• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    JFM: ach ti kanadani, nekdy jsou jako rozverni skolaci..

    JFM
    JFM --- ---
    HAR4NT: Ba že! Například puky čtvereční se používaly běžně.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SPIKE411: tak asi hokejovy puky, ty jsou vsude stejne velky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Why the mantis shrimp is my new favorite animal - The Oatmeal
    https://theoatmeal.com/comics/mantis_shrimp


    KAERO
    KAERO --- ---
    THERIDANE: endemicka jednotka! to je vyborny pojem, to musim nekde pouzit. V souvislosti s temi hristi to je vyborny vtip na pristi seminar.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ERGOSUM: Ano, konečně nějaká jednotka, na které se shodnou všich---

    There are two standard sizes for hockey rinks: one used primarily in North America, also known as NHL size, the other used in Europe and international competitions, also known as IIHF or Olympic size.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Půvabné je, že hokejové hřiště je mezinárodně uznávané, ať už se tam měří na metry, stopy, fábie, velbloudy, nebo slony.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    QWWERTY: škoda že se u nás (zatím!) neprosadily čtvereční fabie, když už je máme jako endemické jednotky délky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SPECZ: ano .. pointou bylo, ze zatimco zbytek sveta meri v hristich fotbalovych (evropa+LAC) a americani v tech svych, tak pro kanadu jsou nativni hokejove :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    QWWERTY: Zdá se že v těch hřištích máš poněkud hokej.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    football fields vs canada

    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    Malo vtipu. Vtip o fachidiotstvi a vede jsem nenasel, zato jsem zjistil ze slovo fachidiot nejpsis poprve pouzil Karl Marx. Tak aby vam o nebylo lito, dam sem vtip podporujici muj osobni fachidiotismus:

    ZCR
    ZCR --- ---
    HOWKING: plus ještě povinně absolvovat přednášky z velkého množství příbuzných i úplně nepříbuzných oborů - což by mohla být jistá prevence fachidiotství, které často postihuje lidi zvyklé na to, že tomu svému oboru rozumí... je takový pěkný příměr - pokud člověk svoje znalosti reprezentuje pomocí kruhu, jeho hranice s neznámem je tím větší, čím větší je kruh (možná spíš než kruh nějaký košatý, ježatý fraktální obrazec).
    A jinak teda takový ten aplikovaný, na firmy provázaný výzkum sice krásně mluví o praxi a užitečnosti, ale nakonec je za tím spíš taková ta jednoduchá (kapitalistická) logika zbavit se všeho, co nenese zisk nebo co představuje náklady či rizika. Tam leží jádro všech těch keců o zbytečnosti základního výzkumu, neefektivitě systému atp.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ZCR: Tady ten pocit, že lze být selfmademan vyplývá z DK efektu. Dokud sbírám informace sám a "uvízne" jen to, na co mám mentální kapacity, tak časem mohu vybudovat slušnou databázi znalostí a vytvořit si pocit, že o tom něco vím a jsem vlastně odborník (viz já a IT), jenže jakmile se dostanu na odbornou školu toho, na co jsem "odborník", tak velmi záhy pochopím, že nevím vůbec nic a že problematika je extrémně širší a že dokonce ani nemám schopnosti ji pochopit. Každý by měl být přijat na vysokou školu, kterou chce a do oboru. který ho baví a kde si myslí žeje dobrý a zakázáno ho vyhodit ze studii s tím, že může opakovat kolikrát chce, už jen proto, aby mu bylo umožněno po roce, dvou, třech... pochopit, že je debil a že na to nemá do té míry že odejde sám :D (to by měla být taky funkce vysoké školy - dokázat lidem, že jsou hloupí, když hloupí jsou - pak by neběhalo tolik "sebevědomých odborníků" - nakonec vysoká škola obvykle dokáže i tem, co ji zvládnou, že jejich sebehodnocení bylo na počátku velmi nadnesené)
    ZCR
    ZCR --- ---
    GUMBA: mě by zajímalo, kde by tady ti "selfmademani z praxe", co jim škola tzv. nic nedala, byli bez úhrnu těch, kterým ta škola něco dala. Protože přece kvantová mechanika se ve firmičkách předává ústním podáním pomocí zasvěcovacího rituálu od selfmademana k selfmademanovi už někdy od neolitu.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SEJDA: Ona dá dycky mnimálně jeden vtip a její vtipy jsou vymazlené a fakt mě baví.
    (Někdy kecá o něčem, co mě zrovna moc nezajímá, ale čekám na její inteligentní humor :D)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tady si lidi pletou právo s nárokem.
    Každý má právo na univerzitní vzdělání, ale ...
    Každý má právo účasti na olympiádě, ale ...
    (... ale naštěstí jsou tu paraolympiády a různé filosofie a sociologie)
    ((a dost lidi v populaci, kteří nejsou schopni rozlištit, že ne každý titul je stejně validní i když má stejná pismenka))
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SIRIEN: dokonce da aj v posledni minute vtip :D
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    GUMBA: dobře no. V tom případě příspěvek do diskuse o tom jak to s tou vědou v akademii tak super není:

    My dream died, and now I'm here
    https://youtu.be/LKiBlGDfRU8?si=gcACyWrvpS_FqWvV
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam