• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: hlavně opatrně :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak já se tu asi opatrně přivítám...
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    tak ja se muzu podelit o prvni zkusenost s uzivanim strattery v dospelosti.

    uzivam lek jednou denne a to rano. po dohode s doktorkou je to 40mg. musim rict ze zmena pred a po rano je citit. clovek se mirne sklidni a nepanikari tolik z veci kolem. postupem dne lek odezniva a pokud jdu pozde spat tak jeho ucinek skoro mizi.

    vnimam mirne zatemneni mozku. pokusim se to popsat jako bych tusil ze neco nekde je ale ten pocit je vzdaleny a netrapi me. v hlave mi zustava program na dnesni den a dulezite veci na dalsi dny.

    tesim se az ted dokoncim posledni prace a zustane mi jen jedna tak uvidime jestli se to jeste zlepsi az tech starosti nebude tolik. zadne vedlejsi ucinky nepozoruju. zmeny nalad, vybusnost, unava, bolesti hlavy. jedinou vec sem vypozoroval a to je ze se mi dela sucho v puse a musim vic pit :)))
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CORDELL: stejně jako všechny jiný léky. Fór je v tom najít ten, co má lepší žádoucí účinky, než ty nežádoucí.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CORDELL: Jako srsly, ac24 jako zdroj informaci?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    CORDELL: dobry ale ritalin neni antidepresivum .)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    MUI: cool diky
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    MUI: Muzes pls napsat co beres, jak dlouho a ucinky. dik
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CORDELL: na vysetreni sem byl. mel sem stesti protoze vetsinou neberou a kdyz berou tak za dlouho. kazdopadne uz sem byl jako dite diagnostikovan.

    zatim prvni poznatek ze presne davkovani bude hrat svou roli.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    ode dneska uzivam stratteru 10mg :))) sbohem stary zivote
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    No slovo vyser bych nepouzil ale dodelej ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DEETOMMY: To se přeci s mým návrhem nevylučuje, ne?
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CYBERWOLF: no ty projekty sou puvodne zasebou ake vinou jinych se to ruzne posouva
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CYBERWOLF: no ty projekty sou puvodne zasebou ake vinou jinych se to ruzne posouva
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak se na jeden z těch 4 projektů vyser a místo toho si můžeš uklidit, přečíst knížku a tak.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    TORUVIEL: mam tak 4 prace denne nebo spis redim 4 projekty
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    DEETOMMY: No jasně, tak asi sám víš nejlíp, co ti chybí, co potřebuješ. Já ti nevidim do denního programu, nevim, jakou máš práci.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    TORUVIEL: to sem mel jako dite kdyz sem chodil na jogu. Prvi hodinu sme jen lezeli po tme to bylo super. Delal sem to pak jeste v posteli pred spankem. Pomahalo to ale to sem byl dite a vetsiu veci kolem resili dospeli.

    Aktivni odpocinek je dobry pro lidi co nepracuji manualne coz ja nejsem. Lidi z kanclu to nechapou. Kazdopadne behani, fotbal,kolo a windsurf mi prijdou dostatecny. Beh 2x az 3x tydne a to same fotbal.

    Mozna maji ostatni problemy taky ale ty me tolik nezatezuji. Nemyslim si ze sem nejaka vyjimka ale jsem jediny kdo se o sebe muze postarat a nejak si pomoct. U me myslenky nevylezaji stresem jako u jinych. Proste tu sou.

    Chybi mi hlavne pasivni odpocinek. Valeni se doma treba si uklidit nebo si jen precist knizku.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    SARGO: presne tak. Zajel sem k sobe do hospody a dam si bramboracku :D
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    DEETOMMY: Myslim, že ale málokdo myslí jen na ty labutě, když tak sedí u té řeky. Neustálý tok myšlenek je právě to, s čím taky mimojiné pracuje jóga, meditace, je to problém většiny lidí. Nemysli si zas, že jsi jedinej poškozenej mozek a všichni ostatní s tím problémy nemají. Ano, může se to lišit intenzitou, ale i tak je pravidelnej režim (v jídle, pohybu, práci), a relaxace/meditace dost přínos pro lidi, kteří mají větší problémy tohohle typu. A nějaká rovnováha mezi prací a relaxací, z toho co píšeš o tvém denním pracovním režimu se zdá, že tam nemáš žádnej čas pro aktivní odpočinek (pohyb atd.). Jako jo, je to težký, nepůjde to hned, zvlášť když máš tu mysl takhle hodně aktivní, tak nečekej, že si sedneš do tureckýho sedu a hlava ti hned ztichne. Základ je se naučit myšlenky jen pozorovat, jak si tak vyskakují a zas odcházejí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam