• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: tak já ti tu naší druhou dám, páč u nás moc nejede.. nebo kočičák ji uplně odmítá a arnošt se netváří
    INXS
    INXS --- ---
    nevim co do tý tlačenky dávaj, ale takhle se volizujícího Bonifáce jsem ještě neviděla
    a mě teda taky voněla musim se přiznat
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    INXS: jo, jenže né věichni jezdí do makra :D
    INXS
    INXS --- ---
    lososa dávaj i v makru odřezky (taky celý krásný kusy) za uplnou lidovku
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    Můj pes to filéé nejí, to je lepší losos od vetamixu, jsou to krásný kusy masa . . .
    INXS
    INXS --- ---
    VERCA_ZABA: brala, tak tak se mi vlezla do mrazáku od rohu do rohu
    ještě sme netestli, dávali jsme jen praný držky (nepraný už nebyly), rybu a na večer sem vytahla nějakou kilovku, ale nevybavuju si čeho
    SNELA
    SNELA --- ---
    jsem ráda, že se vám tam holky líbí, já tam chodím hodně dlouho a jsme max spokojení :)

    ale musím říct, že Falco je taky hodně dobrý, takže to budeme střídat
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    fakt super:) my ted zkoušeli tu tlačenku (iva si ji brala taky?) a kočičák teda nic moc, ale pes ji zhltl:)
    jako fakt už nikam jinam jezdit nebudu:)
    INXS
    INXS --- ---
    jj
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    INXS: Já tam chodím taky, jenom jsem tam neviděl rybu, akorát filé, to myslíš?
    STHENO
    STHENO --- ---
    INXS: bola som tam zatial len raz, ale bola som tiez vazne spokojna.
    INXS
    INXS --- ---
    takže report
    MASO PRO PSY
    http://hlusakoval.sweb.cz/uvod.html
    dělá tam moc milej pán co dokonce rozdává dárečky, mrazák měli plnej a měli všechno až na jazyk, nakoupila jsem 30 kg a děsně mě to bavilo
    maso od pošváře, rozdíl neuvěřitelnej, rybu bych si vosmažila sama, doslova voní (kapr sumeček od vetamix nesrovnatelný) a dokonce mi ji i pes žere. koupila jsem i těstoviny s mořskou řasou 5 kg a dokrmujem, páč se mi zdál furt hladovej a to jsme cca na 1 300g masa denně
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    "mamííííí, že nemusim jíst granule?! já je fakt nechci"

    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SUFFOCATE: Já to taky nevidím jako problém, zas aby to nevyznělo jako že pes prostě "musí" jíst pokaždé něco jiného. Prostě tak jako tak mi to bude nekde ležet - buď 2 dny v lednici nebo cca 4 - 5 dní v mrazáku, takže to obvykle spíš hodím do mrazáku a prostřídám - ono je to lepší i vzhledem k tomu, že tak 2y týdně krmím ráno a večer v práci a tam si právě vždycky vezmu nějakou mraženou pixlu a nechám si ji rozmrznout.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SUFFOCATE: máš pravdu, já ty kilovky porcuju spíš kvůli tomu, aby to neleželo týden rozmrzlý v lednici. lola taky sežere, co dostane
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    ZMYJKA: tak jasně, příště "v přírodě" spíš v uvozovkách ;) Ale to, že dva dny bude mít stejné maso vůbec nevidím jako problém. Samozřejmě nemám psa vybíravého, sní všechno (kromě ledvin třeba, ale ty mu nedávám) a nemusim to s nim tedy tolik řešit.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SUFFOCATE: já bych hlavně byla opatrná s tím "v přírodě" - pes jako druh se vyvíjel natolik po boku člověka, že se o přírodě v jeho případě moc mluvit nedá - a je sice pravda, že člověk v historii taky zas tak pestrou stravu nemíval (a na psa obvykle zůstalo co zbylo + si někde chytil myš a sezobal co našel po okolí), ale zas dneska už ji člověk (evropský) má, tak proč by ji nemohl mít i pes, žejo. A když už zakazuju psům, aby sezobali, co najdou po okolí, což je pro ně navýsost přirozené chování, tak jim aspoň trochu podstrojuju doma. A že psovi není fuk, co žere a že maj svý chutě a náladičky tady může potvrdit leckdo. Já vidím, jak dovede mladej dělat xichty, když je třeba druhej den stejná směs s celerem, kterej on sice sežere, ale moc ho nemusí - první den to slupne, ale druhej už kouká, jestli by nebylo něco jinýho. Pravidelný střídání směsí ho udržuje žravějšího, což u něj zrovna potřebuju, u vybíravky jedný - a když něco jó nežere, tak je aspoň o hladu jenom jeden den a ne třeba tři.
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Já tohle neřešim, psovi to nevadí a v přírodě by taky neměl každý den jiný druh masa, tak v tom nevidím problém.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    PETRA_CHATEAU: přesně, taky je nechci dva a půl dne krmit jednou směsí :D
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MIKEYLA: já to musim dělat podobně, vem si, jak je lola mrňavá. kolivku má na 5 dní. takže nechám maso trochu povolit, ale ne úplně rozmrznout, pak přijde silný muž a rozseká to tak na 4 kusy, ty pak naházim zpátky do mrazáku a rozmrazuju a zkrmuju postupně. většinou mám naporcovaných několik různých druhů masa, aby to měla bestie pestrý
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    a trochu z ruky pro pražáky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam