• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SNELA: zavazi, tusim stredy. Beru od nich pres rok a nikdy jsem nemela problem s kvalitou. Jen ted naposled se stalo ze ridic u zname (bere to na CHS i pro majitelw stenat) zapomnel vylozit druhou pulku me objednavky :D ale je to poprve.
    SNELA
    SNELA --- ---
    SILVILVA: tak schválne potom poreferuj prosím :) cenově mi to některý přijde zajímavý, jen jsem se pořádně nedostala na webovky (v práci mi to blbne), zavážej i do Prahy , nevís ?
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    SNELA: V sobotu se chystam nakoupit. Příjde mi, že si to zatím všichni vychvalují, tak jsem sama zvědavá.
    SNELA
    SNELA --- ---
    http://www.krmivanyrany.cz/ berete někdo odsud ?
    INXS
    INXS --- ---
    chjo, bonas mi zas stávkuje, může to bejt smrdutým masem z vetamixu?
    u rodičů jsem dostala pojeb, jak ho špatně krmim a že mu stačí přimíchat těstoviny a zblajzne to - ukázáno, opravdu tomu tak bylo. ted mu vařim jak blbec těstoviny a už se zas rozhod stávkovat, takže jídlo co dva dny vyhazuju (taky díky absenci ledničky v novým bytě)

    chjo co s nim ?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MIKEYLA: mam kelpu, micromineral (kde nejaka rasa je taky) a spirulinu. Kelpu davam nejcasteji, asi tak 3x tydne. Spirulina je desne na jemno namleta a je tmave zelena, maj po ni i zeleny hovnouse :-D
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ja se prave chystam nakoupit nejaky dobroty Cicerkovi ve Sveticich v centru krmiv, tak jsem si rikala, ze tam rovnou poresim i ten suseny pangamin:) a asi i nejake rasy, co davate krom Kelpy? I neco jineho? Ja nejake od kamaradky +zelene, susene v platcich, ty co se davaji so suschi, ale davam je pro jistotu malo kdy, kdyz poradne nevim, co to je a kolik se jich ma davat
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Tak hlasim, ze vsecko v poradku, po nejaky viroze, ci co to bylo, ani vidu ani slechu. Ja si ale myslim, ze jim dost pomohlo to Entero Zoo, asi neni od veci mit todle doma pro takovyhle pripady. Ale treba by stacila i ta Smecta a treba by se dali dohromady i bez niceho, kdo vi.
    Dietka jim moc chutna, Darby zere sam z misky a neodejde, dokud vsecko nespucne. Uz se nemuzu dockat tech jeho vofrku, az pred nej postavim syrovy....
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    diky vsem za rady a tipy, psiska jsou zatim vsecky v pohode, Darby zlobi, Bibi chce hazet balon, jenom Cookie se vali, ale to je taky asi normalka, protoze za mnou prisla do kuchyne, ze kde to dneska prej vazne s veceri
    jdu jim rozmackat ten banan a spat, snad se rano neprobudime v louzich... ehm... vseho moznyho :-D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: já v těhle případech používám smectu (vezla sem si jí pakl i do Izraele), ale ten gel by asi měl fungovat podobně. Chleba bych neriskovala - sice zaplácne, ale furt je to pšenice. To mi spíš zabíralo propraný kysaný zelí (tj. aby nebylo kyselý - je to vlastně nahrážka toho, když žerou trávu).
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    LOVETHIEF: banan podle me lepsi nez chleba. Anebo spis nedavat nic. Jen vodu. Mozna se spetkou soli...nebo nejaky bylinkovy caj. A az se trochu seberou a nebudou blit, tak bych zkusila vareny kureci masicko s mrkvi, nebo vyvar. A zmerila bych jim teplotu, pro info.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Nez jim cpat toustak, to radsi uvar na zitrek klasickou dietu, ryzi rozvarit a do toho slemu rozmackat rozvarenou mrkev, pripadne kureci prsa bez kuze nesoleny uvarit a pridavat po trosickach do toho vseho. Kazdopadne bych jim krom bananu na noc ted nedavala uz nic, at se jim zaludky zklidni. A rano tu dietu varenou, jen par lzicek kazdymu.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    FIFAJZ: prezraly nemam, zrovna jsme koupili krasny pevny :-( ale treba pomuzou i ty, ne? Diky moc za radu, vyzkousim to!! Normalne mi banany nezerou, tak to bude po strikacce dalsi boj ;-)
    Uskodila bych jim kouskem tmavyho toustovyho chleba?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: No ty vole, to je palka teda za Cookie! :(
    Ouje, bliticko preveliky teda, nemas doma banany? idealne hodne zraly... dat kazdymu par rozmatlanych soust do chrtanu na noc, ac to zni divne, babska rada funga i u psu. Co nejklidnejsi noc preju, at je jim rano lip a jsou schopny se napit aspon.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    FIFAJZ: to se tady tak prodava uz hotovy, hodne tu ty mixy leti. Ja teda kupuju hlavne jednodruhovy, ale i ty mixy tu mam a nikdy jim problem nic nedelalo, maximalne to treba nekomu nesmakovalo.
    Ja se taky priklanim k ty viroze, cas od casu mi v parku pejskari hlasi, koho pes se jak zeblil a posejril. Snad to nebude na veterinu, protoze jsme zjistili takovou perlicku - pojistovne za operaci Cookie nezaplatime 114 euro, ale pojistovna nam uhradi 114 euro a zbytek bude na nas. Ehm.... podelany dopisy v holandstine.
    No ale kdyz bude potreba veterina, nebude se dat svitit.

    Cookie jeste ohodila pul obejvaku (vyzvracela celou tu strikacku vody s Enterem, co jsem do ni pracne dostala), Bibi je zalezla v kleci, Darby vypsychovane cumi smerem do zahrady. Ale zatim jinak klidek....
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Klidne nejaka virozka. Treba se ti do rana i posejri. Nemeli nejaky uzeny pochoutky? A jinak se muze klidne stat, ze ta mletina nesedla, ryba/konina/drstky je docela divocina.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    EnteroZoo - detoxikační gel
    http://www.enterozoo.eu/
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Hm, ale teda todle divny je :-/

    Behem jediny pulhodiny postupne vsichni tri psi vyblili nestravenou snidani. Celej den byli aktivni, litali, proste normalka. Bibi blila dvakrat, ted uz jen stavy. Ostatni zatim jen jednou.
    Tu smes meli uz nekolikrat, ale je mozny, ze to byl nejakej vadnej kus? Pro jistotu jsem to vyhodila, k veceri jim nedam nic, akorat jsem jim do tlam strikla vlaznou vodu s rozmichanym Entero Zoo (http://www.enterozoo.eu/).
    Co jim muze bejt? Nejaka viroza zeby radila venku?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: studeny z lednicky nikdy nedavam, kdyz zapomenu nebo jsem lina vyndat z lednice s dostatecnym predstihem, tak jim misky ohrivam v teply vode ve drezu

    Jinak vcera Cookie v noci vyblila kousky kurecich kosti (meli to k veceri), asi ji to nejak nesedlo, zadna traga. Ale aby ji nebylo do rana blbe z prazdnyho zaludku, tak jsem ji dala kousek toustovyho chleba. Poradila mi to chovatelka, nevim, jestli je to dobry, ale kazdopadne to pomohlo.
    A Darby mi malem ukousal prsty a chleba prej velka dobrota :-D
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: uffff, musim rict, ze ted se mi ulevilo, ze to nekdo dela a cejti uplne stejne!!! Taky mi vadi predstava, ze ho necham se skucicim zaludkem, on se tu bude plouzit a kroutit.... to mu radsi proste to zradlo nacpu do tlamy. Jde to s nim lehce, proste mu zaklonim hlavu, dvouma prstama otevru chlebarnu a druhou rukou mu do ni hodim sousto, on to vetsinou taky neplive. Nekdy se rozezere sam (ale musi to mit taky z ruky), ale nekdy se stane, ze mu to nacpu vsecko. Nebo kdyz je to rano, tak pulku misky nacpu takhle a druhou pulku nabidnu treba za dve tri hodinky a to se NEKDY i stane, ze to sni sam.
    Jako a furt ty jeho porce skladovat do druhyho (v jeho pripade klidne do ctvrtyho i) dne, to je naprd. Vetsinou tam ma zeleninu, nejaky doplnky, ted jim i jednou denne pridavam kazdymu lzicku sparenejch vlocek... tak ted by ten mismas mohl v ty misce zacit kvasit nebo tak neco... To ho radsi nakrmim sama za cerstva.
    Jakou ja jsem dneska mela rodost, kdyz si z ruky vzal a sezral taky neco jinyho nez kure nebo hovezi! (rozmrazila jsem mletou smes ryba/konina/drstky.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: jo a některým psům na tohle "odblokování chuti k jídlu", když se jim nechce nad plnou miskou, pomáhá trocha vlažného vývaru ze stříkačky do tlamy (nebo pokud vývar pijou, tak klidně tím zalít malinko žrádlo). A taky prozkoumej, jestli nemá problém s teplotou žrádla - Loki nemá rád, když je to studené z ledničky - zjevně mu to taky nedělá dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam