• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Trochu mimo, ale zkusim. Odeberu/odkoupim nadbytky orechu :) jakychkoliv.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Mražení kopru funguje skvěle.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jo a s těmi vlašáky asi zkusím petrželovou nať, té mám taky záhon.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHADOWALKER: čistě toreticky předpokládám, že v uzavřené skleničce v lednici do dvouměsíců určitě. Jednu malou sklenici zkusím nechat déle na pokus. Předpoklad je vršek zalít olejem, aby nekoukalo nic kazivého (listí) nad hladinu, načaté spotřebovat rychle (takž eminiskleničky) a strkat do toho vždy čistou neolízanou lžičku.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    MAR_TINA: To se mi líbí! Mám tu mraky rukoly a nevím co s ní. Jak dlouho to vydrží?
    KAROLKA
    KAROLKA --- ---
    MAR_TINA: já dávám oliv. olej a ještě trochu česneku a je to výborné. Jednou jsem to chtěla upgradovat a slunečnicová semínka jsem upražila a nebylo to tak dobré. Taky jsou v něm dobré vlašské ořechy.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAR_TINA: mrazím, možná trochu ztratí aroma, ale používám ho všude, kde bych použila čerstvý (výjimku tvoří dekorativní snítky), funguje to skvěle
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    a rukolu jsem sklidila. Chci zkusit pesto - rukola, slunečnicový olej, slunečnicová semínka a sůl.

    Nějaké varování? Dělám to prvně :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: cha! dobra kombinace, dik za inspiraci!!!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: to zkusím, miniskleničky mám.

    koupila jsem dobrou medovou hořčici, tu promíchám s koprem, zase zavíčkuju a budu mít skvělou koprovou hořčici a uchovaný kopr
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: jj, mam to v mensich sklenickach. Podobne mam nalozene i lisky na kulajdu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: aha a pak to z toho lovíš a přímícháváš do zálivky? to zní logicky, to by šlo.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: klasika - sladkokysely nalev.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: a jak?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: mam ho nalozeny.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    MAR_TINA: ja ho mam v mrazaku, ale strasne moc ztrati aroma. ne tolik, jako koriandr, ale uz je to tak na hranici pouzitelnosti :(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    jak uskladňujete kopr?
    sušení nefunguje.
    chci ho dávat třeba na saláty, takže prosolení se mi taky nelíbí.
    funguje mražení?
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    LADY_MYSKA: dík. Chytla jsem nějakou hygienickou paranoiu a začala mít pocit,že ta guma musí opakovaným zavařováním + postupem času ztrácet těsnící vlastnosti. U některých kusů mi to přijde očividné, ale říkám si,že vlastně nevím,jaký je osvědčený postup u té šedé zóny použité už vícekrát ale bez zjevných známek opotřebení.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FUNTL: proc by melo byt prasacke opakovane pouzivat sklenice se sroubovacim vickem?

    Rekla bych, ze zaklad uspechu je mit ciste sklenice a vicka, ktera by nemela byt ponicena. Ale predpokladam, ze nejakeho defektu by si zavarovatel vsiml a vicko vymenil za jine.
    Nachylnejsi vicka omnia se pouzivaji nekolik generaci a opakovane.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    onehdy jsem zde řešila hrušková povidla - díky za rady, podařilo se, je to dobré a málo pracné.
    Otázka dnešní zní, jestli je hodně prasecké používat opakovaně sklenice se šroubovacím víčkem - od hořčice, marmelád, atp. Má zavařovací kariéra je krátká, ale v některých sklenicích už 2 -3 generace zavařenin pobyly. Zatím mi to neplesnivělo, ale zrovna nad těma povidlama už jsem váhala, jestli to víčka vydrží. Doufám, že se nepřiznávám těžkému zavařovacímu hříchu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam