• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCOURRHawajská růže/ Argyreia nervosa
    MICHAL_R
    MICHAL_R --- ---
    EKIM: "Semínka nebyly..." -- pokud ti doma normálně nelítají včely, nebo jsi je neopylil ručně, tak se není čemu divit, že se semínka neurodila... :-)

    P.S.: Drž se, a hodně štěstí... příště!
    EKIM
    EKIM --- ---
    EKIM:Semínka nebyly asi se jich musí pěstovat víc, mimo to místnost je bez hmyzu.
    EKIM
    EKIM --- ---
    EKIM: ... doplním že na foto jsou vidět dvě okvětí, a jedno okvětí jsme spočítaly na 6 samostatných květů, které kvetou a odkvétají průběžně. Přičemž na fotu je jedeno okvětí, v odkvětu a jeden v květu a na druhém nic. Početnost celého květu se dá vidět na stoncích u úpatí květu, nejedná se o stonky vyditelných okvětních lístků ale o stonky jednotlivých květů.

    CRUSHEER: Venku ti nevykvete ani nepřežije ten jeden rok přes zimu do dospělosti ,,odzkoušeno,, takže chacha jen v bytě či ve skleníku.
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    EKIM: a pry ze v mirnem pasmu nevykvete! chachacha :-)
    EKIM
    EKIM --- ---
    IRO
    IRO --- ---
    Zdravím, pokud by měl někdo zájem o semínka Havajské růže, tak se klidně ozvěte :)
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Havajská lesní růže - Argyreia nervosa / celá ČR / 100 CZK ]
    EKIM
    EKIM --- ---
    Tušim že je to cca 2 roky od výsadby, takhle má okenko na jihozápad a stálé místo, teplota 20+ ...

    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    EKIM: No neblazni, fakt u nas kvete? velka gratulace!
    (a sladky kapky si taky pamatuju :p jak prvni co te napadne je ji ochutnat, hehehe)
    MICHAL_R
    MICHAL_R --- ---
    EKIM: super, tesime se na fotku kvetu :-)
    EKIM
    EKIM --- ---
    Ještě někoho zaujala sladká kapka z každé strany na úpatí listu. Povětšinou úkaz při dobré kondici rostliny. Máme i první květy, pokračování příště :)

    EKIM
    EKIM --- ---
    ...třeba to nemá valnou hodnotu, ale dá se množit řízkováním... :))
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Minulou sobotu jsem se rozhodl vyzkoušet semínka hawajské růže, která jsem měl ve skříni od roku 2010, snědl jsem jich celkem 5 i se slupkou (zajedl hořkou čokoládou) a fungovaly teda docela dobře ;), takže pokud někdo máte doma takhle letitý semínka, tak je určitě nevyhazujte, dá se s nima určitě zažít spousta zajímavých věcí ;)
    JEDI
    JEDI --- ---
    tak už vím co to bylo, s tím hovnem jsem nebyl daleko od pravdy

    "No, ono to totiž nebylo hulení, ale vykuřovadlo :D
    neboli tradiční kadidlo z přepuštěnýho másla a různých rostlinek a hovězího trusu :D"

    Ale dojem opiovýho ráje to v místnosti dělalo skvělej! :-)
    PSYCHOTOXIN
    PSYCHOTOXIN --- ---
    JEDI: Řekl bych že ať to bylo co bylo s touhle růží asi nic společnýho.LSA se teplem ničí.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Mám otázku?

    Před lety, když ještě existovalo Óm centrum na Koněvově v Praze, psal se rok 1999 nebo 2000.
    Tak jsem tam od inda dostal kuřivo... Bylo to ve válečku, tmavé, trochu slizké, v množství balené jako hodně velké tmavé hovno.
    Na balení bylo napsáno havajská růže a bylo to jinak originál indický.
    Todlecto se zapalovalo a hodně moc to čoudilo. Stavy žádné speciální, jen se člověk cítil příjemně.

    Tušíte, co to tak mohlo být?
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    já měl včera po asi ročním půstu cca půlku semínka , a docela překvapilo : ) růži mám hodně rád :D
    EKIM
    EKIM --- ---
    CRUSHEER: dej fotku, jsem vedle jak ta jedle, já sice tuším, že potřebují větší prostor pro kořeny, ale nějak si to neumím představit.
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    EKIM: Ja mel kdysi podobnou uspesnost, 2/8. Bohuzel uz nejakou dobu mi rostlina stagnuje, na svoje koreny by potrebovala sud :)
    EKIM
    EKIM --- ---
    ... 3z10ti, z nějakého důvodu semena shnijou. Domívám se že je to nevychytanou technikou nasekávání semen. Činnost kterou jsem odkoukal na youtube. Ale i tak to považuju za úspěch hodný zahřátí kafíčka. http://ekim.rajce.net/rozla
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam