• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    QWWERTY: Tvl - 4m reprokabel skoro za mega... Husty! A ty popisky jim k tomu snad pise nejaka hipsterska cross-fit vegan buzna z Brna...
    Nechapu...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: doporucuju projit cely tenhle web, protoze malokde jinde muzes koupit 2.5m audio kabel za 580 kCZK
    Luxusní Elektronika, největší výběr a kvalita, L-e.cz
    https://www.l-e.cz/
    KAERO
    KAERO --- ---
    Sice to neni vtip, ale zasmal jsem se. Audiofilni kabel, s popiskem:
    "Série napájecích kabelů AudioQuest Storm je velkým krokem vpřed, nebo spíše obrovským skokem do nové třídy. Díky bezprecedentní kombinaci typické impedance 0 Ω a nízkého odporu (Z)..."

    Fakt se mi libi, jak u impedance pouziji ohmy, a pak hned u odporu pismenko Z. Nominalni hodnota 0 ohmu se taky hodi :)

    (Ale je smutne, jak vyjebavaji s chudaky co tomu nerozumi. 40 kKc/kabel...)

    Audioquest NRG Storm Thunder - 1 m | Hifistereo.cz
    https://www.hifistereo.cz/produkty/kabely/audioquest-nrg-thunder-high-current-1-m/8190.html#popis
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Všiml si někdo jak je k tomu připoutaný? Přijde mi, že obyčejný pásek přes pas by na takové skotačiny asi nestačil...
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    SHEALA:
    BLACKHEAD: jj, na videa s Wheelyem jsem koukal - na jednu stranu si clovek rika, jakej je to silenec, na druhou ho obdivuju za to, jak se s tim pere:)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    GANDHI: A tady mas kurva ten backflip: SHEALA!!! :-o

    What the fuck I just saw...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAERO: nevím jakou má stoupavost vozík, resp v podstatě jakoukoliv, záleži na zdatnosti uživele vozíku. Na magistrátě v BRně se mě pokoušela přesvědčit uřednice, že je pro mě ok, použít lyžiny se sklonem 45 stupnů.

    Bezbariérová vyhláška potom má jako maximální možný sklon 6,25 procent (5,625 stupnů) (podélně) a 1 procento příčně. (skoro nic stupňů).

    I když by mě asistovali Zemanovi bodyguardi, tak mě při sklonu 45 stupňů vysypou z vozíku.

    Na druhou stranu takovej Aaron "Wheelz" Fotheringham....

    Wheelz in the Air: Hitting the Skatepark on a Wheelchair
    https://www.youtube.com/watch?v=iC6zPu6-xF0
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    SUMIE_DH: Poprosil bych tu prostřední. Děkuji.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Tak když se tady porovnávají prezidentsktské výkony, tak možná prostě Zeman šlohnul 3.6 pera a x+0.4per před ním bylo ubráněno ...
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAMAHL: = exp( -(x^3)/4 ) + C .. a potom substituce a mas "pexeso"
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: Vidíš, a ono těch 45° je tak akorát dost, protože to je právě 100% u stoupání. Což ale vyvozuje další otázku - u stoupání není perioda, jelikož je základem arctg, takže řešení, bude asi ještě víc =)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKOTIS: k vaznejsimu tematu - ano, spousta zadani v ucebnicich zavisi na nevyrcenych predpokladech. Syn s tim ma taky problem. Radim mu at ucitelce napise ze zadani neni jasne, a vyresi to pro oba pripady, ale nejak se mu do toho obvykle nechce a vyresi to tak jak si mysli ze to asi bylo myslene. Ale nekdy poslechne a uz to jednou skoncilo vetama ze "Alena zapina jaderny reaktor" i kdyz mela zapnout svetlo ktere bylo na obrazku vedle a asi se melo pouzit do te vety :) Ucitelka to vzala v pohode.
    PISKOTIS
    PISKOTIS --- ---
    KAERO: S tím to mám problém i u školních zadání mé dcery. Zjevně se počítá s informací, která není v zadání dostupná a je dost často i poměrně nejasná. Po vyhledání přesného znění v ústavu se stále jedná o "otočil", možná paní prostě vadí že se zeman moc točí. Následně do toho vstupuje procentuální pravděpodobnost, která definice je správná a výsledek je nejasný. Naštěstí náš pan prezident provádí tyto otočky docela pravidelně a tak se můžeme opřít o statistiku. Schválně jestli se častěji otočí nebo názorově otočí, u něj totiž toto není moc jasné.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKOTIS: v souvislosti s nasim praesidentem se ovsem jedna o nazorovou otocku, ktera je obykle vnimana jako celem vzad, neboli 180°. Pak jsou jeste nazorove ukroky stranou, ktere se prevazne pouzivaji na zmateni nepritele. Ovsem muzeme se shodnout, ze tanecek to bezpochyby je, coz je vykon obdivuhodny vzhledem ke zdravotnimu stavu naseho pana praesidenta.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GUMBA: to mě nenapadlo, já to rozluštil 360% = 3.6 (radiánů) = 206.264806° (zaokrouhleno)
    :-)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    fsktecnosti pani chtela rict, ze Zeman umi na kriplkarce udelat backflip:p
    PISKOTIS
    PISKOTIS --- ---
    KAERO: Je docela odvážné položit rovnítko mezi slovo otočit a 180°. Definice otočit bude vycházet z přirozeného jazyka a tam je slovní obrat otočit o 45° zcela běžný. Kloním se tedy spíše k významu rotace. Pak ovšem rotace (otočit) o 360% je pěkný taneček.
    DACAN
    DACAN --- ---
    MILKOV: taky se priklanim. k tomu, ze jedna otacka je 100%. vypocet jsem v ustavu uvedl, ale nejaky suchar to smazal.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA: "procenty jako u stoupání" - tak to by se nas praesident spis nadzvednul. Ale prijde mi ze ten vozicek rozhodne nema stoupavost lepsi nez 20°. S pomoci bodyguardu mozna tak 45°.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam