• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    HANOUCH: tim chci rict, ze tomu "mit papir"...stejne vetsina psychiatru u nas tuhle diagnozu neumi
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAJKA: ne, ale je dobry prestat se spolihat na svoji pamet a zacit pouzivat kalendar. je celkem jedno, jestli v podobe olckuloveho zapisniku nebo formou digitalniho kalendare.

    ja jsem si sam diagnostikoval adhd, hyperaktivitu a genialitu, takze moje metoda rozhodne funguje.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAJKA: https://zen-journal.com/buddha-in-blue-jeans-a-free-download/ Extrémně jednoduchá kniha o tom jak začít meditovat. Když jsem hodně rozjetej nebo špatně vyspanej tak mi meditace nepomůže, ale občas je to dar z nebes.

    Bullet Journal
    https://bulletjournal.com/
    Jediná metoda jak si vést poznámky o světě kolem, která mi fungovala déle než dva dny
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    HANOUCH: hekle ono to je tezky, ja papir mam, ale jen za zaklade dlouhodobeho pozorovani, coz asi jako ok, ale pojistovne se to dokazalo na zaklade testu o deseti otazek
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Je nějaká knížka na téma adhd, organizace času, práce, osobnosti, čehokoliv, co vám fakt něco konkrétního dala a nějak vám pomohla? Pokud ano, mohli byste prosím stručně napsat jaká a co vám v ní pomohlo?
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    VALKYRA: Tak to je supr, protoze jak jsem psal ve svem prvnim postu, lidi se zarucenou diagnozou z internetu je fakt hodne :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: návštěva jako návštěva
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: prachy co spolknul dealer do toho nemůžeš počítat ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HANOUCH: víš kolik já vypláznul peněz, abych se dostal na adiktologii ? ani to nechci vědět
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    PALEONTOLOG: no to se mate ja za navstevu obvodaka platim 50 Eur ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HANOUCH: a to máme bezplatný zdravotnictví
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    VALKYRA: zajimalo by mne kolik lidi na tech setkani na to adhd/add bude mit fakt papir a kolik lidi si to diagnostikovalo podle internetu. Prijde mi, ze je adhd dost v mode. Kolikrat mi nekdio rekl jo adhd to ja mam taky. Vzdycky na to odpovim jooo a mas na to papir. Vetsina lidi pak prizna, ze nema :D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: pak poreferuj
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    mě už jeden kámoš na kombinaci chlastu a kokeše umřel. v devadesátkách, ale měl slabší srdce a to nevydrželo.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: to zní jako recept na infarkt ve třiceti.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    VALKYRA: klepky na ADHD jsou myslím na principu zpětného vychytávání noradrenalinu či dopaminu (Atomoxetin, Rivotril). to kokain prostě dělá (+ ještě serotonin)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    běh je super! dal jsem 7.6km, endorfiny jsou výborná věc - myslím, že jako stabilizátor nálady ideální. měl bych to dělat častěji :-) akorát před tím nesmím nic jíst, jinak se mi z toho natřásání začne chtít hrozně s*át :-D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Běž a užij si to
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    no uvidíme jestli mi to příště pomůže :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď mě napadlo, že ten stav mysli se jmenuje taky "připraven k boji", "závodník na startu", nebo něco takového... prostě stav mysli, kdy je člověk připravený jít se zdravou tvrdohlavostí a hecnout se k čemukoliv... asi si půjdu dneska zaběhat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam