• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Já si hned chtěl udělal fourierovu analýzu té zelené. Jak by to mělo vypadat, aby vyšlo toto :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA: prijde mi ze ta cervena ma taky mirne se rozchazejici frekvenci. jenze v 5. periode nastane fazovy posuv a spravi se to zpatky.

    ad hustsi naber dat v casove oblasti - z pohledu fouriera souhlasim, ale jsou i jine metody zpracovani (fitovani nebo smichane) kde vetsi pocet dat jednoznacne znamena mensi nejistoty.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    KAERO, ARCHIMEDES: Mně teda nejvíc vadí, že žádná z těch barevných hladkých křivek s tou bílou závislostí nesouvisí, hledal jsem, která z nich je ta "rozdílová" komponenta (prostě ta s nižší frekvencí) z bílé závislosti. Žlutá má podobnou ale mírně se rozcházející frekvenci, červená má poloviční frekvenci a ještě je fázově posunutá, a modrá má cca dvojnásobnou frekvenci a vypadává z fáze úplně nejvíc.

    Jinak ten sampling rate bílé křivya mně nijak neuráží, je třeba se na to dívat jako na kvadraturně detekovaný signál, kdy reálná a imaginární složka se vykreslují najednou jako n-tý a n+1 bod závislosti. Detektor má zřejmě vyšší vzorkovací frekvenci, ale využili jsme zde decimaci pro zvýšení poměru signál/šum a pro digitální filtr, což pomůže s odstraněním překladů (antialiasing) při následné Fourierově transformaci. Je dobré si uvědomit, že hustší náběr dat v časové doméně pouze zvýší spektrální šířku detekované oblasti, nijak nezvýší spektrální (frekvenční) rozlišení.
    Bylo by ale vhodné pro příště nastavit vzorkovací frekvenci bílé křivky souměřitelně s její modulací (lze si všimnout, že bod vyjde na maximum zhruba každou 2.3. periodu), aby šlo lépe sčítat v časové doméně.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: No prostě jsou na hraně měřících možností, v tom určitě bude nějaká symbolika!
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ech, profesionalni deformace se opet projevila. Vcera na CT24 mluvili o novych navrzich metra D a vidim nejake krivky. Tak se koukam na obrazek, vidim tu bilou krivku s pulsy a jako prvni me napadne ze hernajs mohli pouzit vetsi vzorkovaci frekvenci, dyt tam maji jen pet bodu na periodu a navic to vypada ze to neni koherentni! Pak mi teda doslo ze to je asi "umelecky" zamer. Jenze jestli to takhle v tom metru vazne bude, tak me to bude psychicky drtit jestli tam nekdy pojedu :)

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---

    Asi už tu bylo v jiných verzích (mám ten pocit), ale kdyby ne, tak ... :)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    @MathematicsUCL
    ·
    4h
    The relationship between pure and applied mathematicians is based on trust and understanding

    Pure mathematicians do not trust applied mathematicians, and applied mathematicians do not understand pure mathematicians
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GORYTHC: jasně luminoforový vidění bude to konvertovat nekam do dark infra a rovnou to bude mít jako ochranu proti hadum.
    Jen se obavam vysoky pracovni teploty.
    EKG
    EKG --- ---
    GILHAD: No a uz jsme definovali, co to vlastne znamena videt?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    MATHES: Uvidis, ale nebudes to resit, protoze to neni tvuj problem :)
    GORYTHC
    GORYTHC --- ---
    A co kdyby byl neviditelný ve standardním spektru, ale sám viděl pomocí radaru, sonaru, ...?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Einstein-Pythagorova věta:
    E = m.(a²+b²)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MILAN_JIRKOVSKY: mno a jaka by byla v tomhle pripade odpoved na puvodni otazku? kdyz budu na sobe mit "oblek generujici SEP pole". uvidim ja sam sebe, nebo ne?:)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Vedci nasli nejmensi castecku hmoty je jí "zub casu"
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAN_JIRKOVSKY: cesky pole problemu nekoho jineho.
    EKG
    EKG --- ---
    MILAN_JIRKOVSKY: Jako ze klerik si umi stoupnout tam, kam se nebude strilet.
    MILAN_JIRKOVSKY
    MILAN_JIRKOVSKY --- ---
    ONDRA_99: Mozek se dá oblbnout poměrně snadno, stačí si vzít různý optický iluze a co všechno lidi nevědomě vytěsňujou, šlo by jenom o to správně působit na tu část mozku řešící vidění, defacto by to pak bylo něco, z čeho si dělal srandu Douglas Adams s jeho SEP polem. Čekal bych, že by v takovym případě člověk i mohl tušit, že je něco špatně, ale prostě by nevěděl co. Samozřejmě to nemám nijak víc promyšlený, jen takovej nápad zkusit se na ten problém podívat z jiný strany.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam