• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  jinak teda kdyz jsem v r. 2016 zjistila, ze adhd neni jen neco, co se me tykalo kdysi davno v detstvi a ted uz preci davno ne, tak jsem si prestala dost veci vycitat a brat je jako svoje selhani. treba problemy se soustredenim, roztekanost, impulzivitu, atd. uz to beru jako vlastnosti, ne neschopnost.
  stratteru si asi jeste necham napsat, az dokojim, ale spis uz v nejake nizsi davce nez predtim.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  MAJKA: ja se dlouho divila, jak je mozny, ze je tolik lidi v populaci pomalejch. pomalu mluvej, pomalu myslej, pomalu se hybou. tolik lidi, to je zvlastni. :)
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  MAJKA: heleď, je to o míře, mě to evidentně nebrání žit život tak moc jako jiným lidem, ale ulevilo se mi taky, protože objektivně tyhl věci prožívám
  MAJKA
  MAJKA --- ---
  PALEONTOLOG: Ale tak diagnóza neznamená, že se začnu konečně cpat ofiko fetem :) po to mě to byla fakt úleva, já si myslela, že jsem na světě sama. Fakt si pamatuju jak jsem pravidelně googlila a hledala lidí co maj stejnej problém a vypadalo to, že zadni taci nejsou. Až na starý kolena se mi podařilo zformulovat ten vyhledávací dotaz dobře :)
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  CYBERWOLF: jo tak, a nejtepleji bylo v oslu :)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  PALEONTOLOG: nehledej v tom metaforu ani jinotaj, to byl jen příspěvek do soutěže kde bylo hůř.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  CYBERWOLF: tak ten příměr je vtipnej, ale kulhá, zkrátka pokud je člověk funkční, diagnózami by se mělo pokud možno spíš šetřit a jak to tak pozoruju, tak tadyv klubu jsou funknční asi všichni. poznal jsem v zimě ženu, a to jsem myslel, že je regulérně nastřelená nebo po piku. a ona že ne, že bere léky, protože má adhd. a to bylo, vážení, něco. to si málokdo tady z posledního srazu představí, jak ta byla hyper.
  ptal jsem se, co bere za léky, jestli stratteru, ale prý něco jinýho ale už jsem to z ní nevypáčil co. no a pak byl konec, už jsem ji neviděl a neraguje na zprávy.
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  CYBERWOLF: a vlastně to nebyla litva, ale lotyšsko
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  Copak střední slovensko, ale litva - tam jsi byl rád, že máš zemiak. A nebyl to zemiak, ale kámen a ještě jsi s tím musel na politbyro.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  AXTHEB: no v praze bylo vždycky všechno jinak, můžu tě ubezpečit, že na středním slovensku to bylo ještě hustší než na vysočině, kdo nemá srovnání neví. takže nebylo nic, někdo s dyslexií nebo disfunkcí byl v lavici s demetérem horvátem, protože měli oba stejný písemky.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  AXTHEB: tyvle, praha nebyla ceskoslovensko jako praha nyni neni ceska republika. ceskoslovensko a ceskou republiky delaly a delaji hlavne mala mesta a vesnice. a muzu te ubezpecit, ze v 80's bylo u nas ve vychodnich cechach hovno. :D
  AXTHEB
  AXTHEB --- ---
  MAJKA: Blbě. Já nikdy kalendář nebo blok nezvládl používat déle než týden (s výjimkou bullet journalu, ten když zvládnu používat pár dní tak mi to tak 3 měsíce vydrží).

  VYHULENY_UFO: Kecy v kleci. Na Praze 4 byla v osmdesátých škola pro děti s poruchou pozornosti.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VYHULENY_UFO: byly poruchy jak lehký mozkový dysfunkce, tak už i autismus.
  problém byl, že se tak určovaly děti extrémně postižený, kteý fakt nezapadaly do normálního života an is ohledem na sociální deviace a podivnosti různých rodin. ty lehčí případy byly prostě "divnej/blbej" a nikdo je neřešil, sami si museli šlapat cestu životem. takže pak už jen záleželo na ochotě a kapacitě překonat svoje postižení.¨
  dneska má taky každej autismus a adhd a jsou to prakticky normální lidi s běžným, byť osobitým, fungováním v životě. víš jak, zdravej člověk je jen špatně diagnostikovanej.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  MAJKA: fungovali normalne, protoze pred rokem 2000 zadny adhd ani autismus neexistovalo a nikdo to neresil. proste sis vzala papirovy kalendar, blok.

  jako tohle je problem, ja si jeste dobre pomatuju doby, jaky to bylo pred nastupem internetu, jaky to bylo, kdyz v nasem socialistickem panelaku o sesti patrech byl telefon jenom v jedny domacnosti pana namestka agry. akorat dnesni mladez, ktera se narodila do doby internetu se vlastne ani uz nemusi ucit psat psaci pismena.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  MAJKA: papirovy diar. akorat ne vzdy byl diar k nalezeni, to je fakt. :)
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  ANICASE: Já funguju na Poznámkovém bloku. Nepíšu si tam jenom nutné věci, návštěvy u doktora a podobně, ale cokoli. V tuhle chvíli tam mám i takové věci jako "objednat se na očkování", "po výplatě objednat brýle" nebo "mrknout na fb hvězdné kousky". Mám to naplánované na týden dopředu, zbytek píšu do paragrafu "příští týdny". Pokud je to něco dlouhodobého, tak si to píšu do excelového dokumentu. Musím říct, že takhle funguju fakt efektivně a vznik tohohle souboru vnímám jako hlavní přínos Strattery - bez ní by mě to nenapadlo ani založit, natož udržovat. Blbé na tom je, že Poznámkový blok se nedá synchronizovat s mobilem :-)) Ale to řeším Habiticou, kterou používám na rutiny a pravidelné věci.

  Ale taky by mě zajímalo, co Kanec používá ;-)
  MAJKA
  MAJKA --- ---
  Jj, naprosto nechápu, jak to Adhd lidí dělali, když neexistoval Google calendar. Matně si vzpomínám, že já osobně jsem fakt nefungovala už vůbec :)
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  ANICASE: hele ty budíky kdy vstávat, kdy je osm a kdy se mám přesunout k oblíkání kabátu, jsou pro mě taky k nezaplacení :D jinak já jsem celkem začala praktikovat gmailovy kalendář v mobilu, mobil mám furt u sebe, ma to upozornění, a píšu si tam takový blbosti jako "zavolat babičce" tohle jediný co mi funguje.
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  K4N3C: tak před deseti lety jsem to měl podobně. Je to dost na prd, práce tě může semlít, když si nedáš žádný limit. Ono dost pomůže tu práci tolik nehrotit a nebrat si víc než dokážeš zvládnout. Protože když ti přijde pět mailů a další telefon dřív, než si stačíš udělat zápis předchozího hovoru, tak není nic divného že se v tom ztratíš, to se stane každýmu.
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  K4N3C: Co používáš za poznámky, připomínky, kalendáře apod.? Mně se osvědčila kombinace Poznámkového bloku na krátkodobé plánování a Excelu na dlouhodobé plánování. Ale tuhle jsem koukala na Lucidchart a na chvíli mě to úplně okouzlilo.