• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: nejspis funguje, podobny a funkcni se prodavaly uz minimalne v osmdesatkach (z plastu). Navod na kolo uz asi neni ...


    OVERDRIVE: Od toho jsem mel sveho casu prectene svad vsechno, co v cestine vyslo a od Maye nejspis taky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole!!! 6500,- to si delas prdel!
    Zajimalo by me, zda funguje (aje v nem navod na litaci kolo), ale je hezkej

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Verne je nahodou krasnej chlap. Ja vypadat takhle, jsem spokojenej.

    Mmchodem, kdyz jsem cet 20tis majli pod morem, vzal jsem si atlas a kreslil si cestu Nautila.

    Dobre si to pan Verne vymyslel.
    Kapitan Nemo totiz proklamovane nenavidi lidstvo a tudiz se Nautilus povetsine vyhyba osidlenym zemim.

    To delam taky, ono psat je obcas tezke, musis udelat hromadu resersi, abys si byl jisty, ze vis o cem pises, na kapitolu knihy klidne ztravim tyden v knihovne, a stejne jsou to pak skoropravdy, jak kdyz pisu sem.


    On ve sve dobe ani nemel kompletni mapu tech krajin, kde Nautilus proplouva, ne tak duveryhodne cestopisy.


    Troufam si rict, ze to vyresil prave tak, ze krom Sri Lanky a tamnich lovcu perel, pevnine se proste vyhnul.


    A pod morem? Podmorske sopky, chobotnice a Atlantida.

    Kouzelne cteni.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hned v prvni kapitole zariznou hribatko...

    Kdysi mi vykladal kamarad, dnes uz jen znamy, ktery byval nacek, pak se dal na piko a pak utek do Cizinecke Legie, ze tam jsou 2 zakladni ritualy v prijimaci:
    - dostanes cizi boty. Ma to vyhodu, ze “kanadky” jsou rozslapnute, ale zas nesedi
    - v prvnich mesicich si musis poridit mazlicka, stene, kote, kralika, proste neco o co se statas... po urcitem case dostanes rozkaz jej zabit

    Ono, on ten kluk je trocha bajkar, ale zazil jsem ho den pote, co si na nej pockali jeho ex kamosi, plesky, v Olomouci u hospody Na Ranci.
    Sundali pasky, ze jej zmlati sponama, za to ze zradil rasu.... mel rozbitej oblicej a klouby naobou rukach, bajka, kterak dopadli oni vypravela neco o sanitce a ublizeni na zdravi s trvalimi nasledky.


    Uz desne davno nosil u sebe furt bouchacku, coz jsem zjistil, az kdyz me zajimalo, proc nosi ledvinku jak polskej burzian...


    Kazdopadne zabity konik v prvni kapitole Posledniho Mohykana, tak mi zavani mazlickm a cizima botama...


    —-

    „Slečny si sednou na tyto čerstvé větve kašty20. Nebude to snad tak pohodlné posezení jako na mahagonových židlích, na jaké jsou zvyklé, ale zato krásně voní. Pojďte, příteli, a už se pro to hříbě netrapte. Byl to nevinný tvor a mnoho se na tomto světě nenatrápil. Smrt to zvířátko zachránila, nepozná alespoň, co je to bolavý hřbet a unavené nohy.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.


    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Jak Julese Verna :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Je to jistě vzácný a skvělý příklad ušlechtilých vlastností, kterými vyniká tento zvláštní lid,“ odpověděl Heyward. „Souhlasím s vámi, Alice, že takové čelo a takové oči jsou spíše stvořeny k tomu, aby naháněly strach, než aby klamaly. Nedejme se však sami mýlit tím, že ctnost znamená pro Indiána totéž co pro nás. Jsou-li vynikající příklady ušlechtilých vlastností velmi vzácné u bělochů, u Indiánů jsou ještě vzácnější. Ke cti jedněch i druhých budiž řečeno, že běloši i Indiáni jsou schopni si tyto vynikající vlastnosti osvojit. Doufejme tedy, že tento Indián nezklame naše očekávání a dokáže, že je skutečně statečným a spolehlivým přítelem.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore


    —-

    To je prdel, jak z dnesniho pohledu jsou indianky sovinisticke (furt se tam navazej do zenske jako pod-rasy, a to i indosi, kteri tvrdej, ze beloske ohledy na zenu jsou slabost, a valecnik by nemel zastavovat, kdyz se bila psi fena chce najist, aby tak podporoval jeji lenost a neschopnost... potazmo beloch komentuje, ze zadna zenska nevi co chce a cile urcuje chlap — ze zkusenosti opak je pravdou, at uz na to beres ohled, ci ne...).
    Rudoch je tam vzdy pod-clovek, i kdyz treba verny pritel. Neco jako v Tomu Sawierovi negr...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Tyjo, ale tohle mi zrovna roste!!! ;) jak rekli, tak udelali ;)

    Az si Adla bude stezovat, poslu ji na Tebe, ale jdu do toho.

    Bude pistet, ze to srandovne lechta! ;€

    Tyjo, to by byla postavicka do Draciho Doupete, cuz?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ten knir sis nemel holit :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vtipne, mam par pratel, hlavne ze Slovenska, kteri i v dnesni dobe chodi po lesich s tomahawkem...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hykal!!! Moje nejvic nejoblibenejsi strasidlo...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejsem si jisty, ze preklad je dobre (vzdy, kdyz v nejake knize ctu vety nekolikrat, a furt se v nich ztracim, tak vim, ze v Eng/originale, je veta jinak a chyba je v prekladu, coz se u Posledniho Mohykana deje...)... mozna ale tady jen nechapu myslenku. Jo jako, smysl to dava, ale divny:


    „Lepší je spát bez skalpu než uprostřed hojnosti hladovět.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:

    Sophia Charaï - Pichu-Pichu
    http://www.youtube.com/watch?v=KlKlmWrcP4M


    :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V dobre spolecnti bych podobne slovo v zivote nerek nahlas, takze i ted jej opisu, pac bez nej by nebyla hitorka.

    Nicmene ceske slovo, tak samozrejme oznacujici zenske prirozeni, kterezto vsichni zname, pochazi puvodem z dob Napoleonskych valek, kdy na nasem uzemi chvili hostovali francouzsti vojaci.

    Podobne, jako napriklad oznaceni kavy picollo, tak i zde se jedna o zkomoleninu a nepochopeni ... i kdy nepochopeni... ta cast tela se totiz zvala francouzky Mala Kocicka, tedy Petit Chat...

    Uznejte, mohl jsem si koupit jine vino na vareni?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo a psi chlup, pac s nim je kazdy jidlo o chloupek lepsi, kockomilove mohou nahradit chlupem z cerneho kocoura, zasadne vytrzenym za novu, kdy je na kocoura nejmin videt, a chlupy obsahuji nejvic zivin.
    Pouzivate-li chlup kocoura bileho, musi byt vytezen za uplnku, kdy naopak bila chut prechazi do srsti, vytazena mesicnim svetlem!!!!

    Dulezite dulezite.

    U psu je to jedno, chutnaj furt stejne a za svetla se lip skubou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lool! Dzuvedz, tedy nsco jako riziko, s tunakem, ale hlavne... v lednicce za vecma pri vyklizeni jsem nasel asi ... sto let starej... parmezan.

    Tak to me podrz. Nouzove jidlo ala rejze a cokoliv... s parmezanem ;)

    Jdu na benzinku pro flasku nejlevnejsiho bileho vina, pac jestli se mi podari lepsi riziko nez Adle, tak bude bezva nasrana. Je to jeji kralovsky recept, a dluzno podotknout, ze riziko fakt dela bezvadny, uz proto, ze slanina a hriby, ale ja udelam lepsi, he hec?! ;)

    Moje varianta:
    - tunak
    - cibule
    - maslo
    - rejze
    - duseny rajcata
    - vyvar z cehokolik, vcetne ryb
    - 1,5dcl bileho vina
    - chilli - nepalive, ale vonave a barvici
    - sto let starej, na kamen tvrdej parmezan
    - cesnek
    - trocha soli


    Protrepat, mychat


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kurva!!! Ne-e!


    Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2020 - AKCE ZRUŠENA | Skanzen Strážnice
    http://www.skanzenstraznice.cz/...i-folklorni-festival-straznice-2020-akce-zrusena-2020-06-26-000000
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Souhlas, postu jsem necet tyden, jeste furt tam mam Tuj 5,5mb jpeg Brd. Za ktery znova dik.

    Prave domlouvam Adlu a kamosku Italku, ze dame jun-jul road movie smer taliansko...

    Dobre vam tak, ze tohle musite videt ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem voskova impregnace bot, bund, a dalsiho (i baglu a kahor, trenky si zaprdim bez vcel), tak je bozi... cely barak voni voskem. Hned jak clovek otevre dvere....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Detaily pořešíme v poště, až zítra, dnes jsem KO
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam