• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: ja vim mam to v knihovne,, ale je to cca na 350 miste v backlogu :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: To si pis!
    Pokud nemas co, a furt mas rad Fallout 2, tak BRAT!!!!
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: ja to nehral ale vzpominam ze se ti to libilo :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Btw, hadry! Ja mam rad ty skandinavse designy. Jako vzdycky maji holky lepsi strihy (mam rad strihy zabrany v pase, tzv A-cko, treba stary hippisacky hadry, od sat az po kozeny saka.)...

    Ty vzory ala 1970 jsou bozi!!!

    Nevim jaky maj postovny, ale ceny jsou o 1/2 az o 2x nizsi nez v CR... Fjalraven mmchodem mam asi 1/2 hader od pasu nahoru a nedelaj moc vychytavky, spis je to ve smyslu martensky: i po 15 letech si to muzes objednat postou od vyrobce a vis co dostanes a strih bude sedet.

    Mam od Fjalraven i lehky expedicni dvouvrstvy stan, a maka.

    Ale za ceske ceny (stan za 26?! Mrrrrdat! Za severske ceny, teda stan za 16k uz to jde. Furt to neni pro lidi co setri... vychytavky typu reflexni lanka od uvazu stanu, takze o ne nezakopavas s celovkou, reflexni zipy a jinak barva, ze kdyz stan zapomenes na kraji louky, nenajdes jej vizualne... zajimave. Furt drahe.)

    Midseason Jackets
    https://scandinavianoutdoor.com/clothing/jackets/spring-jackets/



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Dik!!! Dam si!


    Mmchodem dohral jsi hlavni linku ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole! Bysem se projel v ne-tovarnim modelu!!!

    To ... ac auta zas az tak nemusim, je trail, co bysem si dal... hnedka!!!



    Hyundai N | The Evolution of N - Winter Test
    http://www.youtube.com/watch?v=ZkLiYpKMs1g
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ATOM RPG: Trudograd on GOG.com
    ATOM RPG: Trudograd on GOG.com
    https://www.gog.com/game/atom_rpg_trudograd
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem vsimnete si jazyka komentatora.

    Pokud mate radi Eng. jako jazyk, je vam zrejme prijemny...

    Dalsi skill, co vyrazne a jakoze vyrazne doporucuju, tak je naucit se myslet v imperialnich mirach, ne v SI jednotkach.

    Vzhledem k tomu, ze Eng. umim primarne (i kdyz rozumim sesti dalsim), tak myslet v palcich, yardech, stopach a “land” majlich, se proste vyplati. Tam nejde o to, ze vis na milimetr, jde o to, ze mnoho veci snadno predas...

    Treba MoraKniv malicky se desne blbe brousi, pac mas palec rovne cepele, a pak priblizne palec zakriveni, na jehoz prechodu mas asi 1/10 palce nenabrousitelne oceli, kterou je tezke trefit.

    Rozumime si?

    Jasne, holcici palec neni muj palec a drevorubci maji 5” sekery jine, nez ja 7”, ale v principu to staci.

    1y ard jsou dva systematicke kroky a je to asi 91 cm...


    K cemu je mi metr, kdyz nemam etalon, zato kroky na presnost umim?


    Asi tak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Making Roof Shingles With Hand Tools
    http://www.youtube.com/watch?v=UZA1J8RHltY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Target Practice - Riot (No Copyright Music)
    http://www.youtube.com/watch?v=NNm8nVjrTKk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hodnbach vs Baumax:

    Hornbach o 2/3 az 2x vyssi ceny... sezenes tam vsechno, kdyz ne, tak nejsou schopni objednat
    BauMax : oproti primarnim zdrojum o 1/2 az 1x vyssi cena (fiskars xs10 za 1600,- oproti zdroji za 700,- i s postovnym)... umi obednat, maji podprumernou kvalitu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mozna psali, nemam krabicku, meli to v takovem stojanu jak zapalovace a byl k tomu letak.
    Ale oni fakt delaj jen tyhle 3 oceli. Konecne viz treba Hawk v Noze-Nuz, nebo nektere starsi veci od Kure.

    MoraKniv se kurvi spis vzory brouseni, nesmyslne tvary, co brousis jak picka cele odpoledne, ale ocel je taz...

    Tam jde o to, ze to cele vymakali robotickou praci, vlastne krom baleni tam neni faze, kdy by na to sahal clovek.

    Uz roky maji bezvadna zeleza za 200-300,- (zas viz Hawk, treba)...0proste cena jen za ocel, laser a cnc. Takze v dlouhodobe perspektive aproximace k nule.


    Ta cena 99,- je to, co rikal otec, ktery delal v Olme (programatora)... velke retezce nas nuti prodat yogurt za 6,- i kdyz vyrobni cena je 9,20,-; kdyz neprodame jim, zavezem si skladty a pak to vyhodime.

    Jindy to dotuji z jineho zbozi (viz igelit za 700,- a barel za 999,-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Zajimave je, ze ocel nesmrdi... nevim, zda to maji vsichni, ale nektere kovy citim chuti nebocichem, treba mosazne kliky, vubec nemuzu vysokomednate slouceniny, z jejich smradu se mi navaluje, navic jsou dot vic nez hlinik toxicke (americke a britske drobaky)...

    Tvrdi, ze ta jejich “pracovka”, tedy nerezove legovani s rustem pod plazmovym horakem, je bio-inertni, cemuz bych i veril, pac nesmrdi a nechutna.

    Ale nejsem pes ani zralok
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Tak a ted jeste aby to napsali i na ten nuz, jak je u mnoha jinych firem dobrym zvykem :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ale ja nechci znat jen tvrdost, ja chci znat konkretni ocel :-)

    Super clanek o ruznych steels:

    Best Knife Steel Comparison - Steel Charts & Guide | Blade HQ
    https://www.bladehq.com/cat--Best-Knife-Steel-Guide--3368

    Co se ostreni nozu tyka - ne dekuji, radsi dopreji mym nozum "spa" a usporeny cas stravim s detmi :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Resp v tomhe pripade je to laminovany nerez s uhlikovym jadrem


    12C27 a 14C28N
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Je to hrc 58-60
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Nejde to, jak pisu, vyzaduji aby na nozi bylo napsano, co konkretne to je za ocel. Coz zatim vsechny moje noze splnuji.

    Teoreticky to potom muze pomoct i lidem z Ostre Posty atp, az jim to poslu k naostreni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: U prahy byva teplej, jako u Ostravy. Ja sihnul natahnout textilii, i kdyz jsem byl uplne durch za 3min, a litalo to vsude. Bylo to jak na lodi, ci co.


    Mmchodem v bourze jsem ztratil jeden zelene reflexni Clipper, rano jsem ho nasel (proto nemam cerne a maskovaci barvy, zkus ztratit v noci cerny nuz)....

    Este z nej kapala voda, ale skrtnul ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Je to svedska finka. V noz auditu nekdo psal, ze to neni 60hrc, ale jen mirne mekcci.
    Nejsilenejsi carbonky jsou opinely, to neztupis, pokud nejsi idiot, zuby uz vubec, ale brousi se to jen diamantem a rezavi to...

    MoraKniv bych veril, oni drzi kvalitu. Spis bych rek, ze to, ze kus igelitu stoji 7kil plati za rejc za 222,- a finku za 99,-

    Rozhodne, chces-li vynikajici pracovni noze, nevahej!!! Za do (ne nedam) krk.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam