeno a v bedne to tudiz nebezelo. BBC se toho balo.

    Dokument sestava z realnych zaberu, udalosti, komentaru vedci, politiku a podobne, jen je to sestrihane tak, ze veci se staly. Respektive vec. Tedy ze na Scheffield (3. Nejvetsi mesto Anglie), takova Ostrava, tak na nej zhuci atomovka.

    A pak se to uz desne posere, napriklad nove narozene deti defacto ziji v barbarstvi, pac se porusi vlakna spolecnosti. Vsichni resi survival, takze neni nikdo, kdo by deti ucil cist, spolecnost se uplne rozpadne a upadne defacto do stredoveku.

    Kdo film videl, nezapomene, a uz nikdy pro nej post-apo nebude Mad Max a Fallout, ale spis desiva nocni mura plna bezicich psu.


    https://archive.org/details/threads_201712
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, ja jsem asi nikdy nevidel Mad Max 1, jak tam jsou takovi jakoze Pekelni Andele a tak. A vubec to neni post-apo jen vsichni vypadaj jak od Vivian Westwoodove z kramu, a odehrava se to v Americe, kde auta maj volant v pravo, a lidi na sebe volaji “oi” ?:)

    Ale je to vcelku hezky, a desne pomaly, Maxovi mrdne az v poslednich 5 min filmu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chci se podivat, co to vari, pac tenhle chlapek me desne bavi, akorat Adela chce koukat na film, a me napadlo, ze chlapek zahlasil, ze konec sveta pozname tak, ze si spousta lidi vystriha ciro na hlave a pokusi se zabit Mela Gibsona. Takze dnes to bude Mad Max, Adela me nepochvali, ale me to pobavi, podobne jako ji vcera, kdyz mi pripomela, ze jsem zapomel na jeji narozeniny, coz zopakovala, kdyz jsem se o hodinu pozdej zeptal, co je za den v mesici a datum, tak dnes se tlemim ja


    2019 Thanksgiving Special
    http://www.youtube.com/watch?v=CRoXZkyWx8A
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: No, on uz je to major a uci ve Vyskove
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vite co me sere? Ze v Oregonu prsi! Ja chci taky. Jakoze FAKT chci! V Ostrave prselo dele jak hodinu naposled v Cervnu (tzn loni) :/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hela ja vim, ze Harella sem davam casto, jenze on me vzdycky rozesmeje. Tloustne, ale jakoze zbrane pro pripad “prilis mnoho piva” jsou proste vtipne video.

    Mam jej rad, mam rad zbrane, a vcelku vim, proc treba holky se tomu nesmejou, nebo tak, taky to neni video pro nekoho, kdo ma rad zbrane, je to proste video pro dobu “prilis mnoho piva”

    Me to proste pripadne jako dobre udelana youtube show, o zbranich, to je pravda, ale ja se proste tlemim


    Top Ten Tips for Pandemic Gun Buyers (Part 1)
    http://www.youtube.com/watch?v=JiE1pUXEAHM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Kapitan PhDr. stanislav Balik

    A tohle je.. mazets


    DĚJINY BALKÁNSKÝCH KONFLIKTŮ
    http://www.youtube.com/watch?v=6E8Z4Kvw6a4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Vzdycky to nevypada, resp mas dojem, ze.. a pak zjistis, ze takovy bys chtel ve skole dejepis?

    Jj mam ho rad uz vcelku dlouho, driv pred kamerou vubec nic nedelal, jen mluvil.

    Ani jsem nepatral, kdo to je, ale je super.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Napsal jsem vic, ale... dovolim si oponovat.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Asi tyden dva zpatky jsem na nej narazil a docela dobry prednasky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam