• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    TRAFO: wishlist? Nase sklokeramicka deska ma asi 18 let a funguje presne takto - myslela jsem, ze tak funguji uz vsechny :-O
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: Ja by som bez papinaku nemohla varit tieto dlhotrvajuce recepty, by som vyhorela :D
    Este pomaly hrniec je varianta. Plus setris energie.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    MART1NKA: To stojí za myšlenku. :)
    SHARKIE: Mám jich v kuchyni víc a k tomu používám i tu v mobilu :D
    TRISSIE: Tak taková plotna jde rovnou na wishlist! :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ILTU: Pořádně nevím, nezkoušela jsem to (zatím, protože to prý chce ty sluchátka), ale hodně na to narážím. :)
    ILTU
    ILTU --- ---
    ALONSY: Jak funguje to Brain.fm?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRISSIE: Na to mam bohuzial este moc analogovy sporak. :)

    Ale mam hlasic. Niekde v supliku, alebo skrini? Pocitam, ze ked sa raz vybije, tak ho podla alarmu konecne najdem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    lepší než minutka je časovač na plotýnce, který ji sám vypne - pak maximálně hrozí, že se zapomenuté těstoviny rozmočí a polívka vychladne, ale aspoň se to nespálí. ocení každej, kdo nemá čas nebo náladu stát v kuchyni a koukat, jak voda vře.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRAFO: Manualna minutka mi nikdy nefungovala. Ale pouzivam hlasovu na asistentovi a na tu si dokazem sem tam spomenut. :)

    Kedysi som si robila script na zabudnuty caj v praci, ktory sa pripominal viac krat. Ale vzdy to stroskotalo na tom, ze som ho zabudla spustit. :D

    Ostatne, to je moj najvacsi problem. Cokolvek na pomoc (apky, pripomienky, budiky, zoznamy) mi nejak v ramci moznosti funguje. Ale mam sakra problem si spomenut na zaciatku na to ich pouzitie. Na to by som potrebovala niekoho ineho. :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: Papinak!
    I ked uz som spalila i nieco v papinaku, pretoze som vytuhla na niekolko hodin.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Já dneska spálil guláš. Mám rad vaření ikdyž je to pro mě náročné na smysly a jejich přehlcení. Už jsem si docela našel svůj kompromisní styl (aby to bylo jedlé a příprava netrvá tři hodiny).
    Jedním ze základních kamenů toho stylu je minutka. Bez té všechno spálím. Cokoli i toasty. No a dneska jsem minutku špatně namačkal a daň z ADHD byla zaplacena :D
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MART1NKA: Mna bavi nastastie tiez. Ale mam strasne vykyvy medzi robim toho moc a super a nerobim nic, alebo je to bieda.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ja som tak strasne rada, ze ma moja praca bavi natolko, ze chytnem taky ten sileny naval energie a frcim do vycerpania.
    teda dnes som tak mimo, ze vyuzivam vsetku energiu na to, aby som znela ako koherentna osoba. mozog jede opicky a tympanom.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VON_GILOTINE: chápu. I těch pár dní a par chvilek prostě pomůže dost. :(
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Zavidim. Mi nic takeho nefunguje.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Ale to ti asi nepomůže :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MART1NKA: však ale ono to tak je pojmenované podle té klasické rajčatové minutky. :D
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Redstavujem si rajče a nemôžem to brať vážne.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHARKIE: Jo, tak nějak no....

    U mě je Pomodoro ještě fajn, že když už do toho jdu, tak se snažím držet to správně. Tzn., že v pauze nejdu otevřít ten Nyx, ale prostě se projdu po bytě, něco poklidím a tak.

    Teď mi došlo, že vlastně od snídaně jen sedím a čumím. :/
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    ALONSY: U mna pomodoro funguje len par dni v tyzdni, ked si nahodou spomeniem. A tak na 2-3 kolecka. Potom to uz hlava vypusti a je koniec.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LAUNCHER: No, Pomodoro, stejně jako time boxing a spoustu dalších věcí funguje skvěle. Když "chci". :( A když to jde.
    Ale asi to teď zkusím pustit, třeba to nakopne, donutit se vydržet aspoň těch 25 minut. Dík za nakopnutí / připomenutí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam