• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
  Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

  ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

  Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
  Příznaky (symptomy) [anglicky]
  Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
  Wikipedie [česky]
  Wikipedie [anglicky]


  http://www.nepozornidospeli.cz/

  Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
  rozbalit záhlaví
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  KOLLUCHA: čerpám jen z fb skupiny ADHD u dospělých. Tam si na nežádoucí účinky stěžuje snad každý a snad každému je v prvních týdnech hůř než když si šel pro první recept. I to už jsem jednou v životě zažila a už se k tomu nechci nikdy vrátit. V podstatě mě to ohrožovalo na životě a tak už si pro běžné ADHD léky nepůjdu. Fňuk tak tu návštěvu praktické asi vzdám.....když nic neexistuje :-/
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  VERONIKA22: Já si slibuju, že existuje něco na předpis co je silnější než gingko biloba
  Ano, na ADHD existuje Strattera a jiné věci na ADHD. Jinak se obávám, že nic není. Řeší se to tady pravidelně, naposledy asi před týdnem. Tlak to, bohužel, zvedá, ale nemusí nutně. Bohužel léky na ADHD, které tlak nezvedají, se do ČR nedováží. Je to o tom, aby se to vyzkoušelo. Taky si nejsem jistá, proč říkáš, že trvá 5 týdnů, než se to ustálí, to mi přijde jako hrozně specifický čas, na to, že to každému dělá něco jiného.

  Mrzí mě, že máte u vás v okresní nemocnici špatného psychiatra, zvlášť když máš opravdu těžké psychické problémy. Jistě ale budete mít v okrese víc psychiatrů než jen jednoho?
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  KOLLUCHA: za psychiatrem u nás v okresní nemocnici nemůžu. Takový mamlas se vůbec nevidí. A to tam kdysi pracovat ještě někdo jiný a bylo to samé. Vyprávěla jsem jim o všech mých problémech a jak se chystám na sebevraždu a oni mi vůbec nepomohli a řekli: tak proč děláte to co děláte a nepřestaňte ne? Já strateru a jiné věci na ADHD nechci. Zvyšuje to krevní tlak, špatně se spí, a než se to ustálí tak to bývá třeba 5 týdnů špatné. Já si slibuju, že existuje něco na předpis co je silnější než gingko biloba
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  VERONIKA22: Zaprvé, nechoď za neuroněčím, běž za psychiatrem. Zadruhé, k praktikovi nemusíš, k psychiatrovi můžeš bez žádanky.
  Už máš diagnozu? Pokud ano, tak bude všechno jednodušší. Já beru Stratteru a problémy, které popisuješ, jsou trochu lepší. Ale občas se mi furt stává, že jdu do kuchyně pro lžíci, dojdu tam, celou kuchyň uklidím, vynesu odpadky, přeskládám obsah lednice, naplánuju jídlo na další týden a vyndám maso z mrazáku. A pak si jdu zas sednout do pokoje, bez lžíce. :facepalm:
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  Mám jen ADD a koupila jsem si Piracetamal AL 800. A bylo to k ničemu. Pak mi bylo i vysvětleno, že bych se s tím musela předávkovávat každý den aby to vůbec k něčemu bylo. Mám v úmyslu jít teď za praktickým doktorem ať mi napíše žádanku na neuroněco, že bych chtěla něco pořádného na předpis. Polykáte už někdo něco? Jde mi o krátkodobou paměť.....že bych si třeba pamatovala proč jdu do lednice? nebo, že bych si pamatovala celou větu, kterou mi právě jako pokyn někdo v práci řekl. Předem díky jestli má někdo zkušenost.
  MAJKA
  MAJKA --- ---
  MAJKA: huhu, moje větostavba je fascinující. Disvšechno mozek a kojení a blondýna :D smrtelný kombo. Omluvte mého kobyla.
  MAJKA
  MAJKA --- ---
  KOIRA: Však ja jsem přesvědčená, že id UFO prostě má jako koníčka že chodí do diskuzí na nyx trollit. Páč je všude a všude má tak zoufalecký kecy, že prostě akorát chce nakrmit, jako správnej troll. Jen tady má trošku pech že většinou během pár příspěvků se je debata schopna stočit do litevskyho zemiaku a tak mu tu pšenka zas tak nekvete :D
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  POZITRON: Já mám teď 60 a právě si docela libuju. Klidně bych brala až 80, protože jsem furt na okrajích roztřepená, ale nejsem si jistá, jestli bych z toho už neměla zástavu. Váhu mám aktuálně 71. Možná by mi mohlo pomoct, kdybych ještě trochu shodila :-))

  KOIRA: Souhlas. On taky život není jen o tom, aby to bylo "vysokofunkční", žejo. Já pořád doufám, že se mi v životě podaří i něčeho dosáhnout, nejenom přežit :-//
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  Není, :) teď mám asi 56, takže podobně muší váha, mívala tak o sedm kilo víc a stejně to to bylo moc.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  KOIRA: 60mg na jakou vahu, jestli to neni moc osobni otazka? ja mela tehdy 58kg. ted mam o 7 vic, takze treba uz by to bylo lepsi.
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  POZITRON: 60mg už je dost, to chápu, to jsem měla asi měsíc a vracela jsem se taky k nižší dávce, byla jsem každý ráno jak těhotná.
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  Ono to není o tom že by ty poruchy dřív neexistovaly, existujou furt stejně jen teď se místo toho že máme naději na to být ultimátní zoufalci, co ztrácí co vidí je tu vidina na celkem ukocirovatelnej život. Pro mě tehdy i teď znamena mít poznamkovej blok a tužku to samý jako je nemít. Když ve spěchu zjistím že vlastně nevím, kam mám jet, tak konečně existujou mapy.cz a dorazím místo s hodinovým mankem s akademickou desetiminutovkou. Já si furt myslela že musím bejt strašně líná a neschopná když to ostatní všechno zvládnou. Tyhle stesky že za totace přece žádný poruchy nebyly a taky se žilo, jsou fakt úplně mimo.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  KOLLUCHA: myslis proc nizsi davku? kolik mas mg? uz nevim, kolik jsem nakonec mela, posledni info, ktere jsem tu vyfiltrovala, rika 60mg, tak mozna tolik. pamatuju si, ze jsem mela problem s busenim srdce, suchem v ustech a ze jsem nemela pocit hladu. to mi ted nezni zrovna lakave. samozrejme vsechno muze bejt jinak, uvidime tak za pul roku nejdriv, az to zas bude aktualni. jeste tedy me napada, pres 2 roky jsem nebyla na psychiatrii, tak snad me nevyradili, radeji tam zavolam.
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  POZITRON: Proč?
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  jinak teda kdyz jsem v r. 2016 zjistila, ze adhd neni jen neco, co se me tykalo kdysi davno v detstvi a ted uz preci davno ne, tak jsem si prestala dost veci vycitat a brat je jako svoje selhani. treba problemy se soustredenim, roztekanost, impulzivitu, atd. uz to beru jako vlastnosti, ne neschopnost.
  stratteru si asi jeste necham napsat, az dokojim, ale spis uz v nejake nizsi davce nez predtim.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  MAJKA: ja se dlouho divila, jak je mozny, ze je tolik lidi v populaci pomalejch. pomalu mluvej, pomalu myslej, pomalu se hybou. tolik lidi, to je zvlastni. :)
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  MAJKA: heleď, je to o míře, mě to evidentně nebrání žit život tak moc jako jiným lidem, ale ulevilo se mi taky, protože objektivně tyhl věci prožívám
  MAJKA
  MAJKA --- ---
  PALEONTOLOG: Ale tak diagnóza neznamená, že se začnu konečně cpat ofiko fetem :) po to mě to byla fakt úleva, já si myslela, že jsem na světě sama. Fakt si pamatuju jak jsem pravidelně googlila a hledala lidí co maj stejnej problém a vypadalo to, že zadni taci nejsou. Až na starý kolena se mi podařilo zformulovat ten vyhledávací dotaz dobře :)
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  CYBERWOLF: jo tak, a nejtepleji bylo v oslu :)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  PALEONTOLOG: nehledej v tom metaforu ani jinotaj, to byl jen příspěvek do soutěže kde bylo hůř.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  CYBERWOLF: tak ten příměr je vtipnej, ale kulhá, zkrátka pokud je člověk funkční, diagnózami by se mělo pokud možno spíš šetřit a jak to tak pozoruju, tak tadyv klubu jsou funknční asi všichni. poznal jsem v zimě ženu, a to jsem myslel, že je regulérně nastřelená nebo po piku. a ona že ne, že bere léky, protože má adhd. a to bylo, vážení, něco. to si málokdo tady z posledního srazu představí, jak ta byla hyper.
  ptal jsem se, co bere za léky, jestli stratteru, ale prý něco jinýho ale už jsem to z ní nevypáčil co. no a pak byl konec, už jsem ji neviděl a neraguje na zprávy.