• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SH_PANDA: Tak tedani nevis, jak moc jsi tomu pridal/a drive, abych nepropadal peklu ve sve hlave a demotivaci.

    Je to pro me trosku slozite, pac vzdy je tady par lidi, kvuli kterym ma cenu psat, vidim je v zalozce, kde mas prehled o bookmarcich, ale kdyz je dlouho ticho, clovek si pak pripadne, ze trpi samomluvou.

    Navic je problem, ze me nazory jsou dost casto dost hodne kontroverzni, taky nikdy nerikam, ze je casem nemenim a neupravuju (jeste na jare jsem rikal, ze bych nestrilel po ciganskem diteti, co mi krade boty,..).... takze se stava, ze nekdo rozzlobeny odejde a me to pak mrzi, jenze se na to snazim nedat, furt si rikam, ze je lepsi psat co si myslim, nez mlcet, mozna (a spis urcite) nemam pravdu, ale vzdy mam aspon duvod k zamysleni.

    To, ze kazdy vymysli neco jineho, to je normalni a asi spravne.


    Dekuju za Tvou reakci, nekdy potrebuju prave takove; pochvala je pohlazeni.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    okradeno odjinud:

    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    musim rict ze tohle je auditko ktere mne zrovna na nyxu nejvic bavi. diiky!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V Gstaletém městě v Dneznámé zemi
    Gv polední výhni Dšel ulicemi,
    v Ckapse měl láhev Gnebeské whisky,
    Dkdyž někdo blízký Gzavolal:
    Chej, ty tam dole Gna parkovišti,
    Dty budeš příští Gkrál!

    Stáli jsme poblíž, hned u garáží,
    když hlídač mávnul umělou paží:
    co ty víš, chlape, o naší žízni,
    že bys měl bližním kralovat,
    ten muž se usmál: víte, já spěchám,
    a tu flašku vám nechám rád.

    *: Copak Gnevidíš, že hořím, a Dnevíš, že to bolí,
    Emidžípy nás honí Dpo makovém poli.

    ®: GChisah! Chisah! CIchiGsah!
    DChisah! Chisah! Ichisah!

    Rozdává radost, jásali jedni,
    ještě než hlídač zakřičel: sedni,
    prodáváš chlast, chlape, bez povolení,
    a odtud není cesty ven,
    lvi jsou teď sytí a sekera tupá,
    tak budeš upálen.

    *: Nevidíš, že hořím, a nevíš, že to bolí,
    a že džípy nás honí po makovém poli?
    ®:

    AŘekni mi pravdu Eo mojí vině
    Apo vší té bídě Ea kocovině,

    Dpomoz mi vyhnat ty Ajezdce z mé hlavy,
    Eteď je ten pravý Aokamžik,
    v Dočích mám kouř, a tak Aprocházím krajem,
    Ekde jsem jen nájemAník.

    *: Copak Anevidíš, že hořím, a Enevíš, že to bolí
    F#mimě stejně tak, jako Eproroky i voly?

    ©: ANevíš, že jsme jediní a že Enení cesty zpátky,
    Akdyž vojáků je mnoho a když Edneska
    je tak hrozně krátký F#miden?


    Druhá Tráva - Ichisah! [akordy a text na Supermusic]
    https://supermusic.cz/skupina.php?idpiesne=4537
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Máte psychické potíže? Český startup Hedepy přichází s online terapií přes video https://t.co/uIxPrGCvfm


    dik id Juleskah
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Flegr je konecne na twitteru @JaroslavFlegr!!!

    Hura!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tenhle (puvodne Dylan) zas naproti tomu zustava furt stejny...

    A modlitba mi zni, jak vitr ve vlasech..


    Robert Křesťan & Pavel Bobek-Ještě není tma
    http://www.youtube.com/watch?v=T_5XXjTM2_4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jak veci nabyvaji ruznych konotaci, ze?

    Druha Trava. Pendl do Betlema
    http://www.youtube.com/watch?v=CNUWj4nc3JQ


    Pendl do Betléma
    Autor textu:
    Robert Křesťan
    Album:
    Robert Křesťan - 1775 básní Emily Dickinsonové

    Neslyším slovo, jen štěkot psů a chechtot racka,
    kvílení zvonů, hučení trapistů a svistot vran,
    píšťaly syčí, i tvůj polibek zní jako facka,
    Dies irae, a nad tím vším křičí pelikán.

    Ale dřív než ti prchnu, lásko němá,
    rád ještě stopnu něco pro tebe:
    Dneska ráno pendl do Betléma,
    nebo až zítra taxík rovnou do nebe.

    Vidím ti v očích, žes vždycky dostala cos chtěla,
    jsi celá divá z mého děsu a mé nahoty,
    kamenným nožem rvou mi kněží srdce z těla,
    stejně jako ty, má milá, stejně jako ty, stejně jako ty.

    Ale dřív než ti prchnu, lásko němá,
    rád ještě stopnu něco pro tebe:
    Dneska ráno pendl do Betléma,
    nebo až zítra taxík rovnou do nebe.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja jako uplne nechapu jednu vec: kdy Izrael, ktery je od roku 14.kvetna 1948 ve valce, dokazal na 3 tydny zavrit a zmenit tim cisla ze 7000/den na min ja 1000/den....

    Nikde najednou neprijely tanky, zidi nebyli zahnani do more a nebylo druhe Soa...

    A my, kteri jsme nejbohatsi stat vychodni Evropy, tak se toho bojime?

    Proc jako?




    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele taky cekate, ze kdyz by byla vakcina, tak se objevi:

    - vy svine! Testujete to na nejslabsich jedincich...

    A doopravdy to bude:
    - proockujeme nejohrozenejsi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BOTA01: Taky cet, vsechno od nej, me se teda asi nejvic pozdaval Konias (vsechny 3 jsou vcelku dobre), echt!!! Post apo je pak Drsny Spasitel, to jsem tady daval uz driv i jako video od nadsencu z bandy Junktown (viz cyberpunk audit a tak), a hodne dobre mi prislo tusim Ve Sluzbach Klanu?

    Takovej ten hornickej narez, jak tam kozelnici adepti rezi nejake sutry, a pak uz jeden z nich netezi sutry pro klan, ale pro sebe...

    Narez je ta cast, kde zustanou v zavalu. Nebo ja nevim, me to jako narez pripadlo (a to nemluvim z te perspektivy, ze treba 1/8 studentu na Slezske Univerzite, kdyz jsem tam delal knihovnika az sociologii a fyziku, tak mela v rodine aspon jedno umrti zavalm a metanem... nejlepsi kamos tam, tak tatuno)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Koukal jsem na inauguraci, ci co to bylo, ministra zdravotnictvi, nebo co je to za zbytecnou figuru, a zas vykopiruju odjinud:

    —-


    Popravde me uz je to jedno. Beru to jako sledovani hvezdicek v Blesku nebo kralovske rodiny v Sun.

    Dokud kazde narizeni rika, ze nesmis jit ven, pokud.. tak to odpovida memu svetonazoru, ze Ceska Republika nema jediny zakon, podle ktereho by se dalo orientovat, proste je to nahoda a horici bordel


    Jako tohle je uplne moc priklad a Adla treba by zacala mluvit o drogach a o konopi, ale tak to neni mysleno

    Pokud za 2 kytky na zahrade muzes dostat zaroven 500,-kc pokutu a prestupek a zaroven 3,5roku; neni to vlada ani zakon. To je libovule.

    A to se tady deje.

    Kdyz prodavas med muzes si postavit kram, zaroven kamoska, co prodava od masi az po knihy a rucne site hadry, tak si vcera zazadala o mimoradnou davku v nouzi, pac vanoce nebudou.

    To je 2 kytky konopi za 500,- pokuty nebo za 3,5roku natvrdo

    A to presne Blatny rekl: nebudem zavadet dalsi plosna opatreni...

    Blee


    Ja jen doufam, ze nevi o cem mluvi

    Zatim


    Ja jen, ze v Italii jen do leta zemrelo 35 tisic sester, lekaru a paramediku... ja jen, ze v soucastne dobe jen unas je jich nakazenych 13 tisic...

    Ja jen, ze nad 50% lekaru u nas je nad 65 let veku (to je trosku lez detem, ta krivka je takova spis zvonova s tvarem bliz tsunami vlne, ale...)... jako ja se nedesim pruseru jako takoveho. Ja se desim toho, ze se jej furt pokousime resit.

    Tady je imho jedina cesta: zavrit se doma a umri sam, jak v dobe moru.

    Cokoliv jineho je spatny napad.
    I kdyz je to krute a vsechno (mmchodem, je to odpoved, aspon moje, na ty eticke problemy, pokud se nakazim, chci umrit jinde nez ostatni lide a sam)

    ——

    Konecne jsem se dostal aspon k casti tiskovky toho zprominutim debila...

    “Nebudu delat zadna rozhodnuti, dokud nebudu znat nazor prezidenta a premiera”
    “Nevim co je to uplny a castecny lockdown” (pritom se ho novinarka pta slovy predsedy lekarske komory.


    To je uplne totalne v hajzlu.

    A vite co si myslim, ze bude legrace? Az lide vyjdou do ulic a pochopi to co rikam ja, ze bud uplne, nebo vubec.

    Ti hnupove je budou prosit, aby nerabovali, aby promenili strach v respekt.


    —-

    Ten kokot Bures tam rekne:
    A) hledame jak podporit home office
    B) vyuzivani mestske dopravy je 60% normalu na jare to bylo 80%

    Ja jako nevim, ale jsem debil ja nebo “vlada odborniku v cele s ruznejma Prymulama”... kdyz prvni co me napadne je zavrit dopravu ve state, krom vlaku s humanitarnim materialem?!


    Jakoze uplne uprimne ted asi 20 min brecim, vzteky a bezmoci. Ja jako vim, ze driv fungovaly i firmy typu Tieto, kde na sto lidi pracovali 2; jenze Merkelova dnss vyhlasila de iure vyjimecny stac. Zadna zeme EU uz nema problem typu drzet nas nad vodou, zadna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Blackout cet, dokonce k tomu tady Gilhad dohledal pak infa o to , ze tak, jak jim tam selzou elektrarny, tak to neni mozne. Pac to funguje podobne jako vytah, neni to tedy tak, ze kdyz nejde proud, kabinka spadne, naopak, kdyz nejde proud, kabinka se zasekne.

    // to nerika, ze v ni pak neumres zizni, to ne, jen, ze to spis nevyleti do vzduchu.

    Furt jsou tady bazenky s vyhorelym palivem a tak, to jo...

    Blackout je dobre zlo, uz kvuli tomu, ze principielne to jde, i kdyz ne v detailech...
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: Blackout si cetl?
    taky me napadnul Daemon od Suareze, to je vic cyber nez postapo, ale bavil me hodne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Satai rozesmal!!!!

    (Doporucte mi nekdo nejake post-apo, muze byt i brak, zadni trifidi ani kulhanek ani metro ani staler fran iza - i kdyz tam schanim dily)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BACHA!!! kdyz si date L-S-D.... i pouze jednorazove poziti drogy muze mit mit fatalni nasledky!!!!

    7:40+

    Mega vytlem

    Sherlock Holmes: Případ s houbami - audiokniha
    http://www.youtube.com/watch?v=GkbERDy1cL8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja dnes delal houby v bile omacce:
    —-


    Na muj vkus je moc sladka, (nemel jsem smetanu a adla nerada octovani), ale nakonec je fakt moc zajimava



    Kazdopadne recept:
    Slaninu na lzici sadla, az zacne sklovatet, pridat cibuli a az zacne sklovatet cibule, pridat houby.
    Podlejt vyvarem a dusit do mekka (za me 15-20 min, sneslo by i vic, spis mi jde o jedy, byly to ciruvky, da se ovsem i z holubinek, prasaku—- ee pravaku.).

    Mezitim: zacni varit rejzi, my mame ryzovar za 350,- genialni vec. Na hrnek ryze lzicka masla a hrnek a pul vody + soli trosku min jak na hrnec brambor ... pust a zapomen, za 15min vzdy dokonala ryze. (Je to mirne tlakova nadoba)

    Musel jsem nahradit smetanu kondenzovanym mlekem (nouzove zasoby z police: jidlo pro dva na 2mes)... tak jsem to zredil mlekem.

    Bylo to sladsi nez jsem chtel.

    Ale s muskatovym kvetem a kvalitni ryzi to bylo prekvapive dobre. Adla si pridala, to je dobry signal. Ja to chtel min sladke, ale zas se bojim octa, Adla nesnasi kvasene a octove veci, coz je sice otrava, pac ja je miluju, ale bylo to mam. Jidlo do krytu ;)

    —-


    Zjistil jsem, ze ocet je necekane uzitecna surovina vytvarejici pointu u hodne jidel.

    Ne nadarmo anglani ji Fish & Chips dochucene octem.

    Navic je jich stovky druho, od kombuchoveho az po ... nevim, z pomerancu?

    Kvasit jde na ocet vsechno. Zatim je kralovna ryzovy.

    Dela mmchodem uzasnoubryzi a dnes to zaniklo, ale zkusil jsem udelat sushi rizi a povedla se.

    Finta je vyprat z ryze veskery prach, treba 20x vymyt. A kapka octa.

    Nerozvaruje se a pritom tak nejak “hezky lepi”. Na taliri pak z ni trci jednotliva zrna... esteticke.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam