• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  PALEONTOLOG: já jsem ještě nikoho nežádala, že chci léky. Šla jsem jen do lékárny a ptala se co je bez receptu volné a teď jsem doufala, že existuje něco na mozek co vůbec není určené pro ADHD. A ritalin přece taky zvyšuje krevní tlak a taky je tam zajížděcí období kdy mi může být ještě hůře ne?
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  SUK: Vitamín B6, omega-3, ginko. Záleží jak velký ten problém je a jaké máš ambice. Dá se meditovat, popíjet různé čajíky meduňka, maté apod. A na učení se dá zkusit audioterapie.
  SUK
  SUK --- ---
  Tyjo, koukal jsem na tu Stratteru, papirove to vypada jako poradny svinstvo :) Ac cast vedlejsich ucinku by se mi docela libila (predevsim pak ztrata chuti k jidlu), zbyle potencialni vedlejsi ucinku pusobi docela desive. Ale to stejne bez predpisu nesezenu (stejne jako vetsinu dalsich zde popisovanych svinstev) a protoze na variantu V 35 to prestane si jeste nekolik let budu muset pockat, tak bych se zeptal - existuje vlastne na tohle neco slabsiho, snadneji sehnatelnyho?
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  K4N3C: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16623645/
  Vypadá to nadějně. Vzhledem k tomu, že je "epidemie" ADHD, tak se třeba dočkáme i nějakých dalších studií :-))
  K4N3C
  K4N3C --- ---
  Už tu byl zmíněnej piracetam, teď Modafinil, tak se zeptám - zkoušel někdo Noopept nebo další nootropika ve spojení s ADHD?
  TROLLFACE
  TROLLFACE --- ---
  MODAFINIL
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  KOIRA: tak spousta symptomů se mi tímhle vysvětlila, ale když se člověk dlouho pozoruje, najde si kde-co, ať je nebo není nemocnej. přizpůsobit život svým možnostem a nehrotit tu hlavologii se mi vyplatilo. nejde ani tak o peaky uvažování, když ten výkon nevydrží, jako respekt k propadům a těm se přizpůsobit.
  jak říkám, viděl jsem tu hyperaktivkyni, a ta byla fakt mazec. ptal jsem se jí, co bere, ale ani strattera ani ritalin to nebyli, zkusím ji ještě oslovit.
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  PALEONTOLOG: Aha, tak to může hrát roli, užívej si to a netrap se lékama :). Já mám ten mozek fakt bláznivej.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  KOIRA: já po pěti týdnech málem umřel :D v takovým zombie stavu (VERONIKA22 ti ta hlava stejně nemůže fungovat, takže efekt jsem pociťoval jen na začátku, třeba prvních 14 dní.
  já myslím, že až tak hyperaktivní nejsem, že nepatřím do indikační skupiny. přecejen o doporučila adiktoložka, která se celoprofesně zabývá lidmi s adhd, on pro každého kováře taky vypadá každý problém jako hřebík. ale zase jsou lidi, co co fakt add splňují a stratteru nemůžou, tak ještě nevím jak na tom jsem. imho ne tak zle, možná jsem jen líznutej
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  KOIRA: já po pěti týdnech málem umřel :D v takovým zombie stavu (VERONIKA22 ti ta hlava stejně nemůže fungovat, takže efekt jsem pociťoval jen na začátku, třeba prvních 14 dní.
  já myslím, že až tak hyperaktivní nejsem, že nepatřím do indikační skupiny
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  PALEONTOLOG: To je zajímavý, ale lidi říkaj, že jim to zabere za pět týdnů a já měla efekt prakticky okamžitě a dodneška beru "startovací dávku" páč, z tý vyšší už mi teda bylo blbě fest (což by se shodovalo s tvým pozorováním) tak jsem řekla, že to radši zkombinuju s Ritalinem a na tom jsem už skoro tři roky a chrochtam si. Zjevně to každýmu nesedí, jestli ti to třeba vyřeší kafe, asi je to v pohodě, mě se z jednoho hrnečku týden točí hlava a nemůžu vlízt do autobusu, takže zlatá Strattera :D
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  AXTHEB: twe, to by mě asi zabilo :D ale když mám čtvrtku hrníčku, tak to funguje líp než Ritalin :)
  AXTHEB
  AXTHEB --- ---
  KOIRA: Mno, já funguju asi nejlíp s ritalinem 1-1-0 a třema až čtyřma kávama denně :)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  Různý lidi snášejí různé věci různě. Mě to nepřijde divný.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  KOIRA: ja teda nemohl ani obedvat a ani veceret a bylo to horsi a horsi, nechapz, ze to nekdo snasi dobre. A po pauze jsem si dal mensi davku a vubdc, uz nikdy vic :D
  Funguju normalne, nepotrebuju to.
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  KOIRA: Ono jde i o to, že se stimulanty píšou na opiátový recept a je s tím papírování.
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  VERONIKA22: Tak ony ty léky nejsou stejné. Strattera je na úplně jiném principu než stimulanty a i ty se mezi sebou liší, i když ne tolik. Samozřejmě když tě to ohrožovalo na životě, tak je na místě opatrnost. Ale když ti nesedí jedno, tak je přeci furt naděje, že ti sedne něco jiného.
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  VERONIKA22: Nevim, mě ze začátku bylo taky blbě každý ráno, což se dost rychle vyřešilo tim, že jsem si to nebrala před snídaní, ale až po ní. Ale popravdě, i ta hodina nevolnosti mi stála za to, že sjem po zbytek dne byla narozdíl od předchozího stavu schopná fungovat. Každej doktor mi naměří vyšší tlak. ale to je souhrnně tak všechno. Jak je zmíněno níž, tak je tu i ten Ritalin, co naběhne hned, vedlejší účinky moc nemá, tim, že to je stimulant tak neni dobrý kombinovat to s kafem (moje osobní zjištění), po pár hodinách se ti odplaví z těla a je to. Akorát dospělým se moc nedává, aby s tím neobchodovali a mají obavu z toho, že s na tom vytvoříš závislost (nevim, beru si ho, když si chci přečíst knížku nebo udělat něco v práci a nejde mi to, jinak si na něj ani nevzdechnu). Samozřejmě ti nic nenutim, ale jestli to chceš řešit, tak moc jiných variant tady asi není.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VERONIKA22: no jako nevím proč ti nedá klasickej ritalin? to je jeho indikace, když strattera nevyhovuje
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  KOLLUCHA: čerpám jen z fb skupiny ADHD u dospělých. Tam si na nežádoucí účinky stěžuje snad každý a snad každému je v prvních týdnech hůř než když si šel pro první recept. I to už jsem jednou v životě zažila a už se k tomu nechci nikdy vrátit. V podstatě mě to ohrožovalo na životě a tak už si pro běžné ADHD léky nepůjdu. Fňuk tak tu návštěvu praktické asi vzdám.....když nic neexistuje :-/