• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGAncient Astronaut Society - neobvyklé památky a nálezy v naší historii, důkazy, teorie. Pouze seriózně!
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    na doporučení otce jsem začal číst Tušení stínů od Součka
    zatím jsem na začátku, ale můžu jedině doporučit - dost mi vyhovuje jeho skeptický přístup k jednotlivým událostem/objevům bez snahy o senzaci za každou cenu

    ty další dvě (Tušení souvislostí / světla) jsou prý už slabší
    http://qwwerty.hostuju.cz/FTP/Soucek.zip
    v zipu je jak jsem našel na internetech PDB (z éry Palmů), tak MOBI pro Kindle
    pokud zvládate práci s ebooky, doporučuju upravit si to po svym - to MOBI není nic jinýho, než PDB převedený do cp1250 přes Calibre
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tohle stojí za shlédnutí vzhledem k příspěvku co jsem dával o Egyptu dřív, je tam vidět všechno, a zdokumentováno...
    ANCIENT ADVANCED TECHNOLOGY The Pyramid Mystery - FEATURE FILM
    http://www.youtube.com/watch?v=qaHONFBXV-0&feature=share&list=PL9F5F84C1B26BD713


    A je tam ještě detail, který jsem si neuvědomil, týkající se vrtání do granitu z příspěvku:
    [ SUN_VU_KUNG @ Ancient Astronaut Society - neobvyklé památky a nálezy v naší historii, důkazy, teorie. Pouze seriózně! ]

    při vrtání, jakým archeologové vysvětlují vznik vývrtů v granitu, bazaltu atd. kdy se používá dřevěný kůl s kusem kamene jako hlavicí, abrazivem a lukem, který tou celou věcí pohybuje, nevznikají závity! Kůl se pohybuje dvěma směry, jako když se tahá pilou, takže nemůže vzniknout spirála, která jde do hloubky materiálu. To je naopak charakteristické pro vrtáky, zvlášť ty, které používají ještě ultrazvuk. A ve vývrtech v Egyptě jsou jasné spirálovité stopy.

    Teorie o dlátcích z bronzu a způsobech vrtání jsou prostě zcela neudržitelné, všechny ty staré kusy monumentů byly obráběny strojově.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tak zatím super, spousta věcí, které jsem předtím neviděl... a správně řečeno u stěny s bloky - ta zeď není původní, její stavitelé využili zbytků z něčeho, co tam bylo už dávno předtím, protože ty věci nenavazují skrz kamenické zámky...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ještě jsem to teda neviděl, ale je tam Dunn, tak bych věřil, že to bude mít hlavu a patu.
    ANCIENT ADVANCED TECHNOLOGY In Peru and Bolivia - FEATURE FILM
    https://www.youtube.com/watch?v=pGW0-wYo48E
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    ALEF_I
    ALEF_I --- ---
    QWWERTY: Těžba by to být mohla. Otázkou je , proč těžili na pravidelně ohraničených plochách. Zbytečný luxus, řekl bych.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ALEF_I: imho by to mohla být ta těžba DRAGON:
    kousek na východ je objekt a vypadá to na obrovský odkalovací nádrže
    google na jméno "Wurigentala Sumu" vrací "Brickyard Company", tak že by těžili materiál na cihly? (pak by dávalo i smysl, proč mají vlastní přípojku kolejí)
    když víc zazoomuješ tak ta oblast je posetá menšíma budovama u každé té plochy
    ALEF_I
    ALEF_I --- ---
    To jsou prý snad nějaké kalibrační obrazce pro astronautiku. Měl jsem ale na mysli ty přírodní(?), budou to obrovské plochy: https://maps.google.com/?ll=43.197042,112.525578&spn=0.108998,0.170288&t=h&z=13
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    QWWERTY: No ty průmyslové věci jsou ok, ale co je sakra tohle za mřížku? K čemu to dělali? 8-O
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ALEF_I: čína je divnejch geometrickejch útvarů plná, ale nezdá se to být "ancient" :)
    Why Is China Building These Gigantic Structures In the Middle of Nowhere?
    http://gizmodo.com/...81/why-is-china-building-these-gigantic-structures-in-the-middle-of-the-desert
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    DRAGON: co tam těžili?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ALEF_I: tam probíhá těžba :)
    ALEF_I
    ALEF_I --- ---
    Dobrý den, jsem zde na fóru nováčkem. Zajímají mne témata, která zde diskutujete a dovolím si zde též jednou zvláštností přispět. Jedná se o fotografie podivných obrazců na čínské poušti, svým provedením nápadně podobné geoglyfům z Nasca. Pořidil je můj známý z dopr.letadla a umožnil mi jejich zveřejnění. Fotogalerie obsahuje i odkaz na článek se stručným popisem a lokalizací: http://www.alef-investigation.cz/cina/
    ALIENJEDNA
    ALIENJEDNA --- ---
    Sachsayhuaman
    KABIS
    KABIS --- ---
    SUN_VU_KUNG: ok, to zni dobre :)
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    beztak to stavěli mamuti ... viděl jsem to ve filmu, tak to musí být pravda
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUN_VU_KUNG: co se tyka staveb pyramid, ja mam jasno :D

    druha varianta je to, ze proste kladli desky, na to davali ohoblovany kmeny stromu a s tema hejbali, zda se mi to jako nepravdepodobnejsi varianta. Jen teda fakt nevim, jak to dostali pak nahoru, ergo varianta c. 1 :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Jako zní to hezky, stejně jako spousta předchozích teorií, ale vždycky jen do chvíle, než se to zasadí do souvislostí a nejlépe prakticky vyzkouší. Nebýt té dobové malby, tak by to opravdu vypadalo jako ptákovina. Ale realisticky - netestovali to na skutečném nákladu, řada materiálu monumentů pochází z různých lomů s různou vzdáleností, na cestě není určitě jen a pouze homogenní písek, ale hlavně - spočítal někdo, kolik vody se u takového transportu muselo reálně použít? Jak se tomu jednomu člověku dařilo před ty obří sáně ze dřeva lít tu vodu rovnoměrně? Na ty desítky kilometrů transportu to muselo být obrovské množství vody, v zemi, kde byla voda (alespoň podle toho, co říká věda) vzácná. I když vezmeme to, že egyptské malby jsou stylizované, že by těch polévačů muselo být víc, tak stejně, kde brát neustále vodu a kolik? A to se bavíme o jednom nákladu, na stavbu pyramidy (a jsou tam hned tři) to byly miliony kvádrů s hmotností v tunách.

    Neříkám, že něco takhle nemohli transportovat, ale od milých vědců bych čekal, že si postaví repliku těch saní, o kterých se tak rádo všude píše a které nikdo nikdy vlastně neviděl, na tu si naložili 50tun a s hliněnou nádobou plnou vody šli polévat písek a silou 170 lidí ten náklad zkoušeli utáhnout. O špatné dostupnosti dřeva i lan teď nemusíme mluvit, to dřevo i při polovičním tření na písku po desítách kilometrů pod vahou několika tun prostě ohoblujete. A navíc, to máme pořád jen transport - vysvětlit nám zbývá: velkou přesnost jednotlivých bloků, i jejich umístění, ve zlomcích milimetru. Jejich zvedání a umisťování na sebe a do výšky, a pak hlavně - samotný účel stavby :) Malba je údajně z doby před cca 2000 lety př.n.l. no a to pyramidy už dávno stály, i kdyby se braly jejich oficiální údaje, tak by stály už 1000-3000 let.

    Schválně si půjdu přečíst původní zdroj, jestli tam bude víc informací právě o spotřebě vody atd... protože česká média jsou katastrofální v přejímání informací.
    KABIS
    KABIS --- ---
    ALIENJEDNA: nemusi byt, klidne ty kvadry tak presouvat mohli - aspon nektery.. proc myslis ze ptakovina?
    ALIENJEDNA
    ALIENJEDNA --- ---
    jinak tohle je slusna ptákovina..
    Vědci odkryli tajemství stavitelů pyramid – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/veda-skoly/335415-vedci-odkryli-tajemstvi-stavitelu-pyramid.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam