• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    INXS
    INXS --- ---
    jak se stěhuje mrazák?
    resp jak dlouho před manipulací má bejt vypnutej a jak dlouho po manipulaci ho můžu zapnout?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    DRAKKA: tak to samozřejmě, nicméně po těch jeho zdravotních patáliích bych ráda neměla kostru a už vůbec ne, když jedem za 14 dní na výstavu, což už jsem teda trochu vzdala, že holt vyhublej bude..

    Už se mi v tom nejhorším období i několikrát stalo, že mě na ulici zastavili lidi a začli do mě hustit, že to je chudák pes že ho nekrmim.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Tak já mám psiska malý, takže na přibrání stačí přidat víc masa (a nezbankrotuju kvůli tomu :D), takže přílohy nedávám, jenom rejži když maj srajdu. Ale obecně bych teda pšeničné věci moc nedávala - psi sou na to často alergický (a bejvaj i na oves) a je to jeden z důvodů, proč nekrmit granulema - že je v nich obilí, takže barfovat a docpávat psa obilím mi přijde trochu kontraproduiktivní. Max tu rejži nebo pohanku bych dala, těstoviny spíš ne (ne pravidelně). Luštěniny je nadýmaj ještě hůř než lidi, takže taky žádná sláva.
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: tak ja nevim, ale imho lepsi hubenejsi nez tlustsi, aspon bude mensi zatez pro rostouci kostru. freya byla taky prvni rok veku dost hubena a jaky pekny pes z ni vyrostl :-)))
    STHENO
    STHENO --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: napodobne :D
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    My (stále) potřebujem přibrat, proto i přílohy. Ale už mám skoro pocit, že to do něj můžu rvát horem dolem a nic :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    já přílohy dávám fakt ojediněle, psíš v zimě, ted v létě jenom když nám zbyde od oběda nějakej kus těstoviny nebo rejže
    THEIA
    THEIA --- ---
    potrebujem dokupit roboran gel 3kg, nevideli ste ho niekde v prahe?
    TYET
    TYET --- ---
    PETRA_CHATEAU: hrášek je zelenina, luštěnina je hrách (zralý, suchý) :)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    lola si oblíbila lusky, sama si je rozdělává a vybírá hrášky, tak doufam, že trocha luštěnin jí neuškodí
    INXS
    INXS --- ---
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    INXS: kuskus je těstovina..
    INXS
    INXS --- ---
    a kus kus se může?
    INXS
    INXS --- ---
    STHENO: tjn ale bonymu to chutná posledně sem se potřebovala zbavit těstovin a volizoval se až za ušima
    zas bych ale nerada, aby mi kvuli tomu flákal zeleninu a maso.. i když tenkrát to sežral celý ..
    STHENO
    STHENO --- ---
    INXS: ja mam pocit, ze lusteniny psom moc dobre nerobia.
    Niekde som ale citala, ze pohanka, ovos a podobne ako prilohy nevadia. Na druhu stranu to ale psi ani nepotrebuju, ak maju dost zeleniny a ovocia.
    INXS
    INXS --- ---
    jak moc přidáváte těstoviny, rejži, případně tedy dole zmíněné kroupy? (může se i kus kus? jáhly? luštěniny obecně? .. )
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Dnes jsem trošku experimentovala. Dala jsem vařit kroupy, před odstavením jsem do nich přidala lžičku mletého masa (40% hovězí, 60% vepřové) a nechala to maso vyvařit. Vodou z krup jsem spařila nastrouhanou petržel, salátovou okurku a nasekané kopřivy. Promíchala, přidala teplé kroupy, promíchala, ochutnala - a psovi skoro celé snědla :D Příště toho vařím rovnou dvojitou dávku, abych měla co k večeři :) (psovi jsem do toho samozřejmě přidala ještě syrové maso a říkala jsem si, že takový hovězí na tatarák do toho pro lidskou variantu a mňam) :D
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    WAMI: je to nějaký ofiko pokus, já si k tomu víc info nepamatuju. imho by to šlo možná někde dohledat..
    WAMI
    WAMI --- ---
    TAPINA: ano, psala jsem "z hlediska toho, co do sebe v závěru spotřebitel dostane"... tedy zohlednila jsem přesně to, o čem píšeš, jsem si toho vědoma... :)

    WAMI
    WAMI --- ---
    HYSTERIA: ale celkově by mě ten pokus zajímal, jakým způsobem to testovali... měli tedy pouze 2 vzorové skupiny, ano? žádnu nulovou srovnávací (třeba zvířata nepasoucí se na žádném poli, ale čistě na loukách v lese, což je IMHO nejpřirozenější).
    Pak prohledávali místy výskytu obou skupin, hledali uhynulé kusy, a hledali příčinu jejich úmrtí. A tou příčinou byly mykotoxiny, které přisuzovali neošetřenému obilí, ano?

    jak se vyloučilo, že se zmíněné skupiny nepásly i jinde?

    Prakticky si to totiž vůbec nedovedu představit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam