• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RETALEvropská unie
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ERGOSUM: "popis" by seděl na dva první řádky z toho, cos napsal,
    třetí řádek nemá s obrázkem nic společného a není pravdivý
    čtvrtý taktéž.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GREATDRAKE: Obrázek jsi dodal ty. Já jen doplnil popis. Jedno i druhé vyjadřuje nezávisle na mém názoru totéž. Pokud dal někdo k obrázku + a k popisu -, měl by něco dělat se svou schizou.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ERGOSUM: Vítej ve světě normální mezinárodní politiky. S malými národnostními státy si každý dělá co chce.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GREATDRAKE: Rozeberme si sdělení na obrázku.

    Se státy které nejsou v Evropské unii se nejedná na základě vzájemné výhodnosti a jsou jim vnucovány nevýhodné závazky, zákony a podmínky.
    Pokud opustíme EU bude nám Evropská unie škodit zcela nepokrytě.
    EU nám nezištně pomáhá a nic z toho nemá.
    Proto je vše co přichází z Brusele dobré a my máme být šťastni.

    Závěr si udělá každý sám.
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    GREATDRAKE: dobrá propaganda
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Ale když už jsme tedy u obrázkové formy komunikace...

    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    LEXIK: spletl sis klub
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Tak při neděli ... docela hezká názorná ilustrace :)


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ITCHY: Je to tak. Snaha mít se co nejlíp za vynaložení co nejmenšího úsilí se projevuje všude.
    To o zákonně dobrých hrdinech, skrz naskrz zlých padouších a potrestaných / odměněných všech skutcích, jsou jen pohádky. A ani v nich to neplatí zcela.

    Z ekonomiky postavené na službách a spotřebě se může stát past ve chvíli, kdy poptávka vzniká uměle. Vezmi například tu "Euroloterii". Žije, vydělává a zaměstnává lidi jen díky reklamě. Přesněji. Těch kteří tam vsadí z vlastní potřeby sázet a vsadili by i bez reklamy je malé procento. Pokud služby nepřinesou zákazníkovi větší užitek, než co stojí, je něco špatně.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    ERGOSUM: jen poznámka:přesun výroby se neděje jen z důvodů ztrátovosti,neb snaha udržovat nízkou mzdovou hladinu je stejně krátkozraká jako hloupá,to je ostatně tragédie i české republiky,aneb stavět ekonomiku na dotacích korporacím a žebráckých mzdách nikdy neumožní vytvočřit dostatečně silnou ekonomiku postavenou na službách a spotřebě.Ekonomika postavená na exportu levného se nápadně podobá kolonii.
    Závěrem,mnohdy je stěhování provozů pouhá nenažranost,ve smyslu maximalizace zisku,bez ohledu na jakoukoliv morální stránku věci....
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LONESTAR: Ten titulek je na hraně toho co bylo řečeno. Nevnímejte informace skrze novinové titulky. Ale ano najděte si záznam.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Visegrádská čtyřka chce EU jako svaz nezávislých států – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/.../evropa/461716-visegradska-ctyrka-chce-eu-jako-svaz-nezavislych-statu.html
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ITCHY: Tak přechod ze stavu kdy na sociálno vydělávají lidé do stavu, kdy na sociálno vydělávají stroje a roboty má dost velkou pravděpodobnost. Čertovo kopyto je v nastavení parametrů.
    Ono spoustu produktů vlastně skoro nikdo nechce a nepotřebuje a produkce je dána potřebou zaměstnat lidi a tlakem (reklama, povinnost) na odbyt. Například polovina úředníků by mohla být za stejné peníze doma a všem by bylo líp. U dělnických profesí je to podobné.
    ITCHY: "Ostatně právě nespokojenost " Nespokojenost je biologicky daná a nelze ji vymýtit. Veškerá spokojenost je dočasná. I za pomocí drog je to dočasné. Z tohoto hlediska "dobře už bylo a dobře nikdy dlouho netrvá".
    ",který je zejména představován přesouváním výroby za cenu maximalizace zisku." Je tu i útěk od nadbytečné zátěže, jako jsou různé bio a eko daně, byrokracie, daňová zátěž, ...To co platí pro zaměstnance, platí i pro podnikatele. Také si řekne "Mám víc riskovat, víc dělat a mít za to míň?" Přesun, nebo utlumení výroby je přirozenou reakcí. Ono v okamžiku, kdy mám (třeba i nenáročnou)pozici na které mi zaměstnanec vydělá 20 000 za měsíc, ale já musím zaplatit 35 000 za mzdu a odvody je pravděpodobné, že nikoho nepřijmu. A pokud musím, tak ostatní vydělají míň.

    Křičet "Jsem nespokojený!" nebo "To nechci!" je tak snadné.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    OLGA73: Nedělejte si iluze,že k zlepšování pozice dělníků vedla kapitalisty tato úvaha.Hlavním důvodem poválečného vzestupu životní úrovně dělníků vedl srach z opakování revolt a příklonu k východnímu bloku.Bývalé NSR bylo plné radikálů a levičáků,levicové smýšlení bylo v 7Otkách mainstream a cílem elity bylo chudině materiálně ucpat krky.Sytý člověk nerad revoltuje,chudák nemá co ztratit.
    Myšlenka sociálního smíru je založena na principu podělení se s ostatnímy,by chudí nepodřezávali bohatým krky...v uvozovkách.
    Bohužel tento správný trend byl v poslední době nahrazen opětovným tvrdším přístupem,který je zejména představován přesouváním výroby za cenu maximalizace zisku.Dochází k neskutečné kumulaci majetku a nůžky se opět začínají rozevírat.Pracující chudoba začíná být fenoménem nejen v rozvojových zemích,ale je stále častějším problémem i vyspělého světa.
    Ostatně i socialismus dojel na majetkovou stránku věci,na nic jiného.Pokud se bohatí přestanou chobvat racionálně mohlo by se jim to krutě vymstít..každý systém pokud utahuje smyčku čeká revoluce.
    Ostatně právě nespokojenost je jeden ze současných tahounů vzestupů nebezpečných populistických a neváham říct fašistických stran,i když tam je faktorů více...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    SAMOUT: jiní roboti.
    Faktum je,že s postupem robotizace a vyspělým kyberprostorem,včetně autonomních heuristických samovzdělávacích systému bude zanik nejen místa pro manuálně pracující,ale i pro techniky a legislativce tvrdou realitou.Z tohoto titulu je nepodmíněný příjem v podstatě nutností.ANo morální hazard je zde obrovský,ale pokud budou zanikat miliony pracovních míst je potřeba to nějak řešit.A nedělejme si iluze že vznikne adekvátní počet nových pozic pro běžné a průměrně inteligentní občany.Rozložení inteligence v populaci je víceméně dáno a žádný vzdělávací systém z průměrného člověka výzkumníka nevyrobí.Buď to,včetně třeba právě socializace společnosti,nebo neskutečný humanitární krize včetně masové nezaměstnosti a chudoby,s tím souvisí i o pokles porodnosti a negativní predikce demografického vývoje.Srávající systém je díky pokroku dlouhodobě neudržitelný a ve výsledku by vedl k anarchii a sociálním otřesům,včetně novodobých Auror...
    OLGA73
    OLGA73 --- ---
    ERGOSUM: Ne šlo o nadsázku, aby víc vyniklo, co píšeš.
    Samozřejmě, že šlo i o prospěch. Nijak nepopírám, že třeba ke zrušení otroctví v USA přispělo to, že otrokářský Jih ekonomicky zaostával za průmyslovým námezdním severem.
    Ale ty důvody jsou multikauzální, než jen v jedné rovině ekonomické.
    „Zaměstnavatel s méně hladovými dělníky vydělal víc než zaměstnavatel s drábem.“ Asi jak kde a za jakých podmínek. Rozdíly mezi situací námezdních arbeiterů v koloniích a mateřských zemích ukazují, že to tak jednoduché nebude. Ono, když už si teda jedeš tu čistě ekonomickou linku, je výnosnější s těmi „pitomými manuály“ dohodnout, než, aby mi nechodili do práce, vymýšleli si nějaké chujaté požadavky mávali piketami na demoškách, načež musíš organizovat četnictvo, aby s tím udělalo pořádek, v ulicích není klid na byznys. Ještě jim postavíš kolonie, vydáš to za sociální dobro a rýžuješ dvakrát.
    Nikde neobhajuji žádné komunistické zřízení, ani nikdy nebudu, nejsem absolutista, ale když vidím, že pro tebe je francouzská revoluce asi jenom Výbor veřejného Blaha, gilotina a Robespierre, zdá se mi, že s tímhle reductio ad Stalinum/Mao-ce-tungum ti taky popřeju klid v duši.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    OLGA73: Nejsem si jist, zda jde o nepochopení, nebo úmysl.
    Stávky a nepokoje byly před Marxem. Že hladoví, kteří nemají co ztratit mají horší výkony a je s nimi víc práce, také nebyla novinka. Takže klíčem byl prospěch. Bylo to výhodnější. Zaměstnavatel s méně hladovými dělníky vydělal víc než zaměstnavatel s drábem. Otroctví a nevolnictví také nebylo zrušeno z lásky. Prostě bylo méně efektivní. A stejně zanikají a přetvářejí se komunistická zřízení. Nejsou efektivní.
    " které zorganizované námezdní pracovnictvo praktikovalo, podpořeno z teoretické stránky Marxovými tezemi"
    Jako komunistická úderka dobré, ale tak to vážně nebylo. Představa námezních pracovníků, jak čtou organizovaně po nocích Marxovy spisy je podobná, jako představa podnikatele, který půjde raději žebrotou, než by nechal pracovníky sebeméně strádat. Mohlo k tomu občas dojít, ale většinou to bylo jinak.
    "A taky jaképak revoluce. Jedna byla ve Francii v 18. století,"
    No při pohledu na to, jaké štěstí Francouzům přinesla, bych řekl že by úplně stačila. Někdo má jiný názor. Takže přeji nebeský klid v duši.
    OLGA73
    OLGA73 --- ---
    ERGOSUM: To je ale roztomilá představa, že třeba pracovní podmínky pro dělnictvo napříč tehdejší Evropou se začaly zlepšovat ne (mimo jiné) díky stávkám, nepokojům, pokusům o revoluce, které zorganizované námezdní pracovnictvo praktikovalo, podpořeno z teoretické stránky Marxovými tezemi, ale díky tomu, že to tak chtěli osvícení pracovníci.
    Láskyplný monarcha se večer zasmušil a řekl si, jaká je to hrůza, že ti námezdní pracují 14 hodin, co kdyby pracovali jenom dvanáct.
    Čekám, jestli se dočkám nějakého nového výkladu toho, že Bismarck zavedl v Německu sociální pojištění, protože byl ze srdce přesvědčený lidumil.
    A taky jaképak revoluce. Jedna byla ve Francii v 18. století, pak se celé 19. století vládnoucí vrstvy snažily zlepšit život těch dole, aby se jim ty nevděčné kurvy odvděčily Aurorou a Leninem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HUGO: JONAS3: Na druhou stranu, ty podmínky se v zemích jako Británie, Francie, Rakousko-Uhersko začaly zlepšovat bez revolucí už v době, kdy v Rusku vládl car a buržoazie. Evidentně to tedy šlo bez revoluce. Ta Francouzská byla před Marxem. Ty myšlenky byly už rozšířené a Engels šel sám podobným směrem.
    Domnívám se tedy, že Marx významný byl, ale pokud mu dnes přičítáme zlepšení životních podmínek, došlo by k nim stejně i bez něj. Prostě proto, že to bylo pro vládnoucí vrstvu výhodnější. Nebylo by komunistické Rusko, Čína, Kuba, ...
    Na druhou stranu. Pokud platí, že každá filozofie se musí historicky znemožnit tím nehorším způsobem, je možná lépe, že se to stalo tak brzy a škoda nebyla větší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam