Další informace zkušenosti po jaibreakuDobrou zprávou je, že pokud není spuštěný KOReader:
• normálně funguje obchod, lze kupovat knihy
• funguje whispersync → lze si posílat knhy mailem (ale to, co si pošlete, KOReader nepřečtete)
Jinými slovy, Kindle funguje jako předtím.
V knihovně přibude titul s názvem KUAL (Kindle unified aplication launcher). Otevřením titulu získáte možnost spustit KOReader
Jak vypadá obrazovka KOReaderu (možnosti základní konfigurace vzhledu ukážu níže)¨
Všimněte si subtilní horní lišty - na malém prostoru tohu umí zobrazit hodně. A také té spodní - je bohatě konfigurovatelná, umí zobrazít as 15 různých parametrů (číslo stránky v dokumentu i kapitole, totéž procenta, také odhadovaný uplynulý a zbývající čas, baterii, BT, WiFi .... Je možné zobrazit vše najednou, nebo dokytem na lištu info měnit)
Možnosti konfigurace pomocí dolní lišty jsou opravdu velmi bohaté. Velmi dobře zvládá zobrazení ve sloupcích, velmi nadstandardní je i možnost nastavení vzhledu fontu - pokud si člověk pohraje s kontrastem a tloušťkou, výsledek je skvělý - sytá tmavá a jasně ohraničená černá.
Možnosti horní nabídky jsou tak obsáhlé, že se zaměřím jen na integraci s Calibre.
Líbí se mi možnost konfigurace akcí na dlouhý či krátký stisk v rozích čtečky - nastavil jsem si tak přepínání nočního a deního režimu, vypnutí a zapnutí podsvícení. Jednomu dotyku je možné přiřadit více akcí, což může být velmi užitečné. Oněch akcí je několik desítek.
Omlouvám se za macatej post, bude-li zájem, mohu později postnout další zkušenosti.