• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MATT: Dost často se jen provede selektivní rozostření civilní GPSky, takže ti pak ukazuje kraviny - jen ta "selektivita" jsou kruhy průměru stovek kilometrů ...
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: jak se vypina gps? (a vsechny jeho alternativy) naky rušičky, nebo se prostě selektivně nad danym státem vypínaj satelity? usa/rusko/eu/cina spolupracujou?

    OVERDRIVE: tohle supr po "marocku" aka Tajine (tažín)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Novinár Boka: Cez východnú hranicu sa pašujú drogy aj orgány. Film Čiara je slabý odvar.
    http://www.youtube.com/watch?v=SAJdSIZZBkA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pokud by nekdo nasel stahnutelne pdf, tak chci, muze to byt zajimave. Mam 3 kamose, a jednu bejvalku z Venezuely, a je to tam fakt spatny a to zaroven s tim, ze furt mas dojem, ze by mozna zitra veci mohly fungovat... a ono ne, uz roky. Takze mafie a gangy jedou, a treba kamoska rikala, ze i v dobrych dobach jsi jako holka chodil stredem ulice, pac jinak te ruce vtahly do baraku a nejdriv te to osukalo a pak vyzadovalo vykupne.

    Finty typu ukrast rybarum na mori ulovek a motor a nechat je umrit zizni jsou bezne i ted i driv...

    Venezuela je dobry priklad “ne snadno rozpoznatelneho SHTF”.... ktere mam z prvni ruky, knizku bych zkusil...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Modern Survival Manual: Surviving the Economic Collapse


    The Modern Survival Manual: Surviving the Economic Collapse: Fernando "Ferfal" Aguirre: 9789870563457: Amazon.com: Books
    https://www.amazon.com/Modern-Survival-Manual-Surviving-Economic/dp/9870563457
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Myslim, ze z toho videa umim vsechno, nad 60% uspesnosti, s tim, ze veci, co me zajimaji, tak davav na cca 80% uspesnosti... vic to imho nejde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    15 Needed Trade Skills For SHTF: Survival Career Change
    http://www.youtube.com/watch?v=q8DBk2P5z1w



    Prave jsem zjistil, ze jsem nejuzitecnejsi clovek na tyhle planete:
    - jsem paramedic (jo, bez skilu medikace, oficialne)
    - jsem strelec a umim vyrobit i nektere dily (bohuzel ne kovanou hlaven, ale treba udernik, prach, kulku, patrony, zapalky)
    - umim chovat zvirata
    - umim pestovat rostliny
    (Vsechny skilly samo jdou ruku v ruce i s neuspechem, ktery ovsem rekneme 15 let zkousim minimalizovat praxi, ctenim a trainingy)
    - umim zaklady elektriny (meh)
    - umim zaklady tesariny (meh)
    Atd...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele neni to konina (prodava se to jeste?) nicmene je to hovezi plec, tzn cista svalovina. To maso je dobry tak na gulas, ne ze ne. Mozna na suseni, ale i to chce tuk.

    Nicmene vzpomel jsem si na tzv. Hyeni maso. Ma ex- Hyena to pouzivala, kdyz jsem prijel a upad na nekolik dni (ony jsou to tydny, nakonec, ale...) do herakoveho abstaku.

    Ja to delam v remosce, pac nemam troubu (krom Adlinejch sheltii), a delam to ze spatneho masa, ale da se to udelat v keramicke pecici dvoudilne misce ze svickove. A je to trivka.

    Nakrajej mrkev na vetsi kusy, nakrajej taktez cibuli, muzes i jinou korenovou (celer, pastynak,...)... nakrajej spatna masa na cca 3cm kostky, lepsi masa (svickovou, panenku nech v celku, ale pak to zas bud otacej nebo polevej/podlevej)... mrdni do pecici nadoby a pec, ja bych to hodil na sadlo, lepsi olej, ale jde i na vode... myslenka je, ze z pocatku peces jak maso tak zeleninu na tuku, pak tam mrdnes vodu (idealne vyvar) a nechas hodne dlouho.

    Spravne je to asi opacne, tedy maso nejdriv dusis a pak mu delas kurku, jenze na to ja seru, pac to delam vsecko v jedne nadobe (dutch owen, remoska, pecici keramika, celokovovy hrnec v troube, litinova pecici nadoba s poklopem)... ja to nejdriv trochu nakopnu bez vody, pak pridam vodu/vyvar, a pokud to jde (v remosce ne), tak nakonec muzes nechat celou vec i klidne vypect az do formy “maso ma kurku”

    Finta je: maso, korenova zelenina, cibule... voda, olej/tuk... moc se do toho nesrat, .... dlouho. (Po 15h to bude asi fakt bozi, ale tou dobou ja uz z toho mam 3 hrnky polifky, flak masa a prilohu z korenove, hippici do toho ke konci hodi brambory, ktere navic zahusti vypek, takze dostanes gravy po englicku)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dyz bych mel psat knizku o moznem reseni pruseru, a zaroven beru v uvahu, co jsem cet, slysel a zazil. Musim podotknout, ze (a sam to nemam uplne poreseny, hlavne v bodu a))
    A) go modular - hodne lidi ma nejaky nouzovky, a to jak uz v baraku, tak na zada/v aute postaveny tak, ze se nedaji rychle rozlozit na nekolik uzitecnych a opustitelnych kitu... typicky priklad: jsi v barcelone, na zadech mas 55+10l, a neco z toho chces ve meste... minimalne baterku, doklady, v urcitou dobu treba i plastenku, ohen, fotak/elektroniku.... co nepotrebujes je karimatka, varic, lzicka, zradlo... jsou to priklady (imho, kdo chodi s gunem a lekarnickama, nepotrebuje ani vetsinu munice a vic jak uplne basic 1st aid, spis ani to ne)... jenze, kdyz to vyhodis z baglu, nebo tak, co s tim? Jasan, nechat v aute (meh, hlavne treba ammo a tak), nacpat do skrinky na nadru, zakopat, nacpat do nejake skryse... jenze to musi byt kompaktni, nepromokave, odlozitelne, snadno sebratelne... idealne i rozlozitelne po tele, pokud spis chodis a stopujes, nez ridis.... neradim nic, i kdyz rad mam milion, ale k uvaze
    B) go light & resuply - tohle se nehodi na SHTF situace, kdy uz nefunguje nic, ale hodne lidi “nosi vsechno”, me spis, i s ohledem na a) funguje kradeni, meneni, a dost mista, kam to muzes dat... bezne jsme delali to, ze jsme vysli do mesta s prazdnym batohem (a nezbytnosti typu legalni nuz, doklady, co mas na sobe), a vsecko jsme vysomrovali... kdyz jsi uprchlik, typu shorelo mi vsecko, udrzuj se cisty, chovej se slusne a nos si dobry, i kdyz prazdny batoh... koleda koleda je funkcni model... charita ri da hadry (bacha ponozky!!!) a najist, na trhu ti daj ovoce-zeleninu, do prazdne flasky naberes vodu na benzinkach... kdyz mas spravny draty, rechargnes se v hospode, kdyz umis mluvit, tak bez nutnosti neco si dat... kazdopadne nekam to musis dat, a nikdy nesmis vypadat jako shnily houmless, coz vede i k policejni sikane, a podobne

    Lidem jde verit ve dvou vecech:
    - vzdy te nekdo okrade (necestuj s palnou!! Nikdy, pokud nechces mit mega pruser)
    - vzdy ti nekdo neco da (a to i ve velkych pruserech)

    Systemu jde verit v jednom:
    - kdyz na to seres, neexistuje zadny rozumny trest, i basa se da prezit, lepsi, nez-li nezit; kdyz se nechovas jako kokot, lepsi je spat na neci zahrade, nez na ulici, vlaky umi jezdit zadarmo, kdyz seres na pokuty a umis mluvit,...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, nevim jak je to v EU, ale prave jsem zistil, ze v pripade mayor terrorist attack (?!) existuje security routine:
    - turn off cell
    - turn off gps

    To je vcelku dobrej hardcore, pokud to necekas. Vlastne to znamena, ze na nejaky cas ma terrorist attack rekneme state broad impact.

    Zajimava informace a zajimalo by me, zda je tohle i v EU.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nebylo dost syra, hlavne jsem dolyl vyvarem omacku, jde samo zahustit moukou, ale ja chtel snidat do 10min, s minimem namahy, takze omacka neni zahustena

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Napsano jinam, cil je mit vyvarovnu, kdy i desitky kilo jidla netrvaji na vyrobu dyl jak 20min, pouzije se VSECHNO, a zaroven 70% vegan, 50% vegetarian...

    Co zbyde se vzdy rozda chudym.

    S tim, ze porce i nejlepsiho nesmi stat vic jak 250,- nejmin pak 45,-


    Idealne vsechno od lidi, co to umi poskytovat, ale pokud to nepujde, i nakup z jatek, a tak. Nicmene 100% usability of everything, az po rohy a drapy.

    To chci v zivote delat...

    Podporili byste takovy startup? Co videlam, mimo to, co potrebujem s Adlou, tak by slo na “ponozky pro bezdomovce” a podobne...

    Podporili byste to?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A ted mam plan! Dusene hovezi, takzvane Hyeni maso... samo do svickove, koprovky (nemam kopr, ale jde koupit), nebo do dusene mrkve a hrasku.

    Tohle jidlo si zaslouzi rehabilitaci po zkusenostech skolnich jidelen, myslim, ze podobne, jako vepro knedlo zelo a segedin je to Evropske kulturni dedictvi.

    Segedin se mi moc nepoved: tvrde maso, moc kysele zeli, moc kurkumy, malo cukru... ale udelam lepsi.

    Kazdopadne nemocnym a slabym by bohati (my, ac to neni vzdy subjektivne pravda) meli rozdavat platek svickove na mrkvi a hrachu.

    Stredni a vyssi trida pak dela z tucnych casti 12-48h vypek, a teprve potom na nem dela svickovou... vypeku se anglicky rika gravy a je to genialni, ale na ohen a cas narocne (mmchodem funguje i z ovci, ktere jen u nas jsou drahe, ve zbytku sveta je to levnejsi krava, ne tak samo v lat.am., tam ovce “nerostou”, resp je to skoda vody a travy, tam maj kravy, co maji i 40% tuku, pac hrb, ktere zas u nas jeste neumime chovat - a jo, jde to)



    Furt chci restauraci, ve ktere budu kuchar, a vezte, ze jidla budou dokonala... uvazuju: ma cenu na takove misto komunitne vybrat prachy? Aby vzniklo? Od vyvaru a spaget a hotch potch pro vegany, az po 48h pecena masa na ginu ci whiskey, s presahem k dokonalosti masa jako potraviny?

    Ryby vynechavam, to tak jen polivku, neznam dobre rybare a nemame more.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate nekdy divne chute?
    Ja mam dojem, ze jsem snad tehotna...

    Od vcera mam utkvelou potrebu dat si brokolici, tak jsem si ji udelal s brambory k snidani. Dobre je vzit jeste horkou brokolici a protrepat ji v hrnci s nakrajenou nivou...

    Kdysi jsem vymyslel nivovou omacku, jako vylepseni procesu.

    Rozpust nivu ve vode, v mlece, bugeois mihou ve smetane.
    Pridej naklicene mungo a nejake jemejsi chilli (trosku, tak dve lzice nebo 1/5 hrnku), ideal jsou ty, co se kupuji v kozervach/zavarovackach (jalapeno v nalevu, bez mrkve)...

    Pridej zeleny pepr, pokrajeny nebo nadrceny tak nejak na vetsi kusy.

    Zahrej ale nevar.

    Polevej tim brokolici, idealne esteticky az na taliri. Cim vic nivy, tim vic mnam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nick Cave : Idiot Prayer
    Singly od Fatboy Slim
    singl od Biosphere, ktery ma 42 minut
    Cabaret Voltaire : Shadow of Fear na Spotify
    Ariel Pink nova deska i singl, hmm hmm
    ... wow, po delsim case mam co poslouchat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je ti čtyřiačtyřicet a vedle toho, že pořád paroduješ dění kolem nás a dobíráš si třeba Richarda Krajča, jsi na poslední desce ­Idueto přidal další polohu – duety s Janou Kirschner nebo s Martou Kubišovou. Kde je hrana, komu naložíš a komu složíš poklonu?

    Z Krajča si dělám prdel, protože on se bude objímat kdekoli s kýmkoli, jen když to bude sypat. Proto ta vystřihovánka ve slide show klipu k písni Krajčo T9. Zároveň mi připadá neuvěřitelný, jako že mi nepřipadá uvěřitelný, ten jeho citový fašismus v textech. Až pozdějc jsem zjistil, že na Facebooku existuje skupina Skládáme texty kapele Kryštof, kde si hromadně dobírají ty jeho oxymórony. Nebo si vezmi další výrobek popové scény – nedotknutelného Goťáka! Ten se také bude mít dobře za každého režimu, jelikož KAM VÍTR, TAM PLÁŽ! V případě Mistra ale nutno dodati, že ty textařské slaboduchosti, co mu lezou z úst, prošly zlatem jeho hrdla. Víš, myslím si, že klidně můžu parodovat Opičana Havla (Baumaxovo album ... a ten Clintn, on mi hýkal z roku 2009, které Xavier celé zpívá a recituje s havlovskou dikcí; pozn. red.), ale zároveň jsem si na něm cenil, oproti současným prezidentům, že měl svébytný smysl pro humor. Proč bych si z lidí, kterých si cením a vážím, nemohl dělat srandu? Zároveň je mi velkou poctou s některýma z nich spolupracovat, vezmi si například Janu Kirschner – popová hvězda, která ale nikdy neudělala sračku, což dokládá celá její kariéra. Celé to vzniklo přirozeně, prostě s Janou máme stejného basáka Rasťu Uhríka a ten nás propojil. A s Martou Kubišovou? To máš jako s Věrou Čáslavskou: NIKDY NEUHNULY!


    Xavier Baumaxa: Z Krajča si dělám prdel, protože se bude objímat s kýmkoli, jen když to bude sypat | Reflex.cz
    https://www.reflex.cz/...m-prdel-protoze-se-bude-objimat-s-kymkoli-jen-kdyz-to-bude-sypat.html?amp=1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale zas jako True Detective!


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam