• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fakt tezky na vareni mi pripadne jen chleba, velike kusy masa (peceni, duseni) a knedliky.

    To je vazne skill, musis znat recept a mit zkusenost a cit pro koreneni, konzistene a casy.

    Vyvary z cehokoliv jsou za darmo, smazeni je vic tricky, tam jsou zkusenosti s teplotou i skill jak to neroztect, ale smazena masa v pohode. Syry a zmrzliny, cokolady a tak, tezsi, ale furt cool.

    Dobra polivka je grunt, a omluvi to i kdeco dalsiho.
    Borsc je z tech slozitejsich asi nejvic. Pho bo je asi nejvic komplexni chutove, ale je to stejne zas jen vyvar, akorat z neobvyklosti.

    Dobrej skill jsou bramboraky a palacinky. To spolu s vyvarem a vejci 109x jinak maka moc dobre, a clovek si trochu osaha vareni.

    Hodne odpousti krom vejbvaru ruzne druhy gulasu a chilli con carne.

    Co krom chleba a kdnedlu neodpousti, tak jsou omacky. (A nektere peceni, babovka je zdarma, kynute kolace uz fakt ne).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tyvole, levopis, sorr
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: anglicka snidane pro lamy, ale chce to dve panve.

    Mrdni na panev slaninu, pokud ji neveris tukem, prihod kousek sadla/oleje. Az je na panvi mirnevzatucneno, nech slaninu do stavu, kdy ji mas rad, rozhlepnj na tutez panev vejca, a stahni ohen na pul. Vejca nesol (soli se az na konci)... keep in progress...

    Mezitim mrdni na jinou panev idealne cherri rajcata (cvysledek je nejvic prekvapivy), nech tam dokud kozka rajcat nezacne blednout, dala by se stahnout, ae to nepotrebujes. Az jsou rajcata takovy ok, to je tak v dobe, kdy je ok slanina, tak na tu rajcatovou panev mrdni oblibene fazole z konzervy.

    Az jsou hotovy vajicka, jsou hotovy fazole.

    Ja do nich sypu su a oregano, ale funguje do nich kdeco.

    Je to soubeh: slanina a rajcata se delaj stejne dlouho, fazole z konzervy a vejca se delaj jen ve smyslu @ohrati nez stuhne zloutek”..

    Popravde, anglicka snidane je uz trochu skill, ale zas, kdyz vychytas ten soubeh (da se treba jeste s toustama, palacinkama, waflema,...). Tak tim zahvezdis jakoze - MOC.

    Moje nej je soubeh s brokolici, ktera ss dela dlouho kjak slanina.

    Pokud to trva dyl jak 10min, delas to blbe.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Pouzij ostrou hranu jakehokoliv noze, ci zasobniku...

    Uc se z “Life of Boris” a podej to zene timhle zpusobem...

    Vajicka na motoru BVP snad umi kazdej, ni?!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---










    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zda se ale, ze i ja se budu muset neco naucit.

    Chtel jsem zkusit komplet anglickou snidani vcetne vajicka, ale ouha.

    Manzelka me varovala, ze jestli se budu ucit rozklepavat vajicka v nasi (cti: jeji) kuchyni, nebudeme se kamaradit az usnou decka.

    To me znejistelo a z puvodniho planu vycouval.

    Vajicek mame zda se v lednicce dost. Ale co ted, kde se je ucit rozklepavat? Napadla me mene pouzivana vana z nasich dvou koupelen, ale jeste se radsi poradim s manzelkou, nez se pustim do vetsich akci :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Uznavam, uznavam, ty jsi se skills a moznostmi uplne jinde :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ta tepelna sonda propojena se zbytkem je BOZI!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Souhlas...
    Zas jako muj recept: vem kureci prsa, vmasiruj do nich sul a pepr, mrdni do pecici misky na 1cm vrstvu kyseleho zeli, cibule, postyp nakrajenou slaninou. Pec na jakoukoliv teplotu od 180 vejs, zakryte...

    ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    U me slanina k snidani z toho stroje nize:

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem prave ted: vari se cuizrna, v druhem hrnci smes snad vsech lustenin, co jsem jich mel pri uklidu zbytky a uz zacinaly tuchnout

    + zbytkova polivka

    Z toho kurete, co vcera tak moc chtela adla

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak v te chytrejsi June je kamerka, takze to treba slaninu, lososa, steak atp pozna za vas. A ma to tepelnou sondu, kterou pichnete do jidla a zmacknete tlacitko "play" :-)

    U te moji neni ani kamerka ani sonda, ale zase to ma mikrovlnku a paru, coz mi prijde fajn.

    Jestli se hecnu a objednam i June, tak pak napisu nejake porovnani po delsi zkusenosti, POV nekuchar :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: OVERDRIVE: Vnitrni rozmery: 335 × 350 × 238 mm

    Tipnul bych, ze pro zrucne kuchare jako ty, ta moje kombi mikrovlnka neni vhodny nastroj.

    Ale pro lidi jako ja, tedy: "Netusim jak se maji delat kureci prsa, ale umim zmacknout program 7. KUŘECÍ
    PRSA" - Je to parada.

    Citace z navodu:

    "Vaření čerstvých kuřecích prsou. Jednotlivá kuřecí prsa by měla vážit mezi 100 a 250 g. Naplňte nádrž na vodu. Vložte kuřecí do hranaté pánve Panacrunch. Umístěte příslušenství do horní polohy. Vyberte program číslo 7. Zadejte hmotnost kuřecích prsou. Dotkněte se tlačítka Start. Během přípravy kontrolujte nádrž na vodu, v případě potřeby ji doplňte."

    To muze zvladnout kazdy, ne? :-)

    (tu vodu netreba kontrolovat prubezne - proste doleji plnou nadrz pred kazdym pouzitim)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ad shelf life: veci konzervovane fermentaci i soli jim treba i za 2 roky. Treba to kysele zeli bylo prokvasene do stadia, kdy myi chutna, prikryte vrstvou vic jak 5% slane vody (aby ale nenasaklo) a bylo stare 3,5roku, lezelo ve sklepe, ale ne uplne v chladu. Proste 14*C
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    K te troube: ja bysem potreboval, aby to bylo velmi presny, s velkym rozsahem teplot a cvetrakem. Nepotrebuju, aby to bylo chytry. Chytrej sem dost, ale potrebuju-li neco pri suseni pasterizovat, a zaroven v te same veci chci kynout a kvasit kolem 30*C, tak takovej pristroj bysem fakt ocenil. S horni teplotou kolem 300*C
    To by bylo cool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: ja treba kvuli protisluzbam porizuju alkohol (ktery zas ja v regionu muzu mit vcelku zdarma a to i hodne zajimavejsi veci, nez kalvados z padancat). Vymenuju prave i za ty zive-kvasene veci. Popravde s tou predstavou jsem i pestovak konopi, sam to hulim velice velice velice malo, ale rikal jsem si, ze nekoho potesi omniovka, treba k vanocum, nebo vymenou za demizonek, nebo za bednicky sezonniho ovoce,...

    Nakonec mi to sklidil nejaky blb, ale ani to nakonec neuskodilo, pac pan Buh podaroval jinde, no.

    Kazdopadne komunitni bartr je imho super vec. Nemusim teda uplne takovy ty hippsteriny, ze se z toho dela lifestyle uprostred velkomesta, ale libi.

    Ostrava je pro mne zvlastni v tom, ze za tech 6-7 let, co tu jsem, hodne lidi, co neco delalo, zmizlo do Prahy, takze to hrozne rozbiji ty socialni vazby. Pritom to byli fakt lidi, kteri by i tady, zabrayt Prazskym zpusobem, byli bohati. Rave treba na tom, ze umeli i rukama a ruzny polozapomenuty skilly. V Praze sedej v kanclu a bydlej zas v panelaku. Ale za vic, no :/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: ja bych hrozne chtel zacit vcelarit, jenze “jen z knihy” mi to nejak neleze do hlavy a nechci nic zabit. Uz rok se odhodlavam poprosit nekoho o pomoc, ale moc nevim koho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: znam, pouzivam na specificke ucely, ale nebavi me to

    Ja mam po mane dojem, ze mam hlad. Zkousel jsem to v jakychkoliv koncentracich, a zas pak smes s necim, typu ovoce, orechy, tam uz se mi zas az tak nevyplati to dotovat manou, na to je lepsi treba jogurt a olej - imho.

    Spolubydla, co nerada vari, na tom zila skoro rok, a rikala, ze ji to zbavilo junk-foodiu. Jenze ten ja normalne nejim.

    Mam neustale navareno, a delam to jak na te prednace, co jsem sem daval (domaci hospodareni ... bla bla)...

    Mam v lednici a po okoli kimchi, zeli, nakvasene obili, do zasoby nakvasenou pastu z lustenin a rejze, z ktere okamzite udelam placku ala tacos, za 20 min muzu mit tak 20 druhu polivek od misa po borsc, chleba si upeciu v podstate z cehokoliv, v mrazaku predvarene lusteniny (nektere ichucene). Za leto asi 40 sklenic zavarenych hub, asi 20 sklenic orech, cca 20 sklenic medu,... v mrazaku divocak, srnci, zbytky bazanta
    Nekolik sacku bylin, ovoce.

    Chtel bych si kopit 50kg kukurice, cast semlet na mouku, cast nechat jako long-term ulozenku.

    Takze manu jako jo, ale jako shelf-life shelter food mi mana pripadne tricky, pac bych rek, ze v origo baleni se to za 2roky kazi. Takze radej zakladnejsi suroviny.

    Navic jsem paranoidni, co se vody tyce, takze u skladovanych veci, co vim, ze nechci prenaset, davam prednost necemu s vodou. Jist zas az tak nemusis, ale pit jo. A samotna voda se vcelku blbe skladuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam