• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUITEČeské Dráhy - z provozních důvodů nejede
    Pro srovnání:
    Společnost Apple Inc. má 34 300 zaměstnanců. České dráhy 41 081.
    rozbalit záhlaví
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    používáte někdo inkartu 25,50, nebo jen internetový účet ? Zajímalo by mě, že když si tam napíšu věk jiný, než reálně mám, jestli to někdo někde jinde kontroluje?
    (např když si tam napíšu, že je mi je pod 26 let...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    To mi hlava nebere, čím modernější ty naše vlaky jsou tím hůře a nepohodlněji se v nich cestuje.
    Fakt utrpění. Zlaté staré koženkové kupé kde se dalo otevřít okno a když měl člověk kliku měl kupé pro sebe a mohl se při cestě i natáhnout.
    Dnes sice se u spojení píše i že WiFi a mě se zatím ani jednou ani jednu nalézt nepovedlo. A sardinkovací mrazáky jsou asi to nejhorší co jsem kdy měl možnost na současné železnici na dálkových spojích poznat.
    No někdy občas utrpení zmírní náhodou nějaká sympatická cestující, ale to je spíše nepravděpodobné. ;)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    aby řeč pokačovala... napsal jsem stížnost ČD, kde jsem ji sitauci popsal a k té stížnosti jsem přiložil i původní email s kódem voucheru, který jsem - abych ho netroubil všude po internetech - upravil. Z ČD mi přišla odpověď, že mám špatný kód voucheru, a proto ho pokladní neuměla zaúčtovat .o)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    aby řeč nestála...
    z ČD mi v rámci řešení reklamace poslali emailem kód pro uplatnění slevy 100 Kč.
    dneska jsem přišel na pokladnu v Ústí nad Labem hlavní nádraží a chtěl tento kód uplatnit, leč ani jedna pokladní nevěděla, jak ho zadat do systému.
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Za staré pantografy, elektrické jednotky 451 a 452 - Petice24.com
    http://www.petice24.com/za_stare_pantografy_elektricke_jednotky_451_a_452

    kdyby někdo třeba..
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    HHANULKA: V komfortu. Máš raději blešky nebo štěnice?
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Jaký je rozdíl mezi lehátkem a lůžkem?
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    KORAL: jak ti pomuze konkurence v tom kdyz ti bude chybet kolej to mi prosim te vysvetli....a pokud mozno bez hrubek....dik
    KORAL
    KORAL --- ---
    Tohle se mi stalo dneska cestou do práce ...

    Moje dnešní cesta do práce ...

    Nasednu lsjem na Kladně vesele dp rychlíku, který měl dneska jen 3 minuty spoždění.
    Na nejbližší zastávce rychlíku jsme stáli 15 minut navíc, načež bylo oznámeno, že stojíme z duvodu překážky na trati.
    Za dalších 15 minut bylo oznámeno, že se nejedná o překážku, nýbrž o chybějící kolej na trati.
    Poté bylo oznámeno, že bude zajištěna náhradní autobusová doprava. o příjezdu jednoho autobusu pro celý rýchlík, nasedla sotva čtvrtina cestujících. Zbytek musel čekat na další autobus.
    Po 10 minutách přijel osobní vlak, který vychrlil další dávku neštastných cestujících, kteří spolu s lidmi z rychlíku čekali na další autobus.

    Po 20 minutách dalšího čekání začali někteří cestující odcháízet na nedalekou zastávku pražské MHD, která jezdila pravidelně a začali odjíždět sní.
    Po cca dalších 10 minutách čekání na autobus jsem to vzdal i já a následoval je též na zastávku MHD, kde mi 5 minut na to jel autobus.


    Závěr : české dráhy opět ukázali, jak rychle dokáží reagovat a jak neadekváítně neumí zhodnotit situaci jak s časem, tak s náhradí dopravou.

    konkurenci na ně a srazit marže manažerum za takovehle organizování náhradní dopravy.
    QUITE
    QUITE --- ---
    Francouzům se ztratilo 150 vagonů, železničáři je hledají za odměnu | Doprava | www.lidovky.cz
    http://byznys.lidovky.cz/francouzum-se-ztratilo-150-vagonu-zeleznicari-je-hledaji-za-odmenu-pyw-/doprava.aspx?c=A130419_160356_ln-doprava_mev
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Kafe zadarmo i za 39. Jak se bojuje o zákazníka mezi Prahou a Ostravou - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/porovnani-vlaku-z-prahy-do-ostravy-du5-/ekonomika.aspx?c=A121115_200452_ekonomika_top
    QUITE
    QUITE --- ---
    Plán supertratě krachl, železnice přišla o 70 miliard - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=732599
    QUITE
    QUITE --- ---
    QUITE
    QUITE --- ---
    QUITE:
    Společnost RegioJet podnikatele Radima Jančury po letech příprav oznámila, kdy vyrazí jejich první vlak na ostře sledovanou trať Praha-Ostrava. První reálnou alternativu k Českým drahám budou moci cestující poprvé zkusit v pondělí 26. září.
    Prodej jízdenek zahájí RegioJet příští týden ve středu. Jejich cena bude závislá na předstihu v jakém si je cestující koupí a bude začínat na 230 Kč za jízdu. Podobně jako České dráhy bude i RegioJet u této ceny vyžadovat zákaznickou kartu. Tu však na rozdíl od drah poskytuje firma zdarma a má doživotní platnost.

    České dráhy prodávají jízdenku do Ostravy za 329 Kč se základní In-kartou 25 a za 219 Kč s In-kartou 50. Nová In-karta 25 pro dospělé s roční platností přitom stojí 550 Kč, In-karta 50 pak vyjde na 2990 Kč.
    QUITE
    QUITE --- ---
    QUITE
    QUITE --- ---
    Boj o vlaky na české železnici komplikuje život cestujícím - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/clanek.phtml?id=712339
    QUITE
    QUITE --- ---
    QUITE: České dráhy zavádějí na svých vlacích v Ústeckém kraji zóny klidu. Speciálně vyčleněný vagon má zajistit klidné cestování. Bez hlasitého hovoru, mobilních telefonů... Má to ale háček, zóny budou ve vlacích Regionova, které jsou samy o sobě hlučné.
    QUITE
    QUITE --- ---
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam