• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    PISKOTIS
    PISKOTIS --- ---
    KAERO: Je docela odvážné položit rovnítko mezi slovo otočit a 180°. Definice otočit bude vycházet z přirozeného jazyka a tam je slovní obrat otočit o 45° zcela běžný. Kloním se tedy spíše k významu rotace. Pak ovšem rotace (otočit) o 360% je pěkný taneček.
    DACAN
    DACAN --- ---
    MILKOV: taky se priklanim. k tomu, ze jedna otacka je 100%. vypocet jsem v ustavu uvedl, ale nejaky suchar to smazal.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA: "procenty jako u stoupání" - tak to by se nas praesident spis nadzvednul. Ale prijde mi ze ten vozicek rozhodne nema stoupavost lepsi nez 20°. S pomoci bodyguardu mozna tak 45°.
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    KAERO: Toť prosté, milý Watsone. Otočit se o sto procent je jednou dokola. 360% je tedy o trochu víc, než třiapůlkrát a otáčející se si překroutil kabel.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    KAERO: Paní Černá prostě vyjadřuje úhel procenty jako u stoupání, takže pan präsident otočil o 74°28'33.2''.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Mozna jste zaregistrovali pohorseni nejake pani nad myslenkovym veletocem naseho nejlepsiho praesidenta: JANDOS. Je to komplikovanejsi na pochopeni - otocit o 360 %. Ovsem libi se mi vysvetleni od MJUGEN:
    "fskutečnosti odbočil Zeman 72° doleva, protože "otočit to" znamená 180°? Nějak mě paní Černá rozhodila svou myšlenkou... :-)"
    Plne s tim souhlasim. Otocit je 180 °. Otocit o 360 % je tech - 72 ° (musime dostat cislo mezi -180 az 180, protoze resime 'otocit'). Jen si nejsem jist, jestli to je doleva nebo doprava, protoze bychom prece meli uvazovat matematicky kladny smysl, takze to bude spis doprava ne? (predpokladam ze Zeman nedela stojky).
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    neurčitý gausovský integrál konečně vyřešen

    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    KAERO: mea cupla .o)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ATOMIKS: myslim ze title (titulek?) je u tohohle vtipu je celkem dost vyznamny:

    Rey and Kylo
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    xkcd: Rey and Kylo
    https://xkcd.com/2229/

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    Snad jsem to kdysi nevzal tady.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MHO
    MHO --- ---
    Myslím, že se z/pomocí elektřiny vyrábí plyn úplně stejně, jako se z/pomocí plynu vyrábí elektřina.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HOWKING: to už je slovickareni
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PAN_SPRCHA: je rozdíl “z” a “za pomoci”
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HOWKING: ehm...z elektřiny se vyrábí plyn už přes deset let.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    BROUKOID: Tohle tvrzení jsem našel zde na NYXu :)
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Když se z plynu může vyrábět elektřina, proč by se z elektřiny nemohl vyrábět plyn?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam