• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, je to TAVOR


    IWI Tavor - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/IWI_Tavor

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Co je tohle za gewehr?

    IWI Tavor 21 ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Umeni se vyspat :7

    Prej jim to moc nemaka a holky jsou pro zakladaky nebezpecne, ale odstrelovace maj dobry... a holcici (zas jednou Adela a zbrane: hmm, to si dokazu predstavit, ze holkam jde. A ja znova byl rad za rozhodnuti 10/22).

    Mel jsem kamosku, s kterou nesel hrat na kompu Vietcong. Hrali jsme 2 kluci + ona + boti, multiplayer.

    Ona si vymakala jak v te hre funguje maskac (coz tam bylo schvalne, ze usA uniforma byla casto horsi nez domorode hadry). Probehla si level, a pak kempila.

    Ale ne tak, jak idioti, s kterejma se neda hrat, ze najdou nedobitne misto a delaj furt to same, ne. Ona si treba na pal fragu drepla do vody, a to jeste skoro nejdal jak hra dovolila a dostrel dal. Z vojacka byla najednou jedna tecka hlavy, kdezto plaz mela jak strileni na kachny.
    Nebo vylezla na nejake necekane sutry, o kterych si zjistila, ze na ne de vyskakat, a ostatni to ani nenapadlo. Nebo si ta kravka lehla na volne prostranstvi, kdyz uz to neslo jinak.

    Vzdy nejak minimalizovala svou siluetu a zaroven vyuzivala necekane ukryty. Desny hrac, jenze potkat takovou buchtu v reale, i kdyz by mela jen to 58ku?

    Byla by vynikajici odstrelovac. Trpeliva, chytra, minimum ega, maximum invence.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co me na FAUDA v jeden moment zarazilo.
    Herec vyskoci z auta, veme m4, nebo neco obdobneho, a hodi si to na rameno (jak to nosej v izra, (i kdyz nehodi krizem, ale jen na jednom rameni), u strelecke ruky, hlavni dolu) a ... vyrazi neco resit.

    Ma to jedinou vlastnist, co me zarazila: na tom herci bylo videt, ze to nehraje, ze to, ze stoji uprostred ulice s utocnou puskou na rameni, povesenou tak, ze neotravuje, ale jedno zhoupnuti a mas ji... za to delal 100x 1000x.

    Kdyz stejnou scenu uvidis v Us filmu, budou jeste zbrane divne cvakat, clickat, herec pujde do low ready, bude se tvarit desne drsne.

    Ne tady typek vystoupil uprostred ulice s m4/galilem, a je to uplne normalni. Zadna zmena drzeni tela, nic. Jen kazdodenni rutina

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ten serial FAUDA (arabsky Chaos) je zvlastni.

    Je to takove... Izraelske. Kdo nekdy cet nejakou zidovskou literaturu, tak vi, ze je to casto pomaly a hrozne vecny. Neni tam casto zadna moc akce a tahne se to serii obrazu.

    Fauda je podobny... sledujes specialy a palestince. Vsechno uz s rozehranym pribehem, kdy jedna z postav uz je hledana.

    Nicmene se to vlece aby to ukazalo, ze specialove delaj praci, ktera kdyz se posere, vyrobi sebevraha.

    Je tam vicemene 1 akci scena za 3 dily, ale zas je to pak ala krav maga, sup sup, bouchacka zmenila majitele, cvak bum, point blank kill...

    Je to drama, ne akci film, i kdyz zbrani je tam dost a dost.

    Me se to treba libi, Adela si u toho zacala cist, jenze ja jsem upastenej na zbrane, izraelce vs palestince, fascinuje me, ze polovina postav mluvi arabsky a druha irvit (kdesi jsem cet, ze mladi izraelci nerozumi arabsky, tudiz, pres vsechno usili, stejne maj problem se chapat, a vice versa... a pac izra typicky nejsou pitomci, natocit dvojjazicny serial uspesny u mladeze, v tom tusim i plan v pozadi).

    Tedy me ta rychlost vyhovuje, kdyz se bezi, tak se proste bezi, dokud telo vydrzi. A cele je to na kamere. V gu-fu krav maga momentech je to opravdu to, co se stalo, ne gun fu z filmu.

    Mam desne rad arabsky svet, rad a dobre smlouvam, mam rad ty domy, co jsou naveky nedostavene, aby z nich nemuseli platit dane, mam rad spinu poustnich mest a cistotu pouste.

    Nebyl jsem v poustnich zemich moc, mozna tak 3x - 4x, ale mam rad jazyky, ktere zni jak pohadky 1000+1 noci. Nevadi mi, ze pohostinnost muze velet jedno, ale vyjebat s cizincem je povel podobne dulezity.

    Na rozdil od Italu a Spanelu mi u Arabu (a Zidu) navadi ty objimani, otlapkavani...

    Maji nadherne zeny a je velmi vzrusujici, ze se na ne skoro ani nesmis podivat.

    Za me Fauda u tretiho dilu dobry, ale neni to pro kazdeho. Ta vekem pokroucena mentalita nasilne odpovedi,... je desiva, ale fakt.

    Bacha, fakt to neni akcni film, takze trailer je i neni zavadejici:

    Fauda - Season 2 | Official Trailer [HD] | Netflix
    http://www.youtube.com/watch?v=k-tILBxRiQ4

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm, takze fakt, vetsina gum fakt ma minimalne 4 draty, a i kdyz nema, tak je to pekna facha, vyriznout spravny kus.
    Mozna by to slo snadnej z gumy z motorek (takove ty ala Java), akorat to nevim kde sehnat.
    Vyriznout spravny kus z “me” pneumatiky nebylo dost dobre mozne, musel bych mit jiny kus, se sirsi bocnici (a hlavne by v ni nesmely byt prorazene diry.

    Takze s elektrickym nozem jo, s rucnim nastrojem? Hmm... furt nevim


    Making Tire Rubber Soles for Shoes
    http://www.youtube.com/watch?v=kSX1OaNy2bo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Taky bych rek, ze je to tezka blbost. Vazi to skoro jako dospelej rejc od Fiskarsu.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jako, na zahrádku dobrý, ale když se chceš někde opravdu zakopat - tak jsem zlomil dvě během hodiny ...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Usmála se na mě. Určitě si myslela, že mile. Možná by to byla pravda, kdyby byla o čtyřicet let mladší, šedesát kilogramů lehčí a slepým žebrákům místo měďáků neházela kamínky. Na mně však nešetřila nikdy; uvědomovala si, že se jí to vyplatí.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Na ostří šepelí
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nouzovy stav podlouzeny do 17. kvetna
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: tak jste zvani, i s klukama... deti nemam nijak zvlast rad jako, ze na ne musim koukat na facebooku, na fotjach a potobne, ale docela me bavi delat jim zabavu, snesl bych i delat asaka na nejakem mensim tabore, ve stylu skaut + jezdeni na konich, pochodak, orientak + nejaky pocitace + treba nejaka zdravoveda... dokazal bych asi neco vymyslet, uz jsem to delal [a NE NECHCETE slyset, jak jsme se s dvema cikanskejma klukama vloupali do Karstejna, kde jsme byli na tabore, nebo jak jsem na temze tabore vyhral dvoupatrovy dort za skrabani brambor a vareni gulase ;]

    To by nahodou mohlo byt bezva, udelat nejakej meetup tohohle auditu, deti ssebou, kdo umre, proste na to nemel :]

    Jdu koukat na ten izraelsej seros
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, uz to chapu, ja mluvim o Yom Ha Shoah, svet pak zna mezinarodni den pripominani si obeti holocaustu...


    Yom HaShoah - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Yom_HaShoah?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Divne. Pry je to az 27jan, tak nevim, mam v kalendari jiny den? Nevim jak by se to stalo, ale mohlo..


    Wednesday, January 27
    International Day of Commemoration in memory of the victims of the Holocaust 2021
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky uz jsem o te knize hodne psal a HODNE jsem z ni citoval, az jsem zjistil, ze v ni mam asi 60 zalozek, zacal jsem si podtrhavat vetsinu vet, a tudiz bych ji musel odcitovat celou.
    Amos Oz umrel, pry nekdy loni. Vim, ze mel rakovinu, ale R.I.P. mam rad ty nudne, chytre lidi, kteri o vecech premysli az tak, ze to zavani nesdelitelnosti... pak jdou a sdeli to. To je i Paul Harrell, to je treba Amos Oz.

    Pokud chcete napriklad zazit atmosferu 1948, kdy 7h po vyhlaseni statu zacala valka, kdy Britove dodavali zbrane Arabum a naopak je sebrali Izraelcum.

    Smutne. I pohled na Shoa (mmchodem, dnes je “SHOAH MEMORIAL DAY”)... ale ne citove vyderacsske. Proste pohled cloveka, vzdelance s klavirnima rukama, maminkou, co si pustila plyn, protoze Izra nenavidela, jako misto k zivotu, tatou, ktery se nikdy nestal vic nez vedcem, a celozivotnima hambama, cytezstvima, krasou i nepochopenim...

    Amos Oz je smutny a me obcas tecou slzy, ale zaroven je krasny - a me cast tecou slzy. (Neco jako u Haruki Murakamiho Norskeho dreva)


    Must read, pokud vas zajima Izra,zide a nebo jen lidstvi


    Příběh o lásce a tmě - Amos Oz | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pribeh-o-lasce-a-tme-25518
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vyposlouchan z podcastu Vinohradska 12


    Pry uz skoro vetsina Izra doktoru a lekarniku jsou Izra Arabove, vcelku zajimavy pohled. Jsem jeden z tech, kdo tvrdi, ze meli bombardovat driv, nez o tom zacal nekdo psat, ale to je extremismus, a tudiz se priklanim vsema 20 k miru, a muj vzor a milacek je nadherny Amos Oz. Sdilim jeho nazory, ac do toho nemam co kecat, krom toho, ze ja sam se povazuju za Jude a jsem jeden z lidi, ktery podporuje Izra, jak jen to jde. Ale mir je nutny a nakonec nevyhnutelny. Buh vi (a velky B je tam nejen kvuli tecce z predchozi vety)


    Arabští lékaři v Izraeli: Boj s koronavirem i s předsudky - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/1fw7e82bvPdm5p4vmm2TQ7?si=ETDcnwO9SeyyhF-W58FK2g

    Jinak serial o mossadu, ktery jde po palestincich, toceno izraelci, a to jak araby, tak jude...

    https://www.netflix.com/title/80113612?s=i&trkid=13747225
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: coze?!!! Jakoze nebezi expiracni lhuty?!!!! To jako fakt?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takze boty, den truhy: prvni nalezena pneumatika, pilka na zelezo, pila na drevo.... ne!
    Respektive s neumernou namahou.

    Asi na 5 mistech ma pneumatika kovove draty a preriznout to asi jde, ale ne, proste ne.

    Tzn. chce to specifickou pneumatiku, jak jsem cekal, ale guma pilou veskrze ano.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam