• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Akorat teda, ze souhlasis automaticky se zasilanim newsletteru a nejlevnejsi posta za 120,- no meh... zas furt je to o 300,- levnejsi nez totez jinde. Uvidime. To modreni nic moc, ale to se odrbe. Na klicich to chvili bude vypadat cool.

    Uz jsem rikal, ze mam rad klice od co nejvic mist? ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, sice to bude asi dost shit, ale modri vedi, a davat na Alze 600-900,- za totez, ne dik, a zas blbnout s tim typu DIY, no jsou takovi extremisti...

    Za 99,- dobry ;) spousta srandy za 188,- ;)


    Klíč víceúčelový Silverline | uni-max
    https://www.uni-max.cz/...aveni-dilen/rucni-naradi/klice/specialni-klice/klic-viceucelovy-silverline


    Multifunkční klíč Silverline | uni-max
    https://www.uni-max.cz/...veni-dilen/rucni-naradi/klice/specialni-klice/multifunkcni-klic-silverline


    Este se vyplati vedet, kde vzit velkej, na nekery hydranty a na kanaly, ale...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: uz chapu “zakazane umeni” ;)

    Jsem si musel precist, co komentujes.

    Tak oni hlavne rucnici, co vybouchavaj a delaj hululuuu, tak plovarnu by povazovali za raj s 120 pannama a pitko pro bembloudy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Coze??? Ty háráš?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Mam trochu dojem ze znalost fyziky je pro ty co vymysleji utoky haram :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi nebudu jediny, kdo si hera-k koupil poprve v zivote... takze (vim, ze asi stacil link jinam), zajimave je treba tech 7 dni pri +20*C, jak se to asi kontroluje?
    Ta roztiratelnost v baglu bude asi spis na skodu, ale asi by se tim dalo docela najist. Kupodivu to ani neni nijak moc slane a pokud slozeni nekeca, tak je vcelku jasne, ze je to asi hodne kdejakej shit z oleju a hromada palem, pac vyjdou bohuzel levnej nez Buresova repka, kazdopadne cekal jsem vetsi des... rozhodne poreferuju, jak moc to hori a jak moc to smrdi. Pri prepousteni jsem z toho nic nesbiral, takze to, co tu pisou+ akryl a knot, hodlam palit. Uvidime....



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak tohle je jedna cela Hera, jo? Takze sas bych necekal, ze toho tuku za 8,- je fakt nejaka hromada. 3/4 pixly od oliv (200g oliv v tom bylo, objem jsem nezmeril, to me nenapadlo)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejvic me teda potesily sardinky v plechovce za 12,-; jsou teda tyden pred EXP, coz uz jsme tady resili, nicmene sardinky za
    A) uplne totalne miluju
    B) dobre se nosi a skladuji
    C) zbytky z konzervy jsou uzitecne - treba jako dochucovadlo pro psa, pak jako miska, taky vicko je nouzova zicka, nuz i elektroda (ze SpeCZ ;)

    A co jsem tak kdesi kdysi cet, je to i vcelku zdrave a vyzivne jidlo. Navic je v tom docela dost oleje, ktery je docela vyzivny, ale ma i jine vyuziti (no, kremovat tim bundu a body bude asi podobne peklo jako z toho delat kahan, ale...)


    Jo a jinak klubicko spagatu pro rezniky, tedy bavlneneho, za 22,- me taky potesilo... je z toho dobre siti na kuzi, vydrzi to fakt hodne, o knotech a cemkoliv, na co potrebujes spagat, zvlast, kdyz uplne moc nemusis jednorazove pouzivani plastu.... jako Hruska dneska dost cool nakup.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Svicka je z akrylu mmchodem

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hej, jak jsem psal, ze chci zkusit tu 100h svicku, kterou vyrobis tak, ze normalni parafinovou dlouhou svicku nacpes do sklenene zavarovacky a zalijes ji rostlinnym tukem.

    Tak jsem si na to dnes vzpomel v Hrusce (kam normalne nelezu, ale potreboval jsem jine veci)... tak ta parafinova svicka stala 7,- ale HERA!!! Stala 8,-

    Tak jako par jsem si jich vzal, sice nejsem uplne priznivcem techle tuku, ale...

    Kazdopadne pokus s 100h svickou ongoing (stejne je mi teda te hery lito, ale kdyz stf tak stf ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A cas na selfie (s vincentkou, chestrfildkou fez filtru, kusem cibule, lucinou a kusem chleba). Cekani na Godota.

    Tak nazdravi

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle neni k nicemu komentar, jen jsem si vyfotil lavicku, pac se mi nechce jit 2km s 2 taskama jidla, a cekam cca 17min na bus (meh)

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ten tlak se rozklada na plochu - viz vsechny pistostroje, kde sila je te plose umerna. mala sila te neposkodi (caknu na tebe, nic se nedeje, vezmu te WAPkou, nebude se ti to libit, vezmu te granetem v bazenu, konecna.)

    Ostatne empiricky - ponorky se lovily hlubinnyma minama - kdyz to bylo blizko, ponorka se kuchla, kdyz ses netrefil, ponorka to ustala. Ale i kdyz jedna dobre trefena mina tu ponorku rozparala, tak nerozparala vsechny ponorky a vsechny ryby.

    Granat u pobrezi ti obrati brichem nahoru nejake ryby v okoli, ale stejne ryby na protejsi strane oceanu ani netusi, ze lovis. Ani sonar te tam nezaslechne, pokud jsi na ostrove dost daleko.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: vzduch je stlacitelny, pomerne rychle se ti to "rozplizne". Voda moc stlacitelna neni, rozplicnuti prez pruznost je pomalejsi. Ale snizeni energie na cm^2 se ridi tou kouli. Odrazy jednak maji energii mensi o straty pri odrazu, druhak delaji "opozdene mensi vlny" - opozdene kvuli konecne rychlosti sireni zvuku ve vode a delsi trase nez primka te primarni vlny, mensi protoze jednak ztraty pri odrazu (deformace), jednak ten odraz neni od idealne hladke roviny, takze jde vsemi smery (od kazde plosky kazdeho kazdeho kaminku nekam jinam, klidne i zpet) cimz ztracis tu smrtici koncentraci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podle me dojde postupne k ubytku rychlosti rozpinani, a t uz ztratami treni, gravitace, protiproudu, cimkoliv, nevim, cimz ss po nejakem nasobku, klidne i kvadratu nebo tak, snizuje tlak... ale nevim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorry za terminologii, je to rychlost rozpinani a pidobne... specham. Jde o myslenku, ne primarne o definovani cele soustavy korektne. Spis o proporce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podle zakonu zachovani tady imho dojde k efektu: pomalejsi pohyb = konstantni tlak; z cehoz reverzne pak velka rychlost = az podtlak ... viz karburator.

    Tzn energie v kouli mas furt stejne, ale jeji rychlost zpomaluje ale zachovava se tlak na kouli
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Dobre, ale tady mluvime o vlastnosti kapaliny, plynu... jak uz tu probleho 1kg tnt granat ma ve vode desitky nasobne vetsi ucinek(empiricky) nez ve vzduchu. Tzn kapalina jako takova neni sireni “bez media” ale “kulecnikova koule”
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: To popisujes rekneme stepnou reakci. Pri tlakove vlne ti kazdy atom do okoli distribuje pouze tolik energie, kolik sam dostal. A distribuje to mezi vyrazne vic atomu ... Ono se to poscita, je v podstate je to umerne povrchu te koule. Navic tam nejake (byt male) ztraty jsou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dluzno podotknout, ze by asi stalo za to i uvazovat, zda by mel hydrodymamicky efekt (treba kulka, o pleskne o krev v zive tkani ale i bomba, ktera docasne zvysi tlak vody, ktery se asi planovane prenese pres povrch bytosti typu plejtvak na jeji vnitrni “vodu”), nejaky vliv na potsncialni bytosti, ktere bezne prezivaji v hlobce v radech tisicicu yardu... ale tady by se dalo premyslet o tom, ze pokud zvladnu eg 1000y tlak na palec ctverecni a ten je detonaci navysen o rekneme 10x, tak uz me to proste rozemele, budiz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam