• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Když koukám na ten warp pohon, tak by sice mohl fungovat, ale opět ne nadsvětelně. Těžko deformuješ prostor před sebou rychleji, než rychlostí světla. Dosáhl bys s tou deformací v podstatě jen tam, kam bys rychlostí světla doletěl a jelikož by ta deformace nebyla schodová, ale postupná, tak by ses stejně rychlosti světla jen blížil (stejně jako klasicky). :-D
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: zase je treba jim priznat, ze tyhle problemy s udrzovanim rychlosti byly jen pro nadsvetelny pohyb. a kdovi jak tohle funguje.
    (jsem nedavno zkouknul cely ST:TOS. poprve. abych si doplnil vzdelani.)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Už je to fakt k smíchu....
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    KNX: aha, proto mi teda kafe chutna vic, kdyz nekoho pozoruju, jak ho pro me dela, nez kdyz si ho musim udelat sam :D
    KNX
    KNX --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    BROUKOID: id checks out
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    hezky je ze se to da "prelozit" do cestiny:

    HOWKING
    HOWKING --- ---

    Asi to bude i dost profláknuté.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Zkusil jsem to zjistit, ale koluje to po netu už od 2013 a kdo ví. Jsou nějaké odkazy kde jsem našel výkřiky "tu učebnici mám", ale nikdo nezmiňuje kterou. https://tineye.com/search/5576069e784a9d1666b3b03997857339e465b7e2?page=1&sort=crawl_date&order=asc
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: super. mas kontext? (odkud to je, asi ucebnice? jaka?)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ASNEK: Tak. Tak. Chystáme dalekohled a radioteleskop na odvrácené straně Měsíce, abychom se vyhnuli radiovému rušení a světelnému znečištění. Pro hledání inteligentního života nic takového nepotřebujeme.
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HOWKING: "It's not my fault I haven't had a chance to measure the curvature of this particular universe."
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ... zejména pokud zanedbáme takové ty věci, které fyzici běžně zanedbávají: odpor vzduchu, tření, sociální život
    (dnešní Maxwellovi démoni)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam