• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hned v prvni kapitole zariznou hribatko...

    Kdysi mi vykladal kamarad, dnes uz jen znamy, ktery byval nacek, pak se dal na piko a pak utek do Cizinecke Legie, ze tam jsou 2 zakladni ritualy v prijimaci:
    - dostanes cizi boty. Ma to vyhodu, ze “kanadky” jsou rozslapnute, ale zas nesedi
    - v prvnich mesicich si musis poridit mazlicka, stene, kote, kralika, proste neco o co se statas... po urcitem case dostanes rozkaz jej zabit

    Ono, on ten kluk je trocha bajkar, ale zazil jsem ho den pote, co si na nej pockali jeho ex kamosi, plesky, v Olomouci u hospody Na Ranci.
    Sundali pasky, ze jej zmlati sponama, za to ze zradil rasu.... mel rozbitej oblicej a klouby naobou rukach, bajka, kterak dopadli oni vypravela neco o sanitce a ublizeni na zdravi s trvalimi nasledky.


    Uz desne davno nosil u sebe furt bouchacku, coz jsem zjistil, az kdyz me zajimalo, proc nosi ledvinku jak polskej burzian...


    Kazdopadne zabity konik v prvni kapitole Posledniho Mohykana, tak mi zavani mazlickm a cizima botama...


    —-

    „Slečny si sednou na tyto čerstvé větve kašty20. Nebude to snad tak pohodlné posezení jako na mahagonových židlích, na jaké jsou zvyklé, ale zato krásně voní. Pojďte, příteli, a už se pro to hříbě netrapte. Byl to nevinný tvor a mnoho se na tomto světě nenatrápil. Smrt to zvířátko zachránila, nepozná alespoň, co je to bolavý hřbet a unavené nohy.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.


    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Jak Julese Verna :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Je to jistě vzácný a skvělý příklad ušlechtilých vlastností, kterými vyniká tento zvláštní lid,“ odpověděl Heyward. „Souhlasím s vámi, Alice, že takové čelo a takové oči jsou spíše stvořeny k tomu, aby naháněly strach, než aby klamaly. Nedejme se však sami mýlit tím, že ctnost znamená pro Indiána totéž co pro nás. Jsou-li vynikající příklady ušlechtilých vlastností velmi vzácné u bělochů, u Indiánů jsou ještě vzácnější. Ke cti jedněch i druhých budiž řečeno, že běloši i Indiáni jsou schopni si tyto vynikající vlastnosti osvojit. Doufejme tedy, že tento Indián nezklame naše očekávání a dokáže, že je skutečně statečným a spolehlivým přítelem.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore


    —-

    To je prdel, jak z dnesniho pohledu jsou indianky sovinisticke (furt se tam navazej do zenske jako pod-rasy, a to i indosi, kteri tvrdej, ze beloske ohledy na zenu jsou slabost, a valecnik by nemel zastavovat, kdyz se bila psi fena chce najist, aby tak podporoval jeji lenost a neschopnost... potazmo beloch komentuje, ze zadna zenska nevi co chce a cile urcuje chlap — ze zkusenosti opak je pravdou, at uz na to beres ohled, ci ne...).
    Rudoch je tam vzdy pod-clovek, i kdyz treba verny pritel. Neco jako v Tomu Sawierovi negr...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Tyjo, ale tohle mi zrovna roste!!! ;) jak rekli, tak udelali ;)

    Az si Adla bude stezovat, poslu ji na Tebe, ale jdu do toho.

    Bude pistet, ze to srandovne lechta! ;€

    Tyjo, to by byla postavicka do Draciho Doupete, cuz?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ten knir sis nemel holit :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vtipne, mam par pratel, hlavne ze Slovenska, kteri i v dnesni dobe chodi po lesich s tomahawkem...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hykal!!! Moje nejvic nejoblibenejsi strasidlo...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejsem si jisty, ze preklad je dobre (vzdy, kdyz v nejake knize ctu vety nekolikrat, a furt se v nich ztracim, tak vim, ze v Eng/originale, je veta jinak a chyba je v prekladu, coz se u Posledniho Mohykana deje...)... mozna ale tady jen nechapu myslenku. Jo jako, smysl to dava, ale divny:


    „Lepší je spát bez skalpu než uprostřed hojnosti hladovět.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:

    Sophia Charaï - Pichu-Pichu
    http://www.youtube.com/watch?v=KlKlmWrcP4M


    :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V dobre spolecnti bych podobne slovo v zivote nerek nahlas, takze i ted jej opisu, pac bez nej by nebyla hitorka.

    Nicmene ceske slovo, tak samozrejme oznacujici zenske prirozeni, kterezto vsichni zname, pochazi puvodem z dob Napoleonskych valek, kdy na nasem uzemi chvili hostovali francouzsti vojaci.

    Podobne, jako napriklad oznaceni kavy picollo, tak i zde se jedna o zkomoleninu a nepochopeni ... i kdy nepochopeni... ta cast tela se totiz zvala francouzky Mala Kocicka, tedy Petit Chat...

    Uznejte, mohl jsem si koupit jine vino na vareni?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo a psi chlup, pac s nim je kazdy jidlo o chloupek lepsi, kockomilove mohou nahradit chlupem z cerneho kocoura, zasadne vytrzenym za novu, kdy je na kocoura nejmin videt, a chlupy obsahuji nejvic zivin.
    Pouzivate-li chlup kocoura bileho, musi byt vytezen za uplnku, kdy naopak bila chut prechazi do srsti, vytazena mesicnim svetlem!!!!

    Dulezite dulezite.

    U psu je to jedno, chutnaj furt stejne a za svetla se lip skubou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lool! Dzuvedz, tedy nsco jako riziko, s tunakem, ale hlavne... v lednicce za vecma pri vyklizeni jsem nasel asi ... sto let starej... parmezan.

    Tak to me podrz. Nouzove jidlo ala rejze a cokoliv... s parmezanem ;)

    Jdu na benzinku pro flasku nejlevnejsiho bileho vina, pac jestli se mi podari lepsi riziko nez Adle, tak bude bezva nasrana. Je to jeji kralovsky recept, a dluzno podotknout, ze riziko fakt dela bezvadny, uz proto, ze slanina a hriby, ale ja udelam lepsi, he hec?! ;)

    Moje varianta:
    - tunak
    - cibule
    - maslo
    - rejze
    - duseny rajcata
    - vyvar z cehokolik, vcetne ryb
    - 1,5dcl bileho vina
    - chilli - nepalive, ale vonave a barvici
    - sto let starej, na kamen tvrdej parmezan
    - cesnek
    - trocha soli


    Protrepat, mychat


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kurva!!! Ne-e!


    Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2020 - AKCE ZRUŠENA | Skanzen Strážnice
    http://www.skanzenstraznice.cz/...i-folklorni-festival-straznice-2020-akce-zrusena-2020-06-26-000000
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Souhlas, postu jsem necet tyden, jeste furt tam mam Tuj 5,5mb jpeg Brd. Za ktery znova dik.

    Prave domlouvam Adlu a kamosku Italku, ze dame jun-jul road movie smer taliansko...

    Dobre vam tak, ze tohle musite videt ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem voskova impregnace bot, bund, a dalsiho (i baglu a kahor, trenky si zaprdim bez vcel), tak je bozi... cely barak voni voskem. Hned jak clovek otevre dvere....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Detaily pořešíme v poště, až zítra, dnes jsem KO
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Reklama


    /: Ani já, ani ty, robic nebudzeme :/
    /: šedněme do kočar, šedněme do kočar,
    vozit še budzeme :/

    /: Bolo lúbeníčko, už něbudze takých :/
    /: bol to pároveček, pol to pároveček ně taký jednaký :/


    /: Na jednej posteli robeli, čo chceli :/
    /: zrobeli dzevčátko, zrobeli dzevčátko,
    eště chlapca chceli :/


    /: Temu daj, temu daj, kemu dobre stojí :/
    /: len temu nědávaj, len temu nědávaj,
    čo sa teho bojí :/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmmmchdm, tohle je pro me zvlastni pisnicka... mel jsem ani ne 10 a muj tata chodil s holkou, pro me tehda pani, co se jmenovala Eva a mela dceru Marinu.

    Myslim, ze jim v te dobe bylo min jak me ted.

    Moh jsem s nima jezdit v trabantu, bud jejim, nebo tatovim, klobouk jsem tehda vyhrabal po dedovi, a rozhodne to nebyl zadnej Stetson, a taky mi padal, tak mi jej drzely zidovske usi jak lopouchy...

    Jednou rano, jelo se pak do Straznice na slavnosti, kdyz me tata dostal na tydenni leto, jsem vylez z pelechu, a v desti, v tom klobouku, co jej drzely jen usi, zacal jsem si pred barakem zpivat:

    “A na bilou kuzi, ti napisu tuzi, ze damo jsi byla a zustavas dal...”

    Tata i Eva, co mela 16letou dceru Marinu (neco, jako dnes Hyena s dcerou Miou)... zacali se hrozne smat, ale v dobrym, a zacali zpivat semnou. Dnes vim, ze jsdm z toho textu nerozumel mnoho, de facto jen trochu, de iure ani slovo.



    Ale pak vyslo za par let “ja pisnicka” a uz to zpival kazdej, a ja, krom toho sameho klobouku, uz jsem pil i pivo, a zvracel po dvou kusech, ale taky nerozumel furt nicemu, a rostly mi vlasy, za coz jsem dostaval v tom hlavnim doma po hube. Pozdej uz byly ziletky od Psich Vojaku, a vysko ceni z balkonu, a ukradena skodovka, nastartovana nozem, kterou rano najdes pred barakem, a stydis se a nevis co s ni.

    A holka, co ji uneses z domu, a chces si ji vzit, a dodnes nevis, co by se stalo, kdyz by oba milenci nedostali na prdel, a taky kdyz by nebyla jedna noc a po ni rano.

    A tak si zpivam, ze na bilou kuzi, ti napisu tuzi, a mam pul tela popsanyho tuzi, par milimetru pod tou kuzi.

    A Panenku, tu uz nemam tak rad, vlastne spis dik tomu, ze vysla “ja pisnicka” a zpivalo se to zaroven s JarosovskymPivovarem.


    Ale tak nejak nemam rad Velicenstvo Kat a Nevidomou Divku, nebo treba Andela.... ac Kryla posloucham do dnes (a ma i lepsi veci)...

    Zas jako Ja Pisnicka, prinesla Helpu...


    Kdo si na nadru nikdy nepozpevoval To ta Helpa, to ta Helpa, too je peknee mesto....


    Potazmo ze stejneho ranku:

    Ani ty ani ja, robicz nebudeme, seedneme na kocar seedneme na kocar, vozit sa budeeeme!

    Neni ;)


    Robert Křesťan-Panenka (TEXT)
    http://www.youtube.com/watch?v=IcCMMxgozS4
















    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tak, no...



    Johnny Cash - Don't take your guns to town lyrics
    http://www.youtube.com/watch?v=A74Wq0B1WrI
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam