• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nicmene obavam se, ze to zas nepobrali.
    Nesnasim serialy, kde 3/4 dilu je zalozenych na vztazich a vzpominkach.

    Uz prvni dil Swamp Thing mi vadi, nicmene ta myslenka prirody, ktera je schopna vratit uder v lidskych meritcich, furt mi to pripadne cool.

    Myslim, ze to tak i je, a vi to kazdy, kdo pestoval z Modreho Mechu bonsai, ze ono staci jedno spatne jaro, jedna spatne ohnuta vetev, a vrati se ti 20 let prace i s urokama.

    Jenze... zahrada a jeji slozitejsi podoby jsou zen, ne proto, ze by reakce nebyla okamzita, ale proto, ze cloveku trva dlouho, nez pochopi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate radi The Swam Thing?

    Ja mel odjakziva rad kytky, pozdej zvirata, a kdyz treba hraju nejaky RPg, casto si rikam, co by se stalo, duyz by se priroda zacala branit v lidskem tempu.. tedy ne, ze vymrem na covid a ebolu za sto let a pak v nas zakoreni kytky, ale dyz by to kytky daly hnet.

    Proste ten masozravej brectan, co te sezere od prdele, nez se stihnes vysrat (hrbitovnik)...

    Chapu, ze Daredevill a Preacher jsou tak nejak standardnejsi hrdinove.

    Ne uz tak Constantine (ktereho se jeste imho nepodarilo dobre natocit) a ne uz tak Vec z Bazin, u ktere to prave zjistuju.


    Vzdyt kazdej vi, ze kytky nechodi, zejo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja teda byl, co se hudby tyce, vzdy vic zasekanej do slozitejsich symfonickych skladeb, zas na treti stranu, kdo rika, ze tekk je hudba, spis bych rek, ze je to neco, jako nastro... nuz, sekera... v oblasti koncentrace, ducha a vedomi.

    Proc ne.

    Duchovni sekera, to jo

    Circus Alien Psyxer - Blow Your Mind 23
    http://www.youtube.com/watch?v=UG7LPeNrU9k
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poustim tu nejaky ty Borisem inspirovany hardbassy, dostavame se k drumbajzu a acidu, tancuje v baraku vsecko, vcetne psu, sklenicek a jhoriciho stromku...

    Adlo, ze tys nikdy nebyla na zadnym tekku?
    No nebyla.
    Hele, tak ja najdu neco, co ma jen GPSku a zadny meno a pudem si nekam zatancovat.

    Akorat tedka je to zkurveny, blbouni hrajou psiii tranz, to me zas az tak neba, tam netancujes, jen stojis a rikas si: dal sem si toho LSD (cehokoliv) malo nebo moc. (Malomoc ;)

    Zajdem na nejakej core, treba to este nekdo dela, proste beat a kulomet, ne ty melodicky linky pro hippiky.


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Toz moze beat

    uamee - HIGH QUALITY NAHUI (Instrumental)
    http://www.youtube.com/watch?v=12DB4s1KdXw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adla rika, ze vypadam morbidne, jak nejakej ... svatec.
    Snazil jsem se ji vysvetlit, ze chtela rict reznik,... no n

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak poridil jsem si genialni doplnek satniku. Taurus Welding kozena zastrera.
    Puvodne je to na svarovani a je to z hovezi stipanice, takze je to “na kuzi” typ materialu... proste to neni hladke, ale ta zadni strana.
    Tudiz to neni vodovzdorne nijak moc.
    A spatne se to cisti od testa.

    Ale uz jsem to pouzil jak na svarovani, tak na peceni chleba, vyrabeni kimcho, utrcite to klapne i na strikani sprejem a lakovani...

    Mam na to teda jedno stare sako od Marks & Spencers, ktery je zajebany az po klopy, ale zastera je proste zastera.

    Da se najit za 333,-; nechci prozrazovat kde, pac jsem si jich i tak koupil 10c, pac takpvej kus kuze v metrazi za tu cenu nekoupis, ani by ses posral.


    Ale je fakt super. Clovek se nemusi furt umejvat a kdyz si utre ruce od oleje o zasteru, no maximalne zitra bude chleba chutnat po strojnim oleji (coz uz se teda stalo, me to dost sralo, ale Adla rikaka, ze ji ten chleba pripad zvlastni a nevadilo ji to,... ja si tajne nadaval do zpicenejch spinavejch prasat)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tohle hje ten recept, jak jsem mel ve 3 rano chut na vajicka, a kus jsem jich sezral primo ze skorapky, ze zbytku jsem pouzil bilek na ten pokus s hrebikem v bilkove kulicce a zloutek jsem hodil fdo hrnku ze soli...

    Strouhat to asi furt nejde, ale jako vajicko do baglu to uz funguje.

    Zas takova hitovka to neni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Unboxing, vajecny zloutek suseny v soli... ma to konzitenci zele medvidku,





    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechci toho malo, ze? Podle me, kupovat tohle vsechno v materialu a naradi, klidne za to dam rok prace v korporatu, bez dane.

    Dulezite je, ze vyuziju i veci, co jini vyhazuji, med nabojnoc, ocel pillbniku, rezavou litinovou pabnev, omniovky od okurek, odstrizky kuzi.

    Je to samo daleko vic na picu, nez si koupit novou vahu, metraz nebo brouseny nastroj a cistou panev. Ale v prubehu casu jsem dosel k tomu, ze setrim i kus uriznute uschle liskove vetve, pac je z ni zkazdou chvilku klika, nebo ohnutej hrebik, ze kteryho je o chvili pozdej sici sedlarska jehla.

    Nesmi toho byt metraky, pac jinak je to hromadeni picovin, to se mi deje jen se zradlem, ale naradi a materialu jsem v zivote nikdy nemel dost. (Stejne jako mista na disku a penez v penezence).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co by se mi hodilo, tak treba 10 zeleznych kramli... jo, takova ta vec, jak zradlo do kone, akorat tim clovek nespina papiry, ale klady dreva.

    Taky i i treba nebrousena, treba rezava, dvoumuzna pila.

    Klidne i jodne jety rasple a pilniky (ty chci kvuli materialu, hodi se mi uhlikata ocel s vysokym hrc)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jakekoliv “cerne naradi”...

    To jsou takovy ty drobnosti jako prubojniky, rucni vrtacky, nebozezy, uhelniky, vsechny druhy klesti, kladiv, seker.... zajima me i krabice pouzityc a vytazenych hrebiku. Lici kleste na olovo, majzliky,... proste vsechno naradi, co nepotrebuje k zivotu elektrinu.
    Dyz by nekdo mel zbytecny soustruh, ooooh, to bych i zaplatil.
    Kovadlina, ohybacka na plech i trubky,...

    Name it.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechcete mi nekdo darovat? Aneb schanim za odvoz/zadaco:
    - litinove nadobi - jakekoliv, od dutch owen, pres panev, kotlik, zapekaci misku... i hodne poskozene (ne diry durch, ale rez nevadi, ani priboudliny)
    - remoska - kterakoliv... pouzivam ji v podstate v prubehu dne furt...
    - krabice flasek ze skla se sroubovacimi uzavery - podťtrebuju jich v prumeru,... tak... neomezene mnozstvi
    - jakekoliv zbytky kuze a lepsich latek (taky uz aspon v beznem metru, z 30x10cm kousku sit nehodlam, moc time consuming, ale treba 2bm lnu, nebo tak, co se doma jen vali,... u kuze je mi to jedno, chci i kousky 30 na 5 nebo tak)
    - zbrojni prebytky - ne uplne pouzivane oleje, medene nabojnoce vsech razi, krabice brokovych patron.... nepohrdnu i prebyjenym nebo nechtenym strelivem, ktere neni delaborovane u nabojnic mi jde jak o mosaz, tak v nekterych pripadech o mustry (treba na mustr na nabojovy pas, svetlicomet 12/76 uz zije)
    - chemikalie... nezajimaj organicka rozpoustedla a degradujici ropne vyrobky, zajima cokoliv od lithia a sodiku po skalice a oxidy kovu... nezajimaj spatne uskladnene veci, ktere clovek musi uz jen vyhodit
    - chemicke sklo a fyzikalni mereni... jasne, osciloskop, stabilizovany zdroj, mikroskop.... tady se meze nekladou. Mit dalsi par setinlovych vah, krabici pipet,... vubec bych se nezlobil
    ...

    Proste to, co by clovek nasel v bazaru, kde si toho lide nevazi, pac to nepotrebuji a nekomu se to muze hodit.
    Zas ne uplnej trash. Kbelik se zatuhlym cementem si dokazu zkurvit sam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Dyz bych vydal kucharku ve smyslu survival & maximum self sufficiency

    3 hlasy od 2 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Jinak rozdelil jsem recepty na:
      - survival a funkcni veci z 18.st - minimum ingredienci, levne ale sehnatelne ingredience, vyuziti vseho, vcetne lesu luk a mezi (taky psu a potkanu)
      - survival advanced - vyuziti divnejsich veci, pri vyssim skillu se daj pouzit do predchozi kategorie, jako nahrazovadla, ktera jsou navic i lepsi, ale kdo nesusil a nemlel cervy, nevi...
      - luxury - tedy kdyz mas a muzes poridit cokoliv, kucharske finty, ktere jeste nejsou na urovni molecular cooking, ale uz jsou na urovni “wow, tak takhle se to dela, kdyz to chces fakt hodne, nebo fakt rychle, nebo fakt... vychytane”

      Plus zavedl jsem kategorii:
      - moje recepty, ve kterych jsem fakt dobry, a z 10 pokusu se mi podari 9 vsecko v pohode (pozor, furt je tam 10%, ktery se nepodari, a ty pak pouzivam pro nizsi varianty kucharky)...

      Zaroven kategorie z minima maximem, typu konzervace, kvaseni, zpracovani co nejvic kusu zvirete a podobe


      Asi to budu jeste chvili ladit, ale rysuje se z toho kucharka ve smyslu “overdrivova cerna kucharska magie, aneb kvaskovy chleba macene v krvi vericich”...

      Ideal by byl, aby to slo ruku v ruce se zaklady lovu a zaklady pestovani.

      Na vcely nemam koule, resp, nedokazu to pobrat jen z knizek, musel by me tim nekdo provest, v prubehu roku.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE: Hele je to lunchmeat, nic jineho, ale kdyz to dobre okorenis uz na zacatku, neni to tak hrozny, jako original z konzervy.

      Uvazuju, ze bych si fakt koupil konzervovac, jenze ja se tech veci, co nejsou v soli, nebo octe, vcelku bojim.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Hehe he. Tak ono to fakt funguje. Salam ze zbytku ala “salam junior” fakt maka. Nikdo mi doma nerek, ze mu to nechutna. Coz je co rict. Ale pro eleganci (formu) to fakt chce strivko a trosku cervene repy. Pac maso, kdyz se vari, zesvetla. To nepusobi dobre.

      Ale vsem to chutnalo. Wow!

      Az prijde konec sveta, budu delat uzenky z potkanu a verim, ze nekteri lide si prijdou i pridat. At se picnu, jestli ne.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Meh

      Harry Potter with Guns - Extended HD
      http://www.youtube.com/watch?v=tS3y1Q3mFVw
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Rozhod jsem se udelat pizdets... ee... kalbasa... ee furt ne.

      Prote: znate takovy ten salam, co ja kupuju tak psum na odmeny... proste uplne hladka vec. Takovy, ze vetsi to co je v parkach...

      Funguje to takhle: vem kus prasete, na mnoztvi asi 1/4 tehoz z kravy, pridej trochu sadla. Rozmixuj s ledem (jde o jemne nadrceni smesky, idealne je to hodne podchladit a jeste pridat led jako drticku, do mixeru).

      Vem neco mouky, neco vejca, neco mlika. Smychej.

      Pridej sul, muskatovy orech... ja pridal celou “korenici smes #1: sul, paprika, muskat, pepr, zazvor, kurkuma”

      Pridej stavu z repy, kvuli barve. Ja ji zrovna nemel.

      Var 40 min pri 85-100*C ve strivku ve vode.

      Strivko se plni tak, ze to nacpes do sacku, ustrihnes rozek a tlacis..

      Nemaje strivko, vymyslel jsem 2 zpusoby... naplnit to do obrezane plechovky od piva, fazoli, cehokoliv... sice pak dostanes produkt bez obalu, ale ten uz jde obalit treba plast folii...

      V mem pripade to varim v lekarnicke doze... neco jako omniovka od okurek, akorat to nema zuzene hrdlo, takze z toho bude proste ruzovy klatil...

      (Recept starenky oggove byl neco jako: vem vsechny ty zbyle kousky prasatek, kralicku a kravicek s oveckama, vyvar na sliznaty roztok, obarvi cervenou repou; predehrej sklenicky na sampus, typu “pistala” a chladnouci smes do nich nalij, pozvolna vychlad... opatrne vyklepni, podavej ve vzprimene poloze, spise chlazene... pozn: ruzovy klatil casto zpusobi mnoho smichu mezi stolujicimi. Mozno podavat s vtipne zakomponovanymi kopecky jahodove zmrzliny.)


      Tak to ted vyrabim... pac mi zustaly zbytky mas asi od 4 vareni. Co uz s nima.

      Chce to dobrej mixer. A led.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Taky vas zajimalo, jak svitit bez vosku?

      Medieval living: How Did Medieval Peasants Light Their Homes?
      http://www.youtube.com/watch?v=IxBsbzUKnAs
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam