• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
  Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

  ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

  Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
  Příznaky (symptomy) [anglicky]
  Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
  Wikipedie [česky]
  Wikipedie [anglicky]


  http://www.nepozornidospeli.cz/

  Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
  rozbalit záhlaví
  ECLECTICA
  ECLECTICA --- ---
  DANIELSOFT: minimálně se ukazuje korelace mezi ADHD a PTSD.
  DANIELSOFT
  DANIELSOFT --- ---
  Já na ADHD žádné prášky neberu. Mám totiž jednu ještě těžší psychiatrickou diagnózu, schizoafektivní poruchu, tak beru prášky na ni. A třeba po tom neuroleptiku se hodně tloustne :(.

  Je otázkou, jestli jsou to dvě různé psychické choroby, které se "náhodou" setkaly, nebo jestli ADHD vedlo k traumatům a traumata k schizo, ale to je spíše otázka na psychologa.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VON_GILOTINE: tak na pohodu do kanclu mi stačí až oběd, protože jím večer, ale při fyzický námaze to bez snídaně nejde, ani bez oběda.
  VON_GILOTINE
  VON_GILOTINE --- ---
  Staci snidane ta de zautomatizovat.
  A nezrat v noci.
  Nic vic neni potrebs
  Uprimne po 4minutach od probuzenibnevim ani kde sem ale umim si nalejt caj a dat housku. Natoz abych vedel zda mam hlad.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VON_GILOTINE: to je zajímavý "jíst bez ohledu na hlad", to by mi mohlo vyřešit nepravidelnou životosprávu, ale samo to nejde. no stratteře jsem měl až nechuť a jediný, co jsem mohl, bylo asijský jídlo s dostatkem umami.
  VON_GILOTINE
  VON_GILOTINE --- ---
  Rozumim

  Ja tu stratteru kazdy rano zapijel doubleshotem dolitym filtrem, takze cca 4,5espressa behem 90minut a to rovnou v praci cely dopoledne ukusoval tvaroh strudl z billy s cajem.
  Nicmene ja sem z deprese zvykly jist plus minus bez ohledu na "pocit hladu" takze to mam nak divne oddelene. Asi. Nenapadaji me vhodna slova.

  Kazdopadne kdyz sem snidani mox nedal a behal po place tak kolem pul12 zacala cerna dira v brise. Takze ano strattera nejspis skrz push unavy tlaci i nehlad alw trva to tak 2 3 hodiny a pak si telo rekne.


  Omlouvam se za subjketivni zkjsenost ktera se muze lisit
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VON_GILOTINE: myslel jsem si to, já mám taky rychlej metabolismus, ale při pomyšlení na jídlo jsem cejtil až odpor, jak na nějakým stimulantu
  VON_GILOTINE
  VON_GILOTINE --- ---
  PALEONTOLOG: nehlede na mnozstvi a skladbu stravy zustavam plne atleticky a hubeny.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VON_GILOTINE: co to je "záviděníhodný" metabolismus?
  VON_GILOTINE
  VON_GILOTINE --- ---
  Jidlo mi vubec nedelalo problem. Ale ja mam extremne zavidenihodny metabolismus, takze nejsem reprezentativ.
  K tomu leju hektolitryvkafe
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  multivnímavost teda nevím, ale nikdo nepozná, když se ztratím v rytmu :-P

  pro ty, co berou stratteru, vy s tím můžete normálně jíst? já shodil za 2 měsíce cca 10kg
  VON_GILOTINE
  VON_GILOTINE --- ---
  Tanecni bez problemu,ale teprve kdyz jsem objevil kolem 00/01 drumnbass tak jsem pochopil co to je opravdove splynuti shudbou a multiurovnemi astrasne me to v necem osvobodilo, ci nasel sem ventil o nemz jsem netusil ze by mohl existovat stran letiteho psycha z everlasting gaze
  Na normal koncertech sem to nezažil az tady najednou exprese pozbyla hranice a pritom mela vnitrni rad. Zaroven umožňovala freneticke vyuziti multivnimavosti adhd na rytmy a plochy

  Nicmenr mam klasicky prunik s PAS takze se to tam hodně prolina napric.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  DANIELSOFT: tanec vubec. zkousela jsem chodit v dospelosti s kamaradem do tanecnich pro uplne zacatecniky, ale byla to naprosta marnost, po par hodinach jsme to vzdali, akorat jsme se tam motali, to fakt neslo. nejde mi to ani s nekym, kdo tancit umi, to jsem taky zkousela.
  ja jsem celkove dost jako hrom do police, vrazim do veci, delam nekoordinovany pohyby, zakopavam na rovine, ladnost nula a tanec podle nejakych pravidel? naucit se kroky a jeste se trefovat do rytmu? to nejde. ale slapat zeli na diskotece mi nevadi, i kdyz i to musi pusobit ponekud vtipne v mem podani. :) jinak pohybove nadana bych rekla, ze paradoxne castecne v necem jsem, mam doma z detstvi napr. x diplomu z behu, na tom neni moc co zkazit. :) hrala jsem zavodne hazenou, delala jsem judo.
  DRABICZ
  DRABICZ --- ---
  ZUZKAOU: díky, Jeseník je z ruky, to už mám časově blíž Prahu, kde bych sezení měl. Já zkoušel Hogenbuchovou a tam to právě úplně moc nedopadlo.... Asi už potřebuju medikaci, jelikož sice propady mám méně časté, ale o to hlubší.
  HEJSEK23
  HEJSEK23 --- ---
  DRABICZ: na problémy s acdc jsou dobrý pojistky nebo jestli myslíš problémy s tou kapelou ?
  Jak říkáme není čas ztrácet čas
  ECLECTICA
  ECLECTICA --- ---
  ZUZKAOU: mně pomáhala, ale musela jsem ji vysadit kvůli NÚ. Zjevně jsem si ale za ty roky osvojila určitou strategii, jak fungovat lépe, takže to teď není taková katastrofa jak jsem očekávala.
  A ač by měla strattera působit mj. antidepresivně, u mě to asi spíš bylo naopak.
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  Příadně pokud uplatíš cash - tak Passinger má sám PP a je moc fajn, netuším jak má kapacity měl by umět těch prvních 10 setkání psychosocální podpory, tedy s příspěvkem od pojišťovny.

  To samé jeho žena - ta teda nemá pp, ale má ji doma jak od manžela, tak od dětí :-D

  Mgr. Břetislav Passinger – Psychologické poradenství a psychoterapie
  https://psychologie-poradna.cz/
  http://killarova.cz/
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  Na terapii pak třeba někoho od Černého, kdo bude mít volné kapacity - https://www.psychologiebrno.cz/
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  DRABICZ: respektive pokud jsi chlap, tak tě nebude obtěžovat - tak se objednej někam do brna, kde ti dají termín až na kdoví kdy, a v mezičase se objednej k Novotnému do Jeseníku, nech si vypracovat zprávu a na léky ti bude posíla sms, než tě vezmou v brně.

  Bohužel obtěžuje ženské, takže těm výrazně nedoporučuju za jím jezdit. Ale dospělé s poruchama pozornosti dělal léta před tím, než to začalo být běžné

  Centrum duševního zdraví Jeseník Šumperk O nás
  http://www.cdzjesenik.cz/O_nas/o_nas.php
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  DRABICZ: no jestli chceš brzký termín, tak prostě začni obvolávat možná i okolí brna.
  DRABICZ
  DRABICZ --- ---
  Nevíte o psychiatrovi v Brně jež má zkušenosti s ACDC v dospělosti? Už to dost začíná paralyzovat okolí a nemám čas čekat do prosince na termíny pro další rok. Dík za tipy
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam