• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    INXS: Proč by ne...
    INXS
    INXS --- ---
    co pažitka, petržel, bazalka, kopr, máta, můžou se dávat?
    IF_
    IF_ --- ---
    MATHEA: Já to využívám k věcem, co nemusí, když to zakamufluju vejcem, sní vše:)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: to asi jo, ja teda vareny nedavam, dycky proste do zradla rozkydnu cely jajco, skorapku trochu pomackam a hotovo.. na vapnik zerou kosti..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Díky. Přepodkládám že názor že uvařená skořápka je na tom stejně jako uvařený kosti je blbost.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: tak chytrá kniha praví, že syrový bílek obsahuje protein avidin, který narušuje vstřebávání vitamínu H, protein se ale působením tepla ničí, takže stačí bílek oddělit a vrazit na minutu do mikrovlnky. naopak žloutek je nejlepší za syrova. pokud chceš využít i skořápku, tak rozdrtit a zakápnout citronem. vejce podávat 2-3x týdně

    naše lola vajce zas tak moc nedostává, moc je domu nekupuju, takže když už ho má, dostane ho celý syrový. když sme měli vajíčka od babičky a dostávala je pravidelně, tak sem ten bílek dávala do mikrovlnky
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    PETRA_CHATEAU: to jsem právě zaregistrovala s tím bílkem, ale už jsem narazila i na to že syrový klidně.
    Co je moc často? Konkrétně jsem četla, že jednou týdně syrový vejce ok.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: pes by neměl jíst moc často syrovej bílek, u žloutku je to fuk
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Prosím, čtu různě různé informace. Syrové vejce (celé) tedy ano nebo ne?
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    FREETEKK: může se přidávat i třeba trochu těstovin (nepřehánět), pohanka, jáhle..
    KABIS
    KABIS --- ---
    nevim, jestli znate, ale na palmovce:
    www.pesko.cz
    maj tam pomerne velky vyber - vetsi nez ve kbelich napr. (na strankach nemaj napsany vsechno), odebiraj od vetamixu a od posvare ( http://www.krmivaposvar.cz/ ), s kvalitou taky spokojenost.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: my prijde, ze furt stejne. mozna ted je takovej stihlejsi, pac furt plave a beha, ale mezda se mi, ze by nejak rapidne zhubnul... zkusim mu ted chvili davat vic a uvidim no:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: co mu přidávat nějaký kysaný mléčný produkty - kočky po tom přibíraj dost ochotně. Stejně tak žloutek, respektive celý vajíčka.
    INXS
    INXS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: škvarky
    INXS
    INXS --- ---
    VERCA_ZABA: a jak je na tom s váhou?
    tak já nevim fakt bysme je měli nějak spojit :D Bony je schopnej tři dny čumět do plný misky a nevzít si... ale dneska sežral hovězárnu, tak nevim co bylo včera s tim masem špatně.. bylo čerstvě rozmražený s jednou mrkví.. hovězárna byla taky čerstvá s jednou mrkví.. fakt netušim
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Potrebovala bych do 30.6. T
    trochu pribrat psa, ale nemuze moc tucnejsi. Mam vemeno i drstky, ale musim opatrne. Mate jeste nejaky tip? Neco co ho neprozene, ale po cem nebude kostricka?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: no a u nás zase má arnošt nějakej strašnej hlad furt.. dostává furt stejně a včera normálkně dvakrát šel vylízat prázdnou misku, jestli tam jako něco nepřibylo.. samozřejmě sem si od petana vyslechla, že ho týrám hlady, že mu kilo a půl masa denně nemůžeš stačit a at mu koukám přidat:D
    INXS
    INXS --- ---
    no my dáváme calibrum granule jako odměny - doporučeno od veta na špatný vazy a bonymu tak jedou, že včera nesnědl svojí oblíbenou vepřovárnu a dožadoval se něčeho jinýho, asi granulí
    grr !
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: pokud chces prilohu, tak sem tam ryze, pripadne vlocky, ale ty bych taky moc nedaval
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: s granulema jsem skoncil prave kvuli vysokemu obshu obilnych slozek.. navic je to jeden z castych alergenu, takze bych moc nejasal.. nikde se tohle nedoporucuje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam